Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
mi dosli busom i iznajmili skuter...kapiram da danas ko god ide na more malo i googla sta ima da se radi i gde su place...pa neki "rewiew"-ovi pa preporuke...
ali svako ima svoj dozivljaj mora i ocekivanja su nam svima razlicita.
Neko ocekuje da ce apartmanski (tipican Grcki smestaj) da bude kao u hotelu sa 4 zvezdice... hoce q!rac

ukusi su razliciti a ja sam uvek za akciju i tih 130e (skuter za 9dana + gorivo) su najbolje potrosene pare...nema stresa gde da parkiras ako nista drugo :D
Preko koje agencije si išao?
 
salu na stranu ako nisi za akciju i da dnevno ides minimum 20km do palze i sa plaze preskoci Lefkadu...pravac Hanioti, Pefkohori i ta njesra...sa plazama na 30m od apartmana

na Egremni se stize preko "300 stairs to heaven" ! bukvalno ima gomila STRMIH STEPENIKA ali dozivljaj plaze i celodnevno sunce...neopisivo, nestvarno, nezaboravno

- - - - - - - - - -

Preko koje agencije si išao?

da me hebes sad ako se secam ... Astra travel mislim da je ako rade Grcku ako ne slagao sam te ...
 
salu na stranu ako nisi za akciju i da dnevno ides minimum 20km do palze i sa plaze preskoci Lefkadu...pravac Hanioti, Pefkohori i ta njesra...sa plazama na 30m od apartmana

na Egremni se stize preko "300 stairs to heaven" ! bukvalno ima gomila STRMIH STEPENIKA ali dozivljaj plaze i celodnevno sunce...neopisivo, nestvarno, nezaboravno

- - - - - - - - - -



da me hebes sad ako se secam ... Astra travel mislim da je ako rade Grcku ako ne slagao sam te ...
Ja uopšte nemam predstavu koliko košta 10 dana u apartmanu + prevoz do Lefkade?
 
Ja uopšte nemam predstavu koliko košta 10 dana u apartmanu + prevoz do Lefkade?

Za prevoz ne znam,ali na booking-u i slicnim sajtovima lepe apartmane mozes da iznajmis 25-50 eur/dan za dvoje.i to da biras gde tebi odgovara da se smestis.
preko agencija je sigurno jeftinije,ali izbor mesta nije tako veliki(uglavnom Nidri i Lefkas) i apartmani sigurno nisu tako lepi kao kad sam biras.
 
Za prevoz ne znam,ali na booking-u i slicnim sajtovima lepe apartmane mozes da iznajmis 25-50 eur/dan za dvoje.i to da biras gde tebi odgovara da se smestis.
preko agencija je sigurno jeftinije,ali izbor mesta nije tako veliki(uglavnom Nidri i Lefkas) i apartmani sigurno nisu tako lepi kao kad sam biras.
Jesi li bila na lefkadi? Da li mogu preko agencije da obezbjedim prevoz a preki nekog sajta da uzmem smještaj?
 
Ima li ijedno mjesto bliže tim plažama?

Agios Nikitas je na zapadu. Odatle možeš i peške do Kathizme i Milosa i dosta je bliže odatle i Egremni i Porto Katziki (15-20min)...ali to je malo mesto bez mnogo dodatnih aktivnosti i sadržaja za uveče.

- - - - - - - - - -

Ko ode ove godine neka obavezno postavi slike plaze Egremni
ziva nisam da vidim kako izgleda posle zemljotresa i dal su Grci napravili prilaz do dole,obzirom da je stepeniste poruseno u zemljotresu :aha:


Da. I mene interesuje.
 
Jesi li bila na lefkadi? Da li mogu preko agencije da obezbjedim prevoz a preki nekog sajta da uzmem smještaj?


