MEDIOKRITET, tražim definiciju i pojašnjenje...

Zasto se pljuje najvise onaj koji je izrazito kvalitetniji?
Zato sto onda dobija moc da ljude predstavi mediokritetima ili ne, jer samo on ima validne i nevidljive kriterijume za to....
E ovo mi promače, a baš je interesantno... nevidljivi kriterijumi...:D

Prosto se u nečijem prisustvu osećaš kao budala, a ni sam ne znaš zašto...
niko te uvredio nije, a tebi neprijatnoooo...:lol: ko meni kad čitam Patkove komentare...:hahaha:

I onda strašno mrzim Tužnog Patka zato što se razmeće komplikovanim mislima i rečima..:evil:

Samo... nemaš ti moć da me postaviš za mediokriteta... ja se sama uvrstim de oću...
mogu čak i da te proglasim za mediokriteta... :manikir:
 
Da.

Postoje i druge vrste (samo)obmana: ako nam se neko ne dopada, proglasimo ga mediokritetom.

... naravno da nismo svi isti ali svima nam je zajednicka potreba da razumemo svet i sebe u odnosu na svet i na druge ljude...nacin na koji upoznajemo spoljni svet je uglavnom isti ali su razlike u psiholoskoj stvarnosti razlicite, ono sto si ti naucila u svojoj porodici razlikuje se od onoga sto sam ja naucila u svojoj... tek kad dodje do nesporazuma postajemo svesni da nase istine nisu iste kao istine drugih ljudi...svi mi trazimo i nesrecu i srecu i sve nas mogu privuci i vrline i mane a onda obicno kazemo "ali ja tada nisam znala da ce on postati alkoholicar"... a to se moglo predvideti

...sto se tice slikara oni u ovoj prici nisu bitni :)
 
E ovo mi promače, a baš je interesantno... nevidljivi kriterijumi...:D

Prosto se u nečijem prisustvu osećaš kao budala, a ni sam ne znaš zašto...
niko te uvredio nije, a tebi neprijatnoooo...:lol: ko meni kad čitam Patkove komentare...:hahaha:

I onda strašno mrzim Tužnog Patka zato što se razmeće komplikovanim mislima i rečima..:evil:

Samo... nemaš ti moć da me postaviš za mediokriteta... ja se sama uvrstim de oću...
mogu čak i da te proglasim za mediokriteta... :manikir:

To ti je malo drugacije od tog sto tvrdis...

Ti mi dajes moc i za postavljanje mediokriteta, ali odvojeno od toga dajes moc da te neko vredja...jer niko osim nas ne daje dozvolu da nas neko vredja (u smislu povredjuje)....

Cak i da je vecina slozna sa tobom , neke stvari oko mediokriteta , samo pojedinci imaju moc da postavljaju....a tu moc im daje razmisljanje koje podsvesno kod tebe ima validnost, a javno ne....

To sto vecina podrzava npr tvoju osudu , ne deluje olaksavajuce iz ugla procene i ocene moci da taj neko postavlja etiketu mediokriteta (a obicno to ne cini glasnoscu vec recitoscu, dok postoje i etikete sa glasnoscu...ali im je vremensko trajanje krace...uglavnom za ulicne efekte).Ne sprecava se tvoje dodeljivanje etikete mediokriteta bilo kome, ali sustinski takva osoba se pokaze i sebi i iskusnom oku , kad je njen um dao prolaz nekoj osobi....intelektu te osobe....

Osecanja prema aktivnostima takve osobe-podsvesnog autoriteta su vec posledica psiholoskog profila pojedinca , da li mora da spusti vrednost podsvesnog autoriteta , ili da mrzi dominaciju ispoljavanja misljenja (frustrirajuce je kad je neko stalno u pravu, je onda ste vi stalno u krivu) ili jos milion malih varijanti....vezanih za hijararhiju, rivalitet, pa skakanje sa polnog na bespolne i opet na polne razloge itd....

Zaboravih vazno da kazem...
Mrznja prema drugome koji koristi komplikovane reci je cesto odraz nemoci nas samih...manji recnik....lenji za rad na sebi, tako da u tom smislu sami sebe postavljamo za mediokritet ili u podredjen polozaj manjeg znanja ili vestine...i onda dalje mogu da idu one iste logike , razlozi za mrznju kao i kod etiketiranja za mediokritet....

