Македонија све ради што Запад хоће и није испред Србије

БелиВук

Domaćin
Poruka
3.598
Ауторска. Признали Косово, члан НАТО, увела санкције Русији, ради све што треба за чланство у ЕУ и по ничему није испред Србије. Једини прави Македонци су Грци.
 
Македонија је одавно изгубила суверенитет, заправо никад га суштински није ни имала, њу су створили науштрб Срба и то је била главна улога модерне Македоније. А ми смо изгубили нашу културно историјску баштину и више тамо нема за шта да се ухватимо, оно што нисмо дали у најтежим ратовима изгубили смо све после 45-е замасима оловке на хартији..... Иста судбина чека и Косово и Метохију осим ако се не прекине та историјска врпца.....

Једини прави Македонци су Грци.
Тешко....
 
Ауторска. Признали Косово, члан НАТО, увела санкције Русији, ради све што треба за чланство у ЕУ и по ничему није испред Србије. Једини прави Македонци су Грци.

Makedonci su lenštine i nisu ništa uradili da se približe EU (osim par kozmetičkih stvari). To je nacija slična Srbiji, moraš motkom da ih teraš za sve. Hoće u EU a zapravo neće. I svi drugi su im krivi. Kalimero politika. Zna se šta sve mora da se ispuni od uslova za EU, svako dobije pristupna poglavlja gde sve lepo piše, reforme zakona i institucija, od medijskih sloboda do vladavine prava. Od svega, ispunjeno je cirka 5% za par decenija, i kod nas i kod njih. Kilavije ne može biti. I Srbija i Makedonija su klasične banana države, odnosno paganski narodi koji se prosto ne uklapaju u civilizovan zapad. Primer kako treba da izgleda EU priključivanje možemo da vidimo na primeru Hrvatske. Postali kandidat 2003. godine, postali član 2013. godine. Tako funkcionišu stvari kad imaš cilj i volju.
 
Makedonci su lenštine i nisu ništa uradili da se približe EU (osim par kozmetičkih stvari). To je nacija slična Srbiji, moraš motkom da ih teraš za sve. Hoće u EU a zapravo neće. I svi drugi su im krivi. Kalimero politika. Zna se šta sve mora da se ispuni od uslova za EU, svako dobije pristupna poglavlja gde sve lepo piše, reforme zakona i institucija, od medijskih sloboda do vladavine prava. Od svega, ispunjeno je cirka 5% za par decenija, i kod nas i kod njih. Kilavije ne može biti. I Srbija i Makedonija su klasične banana države, odnosno paganski narodi koji se prosto ne uklapaju u civilizovan zapad. Primer kako treba da izgleda EU priključivanje možemo da vidimo na primeru Hrvatske. Postali kandidat 2003. godine, postali član 2013. godine. Tako funkcionišu stvari kad imaš cilj i volju.
srbi i makedonci (bez obzira sto ih je onaj bugarin Zaev uvuko u NATO) su jedini narodi na balkanu koji svesno izbegavaju EU.
I bice jedini spaseni od te nemani jer EU nije ni izbliza tako "rajska" kako se predstavlja. Sve zemlje redom propadaju u EU. Pogledajmo sta se dogodili sa Grckom, Spanijom, Italijom, Francuskom, Slovenijom....pa nizom zemalja istocne evrope, zakljucno sa hrvatskom ciji gradjani danas zive gore nego u juznoj Srbiji.
Ni kod nas ne cvetaju ruze al mi bar nismo u EU pa nije ni cudo.
 
srbi i makedonci (bez obzira sto ih je onaj bugarin Zaev uvuko u NATO) su jedini narodi na balkanu koji svesno izbegavaju EU.
I bice jedini spaseni od te nemani jer EU nije ni izbliza tako "rajska" kako se predstavlja. Sve zemlje redom propadaju u EU. Pogledajmo sta se dogodili sa Grckom, Spanijom, Italijom, Francuskom, Slovenijom....pa nizom zemalja istocne evrope, zakljucno sa hrvatskom ciji gradjani danas zive gore nego u juznoj Srbiji.
Ni kod nas ne cvetaju ruze al mi bar nismo u EU pa nije ni cudo.