Bila sam u Agios Nikitasu pre 7 godina,kad maltene niko od srpskih turista nije isao na Lefkadu...tad mislim da ni jedna agencija nije organizovano vodila turiste tamo.
i prosla sam letos kad sam isla na Kefaloniju.
Najbolje da pozoves neku agenciju pa da ih pitas,ja nikad preko agencija ne idem pa ne znam da ti kazem da li mozes da uplatis samo prevoz :)
 
Bila sam u Agios Nikitasu pre 7 godina,kad maltene niko od srpskih turista nije isao na Lefkadu...tad mislim da ni jedna agencija nije organizovano vodila turiste tamo.
i prosla sam letos kad sam isla na Kefaloniju.
Najbolje da pozoves neku agenciju pa da ih pitas,ja nikad preko agencija ne idem pa ne znam da ti kazem da li mozes da uplatis samo prevoz :)
A kako je na Kefaloniji?
 
Ja uopšte nemam predstavu koliko košta 10 dana u apartmanu + prevoz do Lefkade?

pa pitas googleta :D
nas je izaslo oko 320e po osobi sa sve prevozom...mislim da to nije strasno jer veruj mi sada kada nije "full seozna" na adi ne mozemo da se pokrpimo za 20e / 4-5h !!! a kad se setim pivo 2.5e ali kakvo pivo dodje mi kao da
sam na adi. a ne razmisljam o parkingu od koga me uvek zaboli zeludac :mrgreen: ...
 
mi dosli busom i iznajmili skuter...kapiram da danas ko god ide na more malo i googla sta ima da se radi i gde su place...pa neki "rewiew"-ovi pa preporuke...
ali svako ima svoj dozivljaj mora i ocekivanja su nam svima razlicita.
Neko ocekuje da ce apartmanski (tipican Grcki smestaj) da bude kao u hotelu sa 4 zvezdice... hoce q!rac

ukusi su razliciti a ja sam uvek za akciju i tih 130e (skuter za 9dana + gorivo) su najbolje potrosene pare...nema stresa gde da parkiras ako nista drugo :D

Ja i devojka razmisljamo da izmajmimo skuter ovog leta kad budemo isli. Sad cujem razne komentare... neki kazu da je uzivancija, cak bolje nego auto, dok se neki kaju sto su uopste uzimali motor, a ne auto, jer su se prilicno namucili. Sudeci po Google mapama, ovaj put iz Nidrija do Porto Kacikija mi deluje predugacko za voznju motorom. Nije sama kilometraza prevelika koliko tu ima krivina i uspona, ipak treba guliti tuda na 40+ stepeni, a i ja nesto ne vazim za tipa celicnih zivaca. :mrgreen: Ipak imamo zelju da dosta toga obicemo, a motor nam finansijski svakako vise odgovara. Cak razmisljam o tome da za Porto Katsiki iznajmimo auto na jedan dan i tamo provedemo taj citav dan, a da motor iskoristimo za ova malo pristupacnija mesta (od Agiofilija na jugu, ovih nekoliko na istoku, pa do samog Lefkasa, Pefkoulie, Kathisme, Milosa....). Koliko kubika je imao taj tvoj motor? I jel moze neki skromniji od 50cc da obavi posao? :)
 
Ja i devojka razmisljamo da izmajmimo skuter ovog leta kad budemo isli. Sad cujem razne komentare... neki kazu da je uzivancija, cak bolje nego auto, dok se neki kaju sto su uopste uzimali motor, a ne auto, jer su se prilicno namucili. Sudeci po Google mapama, ovaj put iz Nidrija do Porto Kacikija mi deluje predugacko za voznju motorom. Nije sama kilometraza prevelika koliko tu ima krivina i uspona, ipak treba guliti tuda na 40+ stepeni, a i ja nesto ne vazim za tipa celicnih zivaca. :mrgreen: Ipak imamo zelju da dosta toga obicemo, a motor nam finansijski svakako vise odgovara. Cak razmisljam o tome da za Porto Katsiki iznajmimo auto na jedan dan i tamo provedemo taj citav dan, a da motor iskoristimo za ova malo pristupacnija mesta (od Agiofilija na jugu, ovih nekoliko na istoku, pa do samog Lefkasa, Pefkoulie, Kathisme, Milosa....). Koliko kubika je imao taj tvoj motor? I jel moze neki skromniji od 50cc da obavi posao? :)


