Maltezer

attachment.php

peti dan
 
Poslednja izmena:
i javno kamenicvet:worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth:
e evo postavismo najzad slicice arinih beba
na slikama se vidi koliko brzo napreduju- menjaju se iz sata u sat, iz dana u dan
:heart::heart::heart::heart::heart:
sada su abine bebe kao mrvice naspram arinih, a razlika par dana...
 
Jasmina, ovo je praznik za oči.Nadam se da ćete uspešno izaći na kraj sa toliko mališana, i kao što reče kameni cvet da nađu divne porodice koje će o njima brinuti, jer eto , bila sam svedok dok smo Munja i ja šetali, kako je je jedan kr _ _en,mučio jadnog nemačkog špica.
Još jednom čestitke:klap: Abi i Ari i naravno BAKI.:strika:
 
ABA
11.06-58 dan slabo jela
12.06-59 dan samo jogurt pila pocelo lagano kopanje u toku dana, nesto vise uvece,ali mnogo manje nego ara
noc sam provela budna jer se nikad ne zna kako koja moze da odreguje u slucaju da se aba okoti
i 13-og ujutru- 60 dan oko 4 sata 4 kg- tacno ta 2 dana sto nije skoro ni jela je i malo smrsala. u 4 i 10 povracanje i poce malo jace kopanje, grebanje,okretanje....da mi se pocelo vrteti u glavi :) i najzad
u 6 i 25 decak 120 grama- bez posteljice-izasla posteljica tek u 7
u 7 i 45 opet decak 100 grama-normalno sa posteljicom
u 8 i 5 najzad devojcica 108 g opet bez posteljice kad u
8 i 20 izlazi decak 110 g bez posteljice pa zatim i jedna posteljica
znaci fali 1 posteljica
e sada ovako iako se sve zavrsilo za 2 sata otprilike kao i ari bilo je teze aba je imala manje napone,tesko joj je islo 2 vrpce smo mi sekli 2 je ona- i to smo morali cekati da popusti jer je posteljica ostajala u njoj
da nesto objasnim ako neko ne zna- ta posteljica iako stene bude u njoj deo moze da ostane i onda se ceka napon da se izbaci i to ili ako je stene bez posteljice isto se ceka jer mora sve da izbaci
a pupcana vrpca kao sto sam rekla malo se ceka da popusti ili da kazem rastegli pa se isece drzeci cvrsto sa dva prsta
isto tako ako je stene u posteljici a majka mlada pa nikako da je otvori da stene pocne da dise moramo je mi otvoriti- pokidati ili kako vec da kazem
dalje
tek je posle podne dok je piskila izbacila i ostatke koji su ostali
ali za svaki slucaj uradili smo i ultra zvuk a i sve ostalo sto smo i ari
aba posle okota ima 3.3 kg
 
:)opet ja:)
zaboravi da kazem da kod abe i nisam bila bas sigurna da li je poslednje stene ili ne jer ona nije izgledala kao ara cak se i sada ne ponasa kao ara...
ara bi da se i igra i da izade i se mazi a najvise od svega bi da:jede: i :jede: i :jede:
uuuuuuuuuu tad i zaboravi da ima male bebice, a aba... pa ona nece ni da jede ni da se igra ni napolje samo cuva bebice svoje i vuce ih sapicama i njuskicom ka sebi cak proverava da li je sve u redu i sa arinim bebama:zcepanje:
eto dve sestre pa sve razlicito
ako se jos neceg seti pisem ako neko hoce nesto da pita nek izvoli
a abine bebe nadam se sutra:heart::heart::heart::heart:
 
Jasmina, ovo je praznik za oči.Nadam se da ćete uspešno izaći na kraj sa toliko mališana, i kao što reče kameni cvet da nađu divne porodice koje će o njima brinuti, jer eto , bila sam svedok dok smo Munja i ja šetali, kako je je jedan kr _ _en,mučio jadnog nemačkog špica.
Još jednom čestitke:klap: Abi i Ari i naravno BAKI.:strika:
hvala bomida:heart:
ja kazem tako mora biti ili nikako drugacije ali opet ne zna covek kad taj ode kuci danas sutra sta ce da radi ... meni je mucenje za psa i kad ga drze jadnog prljavog...
sad sastavljam na papiru:rtfm: pa cu da odstampam i kopiram u vise primeraka sve sta je potrebno za maltezera pa cu im to podeliti kad dodu da vide stence tako da bi imali vremena ako shvate da nisu za to da odustanu a ne da uzmu pa ga izbace na ulicu ili na bilo koji drugi nacin muce.
da li verujete da sam cula pre par dana da je- ne znam sad da li se radilo o decku ili devojci -neko pustio maltezera:dash: starog 7 meseci kojeg je dobio na poklon jer mu je otprilike dosadio.:dontunderstand:..sreca u nesreci je bila da je tu neka poljana bila pa mu se nista nije desilo a i taj lik koji ga je poklonio ga je i nasao pa ga je opet poklonio nekoj devojci koja ce ga nadam se cuvati...:klap:
 
izgleda da mi jos nisu odobrili post posto sam nov ovde, ali u sustini me zanima jedna od tvojih kuca? Da li ces ih prodavati , po kojoj ceni i sa koliko se obicno odvajaju ? veliki pozzz i cestitke na uspesnom porodjaju :)
 

Back
Top