Lek za opadanje kose na pecate - alopeciju

dkole, preporucujem ti da posetis jos jedno mesto i tamo se konsultujes. Ja sam tamo bio i odusevljen sam. Mogao bi prvo da se cujes sa njima, pa ces vec tom prilikom moci da se uveris u strucnost. Imaju skenerskop koji moze da prikaze sliku folikula dlake i na osnovu toga se moze reci da li ti moze na tom mestu porasti kosa. Ako ti bude trebalo, dace ti i prave savete u vezi presadjivanja kose. Javi ako si zainteresovan, pa cu ti na mejl poslati njihove kontakt podatke.
Pozdrav!!!
 
Ja cu sad da postujem jedan clanak na engleskom, nadam se da me moderatori nece izbrisati ali ne usudjujem se da prevodim medicinske izraze a i manje vise su poznati, medjutim clanak je vredan jer opisuje koje se sve analize rade u USA kod zena koje gube kosu.

What Causes Hair Loss in Women?

Common or "hereditary" baldness in women appears to be related to the same major factors that cause hair loss in men:

Genes
Hormones
Age

As is men, the genes that cause hair loss can be inherited from either your mother or father. The expression of these genes is dependent on hormones called androgens, so common hair loss in women is called "Androgenetic Alopecia" (the same term is used for common balding in men). There are a number of reasons to explain why hair loss in women presents differently than in men (although all of the factors are still not completely understood). Probably the most important reason is that men have a much higher level of the androgen testosterone. This is the hormone that is responsible for male sexual characteristics and, when the body converts it to DHT, it becomes the main culprit in causing baldness. Fortunately, the much lower levels of testosterone in women spare them from the extensive hair loss that is often seen in men.

Testosterone is converted to DHT by the enzyme 5-alpha reductase that is present in higher concentrations in the balding areas of the scalp. Women have only ½ the amount of this enzyme overall as men and have even less in the crown. In addition, women have higher levels of an enzyme called aromatase in all areas of the scalp that may block the formation of DHT. This enzyme is present in especially high concentration in the frontal hairline in women, possibly explaining why this area is fortunately resistant to balding in most females.

With age some normal degree of hair loss occurs in everyone so that total hair volume will decrease over time in both sexes. The hair loss associated with genetic balding is also dependent upon time to express itself. Hair loss tends to occur at different rates at different periods in one's life with increased loss often occurring during periods of hormonal change, such as pregnancy and menopause.

Other Causes of Diffuse Hair Loss in Women

A number of "non-androgenetic" factors may be responsible for hair loss in women. Women's hair seems to be particularly sensitive to underlying medical conditions. Since "systemic" problems often cause a diffuse type of hair loss pattern that can be confused with genetic balding, it is important that women with undiagnosed hair loss, especially of the diffuse or "un-patterned" type, be properly evaluated.

Among the many medical conditions that can cause hair loss, the most common ones are:

anemia
thyroid disease
other endocrine problems (especially those that produce excess androgens)
gynecological conditions
connective tissue disease (such as Lupus)
surgical procedures and general anesthesia
rapid weight loss or crash diets that are not nutritionally balanced
severe emotional stress

It is also important to review the use of medications that can cause hair loss. The more common ones are:

oral contraceptives
thyroid medication
blood pressure medication (such as beta-blockers or water pills)
"mood" medication such as lithium, Prozac, or tri-cyclic antidepressants
blood thinners such as heparin or coumadin
cholesterol lowering medication
medication for gout, such as Zyloprim
anti-inflammatory drugs such as cortisone
vitamin A or tryptophan in high doses
street drugs (such as cocaine)

Laboratory Evaluation in Women:

The decision of when to perform a laboratory evaluation in women experiencing hair loss must be made on an individual basis by your physician. In this section we briefly describe some of the situations where your doctor may order lab tests and what they might be. It is important to stress that this is just an overview for your general information. When a physician orders laboratory tests he/she bases it upon specific clinical information and this can only be determined by the doctor who evaluates you.

The following signs and symptoms suggest that specific blood tests might be appropriate to rule out underlying sources of excess androgen:

Irregular periods - for an extended period of time
Cystic acne - severe acne which usually leaves scars
Hirsuitism - increased body hair that doesn't normally run in your family
Virilization - appearance of secondary male sex characteristics such as a deepened voice
Infertility - inability to become pregnant
Galactorrahea - breast secretions when not pregnant (this is due to prolactin which is not actually an androgen)

Some of the tests that your doctor might order in these situations include the following:

Total and Free Testosterone - the hormone that is mainly responsible for male secondary sex characteristics
DHEA-Sulfate - a precursor to testosterone
Prolactin - the hormone that enables the breast to secrete milk

Other test that are commonly ordered for underlying medical conditions include:
CBC (complete blood count) - for Anemia
Serum iron (and TIBC) - for Anemia
T3, T4, TSH - for Thyroid disease
ANA - for Lupus
STS - for Syphilis
Skin and hair scrapings - for microscopy and culture looking for bacteria and fungi.
Skin biopsy - will help identify lupus erythematosus, psoriasis, alopecia areata.

