Manjak hrabrosti kao pojava...

Red

ishchashena
Poruka
66.910
Šta mislite o ljudima koji nemaju hrabrosti, da ne kažem m*da, da vam u lice kažu šta misle nego se kriju iza dvosmislenih odgovora, podbadanja između redova i slično? Šta je tačno tu u pitanju?
Pitanje važi za oba pola, za virtuelne i realne odnose i ljude. Tema mi je za LjiS jer uključuje oba pola i njihove odnose, pa molim da tu i ostane. Hvala!
 
Otvorila sam sličnu temu o komunikaciji - poooojma nemam!!! Očigledno smo svi različitiji nego što mislimo da jesmo.

Zbog tog "nemanja mooda" i dolazi do svega toga što si navela pa onda nesporazumi, pretpostavke... i sve ostalo što sa sobom nosi nedostatak komunikacije.

Muljamo, vrtimo se, rekli bi, pa i ne bi, pa hoću li nekoga povrediti, da li će me neko pogrešno razumeti... na kraju ostanemo sami povređeni.
Moje je da kažem, ali ne mogu da utičem na to kako će me druga strana razumeti.
 
Virtuelno mogu da podjebavam neke koje mi nisu baš simpatični, ili eto čisto onako. Oko iznesenog mišljenja, nekih virtuelnih odlika... ništa ozbiljno. Zašto bi i bilo ozbiljno kad je reč o ljudima koje ne poznam. Na anonimnom forumu su ljudi uglavnom hrabriji, jer bez posledica mogu da izraze ono što u rl ne bi smeli, tako da i ne vidim neki nedostatak hrabrosti.

U stvarnim odnosima nema zezanja oko ozbiljnih stvari.
 
Šta mislite o ljudima koji nemaju hrabrosti, da ne kažem m*da, da vam u lice kažu šta misle nego se kriju iza dvosmislenih odgovora, podbadanja između redova i slično? Šta je tačno tu u pitanju?
Pitanje važi za oba pola, za virtuelne i realne odnose i ljude. Tema mi je za LjiS jer uključuje oba pola i njihove odnose, pa molim da tu i ostane. Hvala!
немам много таквих људи у окружењу и шире
али свима нама понекад фали муда и храбрости
 
Znači, kada ti neko kaže direktno u lice treba da se pripremi i na fizički obračun?

😊 ne radi se o fizičkom.
mislim da ni Red nije spremna da se bije. Mada, ko zna 🤣🤣🤣

Šalim se. postoji način ako ti nešto smeta da se to u direktnoj komunikaciji prevaziđe. Ukoliko u direktnoj komunikaciji ljudi zaključe da se ne mogu složiti, ali kažu jedan drugom šta imaju, posle mogu da se svađaju, ali su barem otvorili rat 🤣

Ovako, kad neko nema petlju da kaže, već sve onako indirektno ti se nakači, onda ih smatram slabićima i uglavnom ignorišem.
 
Dakle u realu postoje ljudi koji su mentalno i fizički jaki i koji će isto da ti kažu (maltretiraju) uživo kao i neki ovde u virtualnom svetu. S tom razlikom što može da padne i fizičko razračunavanje.

To nas dovodi dotle da je mnogima problem da u virtualnom svetu neki prođu nekažnjeno jer bi u realu dobili preko čke. To pod uslovom da si jači.

Ako nisi jači, onda ima dve opcije
  1. i dalje hoćeš da se biješ
  2. povučeš se ko čka
 
Šta mislite o ljudima koji nemaju hrabrosti, da ne kažem m*da, da vam u lice kažu šta misle nego se kriju iza dvosmislenih odgovora, podbadanja između redova i slično? Šta je tačno tu u pitanju?
Pitanje važi za oba pola, za virtuelne i realne odnose i ljude. Tema mi je za LjiS jer uključuje oba pola i njihove odnose, pa molim da tu i ostane. Hvala!

IMMO, iza svake hrabrosti, a pogotovo one koja je potrebna za odnose izmedju ljudi, krije se sigurnost u sebe i zadovoljnost sobom, kao i ta neka sveukupna ispunjenost.

Osobe koje su sigurne u sebe, osecaju se zadovoljno i ispunjeno, uglavnom su i hrabre.

Osobe koje su nesigurne u sebe, nezadovoljne sopstvenim zivotom, uglavnom su kukavice.

Tako je to u zivotu :)
 
Šta mislite o ljudima koji nemaju hrabrosti, da ne kažem m*da, da vam u lice kažu šta misle nego se kriju iza dvosmislenih odgovora, podbadanja između redova i slično?
Ne smetaju mi, motivišu me da vidim reakciju kada im se obratom jasno i direktno. Mislim da je to za njihovo dobro. Ako vidim da su nepopravljivi, izbegavam ih.
Šta je tačno tu u pitanju?
Ima puno razloga,.. nije (samo) do hrabrosti,. Ima i onaj razlog: Može mi se ( ne zavisim od ljudi),..
Ali ima ih puno - i u većini su, što mene dovodi u dilemu koliko sam u pravu, što pokušavam nešto da promenim,..
Pitanje važi za oba pola, za virtuelne i realne odnose i ljude. Tema mi je za LjiS jer uključuje oba pola i njihove odnose, pa molim da tu i ostane. Hvala!
Isti sam i u vertualnim i realnim odnosima.
 

Back
Top