Mešanac traži dom

Skratiću priču, ne zamerite. :)

Ti ljudi imaju pit bull-a, koji se ponaša prilično agresivno (ženka je u pitanju). Ona je zatvorena u boxu, ali više puta u toku dana je puštaju, i u toku noći je uvek van boxa.... Bleki sa druge strane nije navikao na to da bude zatvoren u kući, i da šeta onda kada neko pokaže volju da ga izvede u šetnju.

Ali ono što je drastičnije u čitavoj priči, a to smo shvatili nakon razgovora sa celom porodicom, je to što ti ljudi nemaju novčanih sredstava da bi brinuli o Blekiju (Bleki je navikao na granule, na vitamine, mleko, jogurt, meso za kučiće iz konzerve, veterinarske intervencije ukoliko je to neophodno...), međutim, oni to njemu ne mogu da pruže. Ja bih mogao da im pomognem jedno određeno vreme, ali to bi verovatno značilo da bih hranio i njihovog dugog psa, za šta ja nemam mogućnosti...

Sve u svemu, nemaju prostor za njega, nemaju box, a varijanta kućica i lanac od metar ne dolazi u obzir. Takođe, nemaju sredstva za izdržavanje tog psa, tako da je ipak bolje da ga ne uzmu, jer nam cilj nije spasiti psa sa ulice i dati ga ''na hleb i vodu'' i ponekada ostatke hrane (da budem iskren, on to neće ni da jede).

Odluka je pala na to da bude vraćen, da mu se potraži adekvatan dom.
Žao mi je, ljudi kod kojih je Bleki proveo par dana vole životinje (imaju psa, dve mačke, papagaja), ali na žalost, to ipak nije rešenje za njegov stalni smeštaj.
 
Da, bolje je da ipak nadje adekvatan dom. Ipak nije rešenje da bude na hlebu i vodi, niti treba da se navikava na to (pitanje je koliko bi dugo tako i živeo). Ako se nema srestava za te najosnovnije stvari, šta će biti sa vakcijacijom, redovnim veterinarskim pregledima, čišćenjima od glista..? Šteta što je to tako, pošto su ljudi ljubitelji životinja... :(
Nadam se da će ipak uskoro naći svoje ljude.
 
Nastavlja se potraga adekvatnog doma za ovog psa.

Dodatne informacije: njegovu majku i još jednog dalmatinca (ženku) jedan bračni par je držao gotovo uvek zatvorene u kući... Njih dve su se konstatno parile i godišnje imale mnogo kučića... Onda su ti ljudi prodali kuću pre godinu dana, ostavili sve životinje zatvorene u kući. Jedna komšinica ih je sasvim slučajno čula posle par dana... Preuzela je brigu o tim ženkama, a ostali kućići su završili na ulici, zajedno sa njima i Bleki....
Eto, nešto malo podataka o njegovom poreklu.

:poludeo:
 

Back
Top