Niko i ne govori da je EU rajska, to je uglavnom mantra ovih desničara kojima je glavni argument da se ne ide tamo jer je tamo "loše i sve se raspada". Prvo, tamo niti je rajski, niti se sve raspada, drugo, ne idemo mi tamo da nas oni časte standardom, nego da naučimo da srađujemo sa drugima. Saradnja umesto inata. To nama treba. Da počnemo da sarađujemo i funkcionišemo sa zapadnim svetom kome i pripadamo geografski. I onda iz te saradnje gledamo kako ekonomski da napredujemo. Ovako smo kontantno fokusirani na neku "odbranu od neprijatelja koji hoće da nas unište", paranoja tipa Ilije Čvorovića. Mi smo kao neko izolovano dete namćor na igralištu gde se sva deca normalno igraju. I tripujemo se da su svi oni u krivu a mi u pravu.
 
Niko i ne govori da je EU rajska, to je uglavnom mantra ovih desničara kojima je glavni argument da se ne ide tamo jer je tamo "loše i sve se raspada". Prvo, tamo niti je rajski, niti se sve raspada, drugo, ne idemo mi tamo da nas oni časte standardom, nego da naučimo da srađujemo sa drugima. Saradnja umesto inata. To nama treba. Da počnemo da sarađujemo i funkcionišemo sa zapadnim svetom kome i pripadamo geografski. I onda iz te saradnje gledamo kako ekonomski da napredujemo. Ovako smo kontantno fokusirani na neku "odbranu od neprijatelja koji hoće da nas unište", paranoja tipa Ilije Čvorovića. Mi smo kao neko izolovano dete namćor na igralištu gde se sva deca normalno igraju. I tripujemo se da su svi oni u krivu a mi u pravu.
na zapadu ne postoji ekonomska saradnja bez politicke.........sto znaci, radi politicki za interese i ciljeve par zapadnih dinastija i ondak ce te ukljuce u privrednu saradnju.
To su rusi upravo iskusili. Sa njima zapad prekida svaku privrednu saradnju jer se suprostavlja sirenju NATO-a , kojem je glavni cilj ruski resursi i stavljanje Kine pod americku kontrolu......................JA OVDE NE VIDIM NIGDE PRIVREDNU SARADNJU MEDJU OVIM GIGANTIMA.................a kamoli privrednu saradnju zapada sa malenom Srbijom.
 
Niko i ne govori da je EU rajska, to je uglavnom mantra ovih desničara kojima je glavni argument da se ne ide tamo jer je tamo "loše i sve se raspada". Prvo, tamo niti je rajski, niti se sve raspada, drugo, ne idemo mi tamo da nas oni časte standardom, nego da naučimo da srađujemo sa drugima. Saradnja umesto inata. To nama treba. Da počnemo da sarađujemo i funkcionišemo sa zapadnim svetom kome i pripadamo geografski. I onda iz te saradnje gledamo kako ekonomski da napredujemo. Ovako smo kontantno fokusirani na neku "odbranu od neprijatelja koji hoće da nas unište", paranoja tipa Ilije Čvorovića. Mi smo kao neko izolovano dete namćor na igralištu gde se sva deca normalno igraju. I tripujemo se da su svi oni u krivu a mi u pravu.
Србији је потребно да се реши аутошовиниста, браварских комуњарчина, углавном браварске комуњарчине хоће да Србија буде у ЕУ. Да Србија пристане да призна Косово, јел си ти спреман да пристанеш да ти ја одсечем било који део на твом телу ако траже још од Србије да се одрекне? Запад је само водио антисрпску политику, изузеци потврђују правило, и то је у реду за аутошовинисте. Иди на Запад и не враћај се, Србији ниси потребан. У Холандији и Немачкој имаш твој омиљен посао, трпање у дупе, то се код њих рачуна као посао.
 
Makedonci su lenštine i nisu ništa uradili da se približe EU (osim par kozmetičkih stvari). To je nacija slična Srbiji, moraš motkom da ih teraš za sve. Hoće u EU a zapravo neće. I svi drugi su im krivi. Kalimero politika. Zna se šta sve mora da se ispuni od uslova za EU, svako dobije pristupna poglavlja gde sve lepo piše, reforme zakona i institucija, od medijskih sloboda do vladavine prava. Od svega, ispunjeno je cirka 5% za par decenija, i kod nas i kod njih. Kilavije ne može biti. I Srbija i Makedonija su klasične banana države, odnosno paganski narodi koji se prosto ne uklapaju u civilizovan zapad. Primer kako treba da izgleda EU priključivanje možemo da vidimo na primeru Hrvatske. Postali kandidat 2003. godine, postali član 2013. godine. Tako funkcionišu stvari kad imaš cilj i volju.
Говњивом мотком је једини прави начин против аутошовиниста. Украјина је препуна корупције, диктатор влада Украјином, и поред тога ЕУ хоће Украјина да буде чланица ЕУ. Хрватска, Бугарска и Румунија су биле препуне корупције па су примљене. Кад/ако НАТО буде заратио са Русијом онда има све НАТО земље да иду у рат против Русије, нема избегавања. Дебилно аутошовинисти дају пример Хрватске, Хрватска је као Украјина, препуна корупције, усташко фашистичка што је и директор Simon Wiesenthal Center Зуроф рекао, и поред тога је примљена у ЕУ. Хрватска као и Украјина може да буде фашистичка, то ЕУ нема ништа против. ЕУ ништа не предузима против усташко фашистичке Хрватске, то је и директор Simon Wiesenthal Center Зуроф рекао.
 
