Mesić odlikovao Srbina

Mesić je dodijelio je deset odlikovanja zaslužnim građanima, a među njima je i Aleksandr Jevtić, vukovarski Srbin koji je spasio brojne vukovarske branitelje od sigurne smrti.

Redom Danice hrvatske s likom Katarine Zrinske za osobite zasluge u zdravstvu, socijalnoj skrbi i promicanju moralnih društvenih vrednota odlikovani su saborski zastupnik Mato Arlović, Aleksandar Jevtić, te protojerej Miloš Orelj.
0407007.17.jpg


Aleksandar Jevtić odlikovan je na prijedlog Udruge pravnika Vukovar '91. jer je u logoru u Stajičevu, gdje je i sam bio prvotno zarobljen, uz srpske civile izdvojio i hrvatske branitelje rekavši da su Srbi. Među ostalima spasio je i brata poginulog Blage Zadre, Stanka Zadru.

Jevtić je novinarima rekao da mu odlikovanje puno znači, te dodao da u tom trenutku nije razmišljao o mogućim posljedicama svoga čina. "Pomogao sam nekima, ali mnogi su ostali s druge strane kojima se nije moglo pomoći", skromno je rekao Jevtić novinarima.

Stanko Zadro naglasio je da Jevtićev potez govori da "dobrih ljudi ima i u zlim situacijama", te je rekao kako je odlikovanje "dobro i za srpski i za hrvatski narod".


http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/03/19/0381006.html
:klap::klap::klap:
SVAKA ČAST! :ok: :super:

ne samo orden dati, već i kuću mu sagraditi, stan u Zagrebu, vikendicu s vinogradom u Zagorju i apartman na moru ;):D



:worth::worth::worth:
 
Sa obzirom da je Mesic dobio najvise rusko odlikovanje od njegovog velicanstva Putina licno ,svaki pravi i posteni srbski partiota treba da piski od srece ako ga odlčikuje covek koga je odlikovala srpska majka

Путин није руски националиста, да јесте не би одликовао усташу месића, не би ни хапсио руске официре и војнике и стрпавао их у затвор да би се улизивао крволочним чеченима.
 
Spašavao je ljude čiji je jedini krimen bio što su bili Hrvati.
Zna se kako su završili oni u Ovčari i onih 500 iz Vukovara koji nikada neće biti nađeni....

JNA je dovela gotovo cijeli tenkovski vozni park oko Vukovara.Nema sa čime ga nisu gađali. Branitelji u gradu su imali veliki izbor,mogli su poginuti od granata,metka,avionskih bombi ili se grčevito braniti da ih ne pobiju bradati rezervisti svih boja i dezena.

Ako je netko ubijao Srbe civile,taj netko ima ime i prezime,postojali su sudovi....

U sveopćem ludilu nakon pada Vukovara radilo se o čistoj odmazdi nad zarobljenicima...

Hvala Bogu da se našao jedan normalan čovjek....

100 puta sam ovde rekao da ne odobravam ništa što je rađeno na Vukovaru. I ne samo sada i ovde, nego i tada. I tada sam govorio da je kretenizam toliko granatirati grad, u kome je btw bilo i Srba. Ali i da ih nije bilo... No šta je bilo briga komunjare i za Srbe i za bilo koga drugog.
Za Ovčaru sam saznao mnogo kasnije. Sramota je pobiti zarobljene protivnike. Ali, da je trebalo istražiti ko je od njih sprovodio teror nad Srbima po Vukovaru, pa ih osuditi na prekom vojnom sudu i streljati, trebalo je. I, ja to ne bih smatrao zločinom. Ostali su morali ili u zarobljenički logor ili u razmenu, kako je i predviđeno međ. konvencijama.
No, ja opet kažem, zašto taj lik nije spašavao Hrvate civile? Zašto je spašavao zenge? Imao je izbora koga će spasiti, i mislim da je napravio loš izbor. Onaj koji se dobrovoljno puške latio ne može biti povlašćeniji od onoga ko je žrtva budala koji su se latili pušaka, da se igraju rata.
 
ti branitelji nisu ubijali srbe nego branili svoj grad od agresora. židovi bi ga odlikovali medaljom "pravednik među narodima".

