Zapad je neprijatelj Srbije a Vučić opet u Briselu?

Ja se ozbiljno brinem za stanje nacije jer medijska mašinerija Srbije godinama zapadne zemlje doživljava kao smrtne neprijatelje a upravo iz tih zapadnih zemalja potiče velika većina industrije ove zemlje. Da ne pričamo da tamo radi i velika većina srpske emigracije. Pokušavam da razumem neke stvari ali mi ne ide.

To je fora sa balansiranjem, odnosno sedenjem na dve stolice. Doći ću kod vas, ali ću poslati Dačića u Rusiju, čak i organizovati prijateljsku tekmu, čisto da pokažem da mi se može. Pa tako malo na jednu stranu, malo na drugu, za građane sve stoji u mestu a njegovi se bogate.
 
Pa kad ćete vi svatiti da je Vučić Bruxellski čovjek, a njegovu poziciju u Srbiji je upravo Merkel očeličila i moglo bi se reći da mu je to mentorka za sve što jest danas.

Kad je prije dvi, tri godine bježao od vlastitoga naroda nije bježao u Moskvu privatnim avionom, nego Macronu.

Ja ne znam što je vama ljudima.

Taj čovjek je na redovnoj tel. liniji i večerama sa ovim vamo našim smrdljivcem Plenkovićem, pobratim njegov, sklapaju iz godine u godinu kako dobit izbore u jednoj i drugoj državi na bazi ustaša, četnika, šiptara, komunista, balija itd.
 
Po ko zna koji put predsednik Vučić je otišao da se susretne sa najbitnijim ljudima Evropske unije a te zemlje godinama on direktno i preko svojih medija označava za neprijatelje Srbije i srpskog naroda. I to nisu susreti samo zbog Kosova i Metohije već kao i sada to su susreti na kojima Vučić debatuje sa svojim ,,neprijateljima" o sudbini sveta.

Ja se ozbiljno brinem za stanje nacije jer medijska mašinerija Srbije godinama zapadne zemlje doživljava kao smrtne neprijatelje a upravo iz tih zapadnih zemalja potiče velika većina industrije ove zemlje. Da ne pričamo da tamo radi i velika većina srpske emigracije. Pokušavam da razumem neke stvari ali mi ne ide.
Pa da zavara dušmane!Tako je uvjek bilo zašto bi sad bilo drugačije?
 
To je fora sa balansiranjem, odnosno sedenjem na dve stolice. Doći ću kod vas, ali ću poslati Dačića u Rusiju, čak i organizovati prijateljsku tekmu, čisto da pokažem da mi se može. Pa tako malo na jednu stranu, malo na drugu, za građane sve stoji u mestu a njegovi se bogate.
Balansiranje nije uopšte loše kada nemaš drugih opcija. To ne znači da se žargonski rečeno ,,kurvaš" nego gledaš prvenstveno svoj interes i da se bez potrebe ne zameriš nekome kome ne treba i ko to nije zaslužio pre svega. Ali ne razumem jadikovanje na pres konferencijama kako nekome strane sile rade o glavi a onda odeš tamo kod tih istih dželata i ponašaš se kao rado viđen gost i slikaš se sa osmehom za spomenar.
 
To je fora sa balansiranjem, odnosno sedenjem na dve stolice. Doći ću kod vas, ali ću poslati Dačića u Rusiju, čak i organizovati prijateljsku tekmu, čisto da pokažem da mi se može. Pa tako malo na jednu stranu, malo na drugu, za građane sve stoji u mestu a njegovi se bogate.
To je dobar način da se ohlade izbezumljene EU birokrate sa uvrnutim idejama.
 
Balansiranje nije uopšte loše kada nemaš drugih opcija. To ne znači da se žargonski rečeno ,,kurvaš" nego gledaš prvenstveno svoj interes i da se bez potrebe ne zameriš nekome kome ne treba i ko to nije zaslužio pre svega. Ali ne razumem jadikovanje na pres konferencijama kako nekome strane sile rade o glavi a onda odeš tamo kod tih istih dželata i ponašaš se kao rado viđen gost i slikaš se sa osmehom za spomenar.

Zabluda je da neka slaba i mala zemlja može baš tako da gleda samo svoje interese. To su prazne floskule koje su daleko od realnosti. Za slobodu je potrebna moć, kako ekonomska tako i vojna. Mi nemamo ni jedno ni drugo. U takvoj situaciji moraš da sagledavaš geopolitička kretanja i da se prilagođavaš. To Srbija ne radi, spoljna politika nam se sastoji od lutanja i inata, ne uspevamo da se uklopimo u kontinent na kome se nalazimo i plaćamo cenu svega toga. Zemlja je sve manja, gubimo teritorije i gubimo ljude. Postali smo napredni izolovani šupak evrope. Tako da balansiranje nikako nije dobra stvar. Ako se ovako nastavi, od Srbije neće ostati ni dugmići.
 
