Међународни суд правде у Хагу 22. јула износи мишљење о Косову

Немају домаћи политичари херца за тако нешто а изгледи су да је за то касно.
Још од када је министар иностраних послова Горан Свилановић повукао тужбу против НАТО пакта за злочиначку агресију неутемељену ни у једној правној норми јасно је да Србија са овом гарнитуром политичара ни једну дипломатску борбу не може да добије,пошто им се комплетна активност своди на то да се политиком коју воде случајно некоме не замере.
Да само друга страна то види као слабост Србије а не као врлину, јер у спору су две стране а не само једна, дубљење на трепавицама пред немилосрдним и охолим људима донесе више штете него користи.
 
au...bas me zanima....ee...ala ću rodoljubima..."da vadim...mast"...:D.....

Интересантно је да рецимо усташија није хтела да уступи зловенцима тамо неки мизеран простор наспрам КИМ, и онда ти серендаш нешто, али то само показује колико си у својој злоби тупав.


Као што је већ неко рекао, три су варијанте у оптицају, ја лично мислим да ће бити средња варијанта, по мени је битно истаћи да ако буде прва или трећа, односно неповољна или повољна у тој варијанти опет не губимо, јер, Република Српска је ту, па ако би суд заузео став којим би потврдио легалност онда би РС могла да реши све самоопредељењем.

Много је тога у игри, једно је сигурно, светски моћници су се мало прерачунали и у сваком случају овом одлуком суда, каква год она била, губе.
 
Moj profesor prava radi u predsednistvu, savetuje predsednika za pravna pitanja, cini mi se. Jos pre 2 meseca je imao uvid u dokument. U dokumentu nista ne pise, videcete.

Што су онда чекали два месеца да га објаве? Не кажем да не говориш истину, штавише, врло је могуће да ће одлука бити управо таква да је свако може тумачити како хоће. Председник МСП је чак тако нешто наговестио у свом интервјуу пре једно 6 месеци, ако се добро сећам.
 
Да само друга страна то види као слабост Србије а не као врлину, јер у спору су две стране а не само једна, дубљење на трепавицама пред немилосрдним и охолим људима донесе више штете него користи.

Pa to nije bas "dubljenje na trepavicama".

Ovako bi ih uplasili, sta li?
 
Па примењуј то што си написао опусти се и зезај се видиш да си из емоција погешно протумачио текст из руских новина.
Ти бре као да не знаш какви су новинари па ко да ниси увијао никад фишеке за семенке и сунцокрет !? :lol:

nisam ni procitao tekst. onaj duzi. a ovaj prvi, uvodni, samo letimicno......za mene "bajata" vest. kao sto rece mitke, vec treca ili cetrta tema samo juce...
umesto viseka, sada se koriste plasticne case kod nas, krupnim koracima idemo ka jevropi:whistling::whistling:
 
Да само друга страна то види као слабост Србије а не као врлину, јер у спору су две стране а не само једна, дубљење на трепавицама пред немилосрдним и охолим људима донесе више штете него користи.

Јасна ствар.Пониженог и погрбљеног нико нити цени нити поштује,чак шта више гледа да из његове понизности извуче максималну корист за себе.Тако да је политика овдашњих скутољуба смешна јер подразумева понишење а не доноси никакву корист.
 
Јасна ствар.Пониженог и погрбљеног нико нити цени нити поштује,чак шта више гледа да из његове понизности извуче максималну корист за себе.Тако да је политика овдашњих скутољуба смешна јер подразумева понишење а не доноси никакву корист.

Kako ne donosi korist?

Od cega bi ljudi primali plate i penzije?

MMF nam, nazalost, pozajmljuje pare za to.
 
Pa to nije bas "dubljenje na trepavicama".

Ovako bi ih uplasili, sta li?

Треба бити мудар као што су својевремено били Српски великаши,па ако треба да клечимо пред другима да гледамо да бар из тога извућемо корист.
 
Kako ne donosi korist?

Od cega bi ljudi primali plate i penzije?

MMF nam, nazalost, pozajmljuje pare za to.

ММФ нам не поклања новац већ нам га даје у виду кредита а осим тога води и економску политику Србије.
 
nisam ni procitao tekst. onaj duzi. a ovaj prvi, uvodni, samo letimicno......za mene "bajata" vest. kao sto rece mitke, vec treca ili cetrta tema samo juce...
umesto viseka, sada se koriste plasticne case kod nas, krupnim koracima idemo ka jevropi:whistling::whistling:
Ма не би ни отварао видео сам тему која се бави молебаном за правду а не и саветодавним мишљењем тог суда.
Хм, а чашица којом се сипа сунцокрет и семенке је исто пластична или и даље дрвена ?
 
Ма не би ни отварао видео сам тему која се бави молебаном за правду а не и саветодавним мишљењем тог суда.
Хм, а чашица којом се сипа сунцокрет и семенке је исто пластична или и даље дрвена ?

drevna. kombinacija tradicije i inovacije i tehnologije
 
davati ovakvu zijavu pre citanja presude je velika naivnost,da ne kazem glupost.

Jeremić: Sud neće podržati secesiju
21. jul 2010. | 07:52 | Izvor: B92 Beograd -- Ne treba očekivati da će Međunarodni sud pravde pružiti podršku kosovskim Albancima za akt secesije, kaže šef diplomatije Srbije Vuk Jeremić.

Vuk Jeremić (Fonet, arhiva)
Vuk Jeremić (Fonet, arhiva)
Srbija neće promeniti svoj stav o nepriznavanju jednostranog proglašenja nezavisnosti, kao i neophodnosti pronalaženja kompromisa, naveo je Jeremić.

