Ljubav na prvi pogled......

nije tacno
ako je ljubav naruzena nasim nesavrsenostima i ruznim emocijama ne znaci da je nema
velika vecina ljudi ume da voli, mozda ne onako kako si ti zamislio, ali ja stvarno ne znam kojom adekvatnijom recju da to nazovem to cime se bavimo mi koji volimo malo nesavrsenije od standarda evropske unije

a za instinkte bih isto nesto da izjavim
ne mislim da instinkt koji me vodi sluzi iskljucivo ka pronalazenju idealnog genetskog materijala
hiljadama godina ljudi tragaju i za nekim drugim potrebama i ja nekako verujem da su negde u sebi razvijaju nekakva cula da ih prepoznaju u drugima
tacno je da nismo zivotinje da ih slepo slusamo, ali trudim se da ne bezim od njih, da ih osluskujem...jer u biti postoje da bi pomogli
kad god sam zanemarila neki jak osecaj zayebala sam se
i sad kao sledim svoje instinkte

Svako zivo bice duboko u sebi ima osecaj i znanje o 'originalnoj' ljubavi, no materijalisticki sistem ovog sveta nam je skrenuo paznju na nesto drugo kao vrednije i od same ljubavi, - na pozudu i sve njene propratne grane. Na ovom forumi svi mi kao nesavrseni u ljubavi diskutujemo kako i na koji nacin da se otarasimo tih varljivih iluzija i povratimo se nasim originalnim humanim osecajima.
 
To da se ljubav izmedju dvojice zaljubljenih ili nezaljubljenih razvija polako, isto stoji bez adekvatnog analitickog objasnjenja. U sutini ili dvojica 'zainteresovanih' jedan prema drugom polako prave kompromise ili su se odmah zavoleli pa polako prepoznaju u sebi ljubav?
 
ebo te mihal, koji si ti ebeni idealista.. ako o tome ovde diskutuje 2% ljudi, pristajem odmah da mi ga skrate

Pod 'svi mi' sam okupirao samo one aktivne u ovakvim diskusijama, pa osecaj se slobodno bundevo, nikako nisam hteo da ti povredim cast ubrajajuci te u tu skupinu, niti mi je bila namera da te naimenujem kao uopste kompetentu za takve razgovore. Idi svojim putem i ignorisi ovakve postove, u njima ces naci samo nemir i nelagodnost za vec ionako ojadjenu svoju dusu.
 
@Skvo

Nisam grub nego realan, sad sto je nekome realnost gruba, sta da mu radim, nije moj problem (:

Inace to dalje, sto pominjes, to nesto sire, nije ono po cemu ja gazim ovde. Ja gazim po latichinom (dark lady), omalovazavanju, matematike, logike i sl. Ona hoce bajkovit svet, u kome vladaju nadprirodne i neobjasnjive sile, koje treba da prihvatimo, da im se divimo i da ih smatramo nedokucivim, dogmatskim... tralala... bullshit... nece da moze.
Verujem da joj se nece svideti ni tvoje objasnjenje uz pomoc psihologije. Jbga, nema magije tu... trt.
 
pa ne znam cime sam te toliko povredio, miho.. kad si rekao "svi mi na ovom forumu", nisam znao da se ja tu ne rachunjam.. izvinjavam se sto sam ovako nesmotreno utrcao.. ako me se pak setis i ako me "naimenujes" kao kompetentnu osobu za diskusije na forumu, ja cu se javiti bez razmisljanja
 
c045.gif

...aaaa... jeste, jeste, buki je druzeljubiv... :D :D :D....
 
jesam, miho.. uvek.. cast mi je sto si me prihvatio.. ja sam uvek za to da se prijateljstvo izmedju dvojice razvija polako i da mi ,kao dvojica zainteresovanih 'jedan prema drugom', polako pocnemo da pravimo kompromise

Slazem se, tako i treba. Kakve vajde od svadja i kukanja, pruzimo drugarsku ruku jedni drugima i u miru i razumevanju druzimo se. A ljubavi je uvek bilo i bice, - pa i one na prvi pogled.
 
Ostavila prostora ili ne, poenta je u ovome:

...drugu opciju ne prihvatas, ma ko i koliko i kako ti objasnjavao i dokazivao, jednostavno te ne zanima, kad ti je lepo u tvojoj fix ideji. I posle ljudi sa amovima :roll:

Ne kazem da na prvi kontakt ne mozes u vezi nekoga osetiti nesto vise u odnosu na drugoga, ali o ljubavi iz bajke na prvi pogled, pricevima na belim konjima i usnulim princezama je stvarno smeshno pricati.

I nisam te bezveze pitao, zasto se ne zapitas nekad sta je uzrok tom instnktu o kome pricas... al' te ocigledno boli qurac da razmislis makar i na sekund zasto sam to pitao. Daleko je lakse reci, "u imamo totalno drugaciji pogled na svet", "ja svet ne gledam kroz brojke i formule" itd... I tu svaka rasprava s tobom moze da se zavrsi, jer to u sustini i nije rasprava, ti neces da se raspravljas, oces da tvoje bude tvoje... dobro eto ti ga na, uzivaj u svom svetu.

jes ocu da moje bude moje :razz:
ocu da umrem verujuci da postoji osoba predodredjena za mene..ne univerzalno savrsena,vec savrsena za mene..i da cu osetiti ako naidjem na nju..
instinkt?ono o trazenju najbolje genetske strukure?instinkt za produzenjem vrste?
i onda ide nadogradnja..ali meni nije nadogradnja mozak..vec osecanja..
 

Back
Top