LDP I Kosovo

(orbit):
A sta je to ceda uradio pa ga toliko cenis? Mozda hodas uspravno al ne mislis svojom glavom jel da mislis ne bi ti voleo cedu toliko koji je isti kao onaj sto ubi dr. Zorana Djindica. Ja znam sta je evolucija, i verovatno i ti al nemas pojma sta je svest! Pa kad to saznas, javi se mozda cemo imati o cemu da pricamo. Ovako cekajte da Kosovo bude nezavisno, pa da krenu sleperi odatle, bice droge, para za sve, nemoj se sekiras.
Ionako ti je mozak ko stara ves masina, ne pere nista a ispusta mnogo prljave vode. :grin:


Ceda je jedini politicar koji je uvek stajao iza svojih reci,nikada nije jedan dan pricao jedno a drugi dan drugo. Takodje on jedini sa svojim poslanicima postuje parlament i ponasa se u skladu sa bontonom: ne kliberi se,ne vredja,cuti dok drugi pricaju,itd. Da ne pricam o tome da mu je svaka misao i ideja na mestu,zeli da stvori buducnost za sve nas,a ne kao neki sto hoce da od Srbije da prave rusku provinciju. Ja mislim da su ovo dovoljni razlozi zbog kojih treba da se postuje Cedomir Jovanovic. Ne moras da ga volis to ti niko ne trazi ali za postovanje zaista ima osnova.
 
Hahahahahahahahahahahaha kakve sve gluposti mozes da cujes ovde pa to nije normalno.
Ispade ceda najveci posteni posteni srbin koji je ziv. A druga tita ponovo sahranise oni koji nisu ni bili zivi u njegovo vreme pa penjave nesto o njemu sto su procitali u nekakvom sanovniku! I da naravno Kurir je kriv svemu. Sta ces lazu novinari, to su izdajice hahahahahahaha. Po LDP knez Lazar je bio izdajica jer je pozvao srbe da idu na kosovo, a trebao je sa Turcima da napravi dil, mozda bi bili u uniji sa turskom ko zna. E bre da ste mi vi zivi i zdravi, a Ceda....... Snaci ce se on, i bez vas. Dragi gradjani i gradjanke......
 
Zbog cega se ovoliko prica o LDP...to je minorna partija, vode je duhovni i moralni patuljci...u istoriju srpskog naroda, prije svih srbijanaca, bice zapamceni kao izdajnici, negatori sopstvenog naroda
 
(orbit):
Hahahahahahahahahahahaha kakve sve gluposti mozes da cujes ovde pa to nije normalno.
Ispade ceda najveci posteni posteni srbin koji je ziv. A druga tita ponovo sahranise oni koji nisu ni bili zivi u njegovo vreme pa penjave nesto o njemu sto su procitali u nekakvom sanovniku! I da naravno Kurir je kriv svemu. Sta ces lazu novinari, to su izdajice hahahahahahaha. Po LDP knez Lazar je bio izdajica jer je pozvao srbe da idu na kosovo, a trebao je sa Turcima da napravi dil, mozda bi bili u uniji sa turskom ko zna. E bre da ste mi vi zivi i zdravi, a Ceda....... Snaci ce se on, i bez vas. Dragi gradjani i gradjanke......
Pa koliko vas to ima (delimično pismenih) patriota ! Čeda i Srbe pišete malim slovima a Turci velikim i Kurir velikim ! A možda bi bilo pametnije da je Presvetli knez Lazar "napravio dil" sa Osmanlijama , jer su Srbi silno izginuli braneći i Srbiju i Evropu na Kosovu.Ali pošto smo mi tada slagali Evropu da smo pobedili na Kosovu (Turci se povukli da sahrane Murata),po Evropskim dvorovima organizovani balovi i crkvena zvona zvonila širom Evrope u čast Srpske pobede .Karađorđe je tri ustanka podigao , prepolovio muško stanovništvo Srbije a nije uradio ništa (ni pedalj zemlje).Ponovo u prvom svetskom prepolovljeno muško stanovništvo.U drugom preko milion Srba (nisam baš siguran - možda i više).........Da smo pravili dilove umesto ginuli sad bi nas bilo ne osam nego dvesta miliona (procena demografa). Hrvatska , Bosna,Makedonija......nebi ni postojali.Skoro ceo balkan bi bio Srpski .Split i Skadar su nekad bili Srpske prestonice.NARAVOUČENIJE : MNOGO JE VAŽNIJE SAČUVATI NAROD NEGO TERITORIJE ! Šipci su nam i natalitetom uzeli Kosovo ! U poslednjih deset godina broj Srba se smanjio za 350.000 ! Ako se ovakav kvazipatriotski trend nastavi, Srbija će poželeti SRBA ali SRBA nigde biti neće..........
 