Да Србија пристане да призна Косово, јел си ти спреман да пристанеш да ти ја одсечем било који део на твом телу ако траже још од Србије да се одрекне?

I dalje ne kapiraš, mi smo se svojim postupcima te teritorije već odrekli. Prvo tako što smo prespavali da se tamo naselilo i naoružalo 2 miliona albanaca (za to nam zapad nije kriv) i drugo, kad smo problem krenuli sa rešavamo silom a silu nemamo. Dobili smo samo ćuške. Jbg, tako se ne radi. To je sve trebalo mnogo drugačije. Trebalo je da imamo saveznike na tom istom zapadu i onda raznim diplomatskim lobiranjem da dobijemo zeleno svetlo da silom očistimo Kosovo. Evo pogledaj primer Hrvatske. Oni su imali podršku zapada da proteraju Srbe sa svoje teritorije. Iz njihovog ugla, to je pametna diplomatija. Sa druge strane, Sloba nije dobio zeleno svetlo da protera Albance. Zašto? Zato što je bio klasičan balkanac primitivac koji voli da se busa i inati, isto kao i ti. Po principu "šta će mi to, ja sam u pravu". Pa nisi u pravu, kad hoćeš etnički da očistiš neku teritoriju od 2 miliona stranaca, onda moraš i malo diplomatski da se potrudiš pa dobiješ zeleno svetlo za to. Ali jbg, šta se ti razumeš u svetske odnose. Kad pričam sa tobom, to je kao da pričam sa panjom ;)
 
I dalje ne kapiraš, mi smo se svojim postupcima te teritorije već odrekli. Prvo tako što smo prespavali da se tamo naselilo i naoružalo 2 miliona albanaca (za to nam zapad nije kriv) i drugo, kad smo problem krenuli sa rešavamo silom a silu nemamo. Dobili smo samo ćuške. Jbg, tako se ne radi. To je sve trebalo mnogo drugačije. Trebalo je da imamo saveznike na tom istom zapadu i onda raznim diplomatskim lobiranjem da dobijemo zeleno svetlo da silom očistimo Kosovo. Evo pogledaj primer Hrvatske. Oni su imali podršku zapada da proteraju Srbe sa svoje teritorije. Iz njihovog ugla, to je pametna diplomatija. Sa druge strane, Sloba nije dobio zeleno svetlo da protera Albance. Zašto? Zato što je bio klasičan balkanac primitivac koji voli da se busa i inati, isto kao i ti. Po principu "šta će mi to, ja sam u pravu". Pa nisi u pravu, kad hoćeš etnički da očistiš neku teritoriju od 2 miliona stranaca, onda moraš i malo diplomatski da se potrudiš pa dobiješ zeleno svetlo za to. Ali jbg, šta se ti razumeš u svetske odnose. Kad pričam sa tobom, to je kao da pričam sa panjom ;)
Узми све што сам написао и цитирај а не само део. Дебилни аутошовинисти игноришу да је Запад подржао манијака Броза комуњарског да спроведе геноцид над Србима у Србији да би тако узео власт. Бравар је подржао да шиптари врше терор над Србима на Косову, Запад је подржао Бравара да Црна Гора се одцепи од Србије, такођер и Босна. Није Милошевић вршио никакво етничко чишћење, само је водио борбу против шиптарских терориста. Твој вољени Израел може да врши константно масовна силовања и геноцид над Палестинцима, то је у реду за вас аутошовинисте и ваш вољени Запад.

