Lazni prijatelji.....

pa razočarala sam se u većinu prijateljica, kad tad
ali svakoj sam oprostila, nastavila druženje ali s daleko većim oprezom, manje sam pričala o svojoj intimi, više su to bila neka viđanja za razbibrigu.

kao i Malom čičku, i meni su roditelji najveća podrška, porodica uopšte... imam dve sestre i jedva čekam da još malo porastu, jer znam da me one nikad ne bi izneverile...

moja preporuka ti je da ne "vežeš zlo za srce", što kažu i ne budeš zlopamtilo.
najveća kazna za takve osobe je da ti budeš srećna i da uživaš u životu :)

I ti mudro zboriš! :)
 
Razocaravala sam se toliko puta u zivotu-u ljude, postupke...budem tuzna zbog toga sto ti ljudi koje sam smatrala prijateljima obicnu padnu na nekim sitnicama...:(

A jesi li se nekad obradovala? Šta se dešava kad nas neko demantuje, iznenadi, oduševi svojim prijateljstvom baš kad nam je najteže i baš kad to od njega nismo očekivali?
Da li nas može svako povrediti ili samo onaj koga neoprezno pustimo blizu srcu?
Koliko smo i sami krivi?
Inače, baš te sitnice koje život znače najčešće i "dobijamo" od prijatelja, zar ne?
 
Svakome se desi, cak ja mislim da je to jedan od normalnih procesa prilikom odrastanja i sazrevanja.
Uvek treba covek biti na oprezu, i koliko trazio razlog u drugima za neki njihov los postupak, treba ga traziti i u sebi. Surovo zvuci, ali ja to tako vidim. Ponekad, neki nas gest, rec ili sta vec bude pogresno shvacena na toj drugoj strani,a mitoga nismo svesni.
 
Nemam laznih prijatelja
Imam vrlo uzak krug osoba koje mogu nazvati prijateljima, ali znam da su pravi prijatelji
I znamo sta mozemo da ocekujemo u odnosu
Poznaju me dobro, kao i ja njih, pa nema nerazumevanja
Takve odnose gradim vremenom, a kako ih sada gradim na jedan drugaciji nacin nego kad sam bila mladja, ne ostavljam prostora sebi da se razocaram jer znam sta od koga mogu da ocekujem
Prvo, ne treba imati previse ocekivanja ni od samog sebe, a kamoli od drugih
kad tako gledas na stvari, zivot je mnogo laksi
Mislim da nije tako jednostavno.
Lako je imati umerena očekivanja kada znaš granice drugog šta želi a šta može da uradi.
Ima ljudi koji stalno podgrevaju očekivanja kod drugih i tako sebi ostvare korist a kad je na njih red da ostvare nešto što Ti želiš jednostavno nestanu.Ima mnogo bitangi:cool:
 

Back
Top