DOBROSTOJECI:
Pa koliko vas to ima (delimično pismenih) patriota ! Čeda i Srbe pišete malim slovima a Turci velikim i Kurir velikim ! A možda bi bilo pametnije da je Presvetli knez Lazar "napravio dil" sa Osmanlijama , jer su Srbi silno izginuli braneći i Srbiju i Evropu na Kosovu.Ali pošto smo mi tada slagali Evropu da smo pobedili na Kosovu (Turci se povukli da sahrane Murata),po Evropskim dvorovima organizovani balovi i crkvena zvona zvonila širom Evrope u čast Srpske pobede .Karađorđe je tri ustanka podigao , prepolovio muško stanovništvo Srbije a nije uradio ništa (ni pedalj zemlje).Ponovo u prvom svetskom prepolovljeno muško stanovništvo.U drugom preko milion Srba (nisam baš siguran - možda i više).........Da smo pravili dilove umesto ginuli sad bi nas bilo ne osam nego dvesta miliona (procena demografa). Hrvatska , Bosna,Makedonija......nebi ni postojali.Skoro ceo balkan bi bio Srpski .Split i Skadar su nekad bili Srpske prestonice.NARAVOUČENIJE : MNOGO JE VAŽNIJE SAČUVATI NAROD NEGO TERITORIJE ! Šipci su nam i natalitetom uzeli Kosovo ! U poslednjih deset godina broj Srba se smanjio za 350.000 ! Ako se ovakav kvazipatriotski trend nastavi, Srbija će poželeti SRBA ali SRBA nigde biti neće..........
Има ту понешто и тачно, али ти си тако овде "помешао бабе и жабе"...
 
DOBROSTOJECI:
Draga gospođice ! Vaš komentar mog posta je O.K. Ponele me emocije .........
Voleo bi samo da je malo širi (ako zaslužuje) . :cry:


Уз напомену да нисам госпођица, већ госпођа (још мало па 20 година у том статусу), ево, укратко:


Pa koliko vas to ima (delimično pismenih) patriota ! Čeda i Srbe pišete malim slovima a Turci velikim i Kurir velikim !
О. К.

A možda bi bilo pametnije da je Presvetli knez Lazar "napravio dil" sa Osmanlijama , jer su Srbi silno izginuli braneći i Srbiju i Evropu na Kosovu.
Можда. Али, историјске конкретне околности...

Ali pošto smo mi tada slagali Evropu da smo pobedili na Kosovu (Turci se povukli da sahrane Murata)
Тешко да смо могли неког "слагати", дакле, мало натегнуто.

,po Evropskim dvorovima organizovani balovi i crkvena zvona zvonila širom Evrope u čast Srpske pobede
Звонила.
.Karađorđe je tri ustanka podigao , prepolovio muško stanovništvo Srbije a nije uradio ništa (ni pedalj zemlje).
Урадио је - много, само су плодови стигли нешто касније. (Устанак је, ипак, био неизбежан, и историјски "потребан".

Ponovo u prvom svetskom prepolovljeno muško stanovništvo.
тачно. И Мооожда се могло, али само одгодити. Али, опет с обзором на силу историјских прилика - тешко

U drugom preko milion Srba (nisam baš siguran - možda i više).........
за ово сагласна - мислим да се могло избећи, али проклети пуч 27. марта...

Da smo pravili dilove umesto ginuli sad bi nas bilo ne osam nego dvesta miliona (procena demografa).
Дакле, некад се то могло, некад не

Hrvatska , Bosna,Makedonija......nebi ni postojali.Skoro ceo balkan bi bio Srpski .Split i Skadar su nekad bili Srpske prestonice
.
Да су се неке ствари радиле другачије - највероватније.

NARAVOUČENIJE : MNOGO JE VAŽNIJE SAČUVATI NAROD NEGO TERITORIJE !
Народ, и осећај националне свести у правом смислу, јесу важнији. Али , и територија није неважна.

Šipci su nam i natalitetom uzeli Kosovo ! U poslednjih deset godina broj Srba se smanjio za 350.000 !
Има дпоста истине.

