Mađarska:romski rasistički napad na rukometaše

NSprogram....Ko beše sekretar tog "programa" ? Goran Davidović ?

Какве везе има ко је секретар...Знам о чему се ради,нисам прочитао на интеренту... Било је и на дневнику,само није поменуто да се ради о ганфурима...Једино су Новости имале храбрости да кажу да се ради о циганима...
 
Какве везе има ко је секретар...Знам о чему се ради,нисам прочитао на интеренту... Било је и на дневнику,само није поменуто да се ради о ганфурима...Једино су Новости имале храбрости да кажу да се ради о циганима...

То се зове професионално новинарсвто.
Не пиши док немаш све познате чињенице.
Не пишти текст којим можеш нанети већу штету него само дело.
Не доливај уље на ватру.


Што се злочина тиче, националности нису битне ни по ком основу.

П.С:
Пун ми је нациста оних што имају по 30-ак постова и одмах би да убијају цигане...
 
Alo je pisao da je maloletni ubica u Kraljevu romske nacionalnosti, isto i za slučaj u Mađarskoj. Kurir takođe. Dakle to da mediji nisu objavili ne pije vodu.

Drugo, naravno da je važno spomenuti ko je sekretar dotičnog "programa" i ko je organizator one fb grupe. To se i moglo očekivati, da će domaći naci idioti iskoristiti ova dešavanja zarad sopstvene promocije.
 
hrvati, njemci i srbi;)

E, za to Srbi ćeš da se ubrišeš malko. Nas ne možeš trpati u taj koš. Ja znam da bi vama tako bilo lakše, ali nema da može.
Znam na šta misliš, na Srebrenicu. Srebrenica je samo pod pritiskom zapada i usled neviđene propagande, proglašena genocidom. No i to će se vremenom ispraviti, samo kada se popravi odnos zapada prema Srbima uopšte.
Ono jeste da su ih tamo pomlatili k'o zečeve, ali su prethodno žene, starce i decu spakovali u autobuse i poslali za Tuzlu, što je i dokumentovano brojnim video zapisima, i drugim sredstvima. Tako da...
 
Druga stvar, nikako ne možete porediti mađarske i srpske Cigane.

Aha...

Nožem u srce
Marko Simeunović (18) ubijen juče ujutru s pet uboda nožem u grudi u parku kod kraljevačke železničke stanice. Policija uhapsila Stefana V. (16), osumnjičenog za ovaj zločin



KRALJEVO - Marko Simeunović (18), bivši golmana FK Čukarički, ubijen je juče izjutra s pet uboda nožem u grudi u parku kod kraljevačke železničke stanice. Policija nedugo posle toga uhapsila Stefana V. (16), osumnjičenog za ovo teško ubistvo.

Porodica Simeunović iz kraljevačke ulice Cara Lazara od juče izjutra zavijena je u crno. Njen najmlađi član, osamnaestogodišnji Marko, ubijen je u nedelju, jedan sat iza ponoći, u parku kod kraljevačke železničke stanice. Prema šturom policijskom saopštenju, njega je, dok je dok je sa svojim prijateljima sedeo kraj Spomenika otpora i pobede, s pet uboda nožem u predelu grudi, od kojih je jedan bio pravo u srce, usmrtio Stefan V. Prema iskazima očevidaca, Stefan je "iz čista mira" izvadio nož i počeo nesrećnom mladiću da zadaje smrtonosne udarce.

Do Markovih roditelja, Zorana i Marine, inače zaposlenih u preduzeću "Zapadna Morava", juče se nije moglo doći. Njihove komšije su nam ispričale da se radi o dobrim i poštenim ljudima, pa su i njihova deca, Marko i ćerka Marija, na dobrom glasu. Šokirani nesrećom koja je zadesila njihove susede, ne kriju suze i očaj.

Od policije juče nismo mogli saznati pojedinosti ovog monstruoznog ubistva, osim da su šesnaestogodišnjeg ubicu Stefana V. i njegovog druga, Lazara Đ., koji je bio "nemi posmatrač tragedije", pronašli i uhapsili pola sata nakon ubistva.

