Maltezer

I moja je razmažena,gledam Cezara non-stop ali nikako da uspem da shvatim kako da je odučim od nepotrebnog lajanja.:dash:
Ja Popi dovodim na N.Bgd. kod grumerke,i stvarno preći gazelu je umetnost pa sve kombinujem da ne bude u špicu. Ne znam kako radi taj grumer,ali ako ste vi zadovoljni onda je odličan.:ok:
:bye:
 
E pa ovaj moj lajavac je bezobrazan.Ne laje što se plaši, već uglavnom kad nešto traži:per: Ma pravi razmaženko.
A bili smo kod čike u Miročkoj. Pošto nam je prvi put i ne znam za bolje meni meni se čini da ga nije loše ošišao.:think: Šalim se da nam se kuče prepolovilo.
A i kad bi ga mi sa Novog Beograda bez kola odveli do Taša.



Ja iz ovog shvatih da je neka Miročka na NB.:dontunderstand:
 
Bilo bi baš lepo kada bi i Taš bio na Novom Beogradu:D:D:D.
Pa salon gde se Popi šiša nam je malo bliži i zgodniji da odemo do njega ali u Miročkoj kuce do 6 meseci imaju 50% popusta i to je presudilo. Tek kad posetimo ovaj Novobeogradski salon mogu da se izjasnim gde je bolje. Kao što rekoh ja sam zadovoljna. Još kad bi hteo lepo da pozira da vidite što je lep i kad me ne bi zaje.... onaj foto aparat, Ovako je ispao glavat.
 
Za Mrvicu je 1500 a za starije od 6 meseci 3000. Pitala sam i na Novom Beogradu i tamo je kupanje, nokti, uši i šišanje od 2500 do 3000. I kao što već rekoh popust je bio presudan, te odosmo u grad.
 
Kamenicvete :)
imam jednu molbu, izvinjavam se sto moram ovako javno, jer iz nekog razloga mi privatne poruke ne rade. Video sam negde na forumu da znate gde u Bg ima da se nadju All Systems preparati. Posto PP ne mogu da citam da li biste mi poslali na mail mesto gde mogu da nadjem AS preparate.
tritrojke@gmail.com je mail
poz
 
Mladene sad ćete moći da primate pp pošto imate bar 3 poruke na forumu,osim ako u podešavanjima niste štiklirali da ne primate pp.
U Beogradu na žalost već 6 meseci gospođa koja je nabavljala nema novu robu,inače radilo se o pet radnji preko puta bazena na Tašu,bivši Džet set.


Ovde pogledajte sve što vas zanima ,ja sam od njega poručila na galon i šampon i regenerator,ako vam treba manja količina mogu vam ustupiti pošto sam sa još nekim članicama delila,pa nam dođe jeftinije od najobičnijih.:bye:

http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=88&t=25451&star=15
 
Poslednja izmena:
fotografija0010f.jpg
[/URL][/IMG]

Napokon smo uspeli da ga uslikamo mirnog. Ne laje, ne skače, ne reži.
Bomida šta si nosila na planinu protiv zujalica tj osa pčela i dr. I ja bih Mrcu poslala sa decom kod mojih na planinu, ai moj tata ima pčele, pa da se doobro opremimo.
 
Moja veterinarka mi je dala ampulu kortizona , koju bih mu odmah dala u slučaju ujeda u predelu usta ili njuškice.Opasno je ako kuca krene da je žvaće, pa ga ,,zujalica" izujeda po ili u ustima.
Nije tako strašno ako ga ujede negde za telo. Rastvor sode bikarbone i hladne obloge pomažu, pod uslovom da nema mnogo ujeda, a ti kažeš da je u blizini pčelinjak????
Ja sam se obučila za davanje injekcije (ta veterinarka je moja rođaka) , a i moj muž takođe zna da aplikuje injekciju gde treba. Obzirom da bi ti Mrvicu slala sa decom, ja ti ovakve poduhvate nikako ne bih preporučila. Možda je bolje da Mrvica ostane da te čuva, a deca neka uživaju sama.:ok:
Inače, Munja je jako teško podneo put od 300km (8 puta je u jednom pravcu povraćao , iako ništa tog dana nije jeo):dash:. Možda je bolje da se,,kuva" u Beogradu , nego da strahuješ šta sve može da mu se desi.

