MEDIOKRITET, tražim definiciju i pojašnjenje...

Ambasadore, ti govoriš o mediokritetima kao ukalupljenim ljudima, kojima je dobro i "ovako" ... o ljudima koji se plaše promena jer ne vide ništa izvan svog vremena i prostora. Ali, nisu svi takvi ljudi obavezno i mediokriteti. Možda neki od njih uopšte nisu mediokriteti ... možda su tihi vizionari koji se, jednostavno, boje učešća u kopernikanskim obrtima?
I zašto je samo "ludacima" data privilegija da dižu revolucije?
Smeli dižu revolucije ... Pravi mediokriteti ih ćutke podržavaju, onda kada je alibi za revoluciju dobro upakovan i to najčešće kada je revolucija već počela, sa perspektivom povoljnog ishoda.
Nisu li mediokriteti konformisti?

Postovana,Vi niste pazljivo pratili moj tekst,ili sam upotrebio previse reci !!!
Mediokriteti su itekako potrebni, jer da ih nema , buntovnici,genijalci,neprilagodjeni,rodjeni lideri ne bi se imali u odnosu na koga izdizati i distancirati,a znate zasto je tako !!!!
Pa zato sta me sve ovo potseca na onu veliku tezu o cutanju intelektualaca. Zapravo ne radi se o cutanju intelektualaca, nego zapravo tih intelektualaca ima premalo.A to je onda nebeski raj za sve diplomrane mediokritete !!!!
A za poredjenje mediokriteta i komformista ste totalno u krivu.Ne mozete porediti stil zivljenja sa stanjem zivota,znate !!!!
 
Poslednja izmena:
...tako je.... ljudi koji zaista veruju u iq testove su takodje mediokriteti a najveci medju njima su u onom klubu MENSA, kao oni su elita na osnovu tih testova, brilijanti ljudskog roda :)

Još malo pa će osnovati klub ljudi sa plavim očima, pa ljudi koji žmirkaju na levo oko, pa ljudi koji sade cveće s obe ruke...itd.
IQ može da bude samo osnova, dobar start, kvalitetno gorivo...ali ako ne želiš da učiš ili da se usavršavaš...džaba...
 
.... mozda su mediokriteti ljudi koji nemaju svoj stav i koji dozvoljavaju vecim mediokritetima od sebe da ih vode a ti veci mediokriteti se predstavljaju kao elita na osnovu polozaja u drustvu, bogatstva, cak i iq testova... mediokritetima upravljaju strasti....kakve god... u drustvu u kome su "svi jednaki" ali samo formalno i u kome se forsira osrednjost ima najvise mediokriteta
 
Poslednja izmena:
Dobar tekst, ali ne bih rekao da posle mediokriteta ide genij. Posle mediokriteta ide neko ko je natprosečan i to je to...Čini mi se da je mediokritet previše subjektivna kategorija i da varira od oblasti do oblasti. Može li, recimo, neko po visini iq-a biti visoko natprosečan ali po emotivnim sposobnostima biti mediokritet? Mislim da može...i u šta onda da ga svrstamo. Mislim da je svrstavanje zapravo nepotrebno i suvišno....
I meni se tako čini. U zavisnosti od ocenjivača, možeš biti totalni genije, totalna budala i mediokritet. Ako prihvatiš sva tri mišljenja dobiješ tri u jednom. :lol:
I ne varira samo od oblasti do oblasti, već i od toga koliko nam je neko simpatičan ili antipatičan...

Neko može imati iq 100/mediokritet:lol:/, ali ako se test razloži na testiranje logičko matematičke inteligencije, verbalno lingvističke, emocionalne (i da ne nabrajam dalje.. čini mi se da ih ima bezbroj.... pazi sad već postoji i poslovna inteligencija...z:shock:), rezultat već može biti interesantan...
E sad.. jel taj neko ko ima visoke rezultate u jednoj oblasti a niske u drugoj mediokritet ili ne to već ne znam...
ako sam pre ove teme naslućivala šta je to mediokritet, sad sam već sasvim sigurna da pojma nemam...:lol:
 
