Ljajić: Žene i dalje u podređenom položaju

mala, ne znam o čemu pišeš, ali ima previše tvojih postova na jednoj strani, :roll:

jel to nas dezurni expert za natalitet na vezi? :mrgreen:
procitah tvoj post Dragojlo;
najbesmislenije provedenih 10 sekundi u mom zivotu
o cemu ti to pises Tita ti?
o tzv "bijeloj kugi" ?
pa ima za to posebna tema, zar ne?

(umalo da zaboravim - sa "mala" se obracaj onoj "sretnici" sto te trpi u rl...ako takva tuka uopce postoji...:mrgreen: )

to georgejune; nisi ti nista kriv, ne moras se nikom izvinjavati; neke stvari su prosto...neizljecive...kao "ogranicenost" npr....:roll:
 
to georgejune; nisi ti nista kriv, ne moras se nikom izvinjavati; neke stvari su prosto...neizljecive...kao "ogranicenost" npr....:roll:

Tacno..izvini sto se ne mogu spustiti na tvoj nivo razmisljanja..ogranicavas me jako svojim neznanjem..nemam inspiraciju..zenama koje su svojim radom dosle do pozicija i statusa u zivotu nije potrebno izvinjenje..one se ne osecaju podredjeno.
 
Tacno..ogranicavas me jako svojim neznanjem..nemam inspiraciju..zenama koje su svojim radom dosle do pozicija i statusa u zivotu nije potrebno izvinjenje..one se ne osecaju podredjeno.

mudrace nas...8-)

ps poz george, samo ti uzivaj u svom selektivnom pogledu na svijet,
a da nismo na istom nivou - ti i ja, to je i budali jasno...tako da, drago mi je sto si konacno skapirao...;)
 
Julian_Duranona;6451453]Cini mi se da si ovu pricu vec pricala. To te je ono bas pogodilo kao najizrazitiji primer diskriminacije koji se moze doziveti i koji ziv covek ne moze da istrpi.

Mada, sama si rekla da je to drug tvog muza i logicno je da je dosao s njim da pregovara o poslu, a ne sa tobom.
Da ja pregovaram o poslu sa nekom drugaricom, a da tu upada nesto njen muz - reagovao bih isto. Pitao bih je ko joj je sad ovaj i sta hoce... i rekao bih mu da se smiri jer sam dosao da razgovaram sa njegovom zenom. Neka se posle njih dvoje dogovore sta ce i kako ce.
E jedino, ako ste se vi za ovaj poslovni sastanak najavili kao dvoclana delegacija - onda nije u redu ono sto je drugar rekao

Moguce da sam vec slicno pisala...i ako je to tako strasno...izvinjavam se,iskreno...
A to koliko me pogodilo,jer to je kao straaaasni problem...i nije...napisala sam jedan od banalnijih primjera,samo zato sto je najkraci za opis...
Prica se odigravala kod nas kuci a ne u nekoj kancelariji...taj lik zna da meni i suprugu inace dobro ide posao...upao je sa nekom idejom da bude suvlasnik...a sitnica je da sam JA vlasnik...i da je u pitanju i moj novac koliko i mm....
I nije to jedini primjer...pa tek u poslu...ali kad se pokazem hladnom,bez osmjeha,kada se odnosim ono nemam sad vremena dodjite tad i tad...moram ti reci da se musko ponasanje mjenja na bolje....znaci nikako ljubazni i fini...nazalost...jer uopste ne volim biti takva,to nisam ja.... al kad se mora.....
 
ti sićo od...covjeka (misha?) prestani da lazes ove fine ljude -
skloni tu macku iz afatara i metni miša, najmanjeg kojeg uspijes pronaci...
red je da ih na vrijeme upozoris s kakvom duhovnom/moralnom/intelektualnom "veličinom" imaju posla...:mrgreen:

A ti poseti specijalistu iz odredjene oblasti i pocni da resavas te tvoje nagomilane frustracije.
Forum ti je ocigledno slaba terapija.
To kakva sam ja velicina ili ne, znaju oni koji me poznaju a ima ih nekoliko sa ovog foruma.
 
A ti si kao htela da kažeš da ih u grad šalju da se pre svega udaju? Pošto se sklapa sve manje brakova, ne bih rekao. Možda se nisam ponajbolje izrazio, u stvari, nisam se dobro izrazio i primer je neadekvatan, ali gledajući neke primere imam razloga da verujem da u ovim vremenima se roditelji više trude oko dobrobiti i želja svoje ženske dece nego što je jedna forumašica spremna da prizna. A i da kad im čine nažao iz nekih diskutabilnih roditeljskih razloga, da to nije na način na koji ti opisuješ.
Od više kolega i koleginica sam čula priču kako "neće da se vraćaju kući kao luzeri" već će da uče, devojke tu obično ubace rečenicu "ako misle da su i mene ovde poslali da nađem muža u Beogradu, varaju se..."
A neke jednostavno podlegnu. Nije to fantazija. Zapravo roditelji pošalju devojku makar da radi u grad i zivkaju je svaki dan da je pitaju "ima li nešto" i da li da alarmiraju kumove?!