Nerazumevanje....je samo onim neizgradjenima razlog za nepodnosenje...
Neprihvatanje....je vec pljuvanje, tj uvreda jer se osoba sa kojom pricate ponasa egocentricno i nekorektno jer ne prati komunikaciju , ako govorimo o prihvatanju i komunikaciji preko argumenata, a ne nametanju prihvatanja stavova....
 
Poslednja izmena:
...sto se tice slikara oni u ovoj prici nisu bitni :)
...pa ti "nevidljivi" kriterijumi su ono sto je lose... sve ce neko da kaze "glasajte za mene i volite me a ja cu vas poslati u rat i siromastvo"
Ja vidim da su tebi samo političari bitni.. :D
samo ne znam kako će to pomoći postavljaču teme da dođe do odgovora...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zaboravih vazno da kazem...
Mrznja prema drugome koji koristi komplikovane reci je cesto odraz nemoci nas samih...manji recnik....lenji za rad na sebi, tako da u tom smislu sami sebe postavljamo za mediokritet ili u podredjen polozaj manjeg znanja ili vestine...i onda dalje mogu da idu one iste logike , razlozi za mrznju kao i kod etiketiranja za mediokritet....

Nerazumevanje....je samo onim neizgradjenima razlog za nepodnosenje...
Neprihvatanje....je vec pljuvanje, tj uvreda jer se osoba sa kojom pricate ponasa egocentricno i nekorektno jer ne prati komunikaciju , ako govorimo o prihvatanju i komunikaciji preko argumenata, a ne nametanju prihvatanja stavova....
evo opet...:sad2:

al izmene i dopune razumem.. i slažem se...:D
 
u govorništvu nije bio mediokritet...opet dolazimo do parcijalnog mediokritetstva....

Ovo mi se ne svidja....jer nivo znanja poistovecujes sa idejom i stavom osobe....
Jasno je da potroseno vreme ne moze da se nadoknadi , pa neko ko se razvija u jednoj oblasti ne moze da se razvije adekvatno i u drugoj oblasti....
I nije problem sto je ta osoba neznalica, jer ce tako i da se definise....a tvoja recenica kazuje da je isto nemati stav i imati pogresan stav, sto uopste nije isto....
Elokventnost je nesto sto je prestizna stvar za mediokritete, ako vec treba neki kriterijum da uvodimo....jer elokventnost pokazuje da razumemo i ono sto ne znamo, sto ne prihvatamo (zato nije tolerantnost) i cije postojanje shvatamo kao kvalitet donekle iako nam je suprostavljeno...

I opet da ponovim sto je neko rekao , tacno je da se mogu klizno postavljati granice, pa ce onaj koji je jak kvalitet moci za sve ispod da kaze da su mediokriteti, ali sa snagom intelekta ide i promena, pa su oni izrazeniji itekako skloni da ne povecavaju granicu za mediokritetsko....elokventniji su , cak imaju i manju granicu od mnogih mediokriteta....

Kad pricamo o mediokritetima, treba imati viziju jednog starog seoskog domacinstva, gde ne mogu da jasno shvate ni koje lekove piju kad ih dobiju od doktora....znaju oni kako se zove i kojeg je oblika i boje...i to je to.....dovoljno....

Za neke oblasti, odluke, je strasno bitno izbeci povrsnost....(bas kao u tehnici netacnost) i onda bi trebalo da se svako ko je ispod definise kao mediokritetski kamen (koji sizifu stalno ide nizbrdo....), ali tu je bitna procena mogucnosti realizacije , a obicno tu ljudi grese, jer misle da je njihova divna ideja divna za sve ostale...

Dakle u jednom smislu je potrebno sve jasno definisati , pa svako ispod nekog maksimalnog nivoa jeste mediokritetan....ili to uciniti na MENSA nacin, od nekog procenta stanovnistva pa na dole....
To i dalje ne znaci da neznanja tih osoba cine ostale nemediokritetima, iako imaju vise znanja u nekim oblastima, jer se nemediokriteti nece predstavljati kao da znaju ono sto ne znaju...nemaju potrebe jer vec imaju prednost....