... pa svi smo mi pomalo mediokriteti samo ovde ne govorimo o nama .... ja se uvek setim one zene koja je bila predsednik Srbije... nikako mi nije bilo jasno ko je njoj dao tu "potvrdu" da to i zasluzuje ali bila se bas uzivela u ulogu predsednice... i bas me nervirala - mi od njenog predsednikovanja nismo imali nista a ona ce uci u istoriju i jednog dana ce njeni unuci biti ponosni na nju :)

... neki zaista veliki ljudi a njih je bilo kroz istoriju nisu mediokriteti... ni Buda, ni proroci, ni Isus, ni Spinoza nisu bili medokriteti i mekusci, svi su oni bili realisti i niko od njih nije bio proganjan zato sto je propovedao vrlinu nego zato sto je govorio istinu.... nisu uvazavali zvanja, moc, slavu i znali su kada je "car go" i da ih ta istina moze ubiti
 
Poslednja izmena:
... pa svi smo mi pomalo mediokriteti samo ovde ne govorimo o nama .... ja se uvek setim one zene koja je bila predsednik Srbije... nikako mi nije bilo jasno ko je njoj dao tu "potvrdu" da to i zasluzuje ali bila se bas uzivela u ulogu predsednice... i bas me nervirala - mi od njenog predsednikovanja nismo imali nista a ona ce uci u istoriju i jednog dana ce njeni unuci biti ponosni na nju :)

... neki zaista veliki ljudi a njih je bilo kroz istoriju nisu mediokriteti
O ne.. mi ovde govorimo o nama, čak i ako toga nismo svesni/ ne želimo to..

A baš je simpatično govoriti o nekima tamo.. a? :lol: klopka...:hahaha:
 
O ne.. mi ovde govorimo o nama, čak i ako toga nismo svesni/ ne želimo to..

A baš je simpatično govoriti o nekima tamo.. a? :lol: klopka...:hahaha:


.... pa hajde onda da predsednike i one koji kao treba da nas predstavljaju... gde god... izvlacimo na lutriji... steta da od toliko nesposobnih bas oni to zasluzuju... kad je bal nek je maskenbal i tako samo mogu da nas odvedu u katastrofu :)

...da bi neko bio uspesan u kom god poslu pre svega mora biti dobar i castan covek inace od njegovog vodstva samo mozemo imati stetu
 
.... pa hajde onda da predsednike i one koji kao treba da nas predstavljaju... gde god... izvlacimo na lutriji... steta da od toliko nesposobnih bas oni to zasluzuju... kad je bal nek je maskenbal i tako samo mogu da nas odvedu u katastrofu :)

...da bi neko bio uspesan u kom god poslu pre svega mora biti dobar i castan covek inace od njegovog vodstva samo mozemo imati stetu
Pa oni se sami i izvlače.. baš ko na lutriji...:lol: nameštenoj mislim...:lol:

Meni neko zaista treba da objasni šta je mediokritet.
Hitler, Staljin, Šešelj, Sloba.. mediokriteti? :think: teško...
U poređenju sa Isusom, Budom, Gandijem su... zli? egoisti?

Mene od ovih podela već zabolela glava...:lol:

a i ne predstavlja me niko... sama se predstavljam...:neutral:
 
...naravno da je bio mediokritet... slikar bez talenta a jos gori politicar... ti su najgori... robuju strastima i predrasudama :)

...a ovima koje si jos dodala uz Hitlera ipak nije mesto pored takve "velicine"

Pa ma koliko mi bio odvratan kao istorijska figura, ne bih rekla da je Hitler bio političar bez talenta.

Okvalifikovan je kao moler.
Ovo su neka od Hitlerovih dela:

adolf-hitler-art-artist-auction5.jpg


alg_hitler_painting.jpg


hitler-art-1.jpg
 
...naravno da je bio mediokritet... slikar bez talenta a jos gori politicar... ti su najgori... robuju strastima i predrasudama :)

...a ovima koje si jos dodala uz Hitlera ipak nije mesto pored takve "velicine"
Bingo. :D

Aj sad da vidimo koliko mržnja ili ljubav, simpatija ili antipatija, boje nečije mesto u društvu...
jer.. čitava ova priča oko mediokriteta i služi tome da se razvrstamo nekako.. jel?

Neko kome je Slobina vojska pobila pola familije, svrstaće ga ne pored, nego ispred Hitlera.

