MiG-35 Novo cudoviste od Mikojana i Gurevicha

Obersturmfuehrer:
ne znamo, nikad nismo videli takvu borbu....



f22 je po brzini sasvim u rankgu ruskih aviona, ali je daleko iznad ua celokupnoj avionici, od prekidaca za svetlo u kabini pa do radara....tako da onaj k'o prvi u ovoj situaciji bude pucao ce biti f22. za to vreme rus verovatno nece biti ni svestan da se jedan stealth mota okolo...
ozbiljni smo ljudi, nisam ni ja nikada video borbu zimedju tajsona i moje zene pa znam ko bi pobedio! Zna se pobednik na malim rastojanjima, koja su vrlo realna, kada avion poleti sa batajnice, on je odma u malom rastojanju. Ni priblizno f22 nije sukhoiu po pitaju brzine, a pogotovo po manevarskim sposobnostima. Prvi ne puca onaj koji prvi vidi (radare imaju gotovo indenticne) vec onaj kome prvom avion udje u domet (tu su izjednaceni) ali su ce uvek , a vec sam objasnio i kako, i citiraj i to kada sve vec citiras, moci da ispali rakete, i da se izvuce manevrom, dok f22 nece uspeti da izadje iz dometa! Drugo, f22 je stelt za vecinu armija na svetu, ali za armije vecih tehnickih sposobnosti nije! Nevidljivost se potvrdila na ruskom pvo sistemu iz 1982 koji ga je oborio u vojvodini!
 
Boba-No1:
@Markelja

Možeš da dotaš na taj spisak i izvestan broj G-4 i Orlova koji skoro svakodnevno lete sa Batajnice.
Htedoh te pitati nesto ,gore su rekli da imas veze sa batajnicom! a i cim znas pilote .... jesi bio ti u batajnici za vreme bombardovanja? interesuje me nesto iz perioda od pred kraja aprila? dali si bio tamo? mozes i na pp ako neces ovde....
 
Znam za remont kolio cujem treba da se vrate u upotrebu u septembru najkasnije oktobar ove godine. Jedan trenazni i tri fightera. Mada za vas bi bilo bolje nabavljanje MI-24 i unapredjenje PVO-a. Nemate da kazem vise neprijatelje u okruzenju a relativno mala teritorija. I takodje cini mi se kao pogresan korak odbijanje satelita koji smo vam ponudili. Ali koliko sam cuo od mojih dobicete nekoliko UAV i modernije naoruzanje za pesadiju.
 
ZORANNS83:
kako to su35 nije u operativnoj upotrebi? :) Uzmi dve stvari, kao prvo naoruzanje, uz tesko navlacenje na stranu amerikanaca (jer se stvarno bar to zna, rusi prave bolje rakete u svim oblastima) je istog kvaliteta! U slucaju borbe na malim rastojanjima, svi znamo pobednika! Pitanje se javlja na polu, i velikim rastojanjima! Na polu rastojanju, su ima jednu veliku prednost, prilikom izvodjenja svojih (unapred propisanih manevara) njega je izuzetno tesko lokovati, odnosno obeleziti, na velikim rastojanjima , ako uzmes hipoteticki da se na 100km razdaljine priblizavaju jedan drugom, kobra, i super kobra, su manevri , koji sluze upravo za tu namenu, prilikom tih manevara, brzina se u neverovatno kratkom vremenskom roku obara na nulu, zatim avion ide u izvlacenje, sta hocu reci, jedan na drugog ce ispaliti d.rakete, su ce stici da se izvuce iz zone dometa, i pobegne raketi, f22 nece! Inace piloti ne rade nista na svoju ruku, oni za svaku situaciju imaju propisano ponasanje! Falkoni zbog tog svog nedostatka, uvek gledaju da borbu prenesu sto vislje, jer onda mogu da se izvlace propadanjem, i tako dobiju na brzini , i time nadoknade zaostatak, pitanje je dali ce uspeti u tome. Druga bitna stvar je , to je jedan na jedan, sto se nikada nece desiti, kako se povecava broj aviona tako se i sve drugo menja, tu onda bezanja nema! puno bi zavisilo od taktike, tu je nemoguce predvideti sta bi se desilo1 Su takodje uvek ima i vece sanse da prezivi napad, tj da izbegne raketu!
koliko ruskih pilota je u stanju da izvede kobru, nemozes tako da pricas pa zna se da im piloti imaju jako mali nalet, ti pricas kao da je svaki pilot obucen kao test pilot biroa suhoj, ne mozes tako da gledas, uz to ne dobijaju sve jedinice u isto vreme moderno oruzje i pitanje je kolika je popunjenost ruskih jedinica novim raketama!
 
