Lek za opadanje kose na pecate - alopeciju

I imaju dvije vrste tableta koje sam koristio. . Kosa mi je skoro svuda porasla opet. Za. 3-4 meseca .neverovatno.Na glavi sam imao preko 30 pecata ,neki su bili veliki po 3-4 cm u precniku.
Tablete se zovu Biotine 5 mg i Bepanthene100mg. Ima ih u slobodnoj prodaji. Neznam dali ima kod nas da se kupi. U Francuskoj ima i kostaju 54 e obe kutije po 60 tableta. 3 x po 2 tablete dnevno. Dorucak rucak i vecera.
Nema nikakvih nus pojava. Bar ja nisam imao. Pozdrav
 
Znam da ovo pomaze sigurno. Jer prije nego sto sam poceo da koristim ove tablete isao sam kod 4 razlicita dermatologa ovde u Francuskoj. Razne terapije i samo je bilo gore. Kad sam poceo sa ovom terapijom vec posle 15 -20 dana sam primetio promene. Prvo pocinju rasti male bijele dlacice i onda vremenom jacaju i postaju crne.Jel imats ti « Afro »alopeciju?
 
I imaju dvije vrste tableta koje sam koristio. . Kosa mi je skoro svuda porasla opet. Za. 3-4 meseca .neverovatno.Na glavi sam imao preko 30 pecata ,neki su bili veliki po 3-4 cm u precniku.
Tablete se zovu Biotine 5 mg i Bepanthene100mg. Ima ih u slobodnoj prodaji. Neznam dali ima kod nas da se kupi. U Francuskoj ima i kostaju 54 e obe kutije po 60 tableta. 3 x po 2 tablete dnevno. Dorucak rucak i vecera.
Nema nikakvih nus pojava. Bar ja nisam imao. Pozdrav

Im svuda sve da se kupi, ali to ne leci ovu poshast.
Biotin je neka vrsta, aj da se seljacki izrazim kvasca, pomaze
kao kod problema sa noktima, a Bepanthen je mast protiv rana
tako da ta tvoja prica nikako ne pije vodu.
 
Da li je neko od vas koristio kenalog inekcije na mjestima zahvaćenim užasmom alipecijom.Borim se sa njom skoro godinu dana koristila sam blago rečeno svašta i kod zadnjeg dermatologa napokon mi je rekla da je alopecija zahvatila vrat prvo i da je to alopecija zvana zmija koja zahvata vrat i kruzni dio oko glave sada su mi dali kenalog inekcije minoksidil 2%,alpecin c1 ali još ne vidim pomaka mada.je prošlo tek 6 dana od inekcija.U ovakvim slučajevima zaista treba podška i savjet ljudi koji su prošli kroz ovo.
Im svuda sve da se kupi, ali to ne leci ovu poshast.
Biotin je neka vrsta, aj da se seljacki izrazim kvasca, pomaze
kao kod problema sa noktima, a Bepanthen je mast protiv rana
tako da ta tvoja prica nikako ne pije vodu.
[/QUOTE
Neznam dal pije vodu il ne. znam da je meni pomoglo
Bas sam razmisljao prije nego sam se prijavio na ovaj portal. Dali vrijedi da pisem o ovom ovde .Ali ipak jesam bez obzira.Nemam nikakav interes da lazem i izmisljam. Ja doktor nisam i nemam pojma sta ima u tim tabletama al znam da je meni pomoglo. Moj savet svima koji imaju problem sa alopecijom nek probaju. Nema se sta izgubiti.
Nema nikakvih krema i maza ovo su tablete. Lijepo sam napisao u prehodnim porukama.
Ako ko ima sta bolje nek ponudi.pozdrav
 
@Djule85

Neznam dal pije vodu il ne. znam da je meni pomoglo
Bas sam razmisljao prije nego sam se prijavio na ovaj portal. Dali vrijedi da pisem o ovom ovde .Ali ipak jesam bez obzira.Nemam nikakav interes da lazem i izmisljam. Ja doktor nisam i nemam pojma sta ima u tim tabletama al znam da je meni pomoglo. Moj savet svima koji imaju problem sa alopecijom nek probaju. Nema se sta izgubiti.
Nema nikakvih krema i maza ovo su tablete. Lijepo sam napisao u prehodnim porukama.


Ovo je najbenignija i najjednostvnija terapija i svakako da bi
ljudi koji pate od ove bolesti mogli da je isprobaju jer sigurno
nikome ne steti nego da li ti mozes recimo ovde da stavis slike
svoje glave pre terapije i posle.?
 