Zabluda je da neka slaba i mala zemlja može baš tako da gleda samo svoje interese. To su prazne floskule koje su daleko od realnosti. Za slobodu je potrebna moć, kako ekonomska tako i vojna. Mi nemamo ni jedno ni drugo. U takvoj situaciji moraš da sagledavaš geopolitička kretanja i da se prilagođavaš. To Srbija ne radi, spoljna politika nam se sastoji od lutanja i inata, ne uspevamo da se uklopimo u kontinent na kome se nalazimo i plaćamo cenu svega toga. Zemlja je sve manja, gubimo teritorije i gubimo ljude. Postali smo napredni izolovani šupak evrope. Tako da balansiranje nikako nije dobra stvar. Ako se ovako nastavi, od Srbije neće ostati ni dugmići.
Па како онда Вучићу успева да балансира када Србина нема ни економску ни војну моћ да се одупре притисцима Запада?
 
Па како онда Вучићу успева да балансира када Србина нема ни економску ни војну моћ да се одупре притисцима Запада?

Pa na našu štetu. Trpiš pritiske i ne napreduješ. Vidi gde su sad Slovenija i Hrvatska koje su jasne zapadne orjentacije. To je standard koji je mogla i Srbija da ima (čak i više od toga zbog svoje veličine i položaja) ali je iz nekog čudnog razloga izabrala da gleda ka istoku (?!). Evo i Dodik sad nešto muti sa Lukašenkom i Putinom, prosto da ne veruješ. Građani ti beže na zapad a ti vodiš zemlju prema istoku, potpuni debilarijum.
 
Pa na našu štetu. Trpiš pritiske i ne napreduješ. Vidi gde su sad Slovenija i Hrvatska koje su jasne zapadne orjentacije. To je standard koji je mogla i Srbija da ima (čak i više od toga zbog svoje veličine i položaja) ali je iz nekog čudnog razloga izabrala da gleda ka istoku (?!). Evo i Dodik sad nešto muti sa Lukašenkom i Putinom, prosto da ne veruješ. Građani ti beže na zapad a ti vodiš zemlju prema istoku, potpuni debilarijum.
Који стандард у Хрватској када сви Хрвати побегоше на Запад? Па скоро био чланак да се доста повећао број старијих у односу на млађе. А Словенија је успешно прошла транзицију без тајкунске отимачине као у остатку бивше Југославије па је остала и даље развијена.
 
Ja se ozbiljno brinem za stanje nacije jer medijska mašinerija Srbije godinama zapadne zemlje doživljava kao smrtne neprijatelje a upravo iz tih zapadnih zemalja potiče velika većina industrije ove zemlje
Pokušavam da razumem neke stvari ali mi ne ide
Tvoja zbunjenost je uzrokovana time sto mislis da industrija koja se nalazi na teritoriji ove zemlje i pripada ovoj zemlji? To su razlicite stvari - nalaziti se negde i biti neciji. Industrija tj. privreda je onoga ko je VLASNIK.
A takav obmanjujuci (prevarni) nacin govora o tim kljucnim stvarima se i primenjuje u koloniji poput Srbije pa se napr. u medijima koriste dezinformisuci iskazi poput - srpska proizvodnja zlata, srpska auto industrija i sl. besmislice iz kojih onda obmanuti ljudi misle da i oni imaju neku korist od tih pojava - sto se u njihovoj zemlji vadi neko zlato ili sklapaju neka kola???
Srpska je samo gola radna snaga - ona koja je u zemlji i radi za manje najamnine i ona koja je fizicki pobegla i radi u inostranstvu za nesto vece najamnine

p.s. Pokusaj i da saznas kolika je industrijska proizvodnja u Srbiji danas u odnosu na 1989. godinu?
 
Poslednja izmena:
Ponovo je Vučić to uradio u sinoćnom obraćanju na Prvoj televiziji i to odmah nakon što se vratio sa samita u Briselu gde je prilikom slikanja za spomenar i novinare stao ili je stavljen u prvom redu u sredini. Obraćanje je počeo o krvavom činu u Moskvi koji se sinoć desio i odmah nakon toga je nastavio da napada zapadne zemlje zbog bombardovanja '99. godine. I opet kažem i to odmah nakon posetr samitu u Briselu gde je bio rado viđen gost a i on je uživao u toj poseti, bar tako deluje prema njegovim reakcijama.
 
SIika govori mnogo više od reči...

vucic-1-460x0.jpg
 

Back
Top