Ljubljana-primjer za budućnost

eremita:
Џезере, нећеш ваљда Ти да наседаш на пропаганду Ватикана... све је то у ствари исувише компликовано да би уопште ми могли овде да валидно расправљамо... иначе Руска Православна Црква је потуно у праву КАДА ОПТУЖУЈЕ КАТОЛИКЕ ЗА ПРОЗЕЛИТИЗАМ... и то је ЈЕДИНА ИСТИНА... е сада други је проблем што овде на форуму постоји учесник КОЈИ СЕ БАВИ ПРОПАГАНДОМ ЗА РАЧУН ВАТИКАНА...(и зато се свака његова лаж када не прође као права информације сведе на његово вређање које је испод сваког нивоа... и још успут стално наглашава да је "прави Хришћанин" - као да се за то добија сертификат од Св.Петра????)

Ja ne nasjedam na propagandu Vatikana, ja sagledavam stvari iz mog ugla.
Ja sam slicnog misljenja kao sto je i osoba koju spominjes, a to je da bi bilo krajnje vrijeme da se najstarija podjela hriscanstva donekle sanira.
To ne znaci da bi pravoslavna crkva trebala da prizna papu za poglavara, kao sto ni katolicka crkva nece priznati pravoslavnim crkvama prvenstvo.
Nisam iznio moj licni stav na temi o Tadicevom pozivu papi tako da bih mogao da ga iznesem ovdje. Licno nemam nista protiv toga da papa posjeti SCG. Papu smatram vise kao politicku figuru koja dolazi u politicku posjetu ovoj zemlji i od te posjete bi ova zemlja mogla da ima vise koristi nego stete. Takodje ne mislim da je Tadic ovaj potez uradio na svoju ruku jer o toj posjeti se govori dosta, dosta dugo u razlicitim krugovima.
Takodje sam misljenja da teme vezane za odnos pravoslavne i katolicke crkve pripadaju podforumu Religija i bilo bidobro kada bi ljudi koji su strucniji u religijskim temama dali svoja misljenja(volio bih da cujem misljenje jednog studenta bogoslovskog fakulteta na ovakvim temama).
 
eremita:
Џезере, нећеш ваљда Ти да наседаш на пропаганду Ватикана... све је то у ствари исувише компликовано да би уопште ми могли овде да валидно расправљамо... иначе Руска Православна Црква је потуно у праву КАДА ОПТУЖУЈЕ КАТОЛИКЕ ЗА ПРОЗЕЛИТИЗАМ... и то је ЈЕДИНА ИСТИНА... е сада други је проблем што овде на форуму постоји учесник КОЈИ СЕ БАВИ ПРОПАГАНДОМ ЗА РАЧУН ВАТИКАНА...(и зато се свака његова лаж када не прође као права информације сведе на његово вређање које је испод сваког нивоа... и још успут стално наглашава да је "прави Хришћанин" - као да се за то добија сертификат од Св.Петра????)
Е мој брате ватикан је зло.Како завађа Православне, Грци се поделили на две Православне Цркве, Румуни исто, Бугари ????,а и у СПЦ се сада појавили зилоти. Ето шта ради ватикан. Онда убаци некога шпијуна као Аналитичар и Цомодоре и гле рата.
 
analiticar:
Pa, spisak onih koji misle kao ja je podugačak u SPC, brate Eremita:
1. ) Episkop Šabačko-Valjevski Lavrentije
2. ) Mitropolit Zagrebačko-Ljubljanski Jovan
3. ) Mitropolit Crnogorsko-primorski Amfilohije
4. ) Episkop Bački-Irinej
5. ) Patrijarh Srpski PAVLE
Pitam se, da li su svi oni zapali u grijeh, zajedno sa 90% Srpskog naroda koji bezrezervno podržava SPC! 8-) 8-) 8-)
3. ) Mitropolit Crnogorsko-primorski Amfilohije није екумениста, чак против, анти-екумениста.
А ПАТРИЈАРХ ЈЕ АНТИ-ЕКУМЕНИСТА НА КВАДРАТ.
 