Nešto više pojedinosti doznali smo od Markovih drugova, koji nisu želeli da im se imena pominju u novinama. Prema njihovom svedočenju, njih četvoro su bili u gradu i nešto iza ponoći otišli su do obližnje trgovine "Šampion", koja radi čitave noći, i tu su kupili sokove i grickalice.

- Svratili smo u obližnji park kod železničke stranice i seli na klupe kod spomenika. Posle nekoliko minuta naišla su dva Roma. Pitali su nas da li imamo nešto da se popije. Rekli smo da pijemo sokove. Jedan od njih je iz čista mira izvadio nož i počeo da ubada Marka u grudi. Bili smo šokirani. Marko se srušio, krv je šikljala iz njegovih grudi. Kad su shvatili šta se desilo, obojica su brzo pobegla. Odmah smo pozvali Hitnu pomoć i policiju. Prizor je bio strašan, nikad ga neću zaboraviti - ispričao nam je jedan od očevidaca ovog tragičnog događaja.

Ubijeni Marko Simeunović bio je sportista. Donedavno je bio golman beogradskog fudbalskog kluba Čukarički i vanredno pohađao Ekonomsku školu. Nedavno je raskinuo ugovor s beogradskim klubom i priključio se treninzima kraljevačkog "Metalca". U ovom sportskom društvu su nam potvrdili da Marko nije imao ugovor s njihovim klubom već da je s njima trenirao da bi održao kondiciju. Kažu da je bio vredan i uzoran mladić.

http://www.kurir-info.rs/clanak/crna-hronika/kurir-09-02-2009/nozem-u-srce

Kao sto vidis razlika je ocigledna, srpski cigani, za razliku od madjarskih, kolju bez razloga!



Srpski Cigani, jeste da žive nama odvratnim načinom života, za razliku od mađarskih, ali su uvek bili odani državi Srbiji, dok mađarski Cigani bukvalno mrze tu državu. Pitam se zašto?

Pa da, jos od vremena Turaka su bili odani Srbiji i tu odanost Andric lepo opisuje u romanu "Na Drini Cuprija"

Radisav obori glavu još niže, a Cigani mu priđoše i stadoše s njega da svlače gunj i košulju. Na grudima se ukazaše rane od veriga, potprištene i pocrvenele. Ne govoreći više ništa, seljak leže kako mu je naređeno, okrenut licem prema zemlji. Cigani priđoše i vezaše mu prvo ruke na leđa, a potom za svaku nogu, oko članaka, po jedan konopac. Zategnuše svaki na svoju stranu i široko mu raskrečiše noge. Za to vreme Merdžan je položio kolac na dva kratka obla drveta, tako da mu je vrh došao seljaku među noge. Zatim izvadi iza pojasa kratak, širok nož, kleknu pred ispruženog osuđenika i nagnu se nad njim da mu raseče sukno od čakšira među nogama i da proširi otvor kroz koji će kolac uči u telo. Taj najstrašniji deo krvnikova posla bio je, srećom, za gledaoce nevidljiv. Videlo se samo kako vezano telo zadrhta od kratkog i neprimetnog uboda nožem, kako se podiže do pasa, kao da će ustati, ali odmah ponovo pade natrag i tupo udari o daske. Čim je to svršio, Ciganin skoči, dohvati drveni malj sa zemlje i stade njime da udara donji, tupi deo koca, laganim i odmerenim udarcima. Između dva udarca stao bi malo i posmatrao prvo telo u koje zabija kolac a zatim dvojicu Cigana, opominjući ih da vuku lagano i jednomerno. Telo raskrečenog seljaka grčilo se samo od sebe; kod svakog udarca malja kičma mu se savijala i grbila, ali su ga konopci zatezali i ispravljali. Tišina je na obe obale bila tolika da se jasno razabirao i svaki udarac za sebe i njegov odjek negde na strmoj obali. Najbliži su mogli čuti kako čovek udara čelom o dasku i pored toga jedan drugi neobični zvuk; ali to nije bio ni jauk ni vapaj ni hropac, ni ma koji ljudski glas, nego je celo to rastegnuto i mučeno telo širilo od sebe neku škripu i grohot, kao plot koji gaze ili drvo koje lome. Posle svakog drugog udarca odlazio je Ciganin do ispruženog tela, nadnosio se nad njega, ispitivao da li kolac ide dobrim pravcem, i kad bi se uverio da nije povredio nijedan od najvažnijih živih delova iznutrice, vraćao se i nastavljao svoj posao.

