Lek za opadanje kose na pecate - alopeciju

Pozdrav. Mene samo interesuje da li je malo proredjenje kose oko razdeljjka na temenu(imam inace dugu kosu do ramena i poprilicno gustu) znak da treba da potrazim savet lekara ili je to normalno zbog jelte, razdeljka. U sustini, nisam ni primecivao da mi vise opada posle kupanja, niti mi ostaju dlake u saci kada provucem ruku, nego me keva isparanoisala da treba da se sisam jer mi se proredila kosa. Imam 21 godinu. Zdrava ishrana mi i nije bas jaca strana, zimus ove godine sam za neka 2 meseca izgubio 10 kg dijetom, i ne jedem mnogo, ali to sto jedem je sta stignem. Citajuci postove zakljucio sam da je trenutno najbolji tretman unosenje kalijuma, zdrava ishrana, pa ako se problem pogorsa, doktor i vischy ampule i slicno. Svaki savet dobrodosao.
 
Ja sam cula da pomaze sampon koji se pravi tako sto se u pola litra sampona od koprive stavi cela bocica kapi koprive,2 ampule vitamina B6 i 2 vitamina B12,cela bocica pantenol rastvora i 3 kasicice ricinusovog ulja.To se drzi nekih 10 min na kosi i kazu da je efekat fenomenalan. Nemam pojma, nisam probala, mada sam koristila nesto slicno, bez ricinusovog ulja i B vitamina,sa AD kapima i pomoglo mi je...mada meni kosa opada u doba kad sam pod nekim stresom, a nisam sigurna koliko pomaze onima koji imaju problema sa hormonima...Ovo je narodski lek, pa ce valjda neko strucniji reci nesto. U svakom slucaju je mnogo bolje od gomile sampona koji se reklamiraju na tv sa onim devojkama sto im kosa skace :) koliko sam upucena, gotovo svi ti samponi su kod nas manje kvalitetni od onih na zapadu. Mi dobijamo sampone za istocnjacko trziste...
 
Ja sam cula da pomaze sampon koji se pravi tako sto se u pola litra sampona od koprive stavi cela bocica kapi koprive,2 ampule vitamina B6 i 2 vitamina B12,cela bocica pantenol rastvora i 3 kasicice ricinusovog ulja.To se drzi nekih 10 min na kosi i kazu da je efekat fenomenalan. Nemam pojma, nisam probala, mada sam koristila nesto slicno, bez ricinusovog ulja i B vitamina,sa AD kapima i pomoglo mi je...mada meni kosa opada u doba kad sam pod nekim stresom, a nisam sigurna koliko pomaze onima koji imaju problema sa hormonima...Ovo je narodski lek, pa ce valjda neko strucniji reci nesto. U svakom slucaju je mnogo bolje od gomile sampona koji se reklamiraju na tv sa onim devojkama sto im kosa skace :) koliko sam upucena, gotovo svi ti samponi su kod nas manje kvalitetni od onih na zapadu. Mi dobijamo sampone za istocnjacko trziste...

a mene samo jos interesuje koliko se moze koristiti ta mesavina sa vitaminima,ad kapima,ricinusovim uljem....jel se moze stavljati svaki dan ili 2-3 puta nedeljno?
 
I meni se kosa nešto proredila,ali u trendu su ćelavi muškarci,pa se time ne opterećujem.
Šalu na stranu,genetika i stres,uz saboreju,su glavni uzročnici opadanja kose, i raznorazne hemikalije koje stavljate na glavu.

pa jeste...kod mene nije samo u pitanju genetika...inace hormoni su tu,stres oko faxa,dve saobracajne nezgode u roku od 3 meseca,u jednoj i povreda(i to sve tudjom krivicom) i 6 godina svakodnevnog stavljanja gela i ostalih gluposti...pa kada bolje pogledam ,trebao bih da budem zadovoljan koliko kose imam,jer ni ovo sto imam nije bas za bacanje :-))
 
Pretrazujuci forum naisao sam na iste probleme koje sam i ja nekada imao sa alopeciom i opadanjem kose. Zelim da podelim sa Vama moje iskustvo . Godinu dana sam bio bez kose :cry: dok nisam upotrebio jedan preparat koji je delovao posle sedam dana i kosa je pocela da mi se vraca :-) . To mi se desilo `95 godine i do danas mi kosa nije vise opadala. Rado cu Vam preporuciti ako nekog interesuje.Rec je o prirodnom preparatu bez ikakvih kontraindikacija. Vec sam ga preporucivao nekim prijateljima i bio je uspesan u 100% slucajeva.

Da li je neko kontaktirao jimmy78 s obzirom da je poruka okacena davno, a jimmy78 nije vise aktivan na ovom sajtu? Nedavno sam procitala ovu temu, jer se moj problem javio pre par meseci......ako neko zna o kom proizvodu je rec molila bih ga da mi to putem privatne poruke napise....
unapred zahvalna
 
uzrok alopecije areate često zna biti neko bakterijsko žarište u organizmu(fokus).