JAZZER®:

Ja ne nasjedam na propagandu Vatikana, ja sagledavam stvari iz mog ugla.
Ja sam slicnog misljenja kao sto je i osoba koju spominjes, a to je da bi bilo krajnje vrijeme da se najstarija podjela hriscanstva donekle sanira.
To ne znaci da bi pravoslavna crkva trebala da prizna papu za poglavara, kao sto ni katolicka crkva nece priznati pravoslavnim crkvama prvenstvo.
Nisam iznio moj licni stav na temi o Tadicevom pozivu papi tako da bih mogao da ga iznesem ovdje. Licno nemam nista protiv toga da papa posjeti SCG. Papu smatram vise kao politicku figuru koja dolazi u politicku posjetu ovoj zemlji i od te posjete bi ova zemlja mogla da ima vise koristi nego stete. Takodje ne mislim da je Tadic ovaj potez uradio na svoju ruku jer o toj posjeti se govori dosta, dosta dugo u razlicitim krugovima.
Takodje sam misljenja da teme vezane za odnos pravoslavne i katolicke crkve pripadaju podforumu Religija i bilo bidobro kada bi ljudi koji su strucniji u religijskim temama dali svoja misljenja(volio bih da cujem misljenje jednog studenta bogoslovskog fakulteta na ovakvim temama).



Поштујем Твоје мишљење без обзира што је моје потпуно супротно... а супротно је стога што 1000 година траје ПРИТИСАК ВАТИКАНА НА ПРАВОСЛАВНЕ ДА СЕ ЦРКВЕ ПРИБЛИЖЕ ТАКО ШТО ЋЕ ПРАВОСЛАВНИ ПРИЗНАТИ ЗА ВРХОВНОГ ВАСЕЉЕНСКОГ ПОГЛАВАРА - ПАПУ... о томе се ради...јер ни један нормалан православац НЕЋЕ УЧЕСТВОВАТИ У МОЛИТВИ КОЈА СЕ ПРЕ СВЕГА УПУЋУЈЕ ЗА РИМСКОГ ПАПУ...

Што се Тадићевог позива тиче ако си приметио радикали су покренули поступак за његово разрешење због противуставног поступка, наиме са Ватиканом и Папом се стално манипулише и вара и шибицари сходно потребама политике... час је он поглавар РКЦ а час је "државник" државе Ватикан... бедно... и врло ми је чудно да ову тему "шаљеш" на форум Религија(кога иначе нема) а сам констатујеш ДА ЈЕ ПАПА "ВИШЕ ПОЛИТИЧКА ФИГУРА"(контрадикторно)... односи између католика и православаца су данас ЧИСТО ПОЛИТИЧКО ПИТАЊЕ...

... П.С. не може ни један богослов са стручним мишљењем ДА ВЕРНИКЕ ПРИВОДИ ПАПИ... ЈЕР ЦРКВУ ОСИМ СВЕШТЕНСТВА, СИНОДА, САБОРА И ПАТРИЈАРХА - ЧИНЕ ВЕРНИЦИ...а о сра*има која су католици већ направили у суседним државама, нећу ни да коментаришем јер би коментар био пун псовки...
 
eremita:
Поштујем Твоје мишљење без обзира што је моје потпуно супротно... а супротно је стога што 1000 година траје ПРИТИСАК ВАТИКАНА НА ПРАВОСЛАВНЕ ДА СЕ ЦРКВЕ ПРИБЛИЖЕ ТАКО ШТО ЋЕ ПРАВОСЛАВНИ ПРИЗНАТИ ЗА ВРХОВНОГ ВАСЕЉЕНСКОГ ПОГЛАВАРА - ПАПУ... о томе се ради...јер ни један нормалан православац НЕЋЕ УЧЕСТВОВАТИ У МОЛИТВИ КОЈА СЕ ПРЕ СВЕГА УПУЋУЈЕ ЗА РИМСКОГ ПАПУ...

Што се Тадићевог позива тиче ако си приметио радикали су покренули поступак за његово разрешење због противуставног поступка, наиме са Ватиканом и Папом се стално манипулише и вара и шибицари сходно потребама политике... час је он поглавар РКЦ а час је "државник" државе Ватикан... бедно... и врло ми је чудно да ову тему "шаљеш" на форум Религија(кога иначе нема) а сам констатујеш ДА ЈЕ ПАПА "ВИШЕ ПОЛИТИЧКА ФИГУРА"(контрадикторно)... односи између католика и православаца су данас ЧИСТО ПОЛИТИЧКО ПИТАЊЕ...