Imas li jos neki komentar ili ces na ovome sto si napisao i zavrsiti svoju apologetiku ovog odvratnog sljama i genetskog otpada?
 
Poslednja izmena:
A kako bi bilo da ti prosipaš svoje nacističko-rasističke bljuvotine negde drugde ?

A gde drugde bi uopšte trebalo prosipati takva *ranja?
Što se mene tiče, može da ih prosipa u WC šolju... To mu je jedino mesto koje me ne interesuje.

Onoliko Srba se međusobno ubijalo, pa nikome nije palo na pamet da mrzi svoju naciju. (jerbo, ubice smo). Sad, kad su Cigani to uradili (i to samo jedan slučaj u Srbiji, drugi je u Mađarskoj), ajde svi da linčujemo Cigane...:roll:
Kakav kretenizam i plitka pamet poput tacne...
 
Aha...

Nožem u srce
Marko Simeunović (18) ubijen juče ujutru s pet uboda nožem u grudi u parku kod kraljevačke železničke stanice. Policija uhapsila Stefana V. (16), osumnjičenog za ovaj zločin



KRALJEVO - Marko Simeunović (18), bivši golmana FK Čukarički, ubijen je juče izjutra s pet uboda nožem u grudi u parku kod kraljevačke železničke stanice. Policija nedugo posle toga uhapsila Stefana V. (16), osumnjičenog za ovo teško ubistvo.

Porodica Simeunović iz kraljevačke ulice Cara Lazara od juče izjutra zavijena je u crno. Njen najmlađi član, osamnaestogodišnji Marko, ubijen je u nedelju, jedan sat iza ponoći, u parku kod kraljevačke železničke stanice. Prema šturom policijskom saopštenju, njega je, dok je dok je sa svojim prijateljima sedeo kraj Spomenika otpora i pobede, s pet uboda nožem u predelu grudi, od kojih je jedan bio pravo u srce, usmrtio Stefan V. Prema iskazima očevidaca, Stefan je "iz čista mira" izvadio nož i počeo nesrećnom mladiću da zadaje smrtonosne udarce.

Do Markovih roditelja, Zorana i Marine, inače zaposlenih u preduzeću "Zapadna Morava", juče se nije moglo doći. Njihove komšije su nam ispričale da se radi o dobrim i poštenim ljudima, pa su i njihova deca, Marko i ćerka Marija, na dobrom glasu. Šokirani nesrećom koja je zadesila njihove susede, ne kriju suze i očaj.

Od policije juče nismo mogli saznati pojedinosti ovog monstruoznog ubistva, osim da su šesnaestogodišnjeg ubicu Stefana V. i njegovog druga, Lazara Đ., koji je bio "nemi posmatrač tragedije", pronašli i uhapsili pola sata nakon ubistva.

Nešto više pojedinosti doznali smo od Markovih drugova, koji nisu želeli da im se imena pominju u novinama. Prema njihovom svedočenju, njih četvoro su bili u gradu i nešto iza ponoći otišli su do obližnje trgovine "Šampion", koja radi čitave noći, i tu su kupili sokove i grickalice.

- Svratili smo u obližnji park kod železničke stranice i seli na klupe kod spomenika. Posle nekoliko minuta naišla su dva Roma. Pitali su nas da li imamo nešto da se popije. Rekli smo da pijemo sokove. Jedan od njih je iz čista mira izvadio nož i počeo da ubada Marka u grudi. Bili smo šokirani. Marko se srušio, krv je šikljala iz njegovih grudi. Kad su shvatili šta se desilo, obojica su brzo pobegla. Odmah smo pozvali Hitnu pomoć i policiju. Prizor je bio strašan, nikad ga neću zaboraviti - ispričao nam je jedan od očevidaca ovog tragičnog događaja.