Da li sa obrazovanjem covek prestaje da bude mediokritet, ili mozda prestaje ako to znanje pocne da kreativno koristi ili ni to nije dovoljno ?
Jer nigde nema uticaja na njegov zivot, tj moze on i dalje biti totalno priglup i nekulturan u zivotu....

Ovo je iz neke moje druge teorije i niza eksperimenata ali ....

Mediokritet je IDEJA i STAV prema zivotu....svetu tacnije....
Konkretna realizacija moze biti sugava ili ne, povrsna, nikakva ili varijanta....
Ali ideja ostaje, stav ostaje....i on deluje na duze....

Ova ideja i stav se kao i svaka ideja i stav razvija i kroz vaspitanje i kroz razvitak i iskustvo....(klik trenutak kad neko nije vise mediokritet je vise klik trenutak kad je osoba sazrela, nego kad se promenila....)
 
Poslednja izmena:
Bingo. :D

Aj sad da vidimo koliko mržnja ili ljubav, simpatija ili antipatija, boje nečije mesto u društvu...
jer.. čitava ova priča oko mediokriteta i služi tome da se razvrstamo nekako.. jel?

Neko kome je Slobina vojska pobila pola familije, svrstaće ga ne pored, nego ispred Hitlera.

Bivši dečko ili prijatelj na jednom može postati nekakav mediokritet iako smo mu se nekada divili...

Ja te mrzim - ti si mediokritet? jok.. ti si samo neko koga mrzim... :lol:

Poznaješ li nekoga ko nije rob strasti i predrasuda?

:)
fascinantno je to, narocito u ljubavi i mrznji..kako neko ko nam je do juce bio divan i krasan i prepametan i hipersenzibilan, postaje odvratan, i ruzan, i glup, i grub, i...mediokritet:lol:
najteze je kad su coveku izneverena ocekivanja, bilo da se radi o ljubavi ili prijateljstvu, i nebitno da lu su bila realna ili nerealna..pa svoju ljubav pretvori u mrznju..
tuzno...
 
:)
fascinantno je to, narocito u ljubavi i mrznji..kako neko ko nam je do juce bio divan i krasan i prepametan i hipersenzibilan, postaje odvratan, i ruzan, i glup, i grub, i...mediokritet:lol:
najteze je kad su coveku izneverena ocekivanja, bilo da se radi o ljubavi ili prijateljstvu, i nebitno da lu su bila realna ili nerealna..pa svoju ljubav pretvori u mrznju..
tuzno...
Zato političarima najbolje polazi za rukom da pokupe uvredljive epitete.
Svi redom iznevere naša očekivanja...:lol:

Mislim da mi je sad malo jasnije...
biti osrednji samo po sebi nije greh..
ali ako ta osoba to ne želi sebi da prizna, niti želi da uči/radi na sebi, već se na nekakve načine dovija da to prikije, onda je mediokritet...:super:

Jesam pogodila? :D
 
Zato političarima najbolje polazi za rukom da pokupe uvredljive epitete.
Svi redom iznevere naša očekivanja...:lol:

Mislim da mi je sad malo jasnije...
biti osrednji samo po sebi nije greh..
ali ako ta osoba to ne želi sebi da prizna, niti želi da uči/radi na sebi, već se na nekakve načine dovija da to prikije, onda je mediokritet...:super:

Jesam pogodila? :D
eh, pa ko je lud da prizna da je mediokritet (lud, opicen, dosadan, nemoral, sta god)?
i zasto mislis da se mediokriteti dovijaju da sakriju svoju osrednjost? oni se njom ponose..svojim uredjenim dvoristima, svojim redovnim placama, svojim brakovima od 30 god, svojim cajankama u pet, svojim izlascima na izbore..svaki bunt, svako iskakanje , svaku umetnost, nazesce osudjuju, ili je konzumiraju umereno..
tamo gde je coveku srce, mediokritetu je pristojnost:)
i on se time ponosi.
 
vidim novi trend da se teme sa nekih podforumima preko moderatora shire i prenose na ostale kao ova fina prica o mediokritetima gde se prizivaju korisnici da im daju podrshku. bash me zanima razlog ili sam znachi po mom dobrom i ustaljenom obichaju ubo gde treba, ustvari pre bi se moglo reci gde ne treba....