*ampule dexamethasona su takođe za slučaj ujeda osa, pčela....
Evo šta o tome piše jedan forumaš.
Dexamethason pripada porodici lijekova nazivom kortikosteroidi. Istu stvar koriste i ljudi kod hroničnih (asthma, bronchitis, maligne bolesti.....) i akutnih bolesti (alergije na sve i svašta, ubodi različitih insekata). Ono što se događa u organizmu je da djeluje na sluznicu tako da otekne do te faze da dolazi do asfiksije tj. do smanjene prohodnosti kiseonika pri disanju i napajanje mozga s kiseonikom,, dolazi do kolapsa ,zbog manjka kiseonika i na kraju do gušenja. Uz sve to dolazi i teška patnja zbog "hvatanja zraka" i nemira koja nakraju rezultira ........ da ne kažem sa čime. Kod akutnih situacija to počinje naglo i brzo napreduje dok kod hroničnih počinje polako i to malo duže traje pa se stigne reagovati.

Pročitaj ove linkove,(odakle je i ovaj pasus ) dobro će ti doći.
http://www.maltezerklub.com/forum/index.php?topic=342.0
http://www.maltezerklub.com/forum/index.php?board=7.0
 
Poslednja izmena:
Ja se zivinjavam sto se mesam, ali...(izgleda da je to jace od mene) :)
Bomida, ovaj put se u nekim stvarima ne slazem s tobom :) Mislim da pre svega morate malo da spustite loptu :) Ovde pricamo o psima, tj, o zivotinjama. (decu nek salje medju pcele, a ne daj boze psa ;) Shalim se, mada, ne postoji ni jedan razlog zasto PAS ne bi uzivao u prirodi, ma sta da mu se (ne daj boze desi.). Boravak u prirodi i izlazak iz strokavog Beograda ne moze nista da zameni. On je zivotinja, bice prirode, mi pravimo od njih nesto sto nisu. Znaci..pas napolje sto vise i sto cesce!! Ako i povraca uz put (sto ne mora da je slucaj) nece mu nista biti. Jedna tabletica protiv povracanja i to je to. Ja sam Enu sa nepuna 3 meseca 1500 km vozala i nista joj nije bilo. Opustite se, to su zivotinje, psi, a ne nase bebe celog zivota. Pazite na njih, naravno, ali ne preterujte. :) Pas voli da je napolju mnogo vise nego da je unutra. Znam ja da nase ljubimce ne moze niko paziti kao sto mozemo mi...aliiii... pustite i jedne i druge malo. :D
 
Ma u pravu si Gago , ali takva sam i kad su moja deca u pitanju- nisam bas paničar, ali bila sam svedok gušenja maltezera moje jetrve pre dve godine.Spasilo ga je samo brzo reagovanje veterinara , možda neki drugi pas ne bi tako burno reagovao, kao i kod ljudi.
Što se tiče povraćanja, duša me bolela, nisam očekivala da će baš tako teško podneti put, mada povraća i kad se vozimo tu, po lokalu.Ali kad se setim kako je uživao u planini, ipak si ti u pravu-PRIZNAJEM.:ok:
Uostalom moj Munja ima dvorište da se izjurca i ipak smo udaljeni od gradske buke,
Izvini :worth:Mrvice što sam preterano obazriva, zamalo da ti pokvarim provod.
Mada je Goca žena -zmaj i ne verujem da se da uplašiti.
A sad mi pade na pamet, pa Goca i Toza će biti sami-,,golupčići":per:
 
Poslednja izmena:
Pa i ja se malo raspitala kod veterinara. Rekli su mi da može da bude opasno ako pojede pčelu ili ga ujede za njušku.Spakovali bi mi sve što treba ako dođe do gušenja.
I kad malo bolje razmislim osu ili pčelu može da pojede i ovde. I baš mi je glupo ako deca odu da on ostane jer bi u tom slulčaju bio sam do 17h a možda i duže u stanu.
A tamo ima ogromno ograđeno dvorište, lepo pokošenu travicu, hladovinu. Kolima smo se vozili samo do grada i to taxijem i nije povraćao, samo je naravno lajao, ali zato pre neki dan u tramvaju je bio baš dobar. Niko ga nije ni primetio. Skromno kuče, više voli tramvaj od kola.
 
Naš Mrvica našao zgodno prevozno sredstvo po ovoj vrućini.

fotografija0016m.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Krenula ja u prodavnicu, on primetio da se spremam, naravno laje da hoće i on, demonstrativno pokušava da dohvati povodac i onda se valjda setio i uskočio u kolica.
Pametnica moja.:D
 

Back
Top