Macke i psi

@Keti Li -Hvala :)
@EGYPTIAN CAT - mace moramo nekako da udomimo!

Nisam pisala na forumu skoro zbog nedostatka slobodnog vremena. Novost je to da smo uspeli da najurimo nekoliko ciganskih grupacija a i oni sto sad dolaze uglavnom dolaze bez pasa. Jutros sam videla 2 jadna izgladnela ciganska psa koja verovatno dolaze iz njihovih "naselja" da traze hranu. Pa sam morala da ih nahranim ali dalje od moje zgrade da se ne navade. Na njima mozes da prebrojis svako rebro, i pitam se sta rade ovi iz udruzenja za zastitu zivotinja sto prvo ne udare na cigane i oduzmu im one jadne konje i pse. Izgleda da ta udruzenja pomno prate samo "Farmu" svakog dana pa reaguju samo kad se na toj istoj farmi kolje curka pred sirokim auditorijumom. Ono sto se ne vidi i ne postoji. Strasno! :(
 
Znas sta... farma je ipak...farma... Prikazuju je na TV-u i nisi u fazonu ako je negledas, a jos nisu osmislili REALITY SHOW VISNJICKA BANJA. Nepravda, znam, ali mozda uspemo oci da otvorimo medijima i ostalima...:lol: Saaalaaaa.... :zcepanje:.

Kapiram poruku i shvatam situaciju. Koliko imas maca za udomljavanje ? Gde ih uopste smestas (znam da nije lako) ? Kako se snalazis sa brigom o njima, oglasavanjem ?

 
Podrska svim naporima da se zastite zivotinje, u ovom slucaju macke... Mene je pre nedelju dana napao copor pasa na Konjarniku, i jedan me je ujeo za nogu... Na srecu, u blizini je semafor, pa su neki ljudi iz kola svirnuli i tako uplasili pse. Inace, ko zna sta bi moglo da bude. I to u 14h, u srred bela dana. Nego, uz svo postovanje gispodjici ili gospodji iz Visnjicke banje, koja je zapocela ovu temu, i podrsci za njenu plemenitost i podrsku sirotim macama, mislim da je neprimereno na koji nacin opisuje tu, kako kaze, "retardiranu devojku" i "cigane" koji se vrzmaju po njenom kraju. . Pre svega bismo trebali da budemo ljudi i ne klasifikujemo druge na taj nacin.
 
@ nensika
Razumem sta si htela da kazes i znam da je neprimereno da nekog oslovljavam tim imenima ali ja ne znam kako drugacije osloviti nekoga ko ugrozava druge ljude i zivotinje. Doticna "devojka" je vlasnica 2 psa koji su bas nedavno napali 2 male devojcice ispred njene kapije. I na sve to ona kaze "Ostavite me na miru idioti valjda imam prava da drzim pse". Ukratko ona nije normalna tj. retardirana je. A sto se tice cigana njih odvajam od Roma. Na kraju oni se sami medjusobno tako nazivaju. I nemam nimalo postovanja prema njima koji vuku golu decu po snegu da prose i kojima je dozvoljeno da voze gradskim ulicama izgladnele konje.
Opet kazem mozda nisam u pravu i izvinjavam se Nensiki, ali priznajem da sam ogorcena. Ljudi medjusobno mogu i treba da se razumeju ali kako sa "ljudima" koji razuma nemaju?
 
Pretpostavljam da si u guzvi pa ne stizes da odgovoris na pitanja iz proslog posta, ali se nadam da ces uskoro stici do foruma :).

