Kvalifikacije za SP 2010 Juzna Afrika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Što se tiče evropskog baraža Rusi su po meni glavni favoriti i imaju velike šanse za prolaz na SP . Njih je malo trema razbila protiv Nemaca koji su ih pobedom 1-0 gurnuli u baraž.Najneizvesnije će biti u grupi gde se za direktan plasman bore Slovačka i Slovenija...Sloveniji neće biti problem dobiti San marina,a Slovačka mora trijumfovati u Poljskoj što neće biti lako a sve ostalo osim pobede slovaka vodi Sloveniju na Sp...po meni nebih hteo gledati Portugalce na Sp jer protiv Danaca i Šveđana nisu nista uradili, a došli su do drugog mesta sa nekim traljavim igrama protiv Albanaca i Mađara..i nesviđa mi se što će oni biti nosioci al šta da se radi :D Italijani su me strašno iznervirali kada su opet imali sreće u zadnjem minutu dati za 2-2..Hrvati se teše činjenicom da su Englezi Andori zabili prvi gol u 45 minuti,pa se nadaju da će izdržati otpor Ukrainaca mada neverujem. u severnoj americi plasman obezbedili SAD i Meksiko što je bilo za očekivati..u africi Gana i Obala Slonovače direktni, a najbliži su još pored njih plasmanu Tunis i Kamerun. Nigerija ostala u igri sa Tunisom nakon što su dobili pobedu 1-0 u 90-toj minuti..direktan okršaj Egipat-Alžir odlučuje ko će na SP ..U južnoj Americi se bore Argentina,Ekvador i Urugvaj za mondijal..svetla će biti uperena na utakmicu Urugvaj-Argentina. pobeda vodi Urugvaja direkto na mondijal a ako se to i desi Argentinci će se nadati da će Čile koji već ima osiguran plasman na svetsko izdržati pritisak Ekvadora mada čisto sumnjam..znači poraz Argentincima znači oproštaj od SP.. eto ukratko moja mišljenja kako će šta biti :D
 
Što se tiče evropskog baraža Rusi su po meni glavni favoriti i imaju velike šanse za prolaz na SP . Njih je malo trema razbila protiv Nemaca koji su ih pobedom 1-0 gurnuli u baraž.Najneizvesnije će biti u grupi gde se za direktan plasman bore Slovačka i Slovenija...Sloveniji neće biti problem dobiti San marina,a Slovačka mora trijumfovati u Poljskoj što neće biti lako a sve ostalo osim pobede slovaka vodi Sloveniju na Sp...po meni nebih hteo gledati Portugalce na Sp jer protiv Danaca i Šveđana nisu nista uradili, a došli su do drugog mesta sa nekim traljavim igrama protiv Albanaca i Mađara..i nesviđa mi se što će oni biti nosioci al šta da se radi :D Italijani su me strašno iznervirali kada su opet imali sreće u zadnjem minutu dati za 2-2..Hrvati se teše činjenicom da su Englezi Andori zabili prvi gol u 45 minuti,pa se nadaju da će izdržati otpor Ukrainaca mada neverujem. u severnoj americi plasman obezbedili SAD i Meksiko što je bilo za očekivati..u africi Gana i Obala Slonovače direktni, a najbliži su još pored njih plasmanu Tunis i Kamerun. Nigerija ostala u igri sa Tunisom nakon što su dobili pobedu 1-0 u 90-toj minuti..direktan okršaj Egipat-Alžir odlučuje ko će na SP ..U južnoj Americi se bore Argentina,Ekvador i Urugvaj za mondijal..svetla će biti uperena na utakmicu Urugvaj-Argentina. pobeda vodi Urugvaja direkto na mondijal a ako se to i desi Argentinci će se nadati da će Čile koji već ima osiguran plasman na svetsko izdržati pritisak Ekvadora mada čisto sumnjam..znači poraz Argentincima znači oproštaj od SP.. eto ukratko moja mišljenja kako će šta biti :D

Ne tješimo se mi ničim, Andora će popit 5 komada ladno...pukli smo ko lubenica....

Par posljedica eliminacije:

- Križanac i Šimunić potjerani iz kampa zbog navodnog fizičkog obračuna sa R. Kovačem
- igrači se kolektivno naroljali ko svinje na tamburašima sa petka na subotu, doslovno su jedni druge vukli do hotela...debitanti Sharbini i Jelavić kažnjen "ukorom pred isključenje", Srna poklanjao satove tamburašima, baraba Ćorluka pušio i plaćao račune
- Olić zbog kroničnih ozljeda nastavak reprezentativne karijere doveo u pitanje
- Bilića smjenjuju, Marković se plače, Štimac već vreba
- miljenike nacije, naravno sada mrze svi, znani i neznani im yebu majku....

Pravo po balkanski, veselo kod nas...:bye:

Igrajte se malo vi, bosanci i slovenci ovaj put, mi ćemo vas gledat....pazite na sidu, malariju i ostalo...sretno :bye:
 
Ne tješimo se mi ničim, Andora će popit 5 komada ladno...pukli smo ko lubenica....