Bivši dečko ili prijatelj na jednom može postati nekakav mediokritet iako smo mu se nekada divili...

Ja te mrzim - ti si mediokritet? jok.. ti si samo neko koga mrzim... :lol:

Poznaješ li nekoga ko nije rob strasti i predrasuda?
 
...e pa sad neko je veci mediokritet a neko manji :)
... nije stvar u tome koliki je ko mediokritet nego da smo mi svesni toga da se za medokritetima ne treba povoditi... to je lose drustvo ...zli sadisti, destruktivni, prema zivotu neprijateljski nastrojeni... ne postoji kontakt izmedju 2 ljudska bica koji nema obostranog uticaja posle koga ce ijedno od njih ostati nepromenjeno, makar ta promena bila neprimetna... svakom od nas se desilo da neko lice vidi samo na minut pa da posle toga oseti blazenstvo ili kod koga neko zlo lice nije izazvalo uzas... posle nekih susreta osecamo da smo zivnuli, razvedrili se, da nam se raspolozenje popravilo, cak kao da smo postali svesni nekih novih uvida ili obrnuto iskustvo kada nas obuzme potistenost, umor ili beznadje...mislim na ljude koji na nas snazno uticu iako nicim nismo posebno povezani sa njima.....naravno to ne vazi za zaljubljene :)

... @ borac Hitler je bio talentovan da unesrecuje ljude ako je to svrha talenta onda je on bio vrlo talentovan :)
 
To nije ničija svrha. Barem ne bi trebalo da bude:

...pa naravno da nije ali ljudi su podlozni obmanama a kad prevagnu neistine onda nas one sve vode u katastrofu jer nas oslepljuju za stvarne opasnosti i stvarne mogucnosti... moramo videti zlo, prevaru, destrukciju, sebicnost i to ne samo kad su ocigledni nego i kad su preruseni i racionalizovani na razne nacine... to mogu samo realisti koji odbijaju da prihvate igru u sistemu obmane, cak cinici ....one koji su naivni ili dobrodusni i koji se kao groze nasilja, mrznje i sebicnosti svako razocarenje moze da ubedi da su gresili i oni vise ne znaju u sta da veruju
 
Poslednja izmena:
...pa naravno da nije ali ljudi su podlozni obmanama a kad prevagnu neistine onda nas one sve vode u katastrofu jer nas oslepljuju za stvarne opasnosti i stvarne mogucnosti... moramo videti zlo, prevaru, destrukciju, sebicnost i to ne samo kad su ocigledni nego i kad su preruseni i racionalizovani na razne nacine

Da.

Postoje i druge vrste (samo)obmana: ako nam se neko ne dopada, proglasimo ga mediokritetom.

Ja nisam likovni kritičar, niti poznavalac likovne umetnosti. Ali, kao posmatrač mogu da uočim kako u njegovim slikama nema ekspresije. Nema onog "nečeg" zbog čega bih stala ispred njegove slike kao hipnotisana, nema doživljaja. Vidim samo formu. S druge strane, ko sam ja da dajem bilo kakav sud o njegovom slikarskom umeću? (Naravno, imam sva prava da o njemu dam sud kao (ne)čoveku.) I ko zna da li bih tako mislila da ne znam da je autor tih slika Hitler?

Poenta: imamo odnos prema ličnosti, i onda apriori sve što je vezano za tu ličnost proglasimo lošim ili osrednjim. Mada, prilično sam sigurna kako bih bila ravnodušna prema gornjim slikama i da ne znam ko je autor, ili da ispod njih piše drugo ime.

Mislim da je Kojica ubola suštinu.
 
Ništa Trumanu nismo pomogli.. a i meni je sve i dalje nejasno...

Ja bih bre bila srećna da postanem osrednji slikar...:lol:
Ne vidim šta je tu loše. Pazi.. od svih slikara ikad ja u sredini....:D

e sad gledajte ovo...
kada bih istovremeno bila osrednji slikar, osrednji pisac, osrednji matematičar, osrednji sportista, osrednji sudija, osednji režiser, osrednji lekar............
i pri tome težila da u svemu postanem još bolja....
Pa šta bih ja to bila? Mediokritet? z:shock:
 

Back
Top