Evo me Egyptian Cat, bila sam u guzvi oko vencanja, sad je to gotovo pa mogu da se vratim na forum :) E da imam jos jedno malo crno mace za usvajanje. Musko je i mnogo je slatko i pametno. Slike cu da postavim sto pre samo da ih skinem sa kamere. Trenutno je kod mog komsije u stanu da se napolju ne bi smrzlo. Tako da ako neko ima uslove i zeli malo musko crno mace moze da me kontaktira :)
 
Podrska svim naporima da se zastite zivotinje, u ovom slucaju macke... Mene je pre nedelju dana napao copor pasa na Konjarniku, i jedan me je ujeo za nogu... Na srecu, u blizini je semafor, pa su neki ljudi iz kola svirnuli i tako uplasili pse. Inace, ko zna sta bi moglo da bude. I to u 14h, u srred bela dana. Nego, uz svo postovanje gispodjici ili gospodji iz Visnjicke banje, koja je zapocela ovu temu, i podrsci za njenu plemenitost i podrsku sirotim macama, mislim da je neprimereno na koji nacin opisuje tu, kako kaze, "retardiranu devojku" i "cigane" koji se vrzmaju po njenom kraju. . Pre svega bismo trebali da budemo ljudi i ne klasifikujemo druge na taj nacin.

Možda se njen način izražavanja može smatrati "nekulturnim", ali opet treba imati u vidu da ih ona ne naziva tako iz dosade i obesti, već usled konkretnih događaja - dakle takav izraz je zapravo izraz revolta a ne nevaspitanja.

Na Konjarniku sam živela neko vreme i poznat mi je taj čopor, bar tada je bilo puno pasa (to je bilo pre jedno 4-5 godina).. mene nisu napadali.... ali su znali da me otprate do kuće :D.
 
Ovako:
Ceo svoj zivot imam macke, ni sam ne znam koliko ih je bilo do sada (prvenstveno zbog keve koja obozava macke), trenutno imamo 2 macke i jednog macka i svi su sterilisani.
Medjutim - pre 2 meseca sestra je donela sa mesta gde radi jedno kucence - zenku staro oko godinu ipo do dve (mesavina civave i pinca) i tu su nastali problemi!
Najstarija macka je veoma agresivna prema kucetu i ono ima strah od nje ali takodje hoce da je ujede, sa druge strane ona njega u vecini slucajeva kulira, da bi s vremena na vreme postala veoma agresivna prema njemu.
Elem! Da problem bude veci ovaj macak kojeg imam je od okota gluv (pa ga zovemo gluvca hehe) i ima poremecenu sliku sveta...posto nista ne cuje nicega se i ne plasi pa konstantno jurisa na kuce pokusavajuci da se igra sa njom.
Ona ga je 2 puta vec napala a jednom da je cak malo izgrebala ali on iznova i iznova pokusava da se igra s njom - sta mi je ciniti? Da li postoji mogucnost da se ipak naviknu na kraju jedni na druge?
 
Ovako:
Ceo svoj zivot imam macke, ni sam ne znam koliko ih je bilo do sada (prvenstveno zbog keve koja obozava macke), trenutno imamo 2 macke i jednog macka i svi su sterilisani.
Medjutim - pre 2 meseca sestra je donela sa mesta gde radi jedno kucence - zenku staro oko godinu ipo do dve (mesavina civave i pinca) i tu su nastali problemi!
Najstarija macka je veoma agresivna prema kucetu i ono ima strah od nje ali takodje hoce da je ujede, sa druge strane ona njega u vecini slucajeva kulira, da bi s vremena na vreme postala veoma agresivna prema njemu.
Elem! Da problem bude veci ovaj macak kojeg imam je od okota gluv (pa ga zovemo gluvca hehe) i ima poremecenu sliku sveta...posto nista ne cuje nicega se i ne plasi pa konstantno jurisa na kuce pokusavajuci da se igra sa njom.
Ona ga je 2 puta vec napala a jednom da je cak malo izgrebala ali on iznova i iznova pokusava da se igra s njom - sta mi je ciniti? Da li postoji mogucnost da se ipak naviknu na kraju jedni na druge?


postoji
nasi se odlicno slazu
mada, kod nas je prvi stigao pas...i to zenka...
al opet...kad je ona stigla nas prvi macor je bio vec odrastao pa je ok prihvatio...
da sam na tvom mjestu ja bi ih pustila da se sami...dogovore
pod nadzorom, doduse...
mozda nikad ne budu veliki prijatelji, al ce se nauciti medjuobno tolerirati...
 

Back
Top