Roditelji se trude oko dobrobiti svoje dece, generalno. Ali je jasno da će on da nasledi, a ona da se uda, pa da ima muževljevo. Ako imaju dva sina već nastaju problemi..... imam primere u najbližoj okolini. U poređenju sa celom zemljom, ovo je kraj sa izuzetno razvijenom svešću tralala...
 
..samo znam da po prodavnicama..buticima..kaficima..apotekama..pekarama..kancerarijski poslovi..itd itd..sve rade zene..tako da mi to vise bode oci.
Prvo sam mislila da je ovo trebala biti priča o besmislu statistike, a onda je usledilo ovo:
Vragana..ajde sad odgovori gde ce se zaposliti muskarac na potezu od slavije do kalemegdana sa sss osim ugostiteljstva?
Znači ti zapravo ovo navodiš kao nepravdu prema muškarcima?!?! :shock:

Što su žene zaposlene na svim mestima za koja nije ni potrebna stručna sprema? Da ne kažem bednim poslovima... ali stvarno ne znam osobu kojoj je ambicija da do kraja života radi u butiku :roll: i sad treba da ide ono "uz poštovanje svake profesije", ali yebote, butik!? Hamburgerdžinice... pekare..... sekretarice..... čistačice... sobarice..... konobarice......... ajd apoteka je ovde valjda slučajno :lol:
Ne zna se koji je perspektivniji, lakši i lepši..... posao.

Znaš li zašto nema muškaraca na tim mestima? Zato što svi rade u sruci. Ako ne u struci onda drže te butike ili pekare ili kafiće.....
 
A neke jednostavno podlegnu. Nije to fantazija. Zapravo roditelji pošalju devojku makar da radi u grad i zivkaju je svaki dan da je pitaju "ima li nešto" i da li da alarmiraju kumove?!
Lexa, to i meni i većini muškaraca mog uzrasta koje znam rade roditelji i rodbina, a poslednji put kada sam proveravao nisam bio devojčica. Nije to očekivanje da treba da se udaju/žene, već se više trude da ti (tj ja sam tako razumeo za mene) ukažu kako nisi tu samo radi posla/učenja, već da, po nekom njihovom mišljenju, treba da se posvetiš i drugim ljudima, nalaženju partnera, zasnivanju porodica, i kako već sve to ide. Ono, smeta ti samo kada si sam (a kada nisi ni ne postavljaju ta pitanja, već da li učiš, kako na poslu, da provere da se nisi zaneo u ljubavi pa zanemaruješ ostale aspekte).
 
Moja drugarica skoro konkurisala za posao...inace fakultetski obrazovana,ima radno iskustvo u struci...ali ono prodata firma,kao i mnogi ostala bez posla...i tako...ode na razgovor,a oni kazu kako ima sve kvalifikacije,sve je to super,ali.......nikad zena nije radila na tom polozaju....bar su joj se izvinuli...i to je bilo to....ali ko je zaposljen?.....muskarac sa manjom skolom i bez radnog iskustva....ali *** on je musko i to je dovoljna kvalifikacija....:roll:
 
Moja drugarica skoro konkurisala za posao...inace fakultetski obrazovana,ima radno iskustvo u struci...ali ono prodata firma,kao i mnogi ostala bez posla...i tako...ode na razgovor,a oni kazu kako ima sve kvalifikacije,sve je to super,ali.......nikad zena nije radila na tom polozaju....bar su joj se izvinuli...i to je bilo to....ali ko je zaposljen?.....muskarac sa manjom skolom i bez radnog iskustva....ali *** on je musko i to je dovoljna kvalifikacija....:roll:
A kako uvek iskačete sa primerima gde žena nije dobila posao samo zato što je žensko, a muškarac jeste samo zato što je muško, iako je ona po svem drugom bila bolji kandidat? Izvini, ali ja mislim da si u ovoj konkretnoj priči ti nešto pogrešno razumela ili krivo predstavila. Smrdiš.

Isto ona druga priča kako žene manje zarađuju - još nigde nisam sam video niti dobio potvrdu da su za isti posao pod istim okolnostima i jednak učinak različito plaćeni muškarac i žena.
 