Хрвати су опколили касарне ЈНА и нису дали војницима воду нити хране. Агресори су хрвати, напали су ЈНА и Југословенску територију, такођер су србе ликвидирали по Вуковару. Кад је ЈНА ушла била је пуна хрватских официра и војника који су издали ЈНА и прешли код усташе.

ЈНА није тад нити је икад била српска војска. Битанга који је одликован је спасаво усташе а не цивиле. Усташе који су опколили касарне ЈНА, убијали србе и војнике ЈНА.
 
Хрвати су опколили касарне ЈНА и нису дали војницима воду нити хране. Агресори су хрвати, напали су ЈНА и Југословенску територију, такођер су србе ликвидирали по Вуковару. Кад је ЈНА ушла била је пуна хрватских официра и војника који су издали ЈНА и прешли код усташе.

ЈНА није тад нити је икад била српска војска. Битанга који је одликован је спасаво усташе а не цивиле. Усташе који су опколили касарне ЈНА, убијали србе и војнике ЈНА.

....oli si ti prespavao ovih petnaestak godina??

kod vas bi se reklo: ne moš da veruješ!
 
ti branitelji nisu ubijali srbe nego branili svoj grad od agresora. židovi bi ga odlikovali medaljom "pravednik među narodima".

Ma, ne...Nisu ubijali Srbe po Vukovaru. Nisu ulazili u podrume i skloništa i iz njih izdvodili Srbe muškarce, koji su se sakrili od pucanja, kao i svi drugi normalni ljudi a kojima se nakon toga gubi svaki trag. Nisu u tim skloništima izdvajali Srpkinje i silovali ih. Ma, gde bi oni to.
Da se razumemo...Ovčara je zločin, koji ja osuđujem, ali je i odmazda, kao rezultat zločina koje su hrvatski vojnici radili nad Srbima do pada Vukovara. Naravno, ne svi, kao što ni svi srpski vojnici nisu bili u streljačkim strojevima na Ovčari. Da li ste se ikada zapitali da li je Ovčara delo ludaka, direktno uzrokovanom delima ludaka u Vukovaru pod hrvatskom kontrolom?
 
Poslednja izmena:
Ma, ne...Nisu ubijali Srbe po Vukovaru. Nisu ulazili u podrume i skloništa i iz njih izdvodili Srbe muškarce, koji su se sakrili od pucanja, kao i svi drugi normalni ljudi a kojima se nakon toga gubi svaki trag. Nisu u tim skloništima izdvajali Srpkinje i silovali ih. Ma, gde bi oni to.
Da se razumemo...Ovčara je zločin, koji ja osuđujem, ali je i odmazda, kao rezultat zločina koje su hrvatski vojnici radili nad Srbima do pada Vukovara. Naravno, ne svi, kao što ni svi srpski vojnici nisu ili u streljačkim strojevima na Ovčari. Da li ste se ikada zapitali da li je Ovčara delo ludaka, direktno uzrokovanom delima ludaka u Vukovaru pod hrvatskom kontrolom?

pa naravno, gdje bi to bio zločin.....

sigurno mora da je neki hrvat uzrok takvom gnjusnom činu, inače gdje bi se to moglo desiti bez da je povampireni ustaša tome kriv!

e baš!
 
100 puta sam ovde rekao da ne odobravam ništa što je rađeno na Vukovaru. I ne samo sada i ovde, nego i tada. I tada sam govorio da je kretenizam toliko granatirati grad, u kome je btw bilo i Srba. Ali i da ih nije bilo... No šta je bilo briga komunjare i za Srbe i za bilo koga drugog.
Za Ovčaru sam saznao mnogo kasnije. Sramota je pobiti zarobljene protivnike. Ali, da je trebalo istražiti ko je od njih sprovodio teror nad Srbima po Vukovaru, pa ih osuditi na prekom vojnom sudu i streljati, trebalo je. I, ja to ne bih smatrao zločinom. Ostali su morali ili u zarobljenički logor ili u razmenu, kako je i predviđeno međ. konvencijama.
No, ja opet kažem, zašto taj lik nije spašavao Hrvate civile? Zašto je spašavao zenge? Imao je izbora koga će spasiti, i mislim da je napravio loš izbor. Onaj koji se dobrovoljno puške latio ne može biti povlašćeniji od onoga ko je žrtva budala koji su se latili pušaka, da se igraju rata.