Ako se ovakav kvazipatriotski trend nastavi,
Srbija će poželeti SRBA ali SRBA nigde biti neće........

Сваки квазипатриотски и "турбосрпски" фазон је, слажем се, погубан.

Али, понекад се разликујемо у неким нијансама схватања тих појмова, које нису (нијансе) тако небитне.
 
U bilo kakvom razgovoru oko Kosova treba odmah zaboraviti ''srednjovekovnu'' argumentaciju. Znači, nikome ne objašnjavati kako mi treba da zadržimo Kosovo zato što je pre 700 godina bilo naše. Jedini mogući argument tu može biti sadašnja povreda suvereniteta. Samo to govore i Rusi. Srednjovekovnim događajima se u pristojnom svetu bave samo Istoričari, arheolozi i kustosi. Političare to ne zanima.
 
DOBROSTOJECI:
Pa koliko vas to ima (delimično pismenih) patriota ! Čeda i Srbe pišete malim slovima a Turci velikim i Kurir velikim ! A možda bi bilo pametnije da je Presvetli knez Lazar "napravio dil" sa Osmanlijama , jer su Srbi silno izginuli braneći i Srbiju i Evropu na Kosovu.Ali pošto smo mi tada slagali Evropu da smo pobedili na Kosovu (Turci se povukli da sahrane Murata),po Evropskim dvorovima organizovani balovi i crkvena zvona zvonila širom Evrope u čast Srpske pobede .Karađorđe je tri ustanka podigao , prepolovio muško stanovništvo Srbije a nije uradio ništa (ni pedalj zemlje).Ponovo u prvom svetskom prepolovljeno muško stanovništvo.U drugom preko milion Srba (nisam baš siguran - možda i više).........Da smo pravili dilove umesto ginuli sad bi nas bilo ne osam nego dvesta miliona (procena demografa). Hrvatska , Bosna,Makedonija......nebi ni postojali.Skoro ceo balkan bi bio Srpski .Split i Skadar su nekad bili Srpske prestonice.NARAVOUČENIJE : MNOGO JE VAŽNIJE SAČUVATI NAROD NEGO TERITORIJE ! Šipci su nam i natalitetom uzeli Kosovo ! U poslednjih deset godina broj Srba se smanjio za 350.000 ! Ako se ovakav kvazipatriotski trend nastavi, Srbija će poželeti SRBA ali SRBA nigde biti neće..........

Da si malo pametniji ne bi trabunjao o pravopisnim greskama nego bi razmisljao pre nego kucas ovakve gluposti. Ne znam jesi li zavrsio bilo kakvu skolu ali tvoji argumenti su dobri i vredni za jednog prosecnog komunalca.
Prvo mi nismo ni pobedili tursku na kosovu, a turci su se povukli jer im je zelja za vlascu posle smrti sultana Muata bila jaca od osvajanja teritorija, po koje su se kasnije vratili. (br. 1 istorijska lekcija)
Koliko znam bila su dva srpska ustanka, i jedan je samo podigao Karadjordje, i to onaj prvi. A tada smo dobili i prvu drzavu, posle ko zna koliko vremena. Iluzorno je kada neko kao ti, pokusava da kaze da Karadjordje nije nista ucinio za Srbiju. I da te potdetim kasnije da smo dobili devet nahija, gde se Srbija znacajno prosirila. (br.2 istorijska lekcija)
Da smo pravili dilove, sad bi nas mozda bilo i 400 miliona la bi ziveli u nekoj Turskoj, Nemackoj, ili Austriji. Jednu stvar mora da znas pre nego lupetas ovakve gluposti. "Drzavu cini 1. teritorija 2. stanovnistvo 3. suverena javna vlast". Bez jednog od ta tri to nije drzava pa bio imalo vas 700 miliona.
I kad na kraju pricas o tome da je mnogo bitnije sacuvati narod nego teritorije seti se da taj narod treba negde da zivi, a bez teritorije tesko ili nemoguce. Skoro ceo Blakan bi bio srpski, ali ne bi bilo Srbije i mi se ne bi zvali srpski narod nego ko zna....... I zapamti Split i Skadar nikad nisu bile srpske prestonice. Odakle ti svi ti podaci i sta si ti ucio Bog sveti zna ali vecu gomilu gluposti i neznanja na jednom mestu nisam video.
Narod bez teritorije nije narod vec obicna skupina ljudi koji nemaju svoj vlastiti identitet niti je drzava, dok teritorija bez naroda nije drzava.
Zato pamet u glavu veliki srpski diplomato, pa prvo knjiga i mozak pa nek onda pregovori pocnu.....
 
