Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao Bojane,
to bi bilo super! :D Smestaj nam je u Nidriju. Probaj da mi posaljes pp posto ja nisam mogla tebi. Pozz :)

Poslato pp, potrazi u inbox :D

- - - - - - - - - -

Devojka i ja idemo 04. Vila Metropol,teget vectra Zr table,nadjite nas pa cemo se organizovati . Poz

Ja sam bio prosle godine u Metropol, OK e, imas veliki parking ispred vile, veoma blizu centra... e sad nevalja ako ti je pogled terase ispred
jer je jako bucno od auta i oni motorcici koji stalno prolaze :D :D ...
 
Bojane,reci mi sta mislis o tome da se u Lefkadu ponese camac,mali za 4 - 5 osoba sa malim motorom!? jako sam se zagrejao za tu opciju!

Ufff brate to ti je extra opcija,ako mene pitas... Samo ne ces moci bash na svaku plazu da ga nosis, jer su neke tesko dostapne, puno skala, karpe i sl...ali tamo gde se moze
sto da ne, mislim da ima jakooo dobrih malih plaza, onako "private" koj su bash cool....

P.S. Mozda se malo namucis ali mislim da ce se ispatiti.... i nosi gde god bio uvjek vodu i hranu :)
 
Nije jahta li za dvoje je super... to"sve u camac i laganica" nezz bash dali bi mogao, jer je ostrov velik i imas primer do Porto Katskiki oko 35-40km od Nidri autom...a sa camca...nezz bash, jer nije bash blizu
to mu dogje sa druge strane ostrva tako bi trebao da kruzis oko ceo ostrov i sl... Bolje da ga okacis na auto, pa kad stignes nosis na plazi i picis :) .. ali opet kazem, nezz koliko ti tezi taj camac i dali bi mogao
sve to sam.
 
druze idi na http://www.booking.com/ lepo sebi rezervisi smestaj...i uzivaj....cene su jeftinije nego u srbiji....ima svega i svacega ali smestaj uzmi u vezi onog sto te zanima ako je to provod to je Nidri ako su plaze sasvim sigurno agius nikolas.......ako budes isao smestaj ces naci izmedju 25e i 40e...samo ces morati od vile do vile da ides....i da se pogadjas...

Pozdrav, izabralismo Lefkadu, Ag. Nikitas 10 dana u polovini septembra. (malo se plasim vremena?).
Vec 3 godine trazim smestaj direktno bez agencije, i do sad nisam pogresio (pre toga Zakintos, Tasos, Skiatos). Taktika je sledeca : sajtovi TripAdvisor (gde imate ocene i komentare), takodje i booking.com (ali izbor je na booking je mali, nema sve) koji pomognu za izbor. Posto izaberete hotel, i ako dodatno imate cenu (preko booking-a ili venere.com ili drugi sajt za hotele) onda kontaktirate direktno hotel (nadjete njihov sajt) i mail-om trazite ponudu, u glavno dobije se bolja nego na booking-u. Posle mail-om mozete i da pregovarate o ceni i usluzi.

Medjutim, ovog puta, sam izabrao hotel bez procena iz tripadvisora ili booking-a (nema ga tamo), hotel Agatha, nadam se da da ce biti u redu. Bio neko tamo ?
 
Zdravo svima :)
Idem na Lefkadu u sept., prvi put :)

Da li neko ko je bio ove godine moze da mi kaze koliko je placao rent a car, scuter??
Gde je iznajmio, tj. gde je najpovoljnije?

Hvala unapred :)

Kada ides u septembru?
Drustvo i ja idemo 13.09. u vilu Dyonisos Nidri... I mene zanima iznajmljivanje skutera ... pa eto dobro bi dosla neka korisna informacija :) pozz
 
Pozdrav svima!
Malo da osvezimo ovu temu za leto 2014! :-D
Planiramo decko i ja da septembra idemo na Lefldu tacnije u Nidri.

Planiramo da odemo busom do Vasilikija pa da tu rentiramo auto (na 2 dana) i da odemo do Porto Katsiki-a i Egremnija.
E sad posto ne bih volela da izgubim pola dana u putu,zanima me da li je moguce da negde kod gore napomenutih plaza parkiramo auto i prespavamo u njemu da bi ujutru ranije dosli i imali vise vremena za uzivanje?
 
Pozdrav svima!
Malo da osvezimo ovu temu za leto 2014! :-D
Planiramo decko i ja da septembra idemo na Lefldu tacnije u Nidri.

Planiramo da odemo busom do Vasilikija pa da tu rentiramo auto (na 2 dana) i da odemo do Porto Katsiki-a i Egremnija.
E sad posto ne bih volela da izgubim pola dana u putu,zanima me da li je moguce da negde kod gore napomenutih plaza parkiramo auto i prespavamo u njemu da bi ujutru ranije dosli i imali vise vremena za uzivanje?

Pre Egremnija ima selo Athani,tu bi trebalo da ima neki smeštaj. Od Egremnija do Porto Katziki ne sećam se da sam video nijedno mesto. Znam da na Katziki-ju ponekad ima nekih noćnih žurki ali ne znam da li je prilaz sa mora ili odozgo,tj. da li spavaju na parkingu .
Iskreno ne bih preporučio takvu avanturu,previše je pusto i jezivo noću.

Lefkada se ne može iskusiti bez prevoza,ako zaglavite u Nidriju sa par izleta nije to to. Bolje vam je onda Agios Nikitas kao baza,barem do Kathizme možete i peške malte ne :D I Vasiliki je bolji,jer je gradska plaža solidna.
Bez kola je Nidri apsolutno najgora opcija.
 
Pre Egremnija ima selo Athani,tu bi trebalo da ima neki smeštaj. Od Egremnija do Porto Katziki ne sećam se da sam video nijedno mesto. Znam da na Katziki-ju ponekad ima nekih noćnih žurki ali ne znam da li je prilaz sa mora ili odozgo,tj. da li spavaju na parkingu .
Iskreno ne bih preporučio takvu avanturu,previše je pusto i jezivo noću.

Lefkada se ne može iskusiti bez prevoza,ako zaglavite u Nidriju sa par izleta nije to to. Bolje vam je onda Agios Nikitas kao baza,barem do Kathizme možete i peške malte ne :D I Vasiliki je bolji,jer je gradska plaža solidna.
Bez kola je Nidri apsolutno najgora opcija.

Iz Agios Nikitasa mozete peske i na Milos plazu peske...a i lepse je mestasce od Nidrija :)
 
Meni se npr.Vasiliki ne svidja uopste. Mi smo bili smesteni u Nidriju (nase agencije slabo rade Lefkadu, losa ponuda)....ni ne secam se plaze u Nidriju..... ali smo kad ustanemo i upalimo auto....do uvece nismo vracali, nije ostrvo toooooliko veliko, da cete izgubiti sate na putovanju :) Svaki dan imate vremena da obicete 1-2 plaze i uzivate. Lefkada, opet bi se vratila....ali stacionirala u Lefkasu (gl.gradu). Istocnu stranu ne bih ni obilazila vise, nema nista....male, bzv, sljunkovito-kamenite plaze.....ali zapadna strana.... PRELEPA!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top