Међународни суд правде у Хагу 22. јула износи мишљење о Косову

i ja sam to mislio o tebi. nemaju ni rusi ni bilo ko pojma o tome. moze imati jedan rus ili amer neka saznanja, ali ih nece sigurno dati tamo nekom srpskom novinarcicu. zamisli kada bi svaki rus u hagu znao odluku...:dash::dash:
Какав црни српски новинарчић, ради се о руском новинару РИА Новости

© РИА Новости. Сергей Гунеев
http://rian.ru/world/20100720/256665769.html

Текст је само преведен на српски језик иначе је на руском.

П.С: Немој бре да потврђујеш моја запажања о твојој интелигенцији. :mrgreen:
 
Đelić: Cilj nije pobeda, već kompromis

Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić rekao je u Bujanovcu da cilj Srbije nije da pobedi albansku zajednicu na Kosovu i Metohiji, već da se postigne kompromis i dogovor.

On je na tribini "Posle konflikta - stvarni život", Centra za demokratiju i razvoj juga Srbije i Regionalne informativne agencije JUGpreš, objasnio da taj dogovor mora da poštuje prava kosovskih Albanaca, prava Srba koji žive na Kosovu, ali i države Srbije.

"Dogovor se postiže kroz razgovore, pregovore i kompromis. Ne možemo da kažemo da želimo u Evropu, a da ne možemo da postignemo kompromis koji je odlika cele evropske konstrukcije", naglasio je Đelić.

On je najavio nove diplomatske aktivnosti Srbije posle mišljenja Međunarodnog suda pravde u Hagu, ali je poručio da "Srbija nikada i ni pod kakvim okolnostima neće priznati Kosovo na onaj način kako neko želi da nametne to rešenje
-----
Из ове изјаве Ђелића јасно се види да се ради на плану "куване жабе"потребно је првенствено народу напунити уши причама о компромисима да би га полако припремио на неизбежно,што ће рећи да када све карте буду на столу биће јасно да ће Србија зарад обећања о уласку у ЕУ морати да се одрекне дела територије а до тада треба порадити на томе како то народу најбезболније саопштити а да он чак и буде задовољан тиме.

Đelić :roll: i njegove mantre, pre podne je ministar evropske integracije, u podne ministar za nauku. Izmedju tih obaveza najomiljenija mu je tema predviđanje kada će Srbija postati članica EU. Ova vlast je upravo i napravljane od strane Zapada zbog Kosova, to je jedino što njih u ovom trenutku innteresuje Sve drugo u Srbiji za njih nije dovoljno važno u ovoj fazi, samo Kosovo. Ali, ne na način promene politike nego u pravcu ostvarenja zapadne dosadašnje orijentacije a to je nezavisno Kosovo. Naravno, ostvarenje te ideje u punom smislu zavisi od Srbije i od Beograda i od aktuelnih vlasti se očekuje da “legalizuje” tu pogrešnu politiku Zapada. To je jasno kao dan i to je linija zapadne politike prema Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Sejdiu: Ne prihvatamo razgovore o statusu Kosova

Beta | 20. 07. 2010. - 22:45h |

Predsednik Kosova Fatmir Sejdiu izjavio je danas u Peći da Kosovo neće nikada prihvatiti razgovore o statusu, podelu i dovođenje u pitanje teritorijalnog integriteta zemlje.


59516_sejdiu201-afp-alex-wong_hs.jpg



Tokom posete Okružnom sudu u Peći, kako je saopštio njegov kabinet, Sejdiu je rekao da ne veruje da bi Međunarodni sud pravde mogao da zapostavi argumente koje je Priština dala u korist nezavisnosti i da će dovesi u pitanje volju naroda za nezavisnost.


Izražavanje te volje je usaglašeno sa svima koji podržavaju Kosovo i koji su investirali mnogo u mir i stabilnost, rekao je kosovski predsednik.
"Nezavisnost Kosova je nepovratna i zasovana na volji jednog naroda da živi u slobodi i s opredeljenjem za integraciju u porodicu drugih slobodnih zemalja. Kosovo su do sada priznale 69 države, očekujemo nova priznanja i nastavićemo prijateljstvo sa zemljama koje su senašle Kosovu u teškim vremenima, ali i u vreme razvoja", rekao je on.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:dontunderstand:

И одкуд толика нервоза код припадника албанске националне мањине у Републици Србији пред доношење саветодавног мишљења Међународног суда правде ОУН у Хагу ?
 