Mnogi ljudi,pogotovo oni stariji imaju loše punjene korjenove zubi i oko vrha imaju upale koje možda ne prave nikakve smetnje ali mogu biti uzrok alopecije areate.Zato nije loše otići kod svog stomatologa na kontrolu i RTG snimanje svih punjenih zubi.

Isto tako se može neka bakterija naseliti u nos,grlo i respiratorni sustav pa bi možda bilo dobro uzeti bris
 
Pozdrav svima,

nova su skroz u ovom svetu foruma,chat-ovanja...pa sad pokusavam da dodjem do nekih informacija.

Decko mi ima problem sa gubitkom kose, jako mu to smeta (meni licno ne)...sad trazimo neko resenje.
Probao je sve moguce preparate ali nista ne funkcionise.Stvar je genetike,i otac i deda su izgubili kosu.

Preko neta smo dosli do jedne ordinacije koja se bavi implantacijom kose.Bili smo na sajtu i sve zvuci sjajno i bajno, ne znam kako je sve to moguce. Da li ima neko ko je nesto cuo o tome? Nismo jos bili na pregledu ali sa cula da je skupo.

Unapred hvala
 
e drustvo i meni opada kosa i to puno za 2 god nisam teme glave mogao videti od gustine kose a sad je sve gore i gore znaci svi smo porodicno bogati sa kosom a meni je pocela opadati dok sam koristio gelove za frizure al evo god kako sam prestao al nece da prestane da opada ja sam cuo za ovaj aparat auron neznam dal ste citali o njemu pa me interesuje dal ga je neko koristio i da mi javi ima li kakvih rezultata
 
e drustvo i meni opada kosa i to puno za 2 god nisam teme glave mogao videti od gustine kose a sad je sve gore i gore znaci svi smo porodicno bogati sa kosom a meni je pocela opadati dok sam koristio gelove za frizure al evo god kako sam prestao al nece da prestane da opada ja sam cuo za ovaj aparat auron neznam dal ste citali o njemu pa me interesuje dal ga je neko koristio i da mi javi ima li kakvih rezultata
 
Upomoc! Imam 25 godina i imam problem sa opadanjem kose. Ranije sam imala jako gustu kosu i rep bukvalno nisam mogla da obuhvatim rukom a sad moja kosa izgleda zalosno. Pocelo je pre oko godinu dana (a mozda i dve). Imala sam jako dugu kosu pa sam samo mislila da mi je izgubila volumen jer je bila vec "stara". Medjutim posle skracivanja kose na duzinu po ramena shvatila sam da mi se bukvalno providi cela povrsina glave kroz kosu. :(
Sad sam postala zaista ocajna. Sta ako izgubim svu kosu?! Nikad nisam bila bolesljiva ali sam imala problema sa izostancima ciklusa a i pre 7-8 godina su mi dijagnostikovali hormonsku neuravnotezenost. Mada ne razumem zasto je tek sad doslo do te pojave, do opadanja kose ako je do toga?! I ne koristim nikakva agresivna sredstva koja bi mogla da ostete kosu i eventualno prouzrokuju njeno opadanje. Nisam na dijetama, nisam trudna, ne bavim se stresnim poslom, nemam genetske predispozicije za slabu kosu... STA MI JE?! :'(
Da li neko ima slican problem i da li mozda zna kako se resava?
Unapred hvala.
 
Upomoc! Imam 25 godina i imam problem sa opadanjem kose. Ranije sam imala jako gustu kosu i rep bukvalno nisam mogla da obuhvatim rukom a sad moja kosa izgleda zalosno. Pocelo je pre oko godinu dana (a mozda i dve). Imala sam jako dugu kosu pa sam samo mislila da mi je izgubila volumen jer je bila vec "stara". Medjutim posle skracivanja kose na duzinu po ramena shvatila sam da mi se bukvalno providi cela povrsina glave kroz kosu. :(
Sad sam postala zaista ocajna. Sta ako izgubim svu kosu?! Nikad nisam bila bolesljiva ali sam imala problema sa izostancima ciklusa a i pre 7-8 godina su mi dijagnostikovali hormonsku neuravnotezenost. Mada ne razumem zasto je tek sad doslo do te pojave, do opadanja kose ako je do toga?! I ne koristim nikakva agresivna sredstva koja bi mogla da ostete kosu i eventualno prouzrokuju njeno opadanje. Nisam na dijetama, nisam trudna, ne bavim se stresnim poslom, nemam genetske predispozicije za slabu kosu... STA MI JE?! :'(
Da li neko ima slican problem i da li mozda zna kako se resava?
Unapred hvala.

Kakvu hormonsku neuravnotezenost tacno?
 
dr:
Kada si poslednji put bila kod ginekologa?

Stidim se reci ali ja sam jedna od onih koje skoro nikad ne idu kod ginekologa. Kako sam uvek bila dobrog zdravlja nikad nisam imala potrebe da posecujem ni ginekologe niti bilo koje lekare. Pokusavam da nadjem vremena i da odem pre prvomajskih praznika. Bila sam prosle godine, ali samo na rutinskom pregledu, nista detaljno. Ah, ja i moje glupavo razmisljanje - "To se meni nikad nece desiti". :(
 

Back
Top