(orbit):
Da si malo pametniji ne bi trabunjao o pravopisnim greskama nego bi razmisljao pre nego kucas ovakve gluposti. Ne znam jesi li zavrsio bilo kakvu skolu ali tvoji argumenti su dobri i vredni za jednog prosecnog komunalca.
Prvo mi nismo ni pobedili tursku na kosovu, a turci su se povukli jer im je zelja za vlascu posle smrti sultana Muata bila jaca od osvajanja teritorija, po koje su se kasnije vratili. (br. 1 istorijska lekcija)
Koliko znam bila su dva srpska ustanka, i jedan je samo podigao Karadjordje, i to onaj prvi. A tada smo dobili i prvu drzavu, posle ko zna koliko vremena. Iluzorno je kada neko kao ti, pokusava da kaze da Karadjordje nije nista ucinio za Srbiju. I da te potdetim kasnije da smo dobili devet nahija, gde se Srbija znacajno prosirila. (br.2 istorijska lekcija)
Da smo pravili dilove, sad bi nas mozda bilo i 400 miliona la bi ziveli u nekoj Turskoj, Nemackoj, ili Austriji. Jednu stvar mora da znas pre nego lupetas ovakve gluposti. "Drzavu cini 1. teritorija 2. stanovnistvo 3. suverena javna vlast". Bez jednog od ta tri to nije drzava pa bio imalo vas 700 miliona.
I kad na kraju pricas o tome da je mnogo bitnije sacuvati narod nego teritorije seti se da taj narod treba negde da zivi, a bez teritorije tesko ili nemoguce. Skoro ceo Blakan bi bio srpski, ali ne bi bilo Srbije i mi se ne bi zvali srpski narod nego ko zna....... I zapamti Split i Skadar nikad nisu bile srpske prestonice. Odakle ti svi ti podaci i sta si ti ucio Bog sveti zna ali vecu gomilu gluposti i neznanja na jednom mestu nisam video.
Narod bez teritorije nije narod vec obicna skupina ljudi koji nemaju svoj vlastiti identitet niti je drzava, dok teritorija bez naroda nije drzava.
Zato pamet u glavu veliki srpski diplomato, pa prvo knjiga i mozak pa nek onda pregovori pocnu.....
Слажем се највећим делом, рекао си му у ствари исто што и ја.

Само, имам питање, то јест, подстицај на размишљање, поводом болдираног:
како и зашто су од овог, доиста, углавном, правила, изузети, на пример, пре свега Јевреји (врло дуго били без државе, а опстали), и Роми, и данас без државе, па и Курди?
 
Nisu izuzeti samo se tako cini na prvi pogled. Oni nisu imali drzavu, nista od toga i niko ih u svetu nije uzimao za ozbiljno niti i dalje to radi. Dobijaju nek statuse u okviru nekih postojecih drzava ali ne mogu da kazu da su narod. Jesi cuo nekad za Kurdistanski NAROD, u pravom smislu te reci. Niti ces. Ako si bez teritorije kojom ti upravljas bez ogranicenja ne mozes odlucivati ni o cemu, niko nece shvatiti tvoje potrebe. Zato se svi bore za svoje teritorije, za neko parce zemlje s kojim ce se poistovetiti i dati im identitet i priliku da se, kao ozbiljni predstave svetu. Pa zar mislis da bi palestinci ratovali toliko godina i trazili svoju drzavu, da ona nije bitna ili kako rece onaj, da nista ne znaci nego vazno da su oni 300 miliona? Zar zbog toga ginu svaki dan. Al ljudi kao on to nece shvatiti nikada.
 