Moмир Булатовић: МИЛОШЕВИЋ тражио да нас приме у НАТО да избегнемо бомбардовање​

https://vidovdan.org/info/in-memori...-nas-prime-u-nato-da-izbegnemo-bombardovanje/
 
Узми све што сам написао и цитирај а не само део. Дебилни аутошовинисти игноришу да је Запад подржао манијака Броза комуњарског да спроведе геноцид над Србима у Србији да би тако узео власт. Бравар је подржао да шиптари врше терор над Србима на Косову, Запад је подржао Бравара да Црна Гора се одцепи од Србије, такођер и Босна. Није Милошевић вршио никакво етничко чишћење, само је водио борбу против шиптарских терориста.

Kao što rekoh, mani me priča rekla-kazala od Bulatovića. To su sve jeftini izgovori. Nismo hteli da se dogovorimo pa ćemo da kažemo kako "nas mrze". Zabole Amere da nas mrze, nemaju pametnija posla. Što se tiče Tita, tu si delimično u pravu, problem sa Kosovom i nastaje u njegovo vreme. On je hteo i Albaniju da integriše u SFRJ, imao je na umu neki megalomanski projekat gde ima svih naroda pa je i dozvolio naseljavanje. Ideja em što je bila sumanuta, em što je i umro pa je nije realizovao. Kako bilo, nije nam zapad kriv zbog njegovih nerealnih ambicija. Posle je Sloba nasledio taj problem i 10 godina prstom nije mrdnuo da ga rešava. Kad je dogorelo, krenuo je silom bez odobrejna zapada (to je zapravo ključna greška). Priče Bulatovića me ne zanimaju, ja samo gledam da li su se dogovorili ili nisu. A nisu. I to je jedino što je bitno. Kao i utakmica. Nema veze kako igraš, bitni su golovi. Ili ih ima ili ih nema. Tako i u politici. Da li se Sloba dogovorio sa zapadom? Nije. Ćao zdravo, ode Kosovo. Ne znam šta ti nije jasno.
 
Poslednja izmena:
Kao što rekoh, mani me priča rekla-kazala od Bulatovića. To su sve jeftini izgovori. Nismo hteli da se dogovorimo pa ćemo da kažemo kako "nas mrze". Zabole Amere da nas mrze, nemaju pametnija posla. Što se tiče Tita, tu si delimično u pravu, problem sa Kosovom i nastaje u njegovo vreme. On je hteo i Albaniju da integriše u SFRJ, imao je na umu neki megalomanski projekat gde ima svih naroda pa je i dozvolio naseljavanje. Ideja em što je bila sumanuta, em što je i umro pa je nije realizovao. Kako bilo, nije nam zapad kriv zbog njegovih nerealnih ambicija. Posle je Sloba nasledio taj problem i 10 godina prstom nije mrdnuo da ga rešava. Kad je dogorelo, krenuo je silom bez odobrejna zapada (to je zapravo ključna greška). Priče Bulatovića me ne zanimaju, ja samo gledam da li su se dogovorili ili nisu. A nisu. I to je jedino što je bitno. Kao i utakmica. Nema veze kako igraš, bitni su golovi. Ili ih ima ili ih nema. Tako i u politici. Da li se Sloba dogovorio sa zapadom? Nije. Ćao udravo, ode Kosovo. Ne znam šta ti nije jasno.
Тебе не интересују чињенице. Лупеташ о Хрватској, која је препуна корупције, фашистичко усташка и то не смета ЕУ. Аутошовинисти измишљају свашта. Кретенизам и лудост је типично за аутошовинисте. Аутошовинистима је у реду што ЕУ игнорише да је Хрватска фашистичко усташка, што забрањује Украјини примирје са Русијом, у реду је аутошовинистима што Израел константно спроводи масовна силовања и геноцид над Палестинцима уз подршку Запада.
 
Makedonija je bar uspela da sacuva drzavu, sto Srbija nije.

Ali mi smo najpametniji.
Кретенизам. Није "Македонија" нападнута од хиљаду пута јачег као што је Србија. Македонија није успела ништа. Ти "македонци" нису ништа осим бивши Срби који се фолирају да су македонци. Македонија је део Грчке, једини прави Македонци су Грци. Дно дна данас су "македонци" и ништа више.
 
Тебе не интересују чињенице. Лупеташ о Хрватској, која је препуна корупције, фашистичко усташка и то не смета ЕУ.