... П.С. не може ни један богослов са стручним мишљењем ДА ВЕРНИКЕ ПРИВОДИ ПАПИ... ЈЕР ЦРКВУ ОСИМ СВЕШТЕНСТВА, СИНОДА, САБОРА И ПАТРИЈАРХА - ЧИНЕ ВЕРНИЦИ...а о сра*има која су католици већ направили у суседним државама, нећу ни да коментаришем јер би коментар био пун псовки...


Prva stvar je moje izvinjenje za upucivanje na podforum Religija(tek sam sad primjetio da ne postoji na ovom izdanju Krstarice, koliko se sjecam na prethodnom je postojao).

A druga stvar je da ti to ne daje za pravo da mjesas moj post kako ti hoces.

diretore:
Takodje sam misljenja da teme vezane za odnos pravoslavne i katolicke crkve pripadaju podforumu Religija i bilo bi dobro kada bi ljudi koji su strucniji u religijskim temama dali svoja misljenja(volio bih da cujem misljenje jednog studenta bogoslovskog fakulteta na ovakvim temama).

Moje misljenje o papi kao politickoj figuri u posjeti jednoj drugoj zemlji je politicka tema i ja nisam ni rekao da nije, zato sam i dao svoje misljenje. Mogu da ga dopunim i cinjenicom da je prethodni papa posjetio:
pravoslavne Rumuniju, Bugarsku, Jermeniju, Grcku, Gruziju,
"mjesane" Ukrajinu, Siriju, Bosnu,
islamske Tursku, Kazahstan, Tunis,
itd.

Svojim posjetama ovim zemljama bar se meni cini nije izmjenio vjeru tih ljudi. Takodje sam misljenja da Tadic ima vecu saradnju sa vrhom SPC nego ijedan od radikala(opet za neku drugu temu).

Ako pogledas ponovo moj post i teme koje postoje na podforumu Politika bice ti jasno na koje teme se odnosi dio koji bi trebao da se preseli na podforum Religija(koji sada ne postoji). Koliko se ja sjecam ima mnogo drugih tema, osim dvije koje sam prethodno naveo, koje se nalaze u razmatranju ove dvije crkve i cisto su religioznog karaktera.

PS Drago mi je da si se suzdzao od psovanja, jer cini mi se da smo i mi pravoslavci napravili "dosta sranja".
 
Бл:
3. ) Mitropolit Crnogorsko-primorski Amfilohije није екумениста, чак против, анти-екумениста.
А ПАТРИЈАРХ ЈЕ АНТИ-ЕКУМЕНИСТА НА КВАДРАТ.


Da naravno BL, to je očito....Naročito kada primi novčanu pomoć i Svete mošti iz ruku Vatikanskog nuncije....Inače izrazito poštovan Patrijarh Pavle mnoge stvari koje se tiču zbližavanju Pravoslavne i Katoličke Crkve ne smije sam pokrenuti zbog osoba koje su poput tebe: fanatizovane i neobrazovane! Zato mnoge korake mesto njega, naravno, uz njegovu punu saglasnost imaju Mitropliti Crnogorsko-Primorski, Zagrebačko-Ljubljanski, i Episkopi Bački i Šabačko-Valjevski....
Oni će govoriti još neko vrijeme ono što Njegova Svetost Patrijarh Pavle i cijeli Sinod SPC misli... 8-) 8-) 8-)
 
eremita:
Поштујем Твоје мишљење без обзира што је моје потпуно супротно... а супротно је стога што 1000 година траје ПРИТИСАК ВАТИКАНА НА ПРАВОСЛАВНЕ ДА СЕ ЦРКВЕ ПРИБЛИЖЕ ТАКО ШТО ЋЕ ПРАВОСЛАВНИ ПРИЗНАТИ ЗА ВРХОВНОГ ВАСЕЉЕНСКОГ ПОГЛАВАРА - ПАПУ... о томе се ради...јер ни један нормалан православац НЕЋЕ УЧЕСТВОВАТИ У МОЛИТВИ КОЈА СЕ ПРЕ СВЕГА УПУЋУЈЕ ЗА РИМСКОГ ПАПУ...