20E18B94-39F9-402A-89D0-68121B4E8B8A.jpeg
20E18B94-39F9-402A-89D0-68121B4E8B8A.jpeg
 

Prilozi

  • D617B3FE-157E-4EF7-953F-7AC3EC83BDFE.jpeg
    D617B3FE-157E-4EF7-953F-7AC3EC83BDFE.jpeg
    59,8 KB · Pregleda: 45
Poz dule
Da li se i jedani drugi lek piju 3 x2 tablete..
Imam alopeciju brade jedan pecat koji se siri..
Nmg da sredim nikako..
Hvala na pomoci
pozdrav
Pozdrav. Da i jedne i druge pijes zajedno. Bar ja sam tako radio. I ja imam alopeciju brade. I brada je pocela da raste samo raste sporije dosta od kose. Jer na bradi mi je pocelo ranije nego na glavi. Nadam se da ce ti pomoci ove tablete. Vidi se na slikama kako je bilo kod mene
I da pravio sam pauzu u tretmanu. Naprimer pijem dvadesetak dana svaki dan pa napravim pauzu 5-6 dana i onda nastavim. Pozdrav.
 
Pozdrav. Da i jedne i druge pijes zajedno. Bar ja sam tako radio. I ja imam alopeciju brade. I brada je pocela da raste samo raste sporije dosta od kose. Jer na bradi mi je pocelo ranije nego na glavi. Nadam se da ce ti pomoci ove tablete. Vidi se na slikama kako je bilo kod mene
I da pravio sam pauzu u tretmanu. Naprimer pijem dvadesetak dana svaki dan pa napravim pauzu 5-6 dana i onda nastavim. Pozdrav.
Hvala druze..
Samo imam mali problem.
Bepanten nema u tabletama u Srbiji samo mast(da li moze to pa da se maze)
A biotin ima ali u znatno manjim dozama( tipa 0.5mg)
To mu dodje 60 tableta dnevno 😁
 
Hvala druze..
Samo imam mali problem.
Bepanten nema u tabletama u Srbiji samo mast(da li moze to pa da se maze)
A biotin ima ali u znatno manjim dozama( tipa 0.5mg)
To mu dodje 60 tableta dnevno 😁
[/QUOTE
Nema na cemu 😉
To bi bilo malo previse mislim 😬
Neznam dali moze mast da zamijeni tablete jer nisam koristio. To sam i ja uzeo na svoju ruku na preporuku prijatelja
Doktori sto su mi davali nije delovalo. I rekoh da probam. Sreca pa je delovalo
Jel imas nekod u iniqtranstvu da ti posalje?
Pozdrav
 
Hvala druze..
Samo imam mali problem.
Bepanten nema u tabletama u Srbiji samo mast(da li moze to pa da se maze)
A biotin ima ali u znatno manjim dozama( tipa 0.5mg)
To mu dodje 60 tableta dnevno 😁

Ima biotina i od 10 i od 5 mg, pitaj u apoteci ili vidi u nekoj
drogeriji.
Bepanten tablete zaista ne postoje, ali postoje recimo Panthenol 100 mg ( Dexpanthenol ) i toga ima svuda pa i kod nas.
 
pa u principu treba biti neki kompleks B vitamina (jer kosa). Beli luk je isto dobar za rast kose, pravila sam neki rastvor pantenol i beli luk (svez, ne granuliran) ali ne secam se koliko dugo je to trebalo da odstoji. Ista stvar i sa pantenolom i karanfilicem. Davno sam odustala od bilo kakve terapije, znam da ce izrasti i prosto se strpim. Naravno, izbor frizure mi je poprilicno limitiran jer ne smem npr da se osisam na kratko.
Alopecija areata je autoimuna bolest, ne moze se izleciti, moze se samo ubrzati rast kose ali kosa ce vrvt opet sama izrasti.
Nekome opadne samo jednom, ali velikoj vecini se opet vraca (npr kad je stres okidac onda posle nekog duzeg perioda izlaganja stresnim situacijama). Ja imam alopeciju od 18. godine, i uvek se vraca, i uvek ponovo izraste.
Ne farbam se jos uvek, ali msm da neke farbe poput onih biokap i sl mogu da se koriste.
Citala sam nedavno neko istrazivanje o poveznici izmedju vitiliga i alopecije, genskoj, te da primenom odredjenih lekova kod lica koja imaju alopeciju moze doci do pojave vitiliga. Izguglajte koga zanima.
 
Pretrazujuci forum naisao sam na iste probleme koje sam i ja nekada imao sa alopeciom i opadanjem kose. Zelim da podelim sa Vama moje iskustvo . Godinu dana sam bio bez kose :cry: dok nisam upotrebio jedan preparat koji je delovao posle sedam dana i kosa je pocela da mi se vraca :-) . To mi se desilo `95 godine i do danas mi kosa nije vise opadala. Rado cu Vam preporuciti ako nekog interesuje.Rec je o prirodnom preparatu bez ikakvih kontraindikacija. Vec sam ga preporucivao nekim prijateljima i bio je uspesan u 100% slucajeva.
Koji je to preparat
 
Kada je gubitak kose vrlo važno otkriti uzrok. Na primjer, moj ujak je imao androgensku alopeciju, koja je uzrokovana hormonima. Liječnici su propisali lijek koji potiskuje testosteron, što zaustavlja gubitak kose.
Ponekad je problem u kršenju prehrane vlasišta. Minoksidil može pomoći u ovoj situaciji.
Pouzdano znam da homeopatija ne djeluje. Stric je potrošio ogroman novac na takvo liječenje i ništa nije postigao. Bolje je konzultirati trichologa.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top