Naša borba za takvo rešenje će verovatno biti duga i teška, ali od nje nećemo odustati, poručio je Jeremić uoči odlaska u Hag, gde će sutra Međunarodni sud pravde saopštiti mišljenje o legalnosti secesije Kosova.

Interesovanje za mišljenje Međunarodnog suda pravde o legalnosti jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova je veliko, pa je tako najavljeno da će saopštavanju stava prisustvovati predstavnici više od 40 zemalja.

Ministar spoljnih poslova Srbije očekuje da se posle odluke Međunarodnog suda pravde ponovo pokrenu pregovori sa Kosovom.

“Verujemo da je kompromisno rešenje za budući status Kosova neophodno za dugoročni i održivi mir i stabilnost na Balkanu, a do takvog rešenja se može doći kroz pregovore, dakle, četvrtak je veliki dan za međunarodni poredak", kaže ministar Jeremić.

Sa druge strane, premijer Kosova Hašim Tači izjavio je u Vašingtonu da je veliki optimista i da očekuje da će presuda Međunarodnog suda pravde biti u korist nezavisnosti Kosova. Tači je istakao da je, bez obzira na stav Suda, nezavisnost Kosova nepovratna i da o statusu nije moguće razgovarati.

„Naša poruka iz Vašingtona je jasna. Kosovo postoji kao suverena, nezavisna demokratska država. Postojala je juče, postoji danas, postojaće sutra i postojaće zauvek. Sjedinjene Države se ponose vrednostima koje predstavljaju. I građani Kosova se ponose svojom baštinom, multietničkim sastavom, istorijom i nadom u budućnost koja nas sve ispunjava“, rekao je Tači.

Direktor za Balkan Međunarodne krizne grupe Marko Prelec smatra da, s obzirom na to da je mišljenje suda u Hagu samo savetodavno, diplomate Evropske unije će ga iskoristiti kako bi podstakli poboljšanje odnosa Beograda i Prištine, bez čega neće biti moguće buduće evrointegracije.

“Mnoge zemlje čekaju mišljenje Međunarodnog suda pravde kako bi donele odluku o priznanju Kosova. Neke od tih vlada će delovati čim čuju mišljenje, koje će biti da treba priznati nezavisnost", navodi Marko Prelec.

Sekretar Međunarodnog suda pravde Andrej Poskakukin izjavio je da se očekuju predstavnici svih država koje su učestvovale kako u pisanoj, tako i u usmenoj raspravi od iznošenja pitanja legalnosti pred Sudom.

Za izveštavanje sa sednice akreditovano je više od 80 novinara, snimatelja i fotoreportera iz celog sveta.
 
Треба бити мудар као што су својевремено били Српски великаши,па ако треба да клечимо пред другима да гледамо да бар из тога извућемо корист.

Ne bismo izvukli pare od NATO, Amerike, ako na to mislis....

ММФ нам не поклања новац већ нам га даје у виду кредита а осим тога води и економску политику Србије.

Da, ali nam ovako ne bi davao ni u vidu kredita. Sve je to povezano, niko nije naivan tamo.;)
 
auuuu ja ti dajem ideje a ti tako.... vise ti necu pomagata kad si brezobrazan,sram dati udje:evil::evil:

15fp0kw.gif
 
Evo sta veli zmaj od nocaja :think: Vec najavljuje nekakve borbe duge i mukotrpne :hahaha::hahaha:

Jeremić: MSP neće legalizovati secesiju Kosova


Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić izjavio je da ne treba očekivati da će savetodavnim mišljenjem Medjunarodnog suda pravde, koliko god ono bilo izbalansirano, biti pružena medjunarodno-pravna podrška kosovskim Albancima za njihov akt secesije.

"Moramo, ipak, biti spremni na sve, ali jedno je sigurno - Srbija neće promeniti svoj stav o nepriznavanju jednostranog proglašenja nezavisnosti, kao i neophodnosti pronalaženja kompromisa. Naša borba za takvo rešenje će verovatno biti duga i teška, ali od nje nećemo odustati", poručio je Jeremić u intervjuu Tanjugu uoči odlaska u Hag, gde će sutra Medjunarodni sud pravde saopštiti mišljenje o legalmosti seceseije Kosova.

http://www.smedia.rs/vesti/detalji.php?id=39141

Taj MSP nece ni opovrgnuti, ponistiti vecinsku volju naroda Kosova, bez obzira koliko se Jeremic koprcao, to i on sam zna !
 
Па ти Адеме колико сам видео са твојих фотки немаш све зубе, како грицкаш семенке и сунцокрет ? :lol:

neki zubi mi nedostaju, ali ove prednje, koji sluze upravo za taj sport imam. inace imam veoma lepe pravilne zube...ko pod konac.
 
Ne bismo izvukli pare od NATO, Amerike, ako na to mislis....

Све једно.Моје мишљење је да смо у тужби против НАТО пакта требали да идемо до краја без обзира на извесност исхода.Показали би тиме да смо до некле озбиљна и принципијелна држава којој је стало до правде.Овако,повлачењем тужбе само смо исказали своју слабост.За правду се треба борити без обзира колико је противник јак.
 
Da, ali nam ovako ne bi davao ni u vidu kredita. Sve je to povezano, niko nije naivan tamo.;)

Да смо озбиљна држава као што нисмо не би имали потребе да се давимо кредитима већ би радили на подизању сопствене економије а кредите би узимали када би нам били неопходни.Знам ја да је цео систем једно "Врзино коло"из којег је тешко извући се али што је најгоре ми ни не покушавамо да се извучемо већ напротив све дубље се заглибљујемо и задужујемо а дугове ћемо морати да враћамо само се питам одакле ?
 

Back
Top