Nije pitanje za mene,ala ajd da ti kazem moja iskustva
Lefkada je sva krivudava i brdovita,definitivno je udobnije voziti se u automobilu nego na skuteru
Prosle godine,dok smo isli prema mestu odakle ide trajekt za Kefaloniju, sreli smo jedan mladi par koji se vozio na skuteru
Nesto su nas pitali i onako usput prokomentarisali da su popi.zdeli od voznje skuterom...pretoplo,sunce bije pravo u glavu a ti ispod one kacige kljucas
Mozda je najbolja odluka da za odredjene plaze uzmes auto,a za one druge skuter :aha:
 
Ja i devojka razmisljamo da izmajmimo skuter ovog leta kad budemo isli. Sad cujem razne komentare... neki kazu da je uzivancija, cak bolje nego auto, dok se neki kaju sto su uopste uzimali motor, a ne auto, jer su se prilicno namucili. Sudeci po Google mapama, ovaj put iz Nidrija do Porto Kacikija mi deluje predugacko za voznju motorom. Nije sama kilometraza prevelika koliko tu ima krivina i uspona, ipak treba guliti tuda na 40+ stepeni, a i ja nesto ne vazim za tipa celicnih zivaca. :mrgreen: Ipak imamo zelju da dosta toga obicemo, a motor nam finansijski svakako vise odgovara. Cak razmisljam o tome da za Porto Katsiki iznajmimo auto na jedan dan i tamo provedemo taj citav dan, a da motor iskoristimo za ova malo pristupacnija mesta (od Agiofilija na jugu, ovih nekoliko na istoku, pa do samog Lefkasa, Pefkoulie, Kathisme, Milosa....). Koliko kubika je imao taj tvoj motor? I jel moze neki skromniji od 50cc da obavi posao? :)

Skuter nisam koristio ,ali kao vozač....uopšte nije naivno voziti Lefkadom...put dobrim delom od Nidrija ka Porto Katzikiju je kroz brda,jako krivudav,na pojedinim mestima izuzetno uzak a imaj na umu i da su Grci manijaci kad voze. Deonica do Vasilikija i Bože pomozi ali onda kreće uspon i prolazi se neko mestašce pa se tu negde skrene sa glavnog puta...i tad kreće pravo "veselje"

I ne čekaj zalazak sunca na plaži osim ako nećeš da spavaš na njoj ili nemaš brod :lol:

P.S. Na Agiofili bolje idi brodom od Vasilikija nego da se lomataš
 
Ja i devojka razmisljamo da izmajmimo skuter ovog leta kad budemo isli. Sad cujem razne komentare... neki kazu da je uzivancija, cak bolje nego auto, dok se neki kaju sto su uopste uzimali motor, a ne auto, jer su se prilicno namucili. Sudeci po Google mapama, ovaj put iz Nidrija do Porto Kacikija mi deluje predugacko za voznju motorom. Nije sama kilometraza prevelika koliko tu ima krivina i uspona, ipak treba guliti tuda na 40+ stepeni, a i ja nesto ne vazim za tipa celicnih zivaca. :mrgreen: Ipak imamo zelju da dosta toga obicemo, a motor nam finansijski svakako vise odgovara. Cak razmisljam o tome da za Porto Katsiki iznajmimo auto na jedan dan i tamo provedemo taj citav dan, a da motor iskoristimo za ova malo pristupacnija mesta (od Agiofilija na jugu, ovih nekoliko na istoku, pa do samog Lefkasa, Pefkoulie, Kathisme, Milosa....). Koliko kubika je imao taj tvoj motor? I jel moze neki skromniji od 50cc da obavi posao? :)