(orbit):
Nisu izuzeti samo se tako cini na prvi pogled. Oni nisu imali drzavu, nista od toga i niko ih u svetu nije uzimao za ozbiljno niti i dalje to radi. Dobijaju nek statuse u okviru nekih postojecih drzava ali ne mogu da kazu da su narod. Jesi cuo nekad za Kurdistanski NAROD, u pravom smislu te reci. Niti ces. Ako si bez teritorije kojom ti upravljas bez ogranicenja ne mozes odlucivati ni o cemu, niko nece shvatiti tvoje potrebe. Zato se svi bore za svoje teritorije, za neko parce zemlje s kojim ce se poistovetiti i dati im identitet i priliku da se, kao ozbiljni predstave svetu. Pa zar mislis da bi palestinci ratovali toliko godina i trazili svoju drzavu, da ona nije bitna ili kako rece onaj, da nista ne znaci nego vazno da su oni 300 miliona? Zar zbog toga ginu svaki dan. Al ljudi kao on to nece shvatiti nikada.
Добро, оставимо Курде, у смислу општег значаја, и ипак условно речено, као "локалну појаву".

Али, Јевреји су итекако значајан народ, то не треба ни помињати. (А и Роми, иако посебна прича, на неки начин такође).

И не бих рекла да "нису узимани за озбиљно", ако су кроз историју толико уништавани, прогоњени. Ако су оптужени за сва зла и "завере" овог света.

А, упркос томе, и без државе тако дуго, опет, постоје у континуитету дословце - хиљадама година.

(У ствари, то је већ увелико изишло из оквира почетне теме, али ми је, напросто, дошло у том тренутку као асоцијација).
 
(orbit):
Koliko znam bila su dva srpska ustanka, i jedan je samo podigao Karadjordje, i to onaj prvi. A tada smo dobili i prvu drzavu, posle ko zna koliko vremena. Iluzorno je kada neko kao ti, pokusava da kaze da Karadjordje nije nista ucinio za Srbiju. I da te potdetim kasnije da smo dobili devet nahija, gde se Srbija znacajno prosirila. (br.2 istorijska lekcija)
Karađorđe je značajan pre svega zato što su zahvaljujući njemu kasniji srpski vladari imali u rukama i potencijalni argument sile, ali za njegova vakta državu imali nismo. To su posle postepeno isposlovali tek Obrenovići.
Karađorđe je ubijen 1817., zadnji turski vojnik je napustio Srbiju tek 50 godina kasnije, a zvaničnom državno priznanje dobili smo 1878. U međuvremenu je samo povećavan nivo autonomije u okviru Turske, kao i teritorija koju je autonomna oblast obuhvatala.
(orbit):
I kad na kraju pricas o tome da je mnogo bitnije sacuvati narod nego teritorije seti se da taj narod treba negde da zivi, a bez teritorije tesko ili nemoguce. Skoro ceo Blakan bi bio srpski, ali ne bi bilo Srbije i mi se ne bi zvali srpski narod nego ko zna....... .
Nevolja je u tome što mi jesmo suočeni s potencijalnim gubitkom dela teritorije. Imajući u vidu činjenicu da je to sasvim realna opcija naravno da se mora misliti i šta ćemo sa svojim narodom tamo. Znači treba se boriti za to da u slučaju nezavisnosti oni koji odluče da ostanu imaju što je moguće veće povlastice, a onima koji se odluče za odlazak osigurati sredstva za nastavak života u drugim delovima Srbije.
 
Norma Kampl:
Слажем се највећим делом, рекао си му у ствари исто што и ја.

Само, имам питање, то јест, подстицај на размишљање, поводом болдираног:
како и зашто су од овог, доиста, углавном, правила, изузети, на пример, пре свега Јевреји (врло дуго били без државе, а опстали), и Роми, и данас без државе, па и Курди?

Навела си случајеве тј. народе који су ИЗУЗЕТАК који потврђује правило !
 
nesha taxista:
Karađorđe je značajan pre svega zato što su zahvaljujući njemu kasniji srpski vladari imali u rukama i potencijalni argument sile, ali za njegova vakta državu imali nismo. To su posle postepeno isposlovali tek Obrenovići.
Karađorđe je ubijen 1817., zadnji turski vojnik je napustio Srbiju tek 50 godina kasnije, a zvaničnom državno priznanje dobili smo 1878. U međuvremenu je samo povećavan nivo autonomije u okviru Turske, kao i teritorija koju je autonomna oblast obuhvatala.

Nevolja je u tome što mi jesmo suočeni s potencijalnim gubitkom dela teritorije. Imajući u vidu činjenicu da je to sasvim realna opcija naravno da se mora misliti i šta ćemo sa svojim narodom tamo. Znači treba se boriti za to da u slučaju nezavisnosti oni koji odluče da ostanu imaju što je moguće veće povlastice, a onima koji se odluče za odlazak osigurati sredstva za nastavak života u drugim delovima Srbije.