To determine the cause of your hair loss, your health professional should ask you about:

Characteristics of your hair loss. Is your hair thinning, with your scalp becoming more visible, but your hair is not noticeably falling out? Or is your hair shedding, with lots of hair falling out?

How long your hair loss has been occurring. How long has it been since you had your normal amount of hair?

Your family history of hair loss. Does your mother or father, brother or sister, or any other relative have hair loss? If so, what caused their hair loss?

Your hairstyling habits. Has your hair become fragile from pulling it too tight or from other hairstyling habits? Have you had any chemical treatments to your hair, such as perms or bleaching? Do you use a blow-dryer that may be too hot? Is a curling iron damaging your hair?

Any recent illness. Have you had any skin rashes, such as ringworm, recently?

Medications you are taking. Are you taking blood thinners (anticoagulants) or medications for arthritis, depression, or heart problems? Have you had any cancer treatment?

Your diet. Are you getting enough protein and iron in your diet?
 
montesorri:
Probaj sa MARBO šamponom,odličan je .
Meni je pomogao narodni lek za koji sam slučajno saznala od jedne bake: kuvati korenje koprive toliko da se napravi kao retko kašasta masa, prohladiti je i prijatno toplu utrljati na kožu glave. Držati melem bar 2 sata a zatim oprati kosu razmućenim jajetom. Umesto jajeta može i sasvim blagi, recimo dečiji šampon za kosu! Imam dugu kosu, i svakog proleća ponovim ovaj tretman za svaki slučaj! Sve najbolje!
 
e to se zvalo kod mene(retro bulbarni neuritis)strucan naziv i ima veze sa stresom!!!

ja moj problem resio sa uzimao sam kompleks vitamina b i kompleks vitamina a b c ...itd pise na kutiji koristio sam oko godinu dana

a na netu procitah i koristio beli luk i fitoval sampon(slovenacki)ima u apoteci!!!!! ko neveruje saljem sliku pozdrav...
 
Meni se na glavi prvo pojavi nesto kao bubuljica, a zatim na tom mestu ostane rupica u obliku pecata gde nema kose.
Lekar mi je rekao da je u pitanju hormonski poremecaj koji se ne moze izleciti, ali mi je pripisao nekakvu mast koju moram da mazem sveko vece, a svako jutro moram da prem kosu. Od kada sam krenuo sa terapijom tih bubuljica ima jako malo, ali me zanima dali ce mi kosa porasti na mestma na kojima je opala posto izgledam odvratno. Ne smem bez kacketa ni do trafike.

Dakle, dali se kosa obnavlja?
Jelima nekoga sa istim problemom?
 
Pegazz:
Meni se na glavi prvo pojavi nesto kao bubuljica, a zatim na tom mestu ostane rupica u obliku pecata gde nema kose.
Lekar mi je rekao da je u pitanju hormonski poremecaj koji se ne moze izleciti, ali mi je pripisao nekakvu mast koju moram da mazem sveko vece, a svako jutro moram da prem kosu. Od kada sam krenuo sa terapijom tih bubuljica ima jako malo, ali me zanima dali ce mi kosa porasti na mestma na kojima je opala posto izgledam odvratno. Ne smem bez kacketa ni do trafike.

Dakle, dali se kosa obnavlja?
Jelima nekoga sa istim problemom?


pravac kod lekara pa vidi prvo tamo sa njim.
 
u cetri apoteke sam bio i ni u jednoj nemaju vischyeve ampule . neverovatno .
a dobio sam savet od apotekarke da perem kosu sa NIREL samponom.
ima li od njega kakve koristi ?
za ove dve nedelje nema efekta .
kosa opada li opada .

gde da nadjem vischy ampule , u kojoj apoteci ?

hvala
Nirel je bezveze, samo ce ti isusiti kosu i dodatno ces imati problema zbog toga. Inace, ne pomaze ni protiv peruti, a to mu je osnovna namjena. Potrazi "Alkaregul" suplement za kosu, ima ga u bolje snabdjevenim apotekama. I ja imam problemcica s kosom, takodje cu ga uzeti jer sam cula da je EXTRA
 
ljudi kako vi lupetate..pa to je nevidjeno..jos modovi dozvoljavaju reklamiranje tog smeca...
ukratko..alkaregul i marbo su fecese est sto bi rekao moj kolega Ser...bacene pare,moguc kontaktni dermatitis,ali prestanak opadanja kose ili neki rast...budalastine...zna se sta se daje kod alopetie..ali necu ovde da pisem terapiju,zabranjeno je sa pravim razlogom...
 