Par posljedica eliminacije:

- Križanac i Šimunić potjerani iz kampa zbog navodnog fizičkog obračuna sa R. Kovačem
- igrači se kolektivno naroljali ko svinje na tamburašima sa petka na subotu, doslovno su jedni druge vukli do hotela...debitanti Sharbini i Jelavić kažnjen "ukorom pred isključenje", Srna poklanjao satove tamburašima, baraba Ćorluka pušio i plaćao račune
- Olić zbog kroničnih ozljeda nastavak reprezentativne karijere doveo u pitanje
- Bilića smjenjuju, Marković se plače, Štimac već vreba
- miljenike nacije, naravno sada mrze svi, znani i neznani im yebu majku....

Pravo po balkanski, veselo kod nas...:bye:

Igrajte se malo vi, bosanci i slovenci ovaj put, mi ćemo vas gledat....pazite na sidu, malariju i ostalo...sretno :bye:

Ne bi sad na politiku, ali vi Hrvati ste bozhji miljenici, ne bi me zachudilo da se provuchete u barazh, posebno ako se ruski tajkuni potrude da vam se oduzhe za ono kad ste pobedili Engleze.
 
Na osnovu kog kriterijuma su Grchka, Rusija, Francuska i Portugal povlashteni i jel to znachi da se ne mogu medjusobno susresti? Zna li neko ko tje biti nosioci grupa(prvi sheshir) na samom prvenstvu, na osnovu chega se to odredjuje? Ako je to prema rangu FIFE, Rusija tje biti nosilac grupe jer je shesta na listi. Ukoliko se ne plasira Argentina a Francuska i Grchka izgube u barazhu, Srbija tje biti osma, pa tjemo i mi biti nosilac grupe na samom prvenstvu.
 
Ne tješimo se mi ničim, Andora će popit 5 komada ladno...pukli smo ko lubenica....

Par posljedica eliminacije:

- Križanac i Šimunić potjerani iz kampa zbog navodnog fizičkog obračuna sa R. Kovačem
- igrači se kolektivno naroljali ko svinje na tamburašima sa petka na subotu, doslovno su jedni druge vukli do hotela...debitanti Sharbini i Jelavić kažnjen "ukorom pred isključenje", Srna poklanjao satove tamburašima, baraba Ćorluka pušio i plaćao račune
- Olić zbog kroničnih ozljeda nastavak reprezentativne karijere doveo u pitanje
- Bilića smjenjuju, Marković se plače, Štimac već vreba
- miljenike nacije, naravno sada mrze svi, znani i neznani im yebu majku....

Pravo po balkanski, veselo kod nas...:bye:

Igrajte se malo vi, bosanci i slovenci ovaj put, mi ćemo vas gledat....pazite na sidu, malariju i ostalo...sretno :bye:

e znali ovi vasi da ne bi mogli da odole pa namerno nisu otisli:per:
 
Na osnovu kog kriterijuma su Grchka, Rusija, Francuska i Portugal povlashteni i jel to znachi da se ne mogu medjusobno susresti? Zna li neko ko tje biti nosioci grupa(prvi sheshir) na samom prvenstvu, na osnovu chega se to odredjuje? Ako je to prema rangu FIFE, Rusija tje biti nosilac grupe jer je shesta na listi. Ukoliko se ne plasira Argentina a Francuska i Grchka izgube u barazhu, Srbija tje biti osma, pa tjemo i mi biti nosilac grupe na samom prvenstvu.

nas i Rusa 170 miliona :lol:
 
Na osnovu kog kriterijuma su Grchka, Rusija, Francuska i Portugal povlashteni i jel to znachi da se ne mogu medjusobno susresti?
Na osnovu fifine rang liste ... Glupost, ali je tako ...

Zna li neko ko tje biti nosioci grupa(prvi sheshir) na samom prvenstvu, na osnovu chega se to odredjuje? Ako je to prema rangu FIFE, Rusija tje biti nosilac grupe jer je shesta na listi. Ukoliko se ne plasira Argentina a Francuska i Grchka izgube u barazhu, Srbija tje biti osma, pa tjemo i mi biti nosilac grupe na samom prvenstvu.
Računaj da je nosilac i JAR, tako da moraju svi ovi da izgube u baražu, a da se pritom i Argentina ne plasira i tek onda ćemo biti povlašćeni ...

Brazil, Španija, Holandija, Italija, Nemačka, Engleska i JAR su sigurno u prvom šeširu, tako da nam je možda i bolje da ostanemo u drugom i eventualno dobijemo JAR iz ovog prvog šešira ...
 
Na osnovu fifine rang liste ... Glupost, ali je tako ...

Računaj da je nosilac i JAR, tako da moraju svi ovi da izgube u baražu, a da se pritom i Argentina ne plasira i tek onda ćemo biti povlašćeni ...

Brazil, Španija, Holandija, Italija, Nemačka, Engleska i JAR su sigurno u prvom šeširu, tako da nam je možda i bolje da ostanemo u drugom i eventualno dobijemo JAR iz ovog prvog šešira ...