Какав црни српски новинарчић, ради се о руском новинару РИА Новости

© РИА Новости. Сергей Гунеев
http://rian.ru/world/20100720/256665769.html

Текст је само преведен на српски језик иначе је на руском.

П.С: Немој бре да потврђујеш моја запажања о твојој интелигенцији. :mrgreen:

odluku suda zna desetak ljudi. i mogu da garantujem da niko van tog kruga nista pouzdano ne zna, bio on rus, amer ili kinez. to sto ti mislis da je ruski novinar svemoguc, to samo pokazuje da uporedjujes taj sud sa sudom srbije, gde se odluka ili naredjuje ili se zna mnogo ranije.
ps.necu nista da dodajem
 
odluku suda zna desetak ljudi. i mogu da garantujem da niko van tog kruga nista pouzdano ne zna, bio on rus, amer ili kinez. to sto ti mislis da je ruski novinar svemoguc, to samo pokazuje da uporedjujes taj sud sa sudom srbije, gde se odluka ili naredjuje ili se zna mnogo ranije.
ps.necu nista da dodajem

A možda nezna ni tih 10...možda čekaju da dođe Sejdiju..da im kaže...:hahaha::hahaha::hahaha:
 
odluku suda zna desetak ljudi. i mogu da garantujem da niko van tog kruga nista pouzdano ne zna, bio on rus, amer ili kinez. to sto ti mislis da je ruski novinar svemoguc, to samo pokazuje da uporedjujes taj sud sa sudom srbije, gde se odluka ili naredjuje ili se zna mnogo ranije.
ps.necu nista da dodajem
Па лепо ти пише да извор није хтео да изнесе никакве назнаке о саветодавном мишљењу суда: Саговорник је оставио без коментара на питање да ли има назнака, по мишљењу суда унапред.
"Јавност ће чути закључак Међународног суда 22. јула," - рекао је извор.
Само је рекао да "Име самопроглашене државе Косово ("Републике Косова") не фигурира у документима суда, рекао је он, додајући да "никаквих таблица неће бити". Мислећи на таблице које стоје испред држава заинтересованих у процесу пред судом, значи таблице са тзв. Република Косово неће бити присутна.

Да ли ти је сад мало јасније ?
 

И одкуд толика нервоза код припадника албанске националне мањине у Републици Србији пред доношење саветодавног мишљења Међународног суда правде ОУН у Хагу ?


slusam na TV odgovore na pitanje o mogucoj odluci suda. preko devedeset % ne sumnja u tu odluku. mozda je bio jedan koji je rekao da ce biti neutralna. znaci nemoj da brines, ovde niko ne sumnja da je moguc iole negativna odluka.
inace, taj stav je ponovljen puno ranije, moze se razgovarati o bilo cemu, osim o statusu kosova. to je zavrsena prica rekao je sejdiu vise puta, i ne samo on, u sred BG su takve izjave davane desetak puta.
 
Па лепо ти пише да извор није хтео да изнесе никакве назнаке о саветодавном мишљењу суда: Саговорник је оставио без коментара на питање да ли има назнака, по мишљењу суда унапред.
"Јавност ће чути закључак Међународног суда 22. јула," - рекао је извор.
Само је рекао да "Име самопроглашене државе Косово ("Републике Косова") не фигурира у документима суда, рекао је он, додајући да "никаквих таблица неће бити". Мислећи на таблице које стоје испред држава заинтересованих у процесу пред судом, значи таблице са тзв. Република Косово неће бити присутна.

Да ли ти је сад мало јасније ?

kakve to veze ima sa odlukom suda?
inace te informacuije se znaju juce ili prekjuce u svim dnevnim novinama je pisano o tome da nece biti tablica. ne vidim vezu toga sa time kakva ce odluka biti.
znaci ja govorim o odluci suda, nju niko ne zna. o tehnickim pitanjima, mozda postoji i brosura u hagu, tako da za to nema potrebe za specijalnim izvorom
 
Da Medjunarodni Sud donese presudu da je Kosovo nelegalno proglasilo drzavu odmah bi se stupilo u fazi nekih novih pregovora.Ako Medjunarodni Sud donese presudu u korist neovisnog Kosova onda ce to odstaknuti ostale drzave da priznaju Kosovo kao neovisnu drzavu.

