Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nema razloga za brigu, osim ako niste vlasnik kuće na litici koja se obrušila...evo šta Grci kažu:
..... jaki vetrovi koji će uslediti tokom zime, morske struje i priroda, će sve to dovesti na svoje mesto, kao što se već i dešavalo u zadnjih hiljadu godina. Stručnjaci kažu da će u najgorem slučaju plaža Egremni biti veća i šira nego što je bila do sada.
 
Планирам са екипом ове године на Лефкаду. Е сад, они би преко неке агенције, а ја сам за то да резервишемо преко booking.com-а (другари редовно резервишу смештај у Бугарској тако). Има ли неко искуства са резервисањем смештаја у Лефкади на тај начин ? Је ли исплатљивије него у агенцијама ? И да ли постоји неки превозник (Ласта итд) који вози до Лефкаде ?
 
Планирам са екипом ове године на Лефкаду. Е сад, они би преко неке агенције, а ја сам за то да резервишемо преко booking.com-а (другари редовно резервишу смештај у Бугарској тако). Има ли неко искуства са резервисањем смештаја у Лефкади на тај начин ? Је ли исплатљивије него у агенцијама ? И да ли постоји неки превозник (Ласта итд) који вози до Лефкаде ?


Moj izbor je booking.com vec 20 godina.
Mi smo 2008.bili ovde
www.myrto-apartments.gr

Ono sto vidis na slikama na bookingu to i dobijes...za razliku od nasih agencija koje cestu umeju da podvale,pokazu jedne slike a na licu mesta bude nesto sasvim drugo,obicno gore.

Doduse,nekad su jeftinije,ali kvalitet smestaja ne bude tako dobar kao kad sam biras.
 
Naše agencije uglavnom zakupe nekoliko vila u Nidriju i onda ih vrte...za tu cenu ne treba očekivati bilo šta osim pristojne spavaonice sa rešoom i frižiderom. Kome je to dovoljno ok, ko hoće neki kvalitet i komfor ide na booking.com i tamo gledati slike i čitati recenzije obavezno. Nijednom se nisam zahebao kad sam išao preko bookinga što je pisalo da dobijam to sam dobio...preko agencija beše svašta. Ja uvek glasam za booking ali ko hoće za male pare osnovnu komociju ima neke 50:50 šanse da to i dobije sa agencijskim smeštajem :lol:

Ako nemaš sopstveni prevoz bojim se da ćeš morati to preko agencije. Imaš ove recimo koji idu preko Sivote i Parge a koliko vidim i po Srbiji staje kao gradski skoro (par sati dodatne zahebancije) http://www.sabra.rs/grcka/prevoz_perdika_parga_lefkada.htm


I opet "apel"...ako nemate kola obavezno rent-a-car ili barem scooter inače ne vidim poentu Lefkade.
 
Poslednja izmena:
Хвала на одговорима :)
Мени су јасне мане туристичких агенција у Србији, само моји пријатељи се не осећају сигурно да резевишу онлајн.
Проблем је и то што нас иде 5, једним аутом никако не можемо, а са два нам се не исплати...
 
Хвала на одговорима :)
Мени су јасне мане туристичких агенција у Србији, само моји пријатељи се не осећају сигурно да резевишу онлајн.
Проблем је и то што нас иде 5, једним аутом никако не можемо, а са два нам се не исплати...

Ali vas je dovoljno za rent-a-car...

Nidri je mesto sa lepom marinom i dobrim restoranima i dobar za izlazak uopšte ali lokacija nije najbolja jer je skroz suprotno od najboljih plaža i treba barem 40 minuta do sat i kusur vožnje kolima da se dođe do njih odatle. Agios Nikitas je na zapadu jako blizu Milos-a i Kathizme i dobra je lokacija za plaže ali to je ipak seoce bez mnogo večernjih događaja. Vasiliki je na jugu i to je ok lokacija + odatle ide trajekt za Kefaloniju. Blizu je Agiofili i relativno Egremni i Porto Katziki. On je između nešto za zabavu. Lefkas je na severu,glavni grad ostrva i ima dešavanja uveče ali opet treba voziti do plaža. Kao što vidiš ne postoji nijedno "kompletno" mesto zato pažljivo birajte za početak gde odsesti ako nemate ambiciju da se motorizujete.

Imaju one ture brodom ali kao i uvek to ti je pola sata po plaži čisto da ih osetiš...nema gušta u takvoj priči za mene.
 
Хвала на одговорима :)
Мени су јасне мане туристичких агенција у Србији, само моји пријатељи се не осећају сигурно да резевишу онлајн.
Проблем је и то што нас иде 5, једним аутом никако не можемо, а са два нам се не исплати...


Što se sigurnosti rezervisanja online tiče,tu nemaš apsolutno nikakve brige,booking.com je pouzdan sajt.
imaš još jednu opciju koju smo mi probali- www.greeka.com, malo drugačiji sajt od booking-a,kod njih pregledaš smeštajne kapacitete pa šalješ upite direktno vlasnicima smeštajnih objekata.
Čini mi se da smo mi baš preko greeke i bili na Lefkadi,al nisam sasvim sigurna,davno je bilo :)
 
Хвала још једном, значе ми ове информације, пошто нико од нас још није био тамо, а ја дуго нисам био у Грчкој (и још сам био на Халкидикију). :) Размотрићемо још неколико опција, али скоро сигурно нећемо ићи преко агенције.
 
naravno :D
Milos je na cca 30km od Nidrija, Egremni i Porto Kaciki cca 40km u jednom pravcu naravno :D ... meni licno najdraza je Egremni
imas jedan za mene mali raj iz nNdrija kad krenes ka Lefkasu na 10ak km i zove se "K beach club"... bar se nadam da jos uvek postoji...izguglaj jer veruj da je sve kao na slikama a uzivo jos jace...sam Lefkas ti je na cca 18km od Nidrija...km gore-dole
 
Mnogo. Jedno sat vremena vožnje do Porto Katzikija ako se sećam. Put sa dosta krivina i uzak u pojedinim delovima. Gore preko Lefkasa do Kathizme i tog dela ostrva generalno je bolji put,ali isto 30+ minuta. Za lepotu se mora i pomučiti malo :)

ne znam kakvog ste duha ali meni i mom :heart: nije bio problem da ustanemo oko 8h, dorucak na terasi, na skuter oko 9-9:30 i pravac plaze :D ni tih 80-100km lagane voznje oko 40km/h nije problem jer je krajolik lep i ima dobrih "stanki" za lepe fotke.
ko se pali na "plaza na 30m od apartmana" Lefkada nije za njega !
 
mi dosli busom i iznajmili skuter...kapiram da danas ko god ide na more malo i googla sta ima da se radi i gde su place...pa neki "rewiew"-ovi pa preporuke...
ali svako ima svoj dozivljaj mora i ocekivanja su nam svima razlicita.
Neko ocekuje da ce apartmanski (tipican Grcki smestaj) da bude kao u hotelu sa 4 zvezdice... hoce q!rac

ukusi su razliciti a ja sam uvek za akciju i tih 130e (skuter za 9dana + gorivo) su najbolje potrosene pare...nema stresa gde da parkiras ako nista drugo :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top