Obersturmfuehrer:
ne znamo, nikad nismo videli takvu borbu....
f22 je po brzini sasvim u rankgu ruskih aviona, ali je daleko iznad ua celokupnoj avionici, od prekidaca za svetlo u kabini pa do radara....tako da onaj k'o prvi u ovoj situaciji bude pucao ce biti f22. za to vreme rus verovatno nece biti ni svestan da se jedan stealth mota okolo...
kontradiktoran si samom sebi, u prvom slucaju nismo videli borbu pa ne mozemo da znamo rezultat u drugom slucaju takodje nismo videli borbu ali mozemo da znamo..
opet nagadjanja
 
Boba-No1:
Bio non-stop, pitaj.
krajem aprila, u batajnici, mislim da je to bilo neposredno posle obaranja dva nasa miga iznad bosne, i pogibije naseg pilota, i na zemlji je unisteno nekoliko migova29b. Jesu se oni tada spremali da polete?ili su bili negde sakriveni pa pogodjeni? sta se tada tacno desilo? a recicu ti i zato te to pitam? jel su tada kruzile neke price da su odredjeni piloti odbili da lete? zato te pitam? dali znas nesto o tome?
 
dejina81:
koliko ruskih pilota je u stanju da izvede kobru, nemozes tako da pricas pa zna se da im piloti imaju jako mali nalet, ti pricas kao da je svaki pilot obucen kao test pilot biroa suhoj, ne mozes tako da gledas, uz to ne dobijaju sve jedinice u isto vreme moderno oruzje i pitanje je kolika je popunjenost ruskih jedinica novim raketama!
kobru zna da izvede izuzetno puno pilota, super kobra je vec nesto drugo! A ruski piloti SU IMALI malo naleta! sada imaju sve vise i vise, ali oni najbolji ruski piloti, test piloti, i njihove prave zvezde, su imali vise naleta nego ijedan pilot na svetu! Mada generalno gledano, americki piloti su bolje obuceni, mada se iz dana u dan u ruskoj vojsci stanje po tom pitanju popravljal,i dalje prednost imaju americki piloti! Ali mi nismo pricali o pilotima , vec o avionima!
 
Evo reći ću vam nešto što je ostavilo izuzetno jak utisak na mene. Polovina Aprila, oko 2 noću, očekivanje još jednog napada, grupa aviona ulazi u vazdušni prostor SRJ iz pravca Hrvatske kod Bačke Palanke, dolazi do Novog Sada, jedan deo se odvaja i kreće prema Batajnici, dolaze i na naše iznenađenje ne dejstvuju, nego nas preleću i okreću prema Pančevu. Posle samo par sekundi jedan Mig 29, koji je bio parkiran na jednom asfaltnom put koji vodi van aerodroma, pali svoje motore, rula do ulaska u aerodrom i do piste, poleće neverovatno brzo, imali smo osećaj da je poleteo posle 100m, i nestaje u noći.....Par minuta tišine, i čujemo da nema dejstava po Pančevu-rafineriji jer su se avioni NATO- okrenuli i u niskom letu iznad Dunava vraćaju se za Novi Sad. Naša 29-ka ubrzo sleće, ali bez 6 raketa koje je imala. Ništa nije oboreno, a šta se desilo to nisam do sada saznao.....
 
ZORANNS83:
krajem aprila, u batajnici, mislim da je to bilo neposredno posle obaranja dva nasa miga iznad bosne, i pogibije naseg pilota, i na zemlji je unisteno nekoliko migova29b. Jesu se oni tada spremali da polete?ili su bili negde sakriveni pa pogodjeni? sta se tada tacno desilo? a recicu ti i zato te to pitam? jel su tada kruzile neke price da su odredjeni piloti odbili da lete? zato te pitam? dali znas nesto o tome?
Nijedan Mig 29 na Batajnici nije uništen na zemlji.
 
Boba-No1:
Nijedan Mig 29 na Batajnici nije uništen na zemlji.
isti dan , dva miga-29b! iz 127lae , to su bile redne oznake 181! a posto je to bilo posle obaranja dva miga i pogibije pilota iznad bosne, u vojsci na kosovu se pricalo da su piloti,koji su bili na dezurstvu,odbili da lete, i da nisu hteli da udju u avione, i da su zato unisteni... ? to ne znam dali je tacno, ali da su unisteni to znam, i znam koliko su ljudi dole na kosovu bili besni kada se ta prica proturila...na vojnike mislim, medjutim neznam dali je tacna, mislim da nije, zato te i pitam. Mada sam tada i ja poludeo, psovao, sta ti ja znam vec...
 
Dark side:
Covek je verovatno mislio na MiG-29UB 'Fulcrum-B'...
on je na to misli, to sam mu i rekao, to je dvosed za obuku! Kako samo 2 b?pa ja znam za 8! pa za vreme bombardovanja znam gde su oborena 4... i 2 pilota su poginula u njima! i ovo na batajnici sto sam pitao , za ove unistene migove na zemlji, nemojte ljudi znam i iz koje su eskadrile,(127) i znam im i brojeve...(181..) a na ponikvama?
 
Dark side:
Na ponikvama nije bio stacioniran ni jedan MiG-29...Nesto 21, Orlova i G4...Drugar mi je ostao bez svog Orla tamo ...Sto se tice eskadrila 127. ih jedina i ima, u oviru 204. Lovackog puka. '99. stacionirani u Nisu i Beogradu ...
Nisi me dobro razumeo, tj ja nisam dobro postavio pitanje! Pitanje je bilo, mada si sam odgovorio na njega, dali su tamo unistavani avioni na zemlji . :) za ove migove29b sam siguran,da su stradali u batajnici, nego sam hteo da proverim pricu koju ne znam a prati njihovo unistavanje, na ponikvama su stradali avioni u kaponirima! da , orlovi... i to iz serija 25... (seriski brojevi)
 

Back
Top