Evo konacno jednog normalnog coveka, verovatno pripada LDP, ali s kim mozes da pricas pametno. Svaka cast.
Tacno je to za Karadjordja, ali on je poceo osnivati prvu srpsku drzacu, udario joj je temelje, i nekoliko godina na srpskoj teritoriji nije bilo turskih vojnika, da bi nas Tursci ponovo osvojili. Njegov znacaj i doprinos je veliki jer oznacava pocetak osnivanja srpske drzava koja je morala doci kasnije, zato njegov znacaj nikako se ne moze umanjiti.
Slazem se s drugim delom, mada treba se boriti za to da Kosovo ipak ostane u sastavu Srbije, ali ako vec mora da ode, treba se izboriti za sto bolju poziciju Srba tamo i garantovati im neka odredjena prava.
 
(orbit):
Hahahahahahahahahahahaha kakve sve gluposti mozes da cujes ovde pa to nije normalno.
Ispade ceda najveci posteni posteni srbin koji je ziv. A druga tita ponovo sahranise oni koji nisu ni bili zivi u njegovo vreme pa penjave nesto o njemu sto su procitali u nekakvom sanovniku! I da naravno Kurir je kriv svemu. Sta ces lazu novinari, to su izdajice hahahahahahaha. Po LDP knez Lazar je bio izdajica jer je pozvao srbe da idu na kosovo, a trebao je sa Turcima da napravi dil, mozda bi bili u uniji sa turskom ko zna. E bre da ste mi vi zivi i zdravi, a Ceda....... Snaci ce se on, i bez vas. Dragi gradjani i gradjanke......

Ti i dalje nisi opovrgao nista od onoga sto sam ja navela.
 
Dobrostojeci: Šipci su nam i natalitetom uzeli Kosovo ! U poslednjih deset godina broj Srba se smanjio za 350.000 !

Zasto? Rat, a posle toga Srbiju su napustile sve mlade i pametne glave. Zasto? To pitaj radikalnu stranku i SPS.
 
od mene zavisi:
Ceda je jedini politicar koji je uvek stajao iza svojih reci,nikada nije jedan dan pricao jedno a drugi dan drugo. Takodje on jedini sa svojim poslanicima postuje parlament i ponasa se u skladu sa bontonom: ne kliberi se,ne vredja,cuti dok drugi pricaju,itd. Da ne pricam o tome da mu je svaka misao i ideja na mestu,zeli da stvori buducnost za sve nas,a ne kao neki sto hoce da od Srbije da prave rusku provinciju. Ja mislim da su ovo dovoljni razlozi zbog kojih treba da se postuje Cedomir Jovanovic. Ne moras da ga volis to ti niko ne trazi ali za postovanje zaista ima osnova.

Ха ха ха ха ха ха ха Чеда за поштовање, па чиме Вас хране. Еј бре!!!
 
(orbit):
Evo konacno jednog normalnog coveka, verovatno pripada LDP, ali s kim mozes da pricas pametno. Svaka cast.
Tacno je to za Karadjordja, ali on je poceo osnivati prvu srpsku drzacu, udario joj je temelje, i nekoliko godina na srpskoj teritoriji nije bilo turskih vojnika, da bi nas Tursci ponovo osvojili. Njegov znacaj i doprinos je veliki jer oznacava pocetak osnivanja srpske drzava koja je morala doci kasnije, zato njegov znacaj nikako se ne moze umanjiti.
Istoričari više smatraju da on nije zapravo imao veće ideje od poboljšanja užasnog položaja u kom se srpski narod tad nalazio. Uostalom, inicijalna kapsla za ustanak je bila ubijanje većeg broja viđenijih Srba, te bi se cela stvar više mogla posmatrati u svetlu borbe za goli opstanak. Ipak, u narodu se uvrežilo lepše mišljenje o Karađorđu nego o Milošu iako je ovaj drugi zapravo bio mnogo efikasniji u ostvarenju cilja stvaranja savremene srpske državnosti. Ovo zbog toga što je Karađorđe vodio prave i krvave bitke, dok je Miloš uglavnom išao na pregovore. Međutim, Karađorđe je na kraju izgubio, a Miloš pobedio. Nije loše prisetiti se...
 
Сваки квазипатриотски и "турбосрпски" фазон је, слажем се, погубан.