Vidite,desi se svakom coveku da postupi kao mediokritet pa sto ne bi i inteligentnom. Samo za razliku od pravog mediokriteta, inteligentan covek to shvati i posteno prizna sebi da je neki put ispao mediokritet,dok pravi mediokritet nikada ne dopusta ni najmanju sumnju da je mediokritet zbog samoobmane sopstvene bezgresnosti i oko svog mediokritetstva pravi vrzino kolo opravdanja iz koga ni najinteligentniji covek na zemaljskoj kugli ne bi nasao pravi izlaz a da ne postane momentalni mediokritet.

naklon Ambasadore... ovo ko da izadje iz mojih usta :lol:
 
inache svashta procitah ovde.... mediokritet i mensa , mediokritet i uspeh u zivotu.... ta dva nemaju blage veze jer je sam uspeh relativna stvar za svakog pojedinca i sredinu odakle potiche.... u japanu je npr. uspeh za zhenu udati se za sumo rvacha od 250 kila... zamislimo tu vrstu uspeha npr. u britaniji.... .eq i iq....... mnogo se ovde barata sa tim q-om... mozda bi srpski trebalo da kazemo da q ne postoji u korenu naseg jezika vec samo k pa ako se stavi na pravo mesto kao sto reche goleman u svom delu koga stalno citiraju mnogi mogu neki da budu namireni kako treba jer je kao sto znamo nomen est omen... mozda je u tome sushtina inteligencije, ili bolje receno diligencije vecine mediokriteta na nekoj formi vlasti. posto su mediokriteti, oni naravno ne dopustaju da ih zaseni opsena pogresnog tumacenja svoje diligencije. zena koja je nekad npr. bila lepa kad je bila mlada, tu opsenu prolaznosti nosi svakim danom svoje starosti i bora...muskarci su opet suprotnost i kao vino su... sto su stariji to su pozeljniji. i gle apsurda, bas od takvih zena koji nisu predmet njihove interesne grupe. zar to nije jednostrani pogresan ek. mozemo naravno da napravimo inverziju polova, opet mu dodje na isto.

problem sa mediokritetima je uvek i samo jedan, otprilike kao ucesnika u preljubi.... nikad javno ne priznaj da si mediokritet. svi to vide, svi to znaju, pokazujes to zapetljanoscu u sopstvene trice i kuchine, molish i trcish kao muva bez glave da ti pomognu i da kazhu da su svi drugi mediokriteti a nikako ti sam i imash uvek na kraju istu kompulsiju sa nagradjivanjem svojih istomisljenika koji za divno chudo uopste ne moraju da budu stvarni mediokriteti vec samo bezochni ljudi koji koriste situaciju i tvoju mediokritetsku potrebu da budes nesto sto nisi i nikad ne mozes biti dok te bolesna potreba za vlascu lomi kao vodenica kamen.. ostajesh sa svojom neostvarenom ekspresijom na vetrometini poraza i nemash nishta drugo za odbranu osim elemenata bas te mediokritetske vlasti koja ti daju represivnu snagu da pobedish. koga, uvek sam se pitao? uvek i jedino samo sebe. jer mediokritet nikad nece uci u fajt sa nekim kod kojih je bilo koji od ta dva k/q jak. mediokritet ce da obigrava okolo, da pravi spletke, sitne prljavstine, zavere, da prica ako treba sam sobom okrecuci kapu cas na jednu pa na drugu stranu, da digresijama slomije kriticki osvrt na njegovu mediokritetsku sustinu, da organizuje pozornicu istomisljenika koji ce ga tapshati po ledjima sa uzvikom ave najpametniji od nas....