veruj da je auto na Lefkadi njesra, po meni. zasto.
- na Porto Kacikiju ces se ussrati da nadjes parking ! na Egremniju je tek ludilo...do Milosa koliko znam moras i da pesacis (nismo stigli da je obidjemo) tako da auto vise manje...
- gorivo je bilo cca 1.3e/lit...pun rezervoar skutera koji smo mi vozili je 5lit i predes cca 130km !!! da vidim taj auto koji ce da predje tu kilometrazu sa 5lit i to na Lefkadi...
- te krivine te uzbrdice ti kao uski putevi to je smesno veruj daleko bolji asfalt neg u pola BEOGRADA ! to potpisujem
- ponasanje ljudi u kolima prema meni koji sam bio vozac skutera je bilo vise nego sto sam ocekivao.
- PREDNOSTI SKUTERA su jos i svi ti mali stekovi da se slikate na svakom "cosku" ostrva
- okupas se sednes na skuter i tih 40c kao lepi prirodni fen...suv si za 15min :D

auto ja nisam mogao da nadjem za manje od 35e/dan plus da vratis pun rezervoar !!!
skuter ... no comment ...

ali da ne budem naporan sam odluci i vidi sta ti je ciniti ja sam najbrze vozio 60km/h jer nisam hte brze a skuter nam je bio 100cc i mogao je brze ali nema potrebe. racunaj od recimo Nidrija do Porto Kacikija ima cca 40 km... 40km/h dakle lagana voznja i uzivanje a sat na motoru prodje brze nego sat u kolima ...

kako god znam da cete te se jako dobro provesti jer je Lefkada stvarno lepa i mini preporuka u Lefkasu giros kod DALTON-a ... takav red za giros nisam godinama video a Grcka mi je druga Srbija :D

jasooooooo
 
veruj da je auto na Lefkadi njesra, po meni. zasto.
- na Porto Kacikiju ces se ussrati da nadjes parking ! na Egremniju je tek ludilo...do Milosa koliko znam moras i da pesacis (nismo stigli da je obidjemo) tako da auto vise manje...
- gorivo je bilo cca 1.3e/lit...pun rezervoar skutera koji smo mi vozili je 5lit i predes cca 130km !!! da vidim taj auto koji ce da predje tu kilometrazu sa 5lit i to na Lefkadi...
- te krivine te uzbrdice ti kao uski putevi to je smesno veruj daleko bolji asfalt neg u pola BEOGRADA ! to potpisujem
- ponasanje ljudi u kolima prema meni koji sam bio vozac skutera je bilo vise nego sto sam ocekivao.
- PREDNOSTI SKUTERA su jos i svi ti mali stekovi da se slikate na svakom "cosku" ostrva
- okupas se sednes na skuter i tih 40c kao lepi prirodni fen...suv si za 15min :D

auto ja nisam mogao da nadjem za manje od 35e/dan plus da vratis pun rezervoar !!!
skuter ... no comment ...

ali da ne budem naporan sam odluci i vidi sta ti je ciniti ja sam najbrze vozio 60km/h jer nisam hte brze a skuter nam je bio 100cc i mogao je brze ali nema potrebe. racunaj od recimo Nidrija do Porto Kacikija ima cca 40 km... 40km/h dakle lagana voznja i uzivanje a sat na motoru prodje brze nego sat u kolima ...

kako god znam da cete te se jako dobro provesti jer je Lefkada stvarno lepa i mini preporuka u Lefkasu giros kod DALTON-a ... takav red za giros nisam godinama video a Grcka mi je druga Srbija :D

jasooooooo

yioim druže respect za sve ali sada pokvari :lol:.... kakav crni Dalton?