Али, понекад се разликујемо у неким нијансама схватања тих појмова, које нису (нијансе) тако небитне.


Poštovana gospođo ! Hvala Vam na odgovoru . Mada su neki Vaši stavovi malo magloviti i neodređeni gotovo politikantski (mogu se tumačiti i ovako i onako - po potrebi),i imam utisak i pomalo ideološki obojeni.Ne zamerite mi na iskrenosti . S poštovanjem .....DOBROSTOJEĆI .
 
(orbit):
Da si malo pametniji ne bi trabunjao o pravopisnim greskama nego bi razmisljao pre nego kucas ovakve gluposti. Ne znam jesi li zavrsio bilo kakvu skolu ali tvoji argumenti su dobri i vredni za jednog prosecnog komunalca.
Prvo mi nismo ni pobedili tursku na kosovu, a turci su se povukli jer im je zelja za vlascu posle smrti sultana Muata bila jaca od osvajanja teritorija, po koje su se kasnije vratili. (br. 1 istorijska lekcija)
Koliko znam bila su dva srpska ustanka, i jedan je samo podigao Karadjordje, i to onaj prvi. A tada smo dobili i prvu drzavu, posle ko zna koliko vremena. Iluzorno je kada neko kao ti, pokusava da kaze da Karadjordje nije nista ucinio za Srbiju. I da te potdetim kasnije da smo dobili devet nahija, gde se Srbija znacajno prosirila. (br.2 istorijska lekcija)
Da smo pravili dilove, sad bi nas mozda bilo i 400 miliona la bi ziveli u nekoj Turskoj, Nemackoj, ili Austriji. Jednu stvar mora da znas pre nego lupetas ovakve gluposti. "Drzavu cini 1. teritorija 2. stanovnistvo 3. suverena javna vlast". Bez jednog od ta tri to nije drzava pa bio imalo vas 700 miliona.
I kad na kraju pricas o tome da je mnogo bitnije sacuvati narod nego teritorije seti se da taj narod treba negde da zivi, a bez teritorije tesko ili nemoguce. Skoro ceo Blakan bi bio srpski, ali ne bi bilo Srbije i mi se ne bi zvali srpski narod nego ko zna....... I zapamti Split i Skadar nikad nisu bile srpske prestonice. Odakle ti svi ti podaci i sta si ti ucio Bog sveti zna ali vecu gomilu gluposti i neznanja na jednom mestu nisam video.
Narod bez teritorije nije narod vec obicna skupina ljudi koji nemaju svoj vlastiti identitet niti je drzava, dok teritorija bez naroda nije drzava.
Zato pamet u glavu veliki srpski diplomato, pa prvo knjiga i mozak pa nek onda pregovori pocnu.....

Razmišljao sam dali da uopšte odgovorim ! Taj nabusiti stil sa ponižavanjem i vređanjem učesnika foruma sam po sebi govori o kulturi i intelektualnom potencijalu persone ! I molim te (pošto sam ja slobodan čovek),da mi se ne obraćaš u imperativu ! Na forum se uključijem da vidim šta drugi ljudi misle , da razmenim stavove i NEŠTO NAUČIM ! Tvoje poznavanje istorije (sudeći po ovome što si naposao) , potiče iz školskih knjiga štampanih u vreme Broza.U to vreme ceo društveni život je bila jedna farsa ! Potraži malo "alternativne" istorije svežijeg datuma . Pokušaću da malo pojasnim svoj stav: nigde nisam rekao da je teritorija nevažna,ali smatram da su ljudi (narod) važniji . Ovih meseci svi razvališe usta o Kosovu (teritoriji),Srbe sa Kosova poneko spomene samo onako - usput, pa više se priča i o manastirima i "Srpskim svetinjama" , nego o ŽIVIM Srbima ......BRUKA !!! Mi smo gotovo "ugrožena vrsta" jer nas je svakim danom sve manje i manje.....Nebeski narod !
 
021123456789:
Dobrostojeci: Šipci su nam i natalitetom uzeli Kosovo ! U poslednjih deset godina broj Srba se smanjio za 350.000 !

Zasto? Rat, a posle toga Srbiju su napustile sve mlade i pametne glave. Zasto? To pitaj radikalnu stranku i SPS.
Apsolutno ste u pravu ,uz mali dodatak da statistika beleži početak tako pogubnih činjenica upravo od vremena dolaska na vlast te komunističke koalicije SPS + SRS !
 

Back
Top