Што се Тадићевог позива тиче ако си приметио радикали су покренули поступак за његово разрешење због противуставног поступка, наиме са Ватиканом и Папом се стално манипулише и вара и шибицари сходно потребама политике... час је он поглавар РКЦ а час је "државник" државе Ватикан... бедно... и врло ми је чудно да ову тему "шаљеш" на форум Религија(кога иначе нема) а сам констатујеш ДА ЈЕ ПАПА "ВИШЕ ПОЛИТИЧКА ФИГУРА"(контрадикторно)... односи између католика и православаца су данас ЧИСТО ПОЛИТИЧКО ПИТАЊЕ...

... П.С. не може ни један богослов са стручним мишљењем ДА ВЕРНИКЕ ПРИВОДИ ПАПИ... ЈЕР ЦРКВУ ОСИМ СВЕШТЕНСТВА, СИНОДА, САБОРА И ПАТРИЈАРХА - ЧИНЕ ВЕРНИЦИ...а о сра*има која су католици већ направили у суседним државама, нећу ни да коментаришем јер би коментар био пун псовки...

Ovdje nikada nisam pomenuo podčinjavanje Pravoslavne CrkveKatoličkoj već samo postizanje kanonskog jedinstva Pravoslavne i Katoličke Crkve....
Da mogu slobodno, kada otputujem u Rim da se pomolim u Katedrali Sv. Petra ili u Katedrali Notr Dam u Parizu, SVOM i JEDINOM BOGU ISUSU KRISTU, kao što i muslimani čine bilo da su suniti, šiiti u bilo kom dijelu svijeta....
Moje reči nemoj izvrtat, jer huljenje i govorenje neistine je sve što umiješ radit....
A što se približavanja SPC i RKC to je normalni proces, koji je Bogu Hvala krenuo pravim kolosekom i koji će rezultirat KANONSKIM JEDINSTVOM, odgovaralo to šačici fanatika ili ne... :wink:
 
JAZZER®:
Tim posjetama ovim zemljama bar se meni cini nije izmjenio vjeru tih ljudi. Takodje sam misljenja da Tadic ima vecu saradnju sa vrhom SPC nego ijedan od radikala(opet za neku drugu temu).
[/B]

Predsednik Tadić ponavljam po stotinu puta NIJE i NITI bi pozvao Rimskog Papu Benedikta XVI u posjet Srbiji bez predhodne (prećutne-tajne saglasnosti Svetoga Sinoda SPC) jer bi to za njega predstavljalo političko samoubojstvo.... 8-)
 
Ma moze neko jedinstvo sa katolickom crkvom ali ako i samo ako se suoce sa svojom prosloscu :lol: :lol: :lol: :lol: ,a evo nekih od najblistavijih podataka

-Pozivanje na falsifikovani dokument tzv. Konstantinovu darovnicu,pomocu kojeg su pokusavali da prigrabe apsolutnu svetovnu vlast
- Postavljanje homoseksualaca za pape,koji su pak postavljali svoje ljubavnike za kardinale,takodje utvrdjeno je postojanje pape koji je imao dete sa cerkom
-posredna odgovornost za pad Vizantije i Balkana pod Turke,zbog rusenja Vizantije 1204 god.,kao sto je poznato to je omogucilo naseljavanje Turaka na prostoru Male Azije,koja im je bila baza za sirenje na Balkan
-Inkvizicija tokom koje je ubijeno hiljade neduznih ljudi,kao i sistematski progon Jevreja tokom inkvizicije
-Unijacenje
-Neskrivena podrska zlocinima nad Srbima u NDH-a,kao i skrivanje nacista i fasista posle 1945
-Nepobitna cinjenica da je ova crkva najveca pedofilska mreza na svetu,sto se ogleda u cinjenici da je samo u americkom ogranku registrovano preko 10.000 slucajeva zlostavljanja dece
 
Elvin:
Ma moze neko jedinstvo sa katolickom crkvom ali ako i samo ako se suoce sa svojom prosloscu :lol: :lol: :lol: :lol: ,a evo nekih od najblistavijih podataka

