Meni za dečiji rođus

Hvala vam u Acino i moje ime.:heart:
Mackice srecan rodjendan Stefanu,sve najbolje,da poraste veeelikiii:D
Nismo imali puno gostiju,bilo je malo drustvo,ali odabrano.Bilo je lepo,Aca se ceo dan pravio vazan,pile mamino,vec jedna godina:).Posto je bio posni dan,na meniju je bilo sve posno,ali ukusno,i posna torta od cokolade.Gosti su se lepo zabavljali,mi smo uzivali,sve u svemu jedno lepo secanje.Nismo napravili puno slika,vise smo snimali.
 
Jao ljudi hvala vam :D
Aco, srećan rođus i od mačkice i Stefana, da budeš zdrav i srećan, poratseš veliki i da te slušaju mama i tata;)

Na meniju je bila ovako:
- punjena vekna, odnosno baget. Sastojci su slični kao za sendviče, izgleda dekorativno, a ništa ne spada sa njih:p
- kanapei sa paštetom od tunjevine; to sam od tost hleba (neki crni, sa semenkama) vadila zvezdice modlom, pa mazala paštetu i odgore cvetić od maslinke ;-)
- mini pizze, neizostavne, sa testom od krompira :)
- korpice (njih sam kupila gotove) punjene nekim filom od sira (sitan sir, kiseli krastavčići, crni luk, pavlaka)
- pužići od lisnatog testa sa ajvarom i sirom
- voće nisam nizala na velike štapiće za ražnjiće, nego na čačkalice, banane i jagode pa umočene u čokoladu:wink:

Deca su najviše pila Cedevitu :-), a odrasli... pa svašta. :mrgreen:
SVE se pojelo, ne možete da verujete; kad smo krenuli da iznosimo, ja reko koja sam budala, ko će sve to pojesti, ali da znate da jeste, i deca i odrasli su ručkali samo tako:)

Torte nisam ja pravila, po jednu je napravila svaka baba, jedna voćna (sa višnjama, i sirom :)), druga neka teška, klasična, sa orasima, lešnicima i čokoladom. Na jednoj je bio auto, a na drugoj kopačka i lopta:oops: Moj miš mali, pravi muškarac, zaluđen kolima i fudbalom:roll::lol:

Malo nam je kiša pokvarila planove; pa nismo bili u divnom velikom dvorištu, ali na kraju se ispostavilo da je ipak najvažnije dobro društvo :D
 
Nikad se ne setim da slikam hranu... Videćete slike kad momak duva svećice i sl., na Mirkinoj temi :)

I zaboravila sam da kažem, bilo je po ofarbano jaje za svako dete, i sva su bila jedinstvena; nisu mogli da odluče koje će da uzmu :)
 
hvala ti mačkice...već pročitah kako si ti prošla u aprilu na Stefanovom rođendanu,i ja sam smislila nešto slično...ono sa crnim hlebom i modlicama ti je super ideja,pa neka paštetica,sigurno će se dopasti deci,da ima kao nešto za grickanje sa oblicima....imam neke strava modlice(mislim na oblike),pa će to sigurno da tamane...a i naravno mini pizza,to uvek pravem...nego kako praviš testo sa krompirom?...umesto brašna ide krompir,ili kako?
 
Nemam ovde, ali ako se dobro sećam, ide ista količina skuvanog krompira (pa ispasiranog), brašna i margarina (ili putera)... Možda koje jaje.
Setiću se da pogledam, pa ću ti sutra napisati ;)

I još jedna ideja ;)
To mi je sad novo, pa sam kao malo dete :lol: One male, najmanje modlice kao za mafine. Iz njih je sve slatko :lol:
Recimo španska pita, ili projice sa bilo čime, šarene, sa spanaćem, ili ajvarom, šargarepom...
Ja mojima pravila ceo vikend nešto iz toga :lol:, a gotovo za 5 min... Samo sam brljala šta stignem, seckala, mešala i pekla, stvarno super izgleda...
 
Nemam ovde, ali ako se dobro sećam, ide ista količina skuvanog krompira (pa ispasiranog), brašna i margarina (ili putera)... Možda koje jaje.
Setiću se da pogledam, pa ću ti sutra napisati ;)

I još jedna ideja ;)
To mi je sad novo, pa sam kao malo dete :lol: One male, najmanje modlice kao za mafine. Iz njih je sve slatko :lol:
Recimo španska pita, ili projice sa bilo čime, šarene, sa spanaćem, ili ajvarom, šargarepom...
Ja mojima pravila ceo vikend nešto iz toga :lol:, a gotovo za 5 min... Samo sam brljala šta stignem, seckala, mešala i pekla, stvarno super izgleda...

hvala ti puno mačkice na idejama...baš si mi pomogla...:heart:
 
Opet se suocavam sa istim problemom kao i svake godine u ovo vreme...
Ove godine imam nesto mnogo odraslih i za njih - kuca hrane Lazarevic..a za decu opet pituljice sa sirom,to je stari dobri isprobani recept koji nam gresku...Pojedu do poslednjeg komada.
Meni nije tesko da spremam ali je veliki problem to u vecoj kolicni transportovati u rodjendaonicu...Ovako oni lepo sve donesu,divno servirano i Bog da te vidi...Kad pomnozis sta treba od materijala,pa vreme,pa struja za pecenje...neka su zivi i zdravi Lazarevici...z:dm5:
 
Mi ove godine u Mekić... sa celom balavurdijom iz parkića : ))
Mačkice, divna si, stvarno si divna...... Jbte ja ne mogu da stignem sve i da hoću da se pozabavim njenim rođendanom.

Jel ste znali da se proslava dečijeg rođendana u Meku ne plaća?
Igraonica, baloni, animatori i organizacija na njima... ti samo platiš račun. I striktno traje sat i po vremena... Hepi mil je 260 dinara, torta mora da bude njihova 900 din za 25 osoba. Termin se rezerviše 2 meseca u napred (obavljeno pre mesec dana) i eto...

Mislim da bi i ona popizdela da joj pravim rođendan u stanu.
Uznemiri se kad nam dođe više od 5 ljudi posle pola sata postane nepodnošljiva...

Eto, mi smo to rešili tako... Pozivnice joj ja pravim pa ću ih odneti na štampu a pravim i karte s njenim likom za dede i babe (ima neki programčić da se skine) za klincove ću smisliti i neke poklončiće još
 
ajde da vidim dal ce neko da se prikaci na temu posto ako budem pisala o ovoj temi na drugoj ond ce me ponovo kritikovati :(
nego dajte predloge za rodjendane...sta je koja os vas pravila za klince a sa z odrasle...posto jeste da ima jos dosta do prvog rodjendana al vreme leti pa moram da planiram dosta unapred...
 
Mi smo skoro proslavili rodjendan,nije bilo puno gostiju ali sam spremala savasta od testa,male ,pice kiflice(imas ih u mom albumu),pa sam uzimala one gotove korpice punila ih raznim salatama:ruska,sa pecurkama,sa kikirikijem.
Ovde imas tih slanih zezalica i slika serviranih predjela da ti pamet stane
http://forum.krstarica.com/threads/266641
http://forum.krstarica.com/threads/301022
i jos imas tema na pdf Kulinarstvo

A evo ti predlog medica koje sam pravila za prosli rodjendan, oduzele su mi bas puno vremena,ali su klinci bili odusevljeni
http://forum.krstarica.com/picture.php?albumid=3524&pictureid=33207

i mozda ti i ovo pomogne
http://www.coolinarika.com/recept/kanapei-od-palente
http://www.coolinarika.com/recept/razigrani-pajac
 

Back
Top