znachi mediokritet nije protivnik za potcenjivanje jer ima jako uporishte demagogije u svom mediokritetstvu. mediokritet koji ima vlast je josh opasniji protivnik a ti si u stvari samo jedan obican pojedinac kao sto kolega ambasador juce rece, obican usamljeni ludak koji se cudnim slucajem nasao u situaciji da mora da dokazuje svoje ludilo ali nikako ne zalazeci i sferu nedodirljivih mediokriteta.. zato je najbolje posmatrati pojedine reakcija mediokriteta kada im se ukazhe zashto su to shto ne zhele da priznaju da su. psihijatrija na delu bez da se studira i placa skolarina. javne diksusije su jako lepa mesta jer mnogi ucestvuju u definisanju tog pojma i njegove sustine kao i u maskiranju same prirode mediokriteta lazhnim oblandama slave, statusa, obrazovanosti ili pak potrebe da se svima predoci kako da se bude empaticno srećan u zajednici istih gde svako ko odstupa od klimajuce vecine mediokriteta biva izopshten dok eventualno to ne postane i sam jednog dana. sustina je da je u svakoj zajednici srećan samo onaj, koji ne drugima vec sebi izgleda srecan....a to je odlika inteligencije one emocionalne sa k ili q a ne mediokritetstva.
 
Jeste Marlon ogrezao u politici , ali je dobro sto je naglasio da mediokritet kao ideja ima iste potrebe kao i svaka ideja, a to je da ugusi druge ideje koje smatra ugrozavajucim...
Jedino je ideja mediokriteta toliko skliska da se ne moze ugusiti...jer je zavisna od nivoa govornika, cak i kad govornik zna da postoje osobe kojima je on mediokritet....

Tu prelazi uticaj dejstva sa ideoloskog na demagosko i polje stavova....ali obavezno nevezanih (znaci nema veze sa stavom mediokritet, vec ima veze sa stavom tog pojedinca mediokriteta prema ....).
Tako krece obracun ka pojedincu ,pa se privremeno gubi veza ideologije...
To vam je kao nepostojanje gradjevinske mafije....niko nije ugradjen u temelje, ali malo malo pa preduzimac, investitor , vlasnik parcele rikne....ali se to uvek tumaci ili staroscu ili sukobima oko kocke ili finansijskim dugovima po nekom drugom principu....

To vam je slicno prici da Velja ilic otvara kliniku u jednom selu jer se oseca pogodjenim pricom i zeli da pomogne onom ko je silovao njegove ovce....
----------------------------------------------------
Mediokritet ima snagu bojcane mase....zavisti, pakosti, slabosti , pravde (zasto da isto bude placen onaj koji je genijalac i ustedi milione i onaj koji pije dnevno 4 piva i iskopa pola duzine manje kanala od nekog grbavog siromaha pored njega....ali misli da je faca....)
 
Jeste Marlon ogrezao u politici , ali je dobro sto je naglasio da mediokritet kao ideja ima iste potrebe kao i svaka ideja, a to je da ugusi druge ideje koje smatra ugrozavajucim...
Jedino je ideja mediokriteta toliko skliska da se ne moze ugusiti...jer je zavisna od nivoa govornika, cak i kad govornik zna da postoje osobe kojima je on mediokritet....

Tu prelazi uticaj dejstva sa ideoloskog na demagosko i polje stavova....ali obavezno nevezanih (znaci nema veze sa stavom mediokritet, vec ima veze sa stavom tog pojedinca mediokriteta prema ....).
Tako krece obracun ka pojedincu ,pa se privremeno gubi veza ideologije...
To vam je kao nepostojanje gradjevinske mafije....niko nije ugradjen u temelje, ali malo malo pa preduzimac, investitor , vlasnik parcele rikne....ali se to uvek tumaci ili staroscu ili sukobima oko kocke ili finansijskim dugovima po nekom drugom principu....

