Kvalifikacioni ispiti za upis u srednje škole

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa ako neko hoce nesto konkretnije to ne mora da bude kuvar, poslasticar ili pekar ima jako dobrih pa cak po meni i boljih smerova nego gimnazija !
po meni je takodje gimnazija sranje ista je kao osnovna sve ucis, a na kraju pola ti nece trebati u zavisnosti koji fakulteti si izabrao !
ja sam hteo turisticku ali nisma imao poena za nju pa sam sad u gimnaizji ! :(
 
u gimnaziji se takodje uchish opshtoj kulturi (shto se potpuno zanemaruje u struchnim shkolama)

... a, ocito je da nam je svima potrebna...

Bas tako, BRAVO!
Moja drugarica koja uci u gimn, takodje, je rekla na muzickom da je naucila o zivotu Shubana, umesto Shuberta... I ona ce kao da bude neki doktor ili inzenjer sa faxom, a ne zna nesto osnovno.....-----opsta kultura u minusu (mnogima!)
 
da li neko ima testove za prijemni iz mate ili srpskog od prosle godine.Davao nam je nastavnik testove iz srpskog broj 3 i broj 5 od prosle godine ali nemam testove za matematiku od prosle godine.Pa ako bi neko mogo da okaci sliku ili sajt na kome mogu da ih vidim,hvala unapred

eh, zhao mi je shto sam bacio sad.....
imao sam vishe od 15 razlichitih
 
da li neko ima testove za prijemni iz mate ili srpskog od prosle godine.Davao nam je nastavnik testove iz srpskog broj 3 i broj 5 od prosle godine ali nemam testove za matematiku od prosle godine.Pa ako bi neko mogo da okaci sliku ili sajt na kome mogu da ih vidim,hvala unapred

imam ja 20 iz mate i 23 iz srpskog sve sa koricama....sa prijemnog......ali sta mi to vredi....nastrebati sve te je kao preci zbirku......... :roll:
 
u gimnaziji se takodje uchish opshtoj kulturi (shto se potpuno zanemaruje u struchnim shkolama)

A jok.... Opstoj kulturi se ucis svuda, a ne samo u skoli. To sto sam zavrsio tehnicku skolu (sad sam uveliko na studijama istih) ne znaci da sam ostao uskracen za opstu kulturu. Jednostavno, zanima me kako filkozofija i umetnost, tako i teorijska fizika, knjizevnost, mitologogije, staroegipatsko pismo i jos trista trica i za jednog buduceg inzinjera potpuno beskorisnih stvari.

Ukratko: Ni najbolja gimnazija nece od sabana napraviti coveka.
 
Ukratko: Ni najbolja gimnazija nece od sabana napraviti coveka.
Ne mora da krene od shabana - niti shabani dolaze u nju, osim ukoliko nisu imali neku neposhtenu priliku. Ali od potencijala ona pravi dobitak, a od proseka pravi stuchnjaka.
Dosta toga je u osobi, ali nema onog ko se nije bar malo opametio u gimnaziji. Sve je to, naravno, relativno, a i varijabilno u odnosu na shkolu, ali je u globalu - tako. ;)
 
Ti bi nesto perspektivnije, kuvar, pekar, poslasticar.....:eek:

Ja nikad ne bi upisala gimnaziju,i nije tacno da jedino poslasticar i kuvar ima osim gimnazije.Posle gimnazije nisi nista,ustvari danas posle uglavnom bilo koje srednje skole ne mozes da radis,ali ipak kad zavrsis ekonomsku ti si ekonomski tehnicar,a sta si kad zavrsis gimnaziju?Moja drugarica hoce u gimnaziju i nece da cuje za drugu skolu,a posle ce na fakultet za psihologa.A sta ako nesto iskrsne?Nikad ne zna sta ce je snaci u zivotu i da li ce zavrsiti fakultet.:confused:
 
Ja nikad ne bi upisala gimnaziju,i nije tacno da jedino poslasticar i kuvar ima osim gimnazije.Posle gimnazije nisi nista,ustvari danas posle uglavnom bilo koje srednje skole ne mozes da radis,ali ipak kad zavrsis ekonomsku ti si ekonomski tehnicar,a sta si kad zavrsis gimnaziju?Moja drugarica hoce u gimnaziju i nece da cuje za drugu skolu,a posle ce na fakultet za psihologa.A sta ako nesto iskrsne?Nikad ne zna sta ce je snaci u zivotu i da li ce zavrsiti fakultet.:confused:
Da svi razmišljaju kao ti, ne bi bilo bash puno obrazovanih ljudi. A shta to može da iskrsne? :roll:
I šta treba da znači to da si ništa posle gimnazije? Zašto si u tripu da se ''glavno'' obrazovanje završava posle srednje škole? Zašto je bitna vokacija posle srednje škole, a ne ona, po logici stvari, posle fakulteta?
Nije imperativ raditi posle škole.. :confused:
Glupih li argumenata.. :dash:

* Verujem da ne bi upisala gimnaziju..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top