Mali dnevnik

ja pisem mali dnevnik...u pocetku sam pocela da zabelezavam svuda po mojim sveskama i njegovim kutijama sa narukvicom iz porodilista, sa stipaljkom za pupak, prvom benkicom i kapicom ...zabelezila sam kada mu je napokon otpala pupa-posle mesec i po dana, sve zzubice kada su izbili, kada je prvi put sam ustao i na kraju kada je prohodao...radosnicu se ne kurazim da popunim jer mora da bude savrsena, pa sam za to unajmila drugaricu umetnicu da ispise...ludira se ponosna mama...i jednog dana cu sve to da ispisem kako treba u moj neki mali, veliki zivotni dnevnik vaznih dogadjaja...
 
I ja ponekad imam utisak da se seca sisanja, gura glavu i vuce majicu...ali ipak mislim da je zaboravila, probala sam da joj pokazem siku i nije reagovala. Mislim da vole da naslone glavu i osete nasa srca, to ih smiruje...

Inace, biser od juce (da se pohvalim :)): stavljam je vec oko mesec dana u ogradicu, malo po malo sam je navikavala i sad ume da se zaigra na neko vreme. Juce sedim ja tako za kompom, i pogledam u nju, a ona se okrenula na stomak, podigla se na ruke, skupila kolena i zauzela "puzecu " pozu. Od neverice uzviknem: pa srce mamino, jel ti to puzis? A ona se okrete ka meni i sa sirokim osmehom rece "A GAAAAAAAA". Suze su mi posle...
 
Svaki dan žurim kući s posla da stignem pre nego što se on probudi. I već godinu dana tako - strepim kad se probudi da li će se obradovati, ili će se rasplakati i reći neeecu maamu, ocu baabuu:sad2: i ne mogu da provalim od čega mu to zavisi, ali hoću da svisnem svaki put:dontunderstand:
 
Svaki dan žurim kući s posla da stignem pre nego što se on probudi. I već godinu dana tako - strepim kad se probudi da li će se obradovati, ili će se rasplakati i reći neeecu maamu, ocu baabuu:sad2: i ne mogu da provalim od čega mu to zavisi, ali hoću da svisnem svaki put:dontunderstand:

O znam taj grozni osecaj kad sam pre nekog vremena morala u kancelariju na 4 sata: kad sam dosla samo me je pogledala i okrenula glavu (ima 6 meseci i 6 dana). Onda sam se slihtala jedno pola sata dok mi se nije nasmejala...bojim se da ce od moje sestre pomisliti da joj je mama - ona uvek priskoci kad ja moram da pozavrsavam nesto
 
Svaki dan žurim kući s posla da stignem pre nego što se on probudi. I već godinu dana tako - strepim kad se probudi da li će se obradovati, ili će se rasplakati i reći neeecu maamu, ocu baabuu:sad2: i ne mogu da provalim od čega mu to zavisi, ali hoću da svisnem svaki put:dontunderstand:

Nemoj tolko da se nerviras, deca to osete, sta vas najvise pogadja pa namerno to rade...Ja se ponasam potpuno normalno, kada dodjem sa posla kao da sam dosla iz prodavnice ili tako nesto....nekad se bas obraduje mami, nekad me i ne pogleda, nekad namerno radi neke gluposti...ma ja kapiram da i oni imaju razlicite dane kao i mi, ne treba obracati toliko paznje...
 
Ja se tešim da se ona ljuti - u stvari stvarno imam utisak da me zaboravlja... Ili da je skontala da joj ja uprincipu i nisam toliko potrebna i da ono što hoće može da dobije od bilo koga drugog ko je čuva

Ma budi srecna sto ti je dete toliko smostalno...moj sin se zalepi za mene cim me vidi, ni da rucam ne mogu...al i ja sam bila takva kad sam bila mala, nigde se nisam odvajala od mame, ispred kupatila sam je cekala:dash:
 
Nemoj tako, mama je uvek mama, cak i kada radi i kad nije stalno tu!
Upravo tako! Mi živimo sa mojima i oni čuvaju klinca (za mesec dana puni 3 god.)! Strašno je vezan za moju mamu, što je i normalno, kad je više sa njom nego sa nama, ali sigurno ne doziva nju kad ga nešto boli i ne širi njoj ručice kad je tužan! :nono:
 
Sad se malo osjecam losom majkom....nikad ni sebi nisam vodila dnevnik,pa ni klincima...nekako nisam taj tip,a lijepo je stvarno imati zapisano i podsjetiti se tih tako simpaticnih i dirljivih momenata....ali zato ih slikam non-stop....:lol:
 
Ma budi srecna sto ti je dete toliko smostalno...moj sin se zalepi za mene cim me vidi, ni da rucam ne mogu...al i ja sam bila takva kad sam bila mala, nigde se nisam odvajala od mame, ispred kupatila sam je cekala:dash:

to je verovatno sledeća faza. barem je kod mene bilo tako. prvo me ignorisao, bio ljut kad se vratim s posla, a nedugo posle toga, počeo da mi se lepi za nogu bukvalno kad udđem u kuću i svuda d a me prati. Ako ga ne pustim sa mnom u kupatilo, stoji ispred i čeka me
 
Koliko on sad ima, i kad je prestao da sisa?
Stefan još uvek kad se nešto uznemiri gura ruku u moju majicu; ne da sisa, nego samo rukom da oseti... To ga smiruje. A ne sisa od Nove godine

a ja kad sam govorio o terapeutskom djelovanju sise vi ste se smijali
sisa je lek:lol:
baj d vec mackice sto ne izvuces pdatke iz tog kompa sto ti je puko
bar to nije problem
 
Skidamo pelenu :D
Već celih nedelju dana8)
Možda se svega dva-tri puta upiškio u gaće, ali to zato što ga petsto puta dnevno pitamo - jeltisepišpki,jeltisepiški,jeltisepiški,sigurnotisenepiški,sigurno,ajdedapiškiš......... Dosadna sam već sama sebi:lol:
 
Poceo je sam da se okrece na stomacic.Do sada je to mrzeo i plakao svaki put kad bih ga stavila u taj polozaj. Idemo na vezbice i one mu puno pomazu.Moja mama kaze da ni ja ni sestra nismo puzale. Jedna od nas dve je isla unatraske hahhaa - mora da sam to bila ja. Vidim da i druga(veca) deca imaju slican problem pa se ne sekiram toliko.Danas se okretao,grlio jastuke - imam ih 4 komada u krevetu. Prvo sam se plasila da ce da se ugusi,ali opasnik je on.Cim zagusti skida.Da ne pricamo o guzvanju i ujedanju maminih pidzama.Stavljam ih pod jastuk,a on prvo jastuk,pa pidzamu,pa onda krene da capka prekrivac,posteljinu.Pravi nestasko.....
 

Back
Top