To su tvoja naopaka viđanja stvari. Hrvati su kroz istoriju bili zapadno orjentisani, mi istočno i to nas je češto stavljalo na suprotne strane u sukobima. Ja svo vreme govorim da nas naša orjentacija ka istoku skupo košta ali nema ko da čuje. Onog momanta kad nam bude došlo iz dupeta u glavu i okrenemo se zapadu (kako i dolikuje s obzirom na grografsku lokaciju), tada ćemo da popravimo odnose i sa komšijama i sa regionom generalno. U suprotnom, ako budemo slušali likove kao što si ti, koji kao rešenje predlažu tipičan srpski inat i busanje, odnosno antizapadno razpoloženje jer su oni tobože loši momci a mi dobri, onda nas čekaju raznorazna sranja u budućnosti. Što se tiče korupcije, nje ima svuda, samo na zapadu daleko manje nego na istoku. A ovo za fašizam što pričaš, to su tek gluposti. Fašizma nema u Evropi već decenijama nego kad ne znaš da okvalifikuješ neku naciju, zalepiš joj etiketu fašista. Ukrajina decenijama bila dobra Rusima kad im je bila kolonija, kako su promenili vlast i okrenuli se zapadu, preko noći postali fašisti. Do tada nisu bili ;)

што забрањује Украјини примирје са Русијом

Ne bih rekao da si u pravu. Zapad polako zavrće slavinu Zelenskom u finansiranju, primoravajući ga da traži diplomatsko rešenje. Naravno, ti to ne vidiš na taj način, nego "kako se zapad raspada i gubi". Da imaš manje ostrašćenosti, mogao bi kvalitetnije da sagledavaš stvari.
 
To su tvoja naopaka viđanja stvari. Hrvati su kroz istoriju bili zapadno orjentisani, mi istočno i to nas je češto stavljalo na suprotne strane u sukobima. Ja svo vreme govorim da nas naša orjentacija ka istoku skupo košta ali nema ko da čuje. Onog momanta kad nam bude došlo iz dupeta u glavu i okrenemo se zapadu (kako i dolikuje s obzirom na grografsku lokaciju), tada ćemo da popravimo odnose i sa komšijama i sa regionom generalno. U suprotnom, ako budemo slušali likove kao što si ti, koji kao rešenje predlažu tipičan srpski inat i busanje, odnosno antizapadno razpoloženje jer su oni tobože loši momci a mi dobri, onda nas čekaju raznorazna sranja u budućnosti. Što se tiče korupcije, nje ima svuda, samo na zapadu daleko manje nego na istoku. A ovo za fašizam što pričaš, to su tek gluposti. Fašizma nema u Evropi već decenijama nego kad ne znaš da okvalifikuješ neku naciju, zalepiš joj etiketu fašista. Ukrajina decenijama bila dobra Rusima kad im je bila kolonija, kako su promenili vlast i okrenuli se zapadu, preko noći postali fašisti. Do tada nisu bili ;)



Ne bih rekao da si u pravu. Zapad polako zavrće slavinu Zelenskom u finansiranju, primoravajući ga da traži diplomatsko rešenje. Naravno, ti to ne vidiš na taj način, nego "kako se zapad raspada i gubi". Da imaš manje ostrašćenosti, mogao bi kvalitetnije da sagledavaš stvari.
Аутошовинисти понављају хиљаду пута лаж и верују да ће тако постати истина, типичан кретенизам аутошовиниста. Америка је забранила Зеленском који је хтео примирје са Русијом и наредила му да не сме престати са ратовањем. Зуроф директор Simon Wiesenthal Center рекао да је Хрватска фашистичко усташка и да ЕУ то игнорише. Покриј се ушима.
 
Poslednja izmena:
Кретенизам. Није "Македонија" нападнута од хиљаду пута јачег као што је Србија. Македонија није успела ништа. Ти "македонци" нису ништа осим бивши Срби који се фолирају да су македонци. Македонија је део Грчке, једини прави Македонци су Грци. Дно дна данас су "македонци" и ништа више.

a zasto smo napadnuti? Zato sto je Sloba bio mali Hitler i pravio haos 10 godina i niko ga nije podrzavao ni Zapad ni Rusi ni niko !

Dela proizvode posledice !
 
a zasto smo napadnuti? Zato sto je Sloba bio mali Hitler i pravio haos 10 godina i niko ga nije podrzavao ni Zapad ni Rusi ni niko !

Dela proizvode posledice !
Твоја Америка су као Хитлер, 90их су вршљали како су хтели, па је тад једино Грчка била савезник Србији. Јелцин је био америчка марионета, Кина на коленима. Сад је скроз друга ситуација. Покриј се ушима аутошовинисто Хитлеровски.
 

Back
Top