To vam je slicno prici da Velja ilic otvara kliniku u jednom selu jer se oseca pogodjenim pricom i zeli da pomogne onom ko je silovao njegove ovce....
----------------------------------------------------
Mediokritet ima snagu bojcane mase....zavisti, pakosti, slabosti , pravde (zasto da isto bude placen onaj koji je genijalac i ustedi milione i onaj koji pije dnevno 4 piva i iskopa pola duzine manje kanala od nekog grbavog siromaha pored njega....ali misli da je faca....)

marlona politika zanima kao lanjski sneg... marlon je psiholog.. marlon analizira postupke najblize forumskim korisnicima da ne bi spamovao ozbiljnim filozofskim raspravama tako mizeran oblik ljudskog ponashanja koji poprima crtu karakterne deformacije lichnosti kad naizgled normalni ljudi dobiju malo vlasti i ispolje sve svoje podsvesne atavizme duha krsheci norme onoga shto su humanistichki propovedali i verovali da su ranije.

mediokritet nema snagu brojchane mase... mediokritet se prepoznaje svojim delovanjem koje je usmereno na dezavuisanje njegove suprotnosti. pricha o velji ima veze samo sa licemerjem kao i pricha o arkanu ili pak alkaponeu ili pak borisu kad daje javno krv pred milion kamera ili pak djilasu kad se grli sa ciganima... koliko su oni mediokriteti ili ne, ti oceni i prosudi.

ciceron je davno rekao...iustitia nihili expetit praemii.... mediokriteti nazhalost stalno traze potvrdu svojih zasluga u bilo kojoj formi davanja.
 
kao sto je veliki mag cinizma birs davno apostrofirao da je ljubav privremeno ludilo koje se prosto moze izleciti sklanjanjem pacijenta od uticaja pod kojim se razboleo, isto vazi za normalnog choveka koji se deformisao kad je dobio vlast..... primera ima svuda oko nas... dojucerashnji mali bogovi pred kojima su svi padali nichice kad su sishli sa vlasti postali su ono sto su bili i pre... nezanimljive individue ili pak sto ambasador lepo rece ovde, obicni i prosechni ludaci...
 
...niko nije savrsen, svi smo mi mediokriteti jer samo kao takvi mozemo uspeti.... zivimo u svetu koji je neprijateljski raspolozen prema onima koji ne postuju pravila....mediokritet ce uvek lakse stici i do novca i do moci i do slave i uspeha... zato ih ima svuda, u svim slojevima drustva i na svim polozajima - jedno govore, drugo misle a trece rade... i uopste nije bitno kako su stigli do vrha, bitno je da igraju po pravilima sredine... ljudi su izgubili sposobnost da razlikuju istinu od lazi.... koliko je prosecnih ljudi koji svojim narcizmom, agresivnoscu, pijancenjem i skandaloznim ponasanjem dospevaju na naslovne strane i postaju vodeci ljudi svog vremena.... uz njih je i gomila raznih menadzera i markentiskih strucnjaka zainteresovana za njihov uspeh i kad se to desi prosecan covek ce lako poverovati u sve sto kaze... svako ljudsko bica dozivljava sebe kao kapital koji treba uloziti na trzistu radi najostvarljivijeg profita ili uspeha, unutrasnja vrednost ljudskog bica ne ceni se nista vise od vrednosti paste za zube ili deterdzenta... i malo je vazno da li je neko prijatan, pametan ili radan ako mu sve te osobine nece pomoci da postane uspesan
 
unutrasnja vrednost ljudskog bica ne ceni se nista vise od vrednosti paste za zube ili deterdzenta.
e, to je to...ne radi se o genijalnsti, koju su ovde mnogi pominjali u smislu intelaktualnog kapaciteta i sposobnosti; to je promašaj. mediokriteti su osujećeni duhovnošću. mediokritet može sve da bude, njega odlikuje adaptibilni psihološki mehanizam, bez krativnovosti, vizionarstva, osećajnosti, i krajnjoj liniji čovečnosti...filozofije palanke..
 
Pa zar treba bolji primer...Osoba sa sa nezavrsenim fakuktetom uz pomoc 'MOCNIH' prijatelja drzi slovo.Iako mozda nije svestan prosecosti svoje teme dobija najvise zvezdica.U sledecim nastupima bice jos osorniji,i nadmeniji misleci da je stvarno INTELEKTUALAC.Da naglasio sam tu rec jer suprotnost mediokritetima jesu. I i to nema veze sa 'kvazi' prosecnim PISARIMA...tema prosta, ali se razmecemo izrazima i toboz polemikom koja se moze svesti u tri reci MILUTIN MILAKOVIC, GLEDALAC GRAND PARADE, I PISAC KVAZI INKTELEKTUALAC-GORD I NADMEN... Nisam imao nameru nikog da vredjam, ali voditi ovoliku polemiku, dobro znajuci da INKTELKTUALIZAM,I JASNA RAZLIKA SA 'KVAZI' PALANACKIM PISCIMA je pred ocima,a rasprava traje i traje....
 
