LDP I Kosovo

DOBROSTOJECI:
sumpor:
A sad ozbilno, koji % gore - dole,nije odlučujuće. Šta misliš ima li u budućnosti perspektive za Srbe na Kosmetu , bez obzira kakav će Kosmet dobiti status ? Mislim na naredne decenije .
E sad me plasis.
A zasto ti neverujes da postoje Srbi koji vole i zele da zive dole, ja znam dosta njih. Kad kazem zive, mislim ZIVE. Mada to ukljucuje i osnovna ljudska prava koja danas nemaju. Nada umire zadnja u coveku.
Uostalom, sta mislis o perspektivi ljudi iz recimo Majdanpeka, Kragujevca.. celoj Srbiji ili
recimo Kanadjana?
 
sumpor:
DOBROSTOJECI:
E sad me plasis.
A zasto ti neverujes da postoje Srbi koji vole i zele da zive dole, ja znam dosta njih. Kad kazem zive, mislim ZIVE. Mada to ukljucuje i osnovna ljudska prava koja danas nemaju. Nada umire zadnja u coveku.
Uostalom, sta mislis o perspektivi ljudi iz recimo Majdanpeka, Kragujevca.. celoj Srbiji ili
recimo Kanadjana?
Naprotiv,verujem da žele da ostanu i žive tamo.Ali koliko je to realno u neprijateljskom okruženju ? Predpostavljam da će im deca ići na školovanje van Kosmeta,zapošljavati se ....i da će taj tihi proces odlaska da traje....Slično je sa izbeglicama iz Hrvatske, vratili su se tamo uglavnom babe i dede ....i za 20-tak godina tamo Srba će biti u nekom simboličnom procentu . Majdanpek i Kragujevac su nešto drugo .Propali državni giganti koje treba.........da bi se sprečila ekonomska migracija ! A za Kanadu mi puca kaiš !
 

Back
Top