Mešanac traži dom

Bleki i dalje traži dom. :neutral:
Evo nekoliko najnovijih fotografija. :)

1q0e8j.jpg


1p8mc0.jpg


2qmjgc0.jpg


2qxrjo1.jpg


wqzc4g.jpg
 
Ima Mina u mojoj kući. :lol:

Zanimljovo mi je to. Na ulici kada šetamo sa Blekijem, on laje na mačke, ali kada ga dovedemo u stan, on ne reaguje na njih. :confused:
A one! Užas jedan! :dash:

Nisi ti to kume vaspitao kako valja, rekla sam ti da će ti mačke doći glave :hahaha: Ne moraš mi odgovarati na pp u vezi Blekija, sve mi je jasno, razglasiću kome mislim da treba da razglasim....
Mazni ga po njuFki od kume! :cmok2:
 
cao drugari.kako s esnalazite svi komplet?kako mace s kucom;)?

Ćao Mina. :)
Za sada još uvek niti smo našli novi dom, niti ga naše mačke prihvataju.
Ljudi i dalje zovu (kao što si i sama rekla, mnogi od njih postavljaju svoju decu, ponekada se jedva i oni jave), problem za ljude, takođe, predstavlja što mi ne znam od kojih rasa je ovaj mešanac. :roll:

Ovo je primer najbljižeg kontkta između naša dva mačeta i Blekija.

Bleki je u sobi, vidi kako ih gleda...

2dr9mk8.jpg


... a svi su na terasi... jedino ovo dvoje imaju za sada hraborosti da priđu staklu...

2evw805.jpg
 
Poslednja izmena:
a ja mislila ti napisao da ostaje kod vas :lol:
sta cekate bre?
stvar je kristalno jasna :lol:

Eh da je sreće da je tako. :neutral:

Sada malo ozbiljnosti... Mi svakodnevno uvodimo psa na nekoliko sati u stan. Na našu, a i na njegovu žalost mačke ga i dalje ne prihvataju. Svetan sam toga da je to dugotrajan proces, i da će možda uspeti, ali za to je potrebno vreme.
Ostatak vremena pas provodi ispred zgrade. Slagao bih ako bih rekao da ljudi nisu pažljivi prema njemu, ali problem je u tome što nisu svi. :dash:
Mi se jesmo vezali za Blekija, ali mi još uvek nismo u stanju da mu pružimo uslove kakve zaslužuje. Želimo da ovog psa što pre sklonimo sa ulice, a o razlozima za to ne moram da pričam (znam da su svima vama oni kristalno jasni).
 
Ako vam je problem da objasnite ljudima kako pas izgleda mozda je najbolje da im kazete da je mesanac labradora. Ima njihovu boju, dobrica je i nije mali. Jeste da je malo tanji nego prosecan lab, ali to je verovatno povukao na mamu (ili tatu).;)
 
Ako vam je problem da objasnite ljudima kako pas izgleda mozda je najbolje da im kazete da je mesanac labradora. Ima njihovu boju, dobrica je i nije mali. Jeste da je malo tanji nego prosecan lab, ali to je verovatno povukao na mamu (ili tatu).;)

Hvala. :D
To je veoma koristan savet, jer imamo problema prilikom objašnjavanja kako pas izgleda.
 
a da pokusate da ga vodite na tv?da lepite plakate ili neki stand?

Hvala na savetima. :)
TV, to je teško izvodljivo, no nije zgoreg pokušati, mada čisto sumnjam da ćemo uspeti.
Neke plakate smo već lepili po gradu, ali ništa od toga, :neutral:, no, ne odustajemo.
A što se štanda tiče, voleo bih da znam kada se organizuje u Novom Sadu, da bih mogao da ga dovedem.
 
I jedno obaveštenje. :)

Juče smo Blekija prepustili jednoj porodicu na brigu. Dogovor koji je za sada uspostavljen je da pokušaju da ga zadrže, sviđa im se, ali pod uslovom da Bleki želi da ostane tu... Za sada je sve u redu. Sutra idemo u posetu.

Nadam se da će mu se svideti, i da će se adaptirati. Takođe, sa druge strane očekujem od tih ljudi, ako im se zaista toliko dopada, da se dobro potrude i da Bleki ostane kod njih. :)
 
I da ne zaboravim. Hvala Mini na velikoj podršci, kao i svim ljudima koji su se ovde na forumu raspitivali za njega.

Moj savet svima vama koji se ''ne bavite'' udomljavanjem životinja je da nikada ne odustanete. Pokušajte da prevaziđete svaku prepreku na koju nailazite. Koliko je to teško, ja mogu da vam potvrdim (a da ne pričam o ljudima koji se time bave)... Blekiju su nekoliko puta krali ogrlicu, šutirali su ga, pre nekoliko dana ukrali su mu kućicu od drveta, meni i mojoj devojci komšije su pretile na razne načine, svakakvi ljudi su se javljali na oglas, svakakvi ljudi su želeli da ga uzmu (ali Bleki ima jednu prednost, druželjubiv je i ne može da zadovolji potrebe nekih ljudi: da bude vezan za lanac, da čuva kuću, i da laje na prolaznike i potencijalne lopove - on nije naviknut na to, naravno, niti smo mi dozvoli da padne u ruke takvih ljudi)....

Još jednom upućujem apel onima koji ponekada gube nadu da neće uspeti: LJUDI NE ODUSTAJTE. Pogledajte samo kada sam ja postavio ovu temu... I kao što bi mnogi rekli, ''sve se može, kada se hoće''.

Hvala vam svima. :)
 
Nastavlja se potraga adekvatnog doma za ovog psa.

Dodatne informacije: njegovu majku i još jednog dalmatinca (ženku) jedan bračni par je držao gotovo uvek zatvorene u kući... Njih dve su se konstatno parile i godišnje imale mnogo kučića... Onda su ti ljudi prodali kuću pre godinu dana, ostavili sve životinje zatvorene u kući. Jedna komšinica ih je sasvim slučajno čula posle par dana... Preuzela je brigu o tim ženkama, a ostali kućići su završili na ulici, zajedno sa njima i Bleki....
Eto, nešto malo podataka o njegovom poreklu.
 

Back
Top