Ja ne pratim ovo poslednje, ni ko je milakovic ni odakle on u ovoj prici, ali ionako sam sa marsa....
Marlona sam nazvao politicki iskusnim jer mislim da sam ga video kako caruje na podforumu politika , a ne da se u realu bavi politikom....

Ipak pritisak koji je proizvelo moje nenamerno prebacivanje je dovelo do jedne zanimljive teze....
"da se mediokritet prepoznaje svojim delovanjem koje je usmereno na dezavuisanje njegove suprotnosti" (sto bas i nisam siguran sta je)...

Sa druge strane se javlja munja koji sve to kratko definise kao "mediokriteti su osujećeni duhovnošću" , ali kasnije to siri i pojasnjava sa "njega odlikuje adaptibilni psihološki mehanizam, bez krativnovosti, vizionarstva, osećajnosti, i krajnjoj liniji čovečnosti...filozofije palanke" sto je totalno drugacija definicija i vizija u odnosu na kratku definiciju....

E sad bih ja nesto rekao o jednom mom osecaju dok sam radio nesto iz neprakticnih istrazivanja, za moskovski paravan NASA, preko jednog druga....profesora....
Od tih deset ljudi koji su svi bili entuzijasti za novo , napredno, otkrica , u svima sam osecao zednost, strah od slabosti, strah od smrti ili smrtnosti...
I izmedju ideje koja nije trenutno dokaziva i trazi jos puno rada i neke ideje koja je nepotpuna i cak i netacna uopsteno , ali tacna na opsegu i striktnom domenu....oni ce svi u trenutku izabrati ovu drugu kao cilj istrazivanja....
Nekako su ljudi mahom vezani za animalno , za "daj bre da citam novine i da zavidim nekome sutra, da ogovaram nekoga prekosutra, da smestam nekome klecku u subotu, a da sve to potpisem svojom odgovornoscu prema svojoj buducnosti i polozaju u drustvu....

Cim osetim to hijararhijsko uvazavanje i stavljanje na prvo mesto egzistencijalne lestvice prioriteta, odmah to u sebi definisem kao mediokritet....znaci stav hijararhijskog kao vaznog i jos uvezanog sa socioloskom prirodom coveka , pa jos i animalno forsiranje radi pogodnijeg okruzenja strastima u ljubavi, eto meni osecaja stava medokriteta, vaznost hijararhije .

Tako u daljini sledi da su mediokritetu sva osecanja , osim ljubavi , posledica straha od svoje slabosti ili straha od smrti....
Ma kakve duhovne vrednosti propagirao, to je , ako se sustinski gleda , a ne kao prodavanje ideje i propovedi ,kao americki svestenici pred TV, svaka osoba koja ima ijedno drugo osecanje osim ljubavi , prestaje da bude duhovan ili neutralan i postaje mediokritet u ovom mom utisku koju ostavljaju oni koji se bave visokozahtevnim umnim delatnostima....

To otvara prozor pitanju da li je mediokritet onaj ko oseca samo ljubav , uvek ima neku zanimaciju (jer duhovnost je pored straha od smrti nastala i zbog straha od nedejstvovanja, nerada, neaktivnosti i parazitologije duha koja tada nastaje...
Da li ce onda inteligencija imati presudan uticaj na takvog ocigledno angazovanog pojedinca....
Samim takvim stavom i ponasanjem nece biti uobicajen, njegov napredak nece biti uobicajen, i sigurno nece biti genijalan, ali sa strane ce izgledati mediokritet (cak i po ambiciji)....

Mali je broj ljudi koji lepo zive sa prihvacenom svojom smrti, tako da je malo nemediokriteta...ako je ovo jedan kriterijum.
Ostaje inteligencija da poboljsa i ubrza napredak takve osobe....