Intezivno opadanje kose koincidira sa nekom bolešću kao nus (uzgredna) pojava. Kod ženskog pola opadanje kose je povezano sa maltretiranjem kose (konjski rep, mini val itd.). Možeš bez opasnosti masirati kožu glave sa idejom da pojačaš cirkulaciju krvi a samim tim i ishranu korena dlake. Isto tako možeš da dubiš na glavi sa istom idejom. Preispitaj svoju ishranu na jednostavan način. U apoteci uzmi lakmus hartiju i proveri Ph vrednost prve jutarnje mokraće. Ako je kisela (acidna) tj. preko 7 onda to znači da ti je organizam kiseo i trebaš da uzimaš baznu (alkalnu) hranu. Ima još običnih saveta ali neću da uzurpiram prostor. Ne kažem da će ti ovo sigurno pomoći ali neće ti ni naškoditi.Opadanje kose je odraz neke druge smetnje ( recimo, hormonalni poremećaj odnosa testosterona i estesterona) zahteva drugi tretman. No, da se ti nebi uzrujavala proveri ipak kod dermatologa mada je koža i kosa ogledalo celokupnog stanja organizma jer mnogi ne znaju da je najveći organ kod čoveka koža koja od prilike teži 5kg. Mislim da je za sada dovoljno. Pozdrav!

Ovaj odgovor Zagora sadrži puno netačnosti i nepotpun je a ovo ističem samo zato da bi ljudi koji zaista ne znaju ništa o ovoj temi , a imaju ovaj problem , bili dobro informisani.

Netačno- pH vrednost tj koncentracija vodonikovih jona, iliti narodski -KISELOST nečega ide ovako-pH može imati vrednost od 0 do 14. Ako je pH nekog materijala, Zagore, preko 7 onda materijal NIJE KISEO nego je BAZAN, i obrnuto ako je pH vrednost manja od 7 onda je materijal kiseo. AKO vrednost iznosi 7 onda je materijal neutralan npr. voda.
Netačno- da kosa kod žena opada samo zbog maltretiranja-konjski rep, minival,mnogo češće je to tipičan hormonski disbalans , znači masovna pojava nakon trudnoće , može i stres a može i da se desi varijanta koja postoji kod muškaraca-prevelika količina hormona dihidrotestosterona u koži kosmatog dela što je posledica prevelike aktivnosti enzima 5 alfa reduktaze koji testosteron iz krvi transformiše u mnogo jači i aktivniji dihidrotestosteron pri čemu se sve ovo događa u korenu dlake. ovaj proces plus povećanje broja receptora i povećanje afiniteta receptora za hormon dihidrotestosteron u korenu dlakevodi ka prekomernoj proizvodnji sebuma, i ovaj hormon je takodje odgovoran za slabljenje koren dlake i opadanja. Dakle dihidrotestosteron povećan topikalno u koži kao posledica povećanog lokalno dejstva pomenutog enzima ima za rezultat mašćenje svrab, opadanje. ova pojava se ranije vezivala za koncentraviju povećanu testosterona u krvi ali se sada zna, što je potvrđeno u naučnim člancima, da koncentracija testosterona u krvi može biti normalna, ali se u folikulima dlake on povećano pretvara u DHT, i da ipak imate opadanje kose, a u krvi, sistemski sve naizgled u redu!!!
Nepotpuno- Zagor nije objasnio da opadanje kose kod žena može biti i posledica poremećaja lučenja kortizola!!
ljudima sa foruma predlog-vodite računa o savetima koje čitate, proverite informacije na internetu, pa bar vam je taj izvor dostupan i neiscrpan.
pozdrav -molekularac.
 
Ja sam koristila 6 nedelja nutrival plus kapsule,i odusevljena sam vise mi kosa ni malo ne opada,i sto je najvaznije raste dosta nove kose,a bila sam izgubila skoro pola kose.
Najvise mi je opadala na temenu,sad sam novorodjena i pijem i dalje kapsule.
Pokusajte i vi

imam jake sumnje prema toj tvojoj preporuci...iz iskustva velikog broja pacijenata ...zato i kazem...jos nema magicnog preparata za zaustavaljenje opadanja kose..osim spominjanog minoxidila od 2%i 5%..ima nesto novo i od Ducrey-ja,ali nam treba jos vremena da vidimo rezultate...
 

Back
Top