E onda nemamo shanse za prvi sheshir, jer je i SAD ispred nas. Zamisli yebote JAR, SAD i Rusija nosioci grupa. :hahaha: Rusi igraju lep fudbal dodushe, napadachki, ali ipak su slabi za nosioca, a ovim ostalim da ne govorimo.
 
Ne tješimo se mi ničim, Andora će popit 5 komada ladno...pukli smo ko lubenica....

Par posljedica eliminacije:

- Križanac i Šimunić potjerani iz kampa zbog navodnog fizičkog obračuna sa R. Kovačem
- igrači se kolektivno naroljali ko svinje na tamburašima sa petka na subotu, doslovno su jedni druge vukli do hotela...debitanti Sharbini i Jelavić kažnjen "ukorom pred isključenje", Srna poklanjao satove tamburašima, baraba Ćorluka pušio i plaćao račune
- Olić zbog kroničnih ozljeda nastavak reprezentativne karijere doveo u pitanje
- Bilića smjenjuju, Marković se plače, Štimac već vreba
- miljenike nacije, naravno sada mrze svi, znani i neznani im yebu majku....

Pravo po balkanski, veselo kod nas...:bye:

Igrajte se malo vi, bosanci i slovenci ovaj put, mi ćemo vas gledat....pazite na sidu, malariju i ostalo...sretno :bye:

Hrvati su sami rekli da se tese cinjenicom da su Englezi zabili Andori posle 45 min..tako su rekli na Novoj TV..i sam Slaven Bilic je rekao da postoji sansa da Ukrainci kiksnu
 
A sto se tice baraza za Sp.. mi sigurno necemo biti u prvom sesiru,kratko i jasno...Nosioci ce biti verovatno cuvena evropska 5-orka ENG,SPA,FRA,NEM,ITA zatim Brazil i Argentina po mom misljenju(ako se plasira),(osmo mesto naravno rezervisano za JAR koja je nosioc ali je automatski smestena u grupu A) mislim da sa izvlacenjem nema veze FIFA rang lista ali neznam..samo moje misljenje.
 
A sto se tice baraza za Sp.. mi sigurno necemo biti u prvom sesiru,kratko i jasno...Nosioci ce biti verovatno cuvena evropska 5-orka ENG,SPA,FRA,NEM,ITA zatim Brazil i Argentina po mom misljenju(ako se plasira),(osmo mesto naravno rezervisano za JAR koja je nosioc ali je automatski smestena u grupu A) mislim da sa izvlacenjem nema veze FIFA rang lista ali neznam..samo moje misljenje.

http://en.wikipedia.org/wiki/2006_FIFA_World_Cup_seeding#cite_note-0
To calculate the seeding for the 2006 FIFA World Cup, FIFA used the FIFA World Rankings in combination with performances of national teams in the two previous World Cups.

Kao shto vidish, nosioci se formiraju na osnovu FIFA ranga i rezultata sa poslednja dva svetska prvenstva, dakle u pravu si i shto se tiche nosioca i to da mi nemamo shanse za to. Shanse da budu nosioci imaju pre svega Holandjani a onda i Rusi i to samo ako kiksnu(ne plasiraju se) Francuska i Argentina, odnosno obe.
 
inace lista izgleda ovako:
1.Brazil 1.604
2.Španija 1.588
3.Holandija 1.376
4.Italija 1.186
5.Nemačka 1.186
6.Rusija 1.129
7.Engleska 1.127
8.Argentina 1.113
9.Hrvatska 1.101
10.Francuska 1.040
11.SAD 974
12.Grčka 971
13.Srbija 916
14.Australija 907
15.Švajcarska 898
16.Danska 892
17.Portugalija 880
18.Češka 870
19.Bugarska 860
20.Obala Slonovače 852

podatak je od 2.9.2009. sto znaci da nisu uracunate utakmice protiv Francuza i Rumuna sto nam je donelo bodove, a i ispred nas ima 4 reprezentacije koje nisu osigurale plasman tacnije Hrvatska nema nikakve sanse, tako da nam prvenstvo moze doneti i veliki napredak na rang listi....

Voleo bih da Argentina izostane sa prvenstva kao i da Portugal i Francuska ispadnu u barazu... Msm nemam ja nista protiv njih, nego zbog nas... :D
 
Evo sad kad se sve zna da prognoziram favorite po objektivnoj snazi reprezentacija (igre u kvalifikacijama se mogu odmah zaboraviti, kao i obično):

1. Španjolska
2. Brazil
3. Engleska
4. Argentina (volio bi da prođu, yebeš prvenstvo bez najjačih;))
5. Nizozemska
6. Francuska (sad kad je gusto neće biti problema)
7. Portugal (isto vrijedi)
8. Njemačka
9. Italija
10. Obala bjelokosti

Misilm da je vama realna osmina finala, a Slovenci i Bosanci su džaba u euforiji, jer ispadaju u dodatnim (ako ih ne posere Grčka pa će bit neke šanse).
Ja ću navijati za Obalu bjelokosti, prošli put su nayebali zbog neiskustva, ali sad su spremni i puni vrhunskih igrača
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top