Ovo su neke moje definicije mediokriteta, a naveo sam pre one koje takodje mogu da prihvatim a ima ih puno.
Ovu palanacku ne mogu da prihvatim , ovo sto je munjino prosireno tumacenje mediokriteta, dok ono sto je munjino skraceno tumacenje mediokriteta jos i mogu.....Jer gde ces brojnijeg mediokritetskog plemena od beogradjana...to sto se nivoi mediokritetizma razlikuju , osim uzajamnog poredjenja i cuvene srpske politicke doktrine , izaber sta je manje lose, nema neki znacaj za ocenu da li je mediokritet ili ne....
 
Pa zar treba bolji primer...Osoba sa sa nezavrsenim fakuktetom uz pomoc 'MOCNIH' prijatelja drzi slovo.Iako mozda nije svestan prosecosti svoje teme dobija najvise zvezdica.U sledecim nastupima bice jos osorniji,i nadmeniji misleci da je stvarno INTELEKTUALAC.Da naglasio sam tu rec jer suprotnost mediokritetima jesu. I i to nema veze sa 'kvazi' prosecnim PISARIMA...tema prosta, ali se razmecemo izrazima i toboz polemikom koja se moze svesti u tri reci MILUTIN MILAKOVIC, GLEDALAC GRAND PARADE, I PISAC KVAZI INKTELEKTUALAC-GORD I NADMEN... Nisam imao nameru nikog da vredjam, ali voditi ovoliku polemiku, dobro znajuci da INKTELKTUALIZAM,I JASNA RAZLIKA SA 'KVAZI' PALANACKIM PISCIMA je pred ocima,a rasprava traje i traje....

Patak, dotični je mislio na mene kad je ovo pisao :hahaha:

Inače Patak definicije ti nisu loše, i kao i za svaku kompleksniju stvar teško je dati jednu definiciju, stvar se mora posmatrati iz što više uglova itd.

mediokritet kao deo mase koji poštuje hijerarhijsku lestvicu potreba ( pada mi na um Maslovljeva lestvica potreba...). U tom slučaju je nemediokriteta ekstremno malo. Za koliko ljudi možeš reči da su to?
 
nije tajna da je ista tema postoji na stranom forumu susedne države i nije tajna čak i da se prepisuju i formulišu odgovori odatle -ovamo..hah..da smešno je, pa ja stršljena uopšte ne bih uzimao kao neozbiljnog dizača bure ....a za milankovića, pa sramota je ne znati, iako ga je ista palanka podigla "iz zaborava" pre neku godinu...
 
A zar ti mislis da se ja prepoznajem kad ne kazu konkretno....
Cak se i ne trudim, osim ako bas nema nikoga da pokupi orahe....
Inace , ako neki ne mogu direktno da iskazu sta hoce i kad hoce da opanjkaju , nego mora "nek se sam prepozna" onda se necu ni prepoznavati,jer snishodljiv po prirodi ili "kulturan po opredeljenju" zbog svojih stavova ne moze da isprica ni vic jer je politicki nekorektno prema bosancima i pirocancima i vranjancima....

Znaci pricacemo konkretno samo o onome sto je politicki nametnuto, a onda mani pricu....

Kad se vec definisu striktnije pozicije, onda , ako cemo, opomenite me rigorozno , ako pocnem da prilagodjavam definiciju sopstvenim merilima ili sposobnostima....
Dok je ovako ad hoc, nije problem , jer to su samo ideje o kriterijumima, ali kad pocnemo da radimo ozbiljno i definisemo sta je ideja mediokriteta (moze vise izbora da bude) i sta je stav....onda pazljivo posmatrajte i udarajte po prstima....(ovo zato sto je ovo slepo crevo mojih teorija, pa se ne ispreplice sa drugim odnosima i teorijama, pa ne mogu da potpuno precizno obgrlim ni definiciju ni teoriju ni poziciju...

Mnogo mi je lakse kad imam definiciju pojma , koga ima u desetak odnosa i teorija, pa onda mu sa dve odredjujem sirinu , sa tri visinu , a sa tri neke sledece duzinu....

Ne kazem da je to nadmenost ili gordost, niti licemerje , ali hoce covek da prilagodjava sebi, pa da se ne omakne ni ublazavanje....
 

Back
Top