Malo je ovo kontradiktorno....

Tebi je sramota pobiti zarobljenike,istodobno je izdaja i sramota te iste spasiti od odmazde i sigurne smrti...

Koji preki sudovi?? To je ljepši naziv za odmazdu. Ipak je to kraj XX stoljeća.
Postojali su sudovi, međunarodne konvencije.....
 
Хрвати су опколили касарне ЈНА и нису дали војницима воду нити хране. Агресори су хрвати, напали су ЈНА и Југословенску територију, такођер су србе ликвидирали по Вуковару. Кад је ЈНА ушла била је пуна хрватских официра и војника који су издали ЈНА и прешли код усташе.

ЈНА није тад нити је икад била српска војска. Битанга који је одликован је спасаво усташе а не цивиле. Усташе који су опколили касарне ЈНА, убијали србе и војнике ЈНА.

Da,da i onda se goloruka JNA samo branila tenkovima,topovima,avionima dok su ustaše
dobile laserske kalašnjikove iz Mađarske..:dash:
 
100 puta sam ovde rekao da ne odobravam ništa što je rađeno na Vukovaru. I ne samo sada i ovde, nego i tada. I tada sam govorio da je kretenizam toliko granatirati grad, u kome je btw bilo i Srba. Ali i da ih nije bilo... No šta je bilo briga komunjare i za Srbe i za bilo koga drugog.
Za Ovčaru sam saznao mnogo kasnije. Sramota je pobiti zarobljene protivnike. Ali, da je trebalo istražiti ko je od njih sprovodio teror nad Srbima po Vukovaru, pa ih osuditi na prekom vojnom sudu i streljati, trebalo je. I, ja to ne bih smatrao zločinom. Ostali su morali ili u zarobljenički logor ili u razmenu, kako je i predviđeno međ. konvencijama.
No, ja opet kažem, zašto taj lik nije spašavao Hrvate civile? Zašto je spašavao zenge? Imao je izbora koga će spasiti, i mislim da je napravio loš izbor. Onaj koji se dobrovoljno puške latio ne može biti povlašćeniji od onoga ko je žrtva budala koji su se latili pušaka, da se igraju rata.

ma novinari pretjeruju i maltene svakog vukovarca prozivaju braniteljem.
vjerujem da je taj lik spašavao one koje pozna.

hvala mu
 
Daklem odlikovan nekakav pravoslavni Hrvat koji je spasavao "branitelje Vukovara".

Uz dozvolu kolega, koristim ovu priliku da prdnem na njega, njegov orden, predsednika Mesica i celokupni zdrug hrvatskih branitelja, kako Vukovara tako i drugih mesta. Hvala.

ti bi da "Prdneš". nemoj ovdje, ovdje je kulturan svijet. tu nekulturu koristi na mjestu gdje si naučio
 
Malo je ovo kontradiktorno....

Tebi je sramota pobiti zarobljenike,istodobno je izdaja i sramota te iste spasiti od odmazde i sigurne smrti...

Koji preki sudovi?? To je ljepši naziv za odmazdu. Ipak je to kraj XX stoljeća.
Postojali su sudovi, međunarodne konvencije.....

Бацати гранате по подрумима, извлачити србе и убијати их, силовати српкиње то тебе баш брига. Са хрватима нема никад мира, никад није било нити ће бити. Покатоличени су најгори.
 
moji su osobno pomogli više srpskih obitelji u vukovaru tako da ne njajke

Jel' vidiš kakav si ti? Ja govorim o četnicima, a ti kažeš da su tvoji pomagali srpske obitelji. Zaključak, tebi su svi Srbi četnici, a znaš se buniti kada neko sve Hrvate okarakteriše kao ustaše. Ti to naravno nikada otvoreno ne radiš. Praviš se fin i naivan k'o francuska sobarica, ali eto, ipak izletiš nekom nepromišljenom rečenicom.

Znači, moje se pitanje odnosilo na četnike, a ne na Srbe. Jasno?
 

Back
Top