Ubijeni Marko Simeunović bio je sportista. Donedavno je bio golman beogradskog fudbalskog kluba Čukarički i vanredno pohađao Ekonomsku školu. Nedavno je raskinuo ugovor s beogradskim klubom i priključio se treninzima kraljevačkog "Metalca". U ovom sportskom društvu su nam potvrdili da Marko nije imao ugovor s njihovim klubom već da je s njima trenirao da bi održao kondiciju. Kažu da je bio vredan i uzoran mladić.

http://www.kurir-info.rs/clanak/crna-hronika/kurir-09-02-2009/nozem-u-srce

Kao sto vidis razlika je ocigledna, srpski cigani, za razliku od madjarskih, kolju bez razloga!





Pa da, jos od vremena Turaka su bili odani Srbiji i tu odanost Andric lepo opisuje u romanu "Na Drini Cuprija"



Imas li jos neki komentar ili ces na ovome sto si napisao i zavrsiti svoju apologetiku ovog odvratnog sljama i genetskog otpada?

Knjiga koju spominješ ima sasvim drugačiju poentu od one koju tvoj "mozak" registruje... Stidi se što spominješ Andrića pozivajući se na nacističke ideje. :thumbdown: Ja sam tu knjigu pročitao sa 15 godina; i tada sam je razumeo bolje od tebe...
 
Knjiga koju spominješ ima sasvim drugačiju poentu od one koju tvoj "mozak" registruje... Stidi se što spominješ Andrića pozivajući se na nacističke ideje. :thumbdown: Ja sam tu knjigu pročitao sa 15 godina; i tada sam je razumeo bolje od tebe...

Ma hajde! Kako si ti razumeo knjigu, to me uopste ne interesuje. Ja sam dao odeljak koji jasno i nedvosmisleno opovrgava Donkihotove tvrdnje, bas kao i onaj nesrecni slucaj u Kraljevu a tvoje optuzbe za navodni nacizam koji mi spocitavas bi tebe trebale da zastide, jer kako te nije sramota da branis nesto sto je neodbranjivo po svim moralnim standardima jednog humanog i civilizovanog coveka. Trebalo bi da se kao covek zgrozis i osudis ova grozna i podmukla ubistva i prolivanje krvi od strane predstavnika naroda koji kroz citavu svoju istoriju nije uspeo da se integrise ni u jedno drustvo, ni u jedan narod, vec podjednako isto i danas ima problem sa svakom sredinom u kojoj se nadje i da se zapitas zasto je tako i zasto je promenjen naziv "ciganin" koji se vekovima koristio za taj narod u danasnji "Rom". A ne mene da optuzujes da sam nacista, bitango jedna!
 
Ma hajde! Kako si ti razumeo knjigu, to me uopste ne interesuje. Ja sam dao odeljak koji jasno i nedvosmisleno opovrgava Donkihotove tvrdnje, bas kao i onaj nesrecni slucaj u Kraljevu a tvoje optuzbe za navodni nacizam koji mi spocitavas bi tebe trebale da zastide, jer kako te nije sramota da branis nesto sto je neodbranjivo po svim moralnim standardima jednog humanog i civilizovanog coveka. Trebalo bi da se kao covek zgrozis i osudis ova grozna i podmukla ubistva i prolivanje krvi od strane predstavnika naroda koji kroz citavu svoju istoriju nije uspeo da se integrise ni u jedno drustvo, ni u jedan narod, vec podjednako isto i danas ima problem sa svakom sredinom u kojoj se nadje i da se zapitas zasto je tako i zasto je promenjen naziv "ciganin" koji se vekovima koristio za taj narod u danasnji "Rom". A ne mene da optuzujes da sam nacista, bitango jedna!

Kad shvatiš da postoje ljudi i neljudi u svakoj naciji, možemo da diskutujemo...
Do tada, mrzi Cigane kad nisi za bolje...

Uzgred, ne branim onog ko je počinio zločin - njega bih sekao mesec dana komad po komad, zaista - sem ako nije duševni bolesnik.
Ipak, s druge strane, ne napadam Cigane. Zašto? Zato što postoje oni koji nisu to učinili, kapiraš? Ili moram da ti crtam?
Nemoj da me zoveš bitangom, zvaću Cigane da te izbodu - znaš ih kakvi su svi... :cool::)
 
Kad shvatiš da postoje ljudi i neljudi u svakoj naciji, možemo da diskutujemo...
Do tada, mrzi Cigane kad nisi za bolje...