Pitanje je kakvu ce diplomatsku aktivnost preuzeti Srbija ako se donese presuda u korist Kosova?Sta ce tada Srbija uciniti i da li ce pristati da bude clan EUa.Ili ce doci do novih izbora u Srbiji gdje ce se ici na slogan ujedinjenja sa Rusijom.
 
Đelić :roll: i njegove mantre, pre podne je ministar evropske integracije, u podne ministar za nauku. Izmedju tih obaveza najomiljenija mu je tema predviđanje kada će Srbija postati članica EU. Ova vlast je upravo i napravljane od strane Zapada zbog Kosova, to je jedino što njih u ovom trenutku innteresuje Sve drugo u Srbiji za njih nije dovoljno važno u ovoj fazi, samo Kosovo. Ali, ne na način promene politike nego u pravcu ostvarenja zapadne dosadašnje orijentacije a to je nezavisno Kosovo. Naravno, ostvarenje te ideje u punom smislu zavisi od Srbije i od Beograda i od aktuelnih vlasti se očekuje da “legalizuje” tu pogrešnu politiku Zapada. To je jasno kao dan i to je linija zapadne politike prema Srbiji.

Јасно.
Шта очекивати од власти у коју је Запад инвестирао преко сто милиона долара него да ће безпоговорно извршавати налоге својих финансијера.
 
kakve to veze ima sa odlukom suda?
inace te informacuije se znaju juce ili prekjuce u svim dnevnim novinama je pisano o tome da nece biti tablica. ne vidim vezu toga sa time kakva ce odluka biti.
znaci ja govorim o odluci suda, nju niko ne zna. o tehnickim pitanjima, mozda postoji i brosura u hagu, tako da za to nema potrebe za specijalnim izvorom
Чему толика нервоза, судије суде по међународном праву не по својој вољи.
Нико овде на теми унапред не прејудицира одлуке суда. ;)

Que Sera Sera !

 
......čuj mi kao ne znamo šta su primitivne šiptarske horde učinile na Kosovu i Metohiji kako za vreme trećeg tako i za vreme četvrtog rajha........sve mi liči na priču od strane okupatorske vlasti za unutrašnje potrebe.....šta ja ako mi neko nešto ukrade ili otme ima da tražim mišljenje da li sam opljačkan.....trebalo je tužiti sve neprijatelje Srbije koji su priznali šiptarčinama pravo na državu na teritoriji Srbije.....
 
......čuj mi kao ne znamo šta su primitivne šiptarske horde učinile na Kosovu i Metohiji kako za vreme trećeg tako i za vreme četvrtog rajha........sve mi liči na priču od strane okupatorske vlasti za unutrašnje potrebe.....šta ja ako mi neko nešto ukrade ili otme ima da tražim mišljenje da li sam opljačkan.....trebalo je tužiti sve neprijatelje Srbije koji su priznali šiptarčinama pravo na državu na teritoriji Srbije.....

:klap::klap::klap:
 
Pitanje je kakvu ce diplomatsku aktivnost preuzeti Srbija ako se donese presuda u korist Kosova?Sta ce tada Srbija uciniti i da li ce pristati da bude clan EUa.Ili ce doci do novih izbora u Srbiji gdje ce se ici na slogan ujedinjenja sa Rusijom.

Ништа,у том случају чућемо још једном као оче наш научен говор о томе како Србија никада неће прихватити независност своје јужне покрајине и како ће наставити своју дипломатску борбу за очување мира и стабилности у региону.Ето,то је највише што домаћи политичари могу да учине,више од тога,не,или немају такта за једну ширу акцију или што је очигледније извршавају наређења.
У сваком случају тешко нама са њима на власти.
 