Ne znam sta je tako problematicno u ovoj statistici. Evo idemo redom, kaze 54% nezaposlenih su zene, ako uzmemo u obzir da je zena taman toliko vise u Srbiji, onda je to taman pola pola.
27% mendzeri i rukovodioci - treba malo uzeti u obzir i interesovanja i strucnost koja su definitivno malo drugacija, znam vise slucajeva da su zene koje poznajem odbile visa mesta, jer je u njihovoj situaciji to znacilo uplitanje u politiku. Takodje cini mi se da zene vise izbegavaju direktno ucesce u politici - bilo bi dobro reci koliki je procenat zena u jednoj stranci, pa onda praviti tu statistiku da bi se dobila prava slika. Sve u svemu dobili smo neke brojke, ali one nista ne znace ako se ne napravi jos jedna statistika - koliko ima zena koje su kvalifikovane za date poslove. Npr. ovaj sto je radio ovu statistiku ili nije kvalifikovan ili racuna na to da drugi nisu, a hoce da dize tenziju. I na kraju zasto - tako ispada, omalovazavati "nize" polozaje.

Sto se mene tice polozaje treba dobijati po zasluzi, pa ako to znaci veci broj muskaraca, nema problema. A guranje zena samo radi neke "korektnosti", se prosto ne isplati, da ne idem dalje koliko je to nefer. Ako se smatra da mahom muskarci bolje podnose pritisak te vrste, u smislu vece odgovornosti i svega sto to nosi - a to i jeste tako ,cesce, opet nema problema.
Sto se tice tretiranja zena na odredjen nacin, pa zar mislite da se i muskarci ne tretiraju ponizavajuce? Ne zato sto su muskarci, to je tacno, nego sto su takvi kakvi su? Nije li ni to nista manje odvratno i primitivno? I sta s tim?

Ovo pominjane sexualnih uznemiravanja, ja i dalje samo cujem kao price. Ne kazem da toga nema uopste, ali je malo cudno da tako nesto nisam dozivela, niti sam cula od nekog drugog iz moje okoline. A zivim ovde, nemoguce je da imam toliku srecu u koju ne verujem. Samo 2 puta sam dozivela neprijatan tretman samo zato sto sam zensko i evo me ziva sam. Malo mi je dao manju ocenu, a zato mi je drugi kome sam bila simpaticna dao vecu - odnosno nije me ponizavao kao sto je to radio muskim kolegama, a to bi me sigurno poremetilo da odgovaram normalno. Zar treba od svega praviti dreku?

Jedini je strasno ono sto se tice nepismenosti. Zaista velika razlika za koju ne vidim nikakvo normalno opravdanje, na to bi trebalo reagovati.

I zaista ne znam ko vise odgaja zene da treba da se udaju i budu masine za kuvanje i radjanje. Nikad cula da je otac, ma kakav sovinista bio, to pozeleo svom detetu koje je velikim delom njegov slika. Ima primera nekih verovatno.

Da se razumemo, ovaj svet nikako nije pravedno mesto, ali nemojmo ga praviti nepravednijim nego sto jeste, jer upravo neosnovane bune doprinose situaciji da se ne reaguje onda kada jeste.

Шовинисто један мушки...:lol:
...реално...тотално је тупаво лупити само неке цифре...а не знати их анализирати на правилан начин.
...заиста постоје неке неправде...(лично сам видео да човек неће да постави способну жену за директора...јер верује да жена то не може да ради...при томе...занимљиво, тај тип је странац)...али бих већину ствари приписао несавршеношћу закона, јер скапирајте већ једном...жена и мушкарац никада не могу бити једнаки, никада...можемо само да се потрудимо да законски направимо што праведнији систем.

...и ја стварно нисам чуо примере да ако неко има сина и ћерку...првог образује...а друга је смо за удају...значи не знам ни један једини пример...а ако и има тога у мањим местима...то је стварно врло мали проценат...
...према томе...не видим проблем у томе...него у томе што је наше друштво навикнуто да мушкарац повуче...у том пословном смислу...једноставно се од њега очекује то више...а жене су више спавачи (али да не генерализујем...поготово што се неке друге женске заслуге неправедно стављају у други план).

Можда се зато и распада породица као институција. Да не ширим много...и не улазим у теорије завере...занимљиво је како се убацивањем либерализма у друштво са патријархалним наслеђем непогрешиво ствара овакав ефекат. Али непогрешиво...гуглајте мало...о Протоколима и сл...али сад већ превише причам...некоме ће да засмета...

...елем...да се вратим на тему...из мог искуства...жене су се, да ли из комплекса доказивања или неког другог разлога, чешће показивале као вредније, упорније, а са друге стране сам исто сретао примере да су очекивале неке повластице управо због чињенице да су жене...или су користиле своје женске атрибуте (мада то све више има и у мушком роду...искрено...:lol:). Значи парадоксално...са једне стране, једне које копају из све снаге да докажу нешто...и друге које користе слабости глупих типова...које уживају у неким благодетима опуштено.

...и још једна ствар...надам се да се даме неће увредити. Никад ми није дошло да кажем некоме Гусану један...колико ми је дошло Гуско једна...због разноразних разлога...
 

Back
Top