Sotiris u Nidriju je majka za celu jonsku obalu :lol: :worth: :worth: :worth:

I onaj u Vasilikiju kod luke je dobar,jedino što su malo jači sa belim lukom...ali Dalton je najblaže rečeno užas...u Beogradu sam jeo pristojnije a ne u Grčkoj
 
Sve je to meni jasno, manje para za gorivo, povoljnija cena rentiranja, mesto za parking, itd. Svakako mi se finansijski mnogo vise isplati motor nego auto. Posto izgleda ove godine od Egremnija nema nista, ostaje samo Porto Kaciki u tom delu, a sam put mi ne deluje nimalo naivno. Ne mislim na asfalt, nego na te krivine i uspone. A koliko sam cuo ima par uspona gde, maltene, moras da sidjes sa motora da bi se popeo. Ti to verovatno nisi osetio, cim si imao motor od 100cc. Ja ne planiram da uzmem nesto vise od 50cc, s obzirom da imam samo B kategoriju, a koliko cujem u agencijama traze da imas kategoriju za motore ako uzimas nesto od 80cc pa navise? Opet kazem, samo taj put do Porto Kacikija mi deluje malo kriticno, dok ovaj sa severne strane preko Lefkasa prema Kathismi mi deluje sasvim okej za voznju motorom.
 
Sve je to meni jasno, manje para za gorivo, povoljnija cena rentiranja, mesto za parking, itd. Svakako mi se finansijski mnogo vise isplati motor nego auto. Posto izgleda ove godine od Egremnija nema nista, ostaje samo Porto Kaciki u tom delu, a sam put mi ne deluje nimalo naivno. Ne mislim na asfalt, nego na te krivine i uspone. A koliko sam cuo ima par uspona gde, maltene, moras da sidjes sa motora da bi se popeo. Ti to verovatno nisi osetio, cim si imao motor od 100cc. Ja ne planiram da uzmem nesto vise od 50cc, s obzirom da imam samo B kategoriju, a koliko cujem u agencijama traze da imas kategoriju za motore ako uzimas nesto od 80cc pa navise? Opet kazem, samo taj put do Porto Kacikija mi deluje malo kriticno, dok ovaj sa severne strane preko Lefkasa prema Kathismi mi deluje sasvim okej za voznju motorom.

e da ga hebem sad da li sam pogodio kubikazu ali jedini problem sa uzbrdicama sam ima kada smo namerno skrenuli sa puta u mestu Evgiro(s) :D i isli na plazu od cirka 35m u obliku srpa :D jedan kafic, pristojan wc, nas 15ak nema guzve, i da dve barke za ribarenje kao iz filmova sa Poaroom :D ... idila...
nema razloga za strah za voznju skutera jer sam ja tada prvi put seo na skuter i lagano ulazio u fazon!!! ne znam za druge ali menen Porto Kaciki nije nista preterano odusevio i opet naglasavam te uzbrdice, nizbrdice, serpentine....su keva za odmor glave od gradske vreve
i vozaci su verovao ili ne jako uvidjajni po pitanju "skuterasa" :D
 
uploadfromtaptalk1463740753056.jpg
 
Ko planira ove godine:

"Prema poslednjim vestima i zvaničnoj izjavi gradonačelnika Lefkade, plaži Egremni se tokom leta 2017. ipak neće moći pristupiti automobilima. Iako su radovi na sanaciji puta počeli još u decembru, stručnjaci su procenili da usled klizanja terena koje se u međuvremenu više puta dogodilo (u normalnim uslovima, a ne usled zemljotresa) na potezu Gialos - Egremni, put ka Egremni najverovatnije neće moći biti priveden kraju ovog leta.

Takođe je procenjeno i za nekadašnjih 350 stepenica koje su uništene u zemljotresu, da trenutno nisu ispunjeni osnovni bezbednosni standardi da bi se počelo sa njihovom sanacijom, jer je tokom zemljotresa 2015. godine skoro 1/3 brda iznad Egremnija isečena, a dodatni razlog predstavlja i klizište terena.


Jednim delom put je zaista sređen, dok se u drugom nalazi kapija. Dalji prolaz do mesta odakle su pojedini silazili peške na plažu, više nije moguć - što je po nama verovatno i bolje, jer takav silazak nije bio potpuno bezbedan.

Kao što smo i pisali pre par meseci, zbog učestalih odrona rekonstrukcija ovog puta trenutno je stopirana. Plaža Egremni se može posetiti trenutno samo brodićima iz Nidrija i Vasilikija."
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top