Чему толика нервоза, судије суде по међународном праву не по својој вољи.
Нико овде на теми унапред не прејудицира одлуке суда. ;)

Que Sera Sera !


gde ti vidis nervozu. ja sam od pocetka nudio cak opklade da odluka nece biti u korist srbije. i sada nudim svaku vrstu opklade. dajem 3:1 da odlluka nece biti u korist srbije. ali ne kazem da srbija nakon te odluke nece proglasioti jos jednu veliku pobedu srpske diplomatije:rtfm::rtfm:
 
Постоји и трећа варијанта којој је, по свој прилици, била склона већина судија. Пресуда ће полазити од тобоже јединствености косовског случаја, од немогућности суживота Србије и косовских албанаца, неуспеха преговора о статусу покрајине и на тој основи се самопроглашење независности Косова и њено признавање од других земаља квалификује као изнуђена одлука, - као „најмање зло“. Датој пресуди Суда биле би придодата „посебна мишљења“ низа његових чланова – пре свега оних који принципијелно не признају независност Косова. Та мишљења, додуше, неће променити проалбански карактер судске одлуке.

(...)

Међутим, ако је судска партија Србије у вези са Косовом, највероватније, изгубљена


ja ne vidim sta je to pozitivno u ovom tekstu po izglede Srbije??
Dakle izgleda da ce presuda ipak ici u prosiptarsku korist, sto i nije neocekivano s obzirom na sastav sudija. Ali taj sastav se znao i pre podnosenja zahteva sudu i sa tim se moralo racunati.
 
......čuj mi kao ne znamo šta su primitivne šiptarske horde učinile na Kosovu i Metohiji kako za vreme trećeg tako i za vreme četvrtog rajha........sve mi liči na priču od strane okupatorske vlasti za unutrašnje potrebe.....šta ja ako mi neko nešto ukrade ili otme ima da tražim mišljenje da li sam opljačkan.....trebalo je tužiti sve neprijatelje Srbije koji su priznali šiptarčinama pravo na državu na teritoriji Srbije.....

mozda i neku objavu rata....prekida diplomatskih odnosa... uvodjenje sankcija...:think::think:
 
gde ti vidis nervozu. ja sam od pocetka nudio cak opklade da odluka nece biti u korist srbije. i sada nudim svaku vrstu opklade. dajem 3:1 da odlluka nece biti u korist srbije. ali ne kazem da srbija nakon te odluke nece proglasioti jos jednu veliku pobedu srpske diplomatije:rtfm::rtfm:
Па читам између редова, тамо где су емоције тамо тражиш и пораженог.
 
Па читам између редова, тамо где су емоције тамо тражиш и пораженог.


ako ti tako kazes... ja licno reagujem na forumu "emocijom" samo kada procitam neku gnusnu laz, neku izmisljotinu o albanacima, ali i o drugim narodima. inace meni forum nije mesto za pokazivanje tih "emocija" ovo je bre mesto za zezanje, a ne ispravljanje krivih drina, pokazivanje koliko smo pravi srbi [albanci ili sta vec], prodavanje laznog patriotizma, pokazivanje licne snage, pozivanjem na obracun.... da ne nastavljam
 
ako ti tako kazes... ja licno reagujem na forumu "emocijom" samo kada procitam neku gnusnu laz, neku izmisljotinu o albanacima, ali i o drugim narodima. inace meni forum nije mesto za pokazivanje tih "emocija" ovo je bre mesto za zezanje, a ne ispravljanje krivih drina, pokazivanje koliko smo pravi srbi [albanci ili sta vec], prodavanje laznog patriotizma, pokazivanje licne snage, pozivanjem na obracun.... da ne nastavljam
Па примењуј то што си написао опусти се и зезај се видиш да си из емоција погешно протумачио текст из руских новина.
Ти бре као да не знаш какви су новинари па ко да ниси увијао никад фишеке за семенке и сунцокрет !? :lol:
 
......čuj mi kao ne znamo šta su primitivne šiptarske horde učinile na Kosovu i Metohiji kako za vreme trećeg tako i za vreme četvrtog rajha........sve mi liči na priču od strane okupatorske vlasti za unutrašnje potrebe.....šta ja ako mi neko nešto ukrade ili otme ima da tražim mišljenje da li sam opljačkan.....trebalo je tužiti sve neprijatelje Srbije koji su priznali šiptarčinama pravo na državu na teritoriji Srbije.....

Немају домаћи политичари херца за тако нешто а изгледи су да је за то касно.
Још од када је министар иностраних послова Горан Свилановић повукао тужбу против НАТО пакта за злочиначку агресију неутемељену ни у једној правној норми јасно је да Србија са овом гарнитуром политичара ни једну дипломатску борбу не може да добије,пошто им се комплетна активност своди на то да се политиком коју воде случајно некоме не замере.
 

Back
Top