-Pozivanje na falsifikovani dokument tzv. Konstantinovu darovnicu,pomocu kojeg su pokusavali da prigrabe apsolutnu svetovnu vlast
- Postavljanje homoseksualaca za pape,koji su pak postavljali svoje ljubavnike za kardinale,takodje utvrdjeno je postojanje pape koji je imao dete sa cerkom
-posredna odgovornost za pad Vizantije i Balkana pod Turke,zbog rusenja Vizantije 1204 god.,kao sto je poznato to je omogucilo naseljavanje Turaka na prostoru Male Azije,koja im je bila baza za sirenje na Balkan
-Inkvizicija tokom koje je ubijeno hiljade neduznih ljudi,kao i sistematski progon Jevreja tokom inkvizicije
-Unijacenje
-Neskrivena podrska zlocinima nad Srbima u NDH-a,kao i skrivanje nacista i fasista posle 1945
-Nepobitna cinjenica da je ova crkva najveca pedofilska mreza na svetu,sto se ogleda u cinjenici da je samo u americkom ogranku registrovano preko 10.000 slucajeva zlostavljanja dece


A što ćemo činit sa slučajem Vladike Pahomija ili sa čitavom gomilom homoseksualaca među grčkim monasima na Svetoj Gori, što je inspekcija Atinske arhiepiskopije, na osnovu žalbi iskušenika ispitala i iznela u javnost???? :? :? :?
 
Znas kako kad Papa ode u zemlju sa 30% hiv pozitivnih i kaze da ne treba koristiti kondome,da je to greh,sa njim ne treba praviti ekumenu nego ga obesiti za jajca na sred Vatikana...ne?

A i odgovorio si mi samo na jednu stavku,nigde ja nisam rekao da je SPC idealna,cak daleko od toga,ali je u odnosu na Rimokatolike suvo zlato...
 
Elvin:
Znas kako kad Papa ode u zemlju sa 30% hiv pozitivnih i kaze da ne treba koristiti kondome,da je to greh,sa njim ne treba praviti ekumenu nego ga obesiti za jajca na sred Vatikana...ne?

A i odgovorio si mi samo na jednu stavku,nigde ja nisam rekao da je SPC idealna,cak daleko od toga,ali je u odnosu na Rimokatolike suvo zlato...
Odi u Pravoslavnu Crkvu i upitaj svećenika što će ti reći o kondomu....Dobit ćeš istovetan odgovor! To je zvaničan stav svih tradicionalnih i pravih Crkvi!
 
Elvin:
Da ali svestenici SPC-a ne idu po zemljama u kojima je trecina populacije HIV pozitivna i pricaju kako su kondomi zlo,ali dobro kad ti to opravdavas onda stvarno imas ozbiljan problem.

To nije moj problem, već kao hrišćanin to je moje istinsko vjersko ubeđenje...Uostalom, imam stabilnu vjezu, tako da potreba za kondomom kod mene ne postoji...
 
Da,da kao medicinar i humanista ti imas takav stav qq,znas li koliko ljudi ce umreti zbog te njegove izjave,e zbog takvih stvari se gori u paklu(ako pakao postoji,nisam bas siguran),nego daj odgovor na ostale stavke mog posta izjasni se,verujem da si upoznat sa tim dogadjajima kao poznavalac istorije,a verovatno si upoznat sa dogmom po kojoj je papa bezgresan...ergo sve ove stvari nisu greh?Zanimljivo....:roll:
 
Elvin:
Da,da kao medicinar i humanista ti imas takav stav qq,znas li koliko ljudi ce umreti zbog te njegove izjave,e zbog takvih stvari se gori u paklu(ako pakao postoji,nisam bas siguran),nego daj odgovor na ostale stavke mog posta izjasni se,verujem da si upoznat sa tim dogadjajima kao poznavalac istorije,a verovatno si upoznat sa dogmom po kojoj je papa bezgresan...ergo sve ove stvari nisu greh?Zanimljivo....:roll:
Vjerujem u nepogrešivost rimskoga pape, kao i u nepogrešivost bilo koga patrijarha... 8-)
 

Back
Top