Macke i psi

Sad sam dobila neke informacije. Maca je jos u stanju soka i temperatura joj je 35 C tako da jos uvek ne moze da bude operisana dok ne izadje iz hipotermije. Dobila je infuziju i antibiotike. Snimci su pokazali da joj je slomljena karlica na 2 mesta kao i butna kost. Ali vet kaze da se sve to da srediti samo da bude u mogucnosti da je operise. Tako da cekam i dalje razvoj situacije.
 
A ko ne bi bio u soku ? Da li bi vlasnik psa/macke bio sokiran da se njegovom ljubimcu desilo slicno ili gore ? Jos kako. Na ovom forumu je bio tip koji je vlasnickog psa koji je napao njegovog psa kaznio tako sto ga je nahranio srcom. Jezivo i svi smo ga osudili na temi koja je brzinom svetlosti obrisana.

Ne treba biti suroviji od zivotinje ili vlasnika (ako je necija), ali nece ici ni ovako.

Javljaj nam da li se stanje sa macom popravlja. Imam nerodjenu bratanicu (po m) koja ima slatko mace od oko 2 meseca. Mama maca je odbacila, ona i njen muz uzeli. Mala je kao secer i sva zadovoljna :D, ali nameravaju da je za par meseci pustaju napolje. Nadaju se da ce se vracati.... :aha:. Zive u V. banji inace... :roll:. Mada...svejedno je gde su. Zna se sta znaci zivot na ulici.
 
Imam nerodjenu bratanicu (po m) koja ima slatko mace od oko 2 meseca. Mama maca je odbacila, ona i njen muz uzeli. Mala je kao secer i sva zadovoljna :D, ali nameravaju da je za par meseci pustaju napolje. Nadaju se da ce se vracati.... :aha:. Zive u V. banji inace... :roll:. Mada...svejedno je gde su. Zna se sta znaci zivot na ulici.

Reci joj da nikako ne pusta macku napolje jer su male sanse da ce se vratiti kuci! U Visnjickoj banji za macke nema normalnog zivota napolju. :(
 
Reci joj da nikako ne pusta macku napolje jer su male sanse da ce se vratiti kuci! U Visnjickoj banji za macke nema normalnog zivota napolju. :(

Probacu. Kazem tako zato sto su ona i njeni roditelji vec imali dosta cica-maca, sve su ih pustali van (V. banja), sve su im poginule ili nestale i opet nastavljaju tradiciju... :eek::sad2:. Meni to nije normalno, ali za njih ja nisam bas sva svoja sa suprotnim stavom.
 
Žao mi je. Ako ti je za utehu, ti si uradila sve što je bilo u tvojoj moći.

Tanja, daj im da pročitaju ovu temu.

To sam i mislila, pa pilo vode il' ne pilo... Trazicu joj mejl adresu da mogu da joj posaljem celu temu. Ne shvatam ljude koji tek tako mogu da jednu zivotinju zamene drugom i to svaki cas, zato sto im umiru od ulicnog zivota. Mozda sam fanatik kojeg nije lako razumeti, sta ja znam...:neutral:
 
Egyptian cat ako ikako mozes utici da ne pustaju macu ako vec hoce da je puste napolje to znaci da im i nije tako potrebna i nek potraze nekog drugog da macu udome. Napolju ce zavrsiti mrtva u roku od 2 dana veruj mi! Visnjicka banja je prepuna pasa, sto lutalica sto pasa koje vlasnici iz Romana Rolana ulice pustaju iz dvorista. I svi su vrlo agresivni. Na 5 min od mene zivi jedna mala retardirana devojka (patuljak sa mentalnom retardacijom) ciji je otac vlasnik Raj vode pa imaju para i misle da moze da rade sta hoce. Ispred njene kuce i okolo svakog dana bar 3 udavljena i raskidana maceta. Opominjali smo je milion puta da ne pusta svoja 2 psa van, ali posto je ona nenormalna svaki pokusaj je uzaludan.
 
Žao mi je. Ako ti je za utehu, ti si uradila sve što je bilo u tvojoj moći.

Tanja, daj im da pročitaju ovu temu.

Sve sam pokusala :( Ovde u Visnjickoj banji je izgleda tako da ako uspes da spasis jedno mace drugo mora da strada :( Evo sad imamo jos 3 mala maceta oko zgrade- crno, crno belo i zuto-narandzasto tigrasto. I njih ceka ista sudbina ako ne uspemo da ih udomimo. :( Sterilisala bih i njihovu majku ali toliko je divlja da ju je nemoguce uhvatiti, ne prilazi ljudima.
 
I Galileo Galilej je bio cudak ali je otkrio da je zemlja okrugla :D Svi veliki ljudi su bili "cudaci", zamisli kako bi izgledao svet bez cudaka? Ne poredim se sa velikim ljudima samo hocu da kazem da nije lose biti "cudak" koji radi nesto za dobrobit zivih bica ;)
Mogu samo da ti zavide ti "normalci" :zper:
 
koja tema vecita trilema.relacija pas covek macka.
pas macka,instinkt ,nagon ,OK. intervencija radi preventive.
covek -->pas-->macka ,svest.ok,mozda nije u redu al je prakticno.radikalne mere prouzrokuju reciprocitetni odgovor.
i svi zive srecno i zadovoljno.
Cuvam psa kane korsa zenka ,Mona i dva macora.
Negativan spoljasnji ljudski faktor je odstranjen,setnja okolisem bez nadzora je dostupna 24/7.
 
Jos jedan problem su cigani i njihovi psi koji ih prate dok ovi pohode kontejnere i prave haos naokolo.

haha a tek ovo.
Jedan cova,zivi par blokova dalje,u prizemlju ,cuva par maca i poznata prica sa ciganima i coporom.
Kazu mi oni sto su gledali,bezi copor,ciganijada panterskim skokovima pretice pse, a za njima juri onaj iz prizemlja i prazni sarzer.
Jbga,puko mu film izgleda.
I od tada copora nema.
 
Jadan čovek, garant su bili jedni te isti cigani sa istim čoporom i on ih upozoravao i opominjao...

A lepo ostalim komšijama kad nema miševa po podrumima i zimnica ostaje netaknuta... :kletva:
 
Sinoc je mm dosao sa posla i rekao da od juce imaju mace (starost oko 1,5 meseci, po proceni iz price) koje je pobeglo pred jednu firmu bezeci od pasa.

Mace ne reaguje na zvuke, pa sumnjaju da ne cuje. Ako je tacno - to je katastrofa. Ukoliko ga niko ne usvoji, a verovatno ce tako biti - njegova sudbina je smrt.

Jutros sam poslala hranu za bebca, pitacu za novosti, ali...

Ne znam da li mace moze da ogluvi od soka, pa je stanje privremeno, ili je u pitanju trajni gubitak sluha.
 
da li je mace imalo srecu ili ne ? pitanje je sad. i da li ce je imati, uopste ?

svaka cast sto se trudis oko toga. I concertina je bas super koliko se bori.

dobra boja slova.
 
Poslednja izmena:

Back
Top