Uzgred, ne branim onog ko je počinio zločin - njega bih sekao mesec dana komad po komad, zaista - sem ako nije duševni bolesnik.
Ipak, s druge strane, ne napadam Cigane. Zašto? Zato što postoje oni koji nisu to učinili, kapiraš? Ili moram da ti crtam?
Nemoj da me zoveš bitangom, zvaću Cigane da te izbodu - znaš ih kakvi su svi... :cool::)

Ma ja uopste ne mrzim cigane, nisi ti mene razumeo. Ja samo hocu da kazem da ciganima nije mesto u civilizovanom drustvu jer je empirijski dokazano da se oni ne mogu integrisati u isto, koliko god se ti trudio da me razuveris u to. Na mojoj strani su dokazi, jasni i opipljivi. Pa pogldaj samo divlja ciganska naselja po Srbiji i videces da su oni ti kojima takav nacin zivota odgovara, a nije ih drustvo sabilo u geto i prljavstinu. I kako to da su cigani svuda isti, od Portugalije, preko Spanije i Nemacke do Rusije, svuda ces videti iste prizore, svuda su cigani isti i nigde nisu integrisani u drustvo i zive poludivljim zivotom u nekakvim improvizovanim naseljima i prljavi su i kradu, ne rade, prose na ulici, dzepare po gradskom prevozu, shibicare, siluju, kolju...Evo, Italijani imaju problem sa rumunskim ciganima, jer otkako je Rumunija usla u EU, gomila istih se preselila, najcesce u Rim i tamo "operisu" na opste zgrazavanje obicnih Italijana koji su se nasli u cudu sta ih je snaslo i vrse pritisak na vladu da se taj olosh protera iz drzave a to je skoro nemoguce jer je Rumunija u EU. Da skratim postoje ljudi i neljudi u svakoj naciji, kako ti kazes, ali cigani su izuzeti iz te kalkulacije jer nema niti jedne nacije u Evropi koja ima vecinu od preko 90% populacije koja vec vekovima unazad nije napravila nikakav pomak u svom civilizacijskom putu ka napretku i promenila stil zivljenja, te se uklopila u ostatak bilo kog drustva. Naravno, i medju njima ima razlicitih ljudi, ali postoji nesto sto se zove genetska ili rasna odrednica koja je tipicna za neki narod ili njegovu vecinu, po cemu je taj narod prepoznatljiv, a to je kod cigana ta urodjena sklonost ka gore navedenim stvarima i njima se jednostvano treba omoguciti da zive izvan te zajednice, u nekim naseljima van gradova, gde do mile volje mogu upraznjavati svoje redovne "aktivnosti", a sve pod povremenim nadzorom drzave, koji bi ukljucivali lekarske preglede, vakcinaciju i dopremanje humanitarne pomoci u vidu hrane, obuce odece, ogreva, lekova...Dakle, ako nisi licemer i ako tezis istini, ti se jednostavno moras sloziti sa ovim sto sam napisao, a ne da se prose*avas sa nekakvim demagoskim frazama i foliras se kako si ti, ne znam kakav humanista, a ja sam, jeli, fashista i nacista:roll:
 
A je l' ti shvatas u kom kontekstu je to bilo receno? Ako to ne shvatas, nema ti pomoci...

U ma kom kontekstu da je izrečeno, svejedno je.
U bilo kom kontekstu da vršiš generalizacije, pogrešićeš...
Inače, moje optužbe za poziv na linč nisu upućene tebi. Ja kad postujem na temi, obuhvatim više korisnika u postu... Ako se nađeš među njima, u redu. Ako ne... znači da se nije direktno odnosilo na tebe.
Uostalom, ne mora neko da kaže reč linč da bismo tek tad mogli da zaključimo kakav uticaj vrši na plitke mozgove...

Možda ti ne pozivaš na linč, ali neko ko pročita ono što si ti napisao, učiniće to umesto tebe...
 

Back
Top