Kutak za trudnice

nego,meni prestala mucnina :eek:
i dalje osecam odbojnost prema hrani ali mi nije vise muka....
sad se tripujem kako je prestalo vec sad i tako odjednom...
jos sam umorna kao,imam nekih drugih simptoma al mucnina jok
ne znam jel to neko zatisje pred buru ili je jednostavno prosla
dodje mi da otrcim na neki UZ negde da vidim jel sve ok
 
srecan rodjendan :heart:

Ja ipak otisla kod moje dr na UZ
sve ok
danas sam 8+1 (ja se nesto istripovala da sam manje)
plod je 8+0 sto je opet super je je kasnije bila ovulacija
srce radi,pupu....1.43 cm :zaljubljena:
mali pasuljcic :)
i tako
zbog probadanja u jajniku mi za svaki slucaj dala inekciju progesterona
ne zna da daje sestra,odvalila mi pola du.peta
i tako....sve ok...huh :)
 
srecan rodjendan :heart:

Ja ipak otisla kod moje dr na UZ
sve ok
danas sam 8+1 (ja se nesto istripovala da sam manje)
plod je 8+0 sto je opet super je je kasnije bila ovulacija
srce radi,pupu....1.43 cm :zaljubljena:
mali pasuljcic :)
i tako
zbog probadanja u jajniku mi za svaki slucaj dala inekciju progesterona
ne zna da daje sestra,odvalila mi pola du.peta
i tako....sve ok...huh :)

Dobro je da si proverila, bolje nego da se nerviras ceo vikend :cmok2:
 
Torba za porodiliste?

zavisi i gde se poradjas
kolko znam da su zene pricale, najmanje ti treba za poneti ako se poradjas u Misovicu
ja sam se na frku, pa su mi moji naknadno doneli paket pelena za bebu, vl. maramice i pavlovicevu, to su svi donosili gore na int. pa sam i ja....
ostalo za mene, doneli mi mrezaste uloske, vise pakovanja, i to je to, e da, i mrezaste gacice
ja sam ranije bila u bolnici, pa sam vec imala svoje dve spavacice, svoje papuce (mada u NF imas i njihove spavacice i papuce, kasnije sam samo njihove spavacice i koristila jer kad krene mleko i ako ti jos i probije dole preko mrezastog uloska, ko ce stalno svoje prljati i menjati, bolje njihovo :D )
ostalo , naravno ono klasika, sredstva za higijenu, peskiri....
ja nista drugo nisam ni imala
u posetu mi je dragi dolazio svaki dan i donosio jogurt i voce i to je to....
kolko mi se cini, ima i spisak na sajtu NF, sad sam se setila, mojoj mami su rekli da tamo pogleda sta da donese kad sam se porodila....
mada kad se setim, ona meni donela i neku proastirku nepromocivu, sta li je, ja to nisam ni koristila jer beba nije ni bila sa mnom
mozda ipak bolje da ti neko drugi odgovori, kad malo razmislim, ja sam komplikovana :mrgreen:
 
Torba za porodiliste?

..za mishovica:

..ja nosim dve kese, jedna za pripremu i salu za porodjaj,
druga za sobu i za bebu..
..u prvoj - koverta sa dokumentima i analizama (knjizica, uput, LK, krvna grupa, Hbs antigen (star max tri nedelje), poslednji UZ),
telefon, wc papir, sapun i peshkir, pakovanje ulozaka, pampers,
u drugoj - peshkir, gacice, josh dva pakovanja ulozaka, plazma i voda, chasha, neseser za lichnu higijenu,
uloshci za grudi, brus, lanolin, charape, vlazne maramice..
..od specifichnih stvari - bar pet gumica za kosu :dash: ja to kao da jedem, samo nestanu..
..turpija za nokte - pelene se kache i za najmanje neravnine koje se pojave niotkuda svaki chas.. :)

..sve shto se potroshi (uloshci 101%, ostalo i boz'pomozi ) donese tata sutra.. :)
 
..za mishovica:..ja nosim dve kese, jedna za pripremu i salu za porodjaj,
druga za sobu i za bebu..
..u prvoj - koverta sa dokumentima i analizama (knjizica, uput, LK, krvna grupa, Hbs antigen (star max tri nedelje), poslednji UZ),
telefon, wc papir, sapun i peshkir, pakovanje ulozaka, pampers,
u drugoj - peshkir, gacice, josh dva pakovanja ulozaka, plazma i voda, chasha, neseser za lichnu higijenu,
uloshci za grudi, brus, lanolin, charape, vlazne maramice..
..od specifichnih stvari - bar pet gumica za kosu :dash: ja to kao da jedem, samo nestanu..
..turpija za nokte - pelene se kache i za najmanje neravnine koje se pojave niotkuda svaki chas.. :)

..sve shto se potroshi (uloshci 101%, ostalo i boz'pomozi ) donese tata sutra.. :)

Da ne ponavljam listu, sve je isto i za Betaniju, samo jos dodas spavacicu za prodjajnu salu i podmetace za sobu.

Ja sam ponela negazirani Jazak 2*0.5l i nije mi bilo dovoljno nakon porodjaja. Jedva sam docekala supruga da mi donese jos vode.

:cmok:
 
tako sam i ja nosila
plus knjigu kao da imam da citam al sam umesto toga spavala sve vreme ....ne znam kako ce sad bioti kad je samo bebi frendli... :) bice veselo kapiram
a za gumice :lol:
ponela 4 a kuci se vratila sa jednom :D
 
Heheh i ja sam nosila knjigu..optimista :D Cuj, citanje..kako mi sad to smesno iz ove perspektive..beba tu pored mene stalno, a kad sam imala vremena da odmaram, spavala sam dok mogu, kakvo crno citanje, onako izmrcvarena

Nego da dodam - meni recimo nisu rekli da ponesem tetra pelenica..a u Frontu ih je bilo manjka u to vreme, bas mi je zafalilo..ona spava pa bljucne, a oni nemaju da joj zamene :( ja okrenem sa druge strane, pa bljucne i drugu..posle sam uzela od cimerke, ona ponela..sledeci put nosim bar 3-4

Gde se poradjas, Lilava?
 
dok sam lezala na patologiji svega se nagledah :D
s vremena na vreme neku odvedu na porodjaj hehe, zaista je bilo zena koje su nosile pune torbekanje, one putne, sto nas dvoje recimo ne napunimo ni lad idemo zimi na kop.... haos
krenula jedna na porodjaj a sestra dosla po nene stvari i tovari i tovari, i kaze onako saljivim tonom, "jesi li ti to i tegle ajvara ponela" :D
crkli smo od smeha....
a knjige, ja sam dobila savet od jedne sestre kad sam joj rekla da razmisljam da kazem dragom da mi ponese nesto za citanje, a ona se nasmejala, kaze ponesu tako na porodjaj kad krenu, a kad stigne beba ne znam gde si, kmeci, presvlaci, daj da sisa , te boli ovde, ovde zulja, mleko nadodje, jedva cekas da pobegnes kuci, a knjiga skuplja prasinu :D
gledaju valjda svaki dan sta zene donose, ko da ostaju tamo godinu :)
 
..kad spomenuste knjigu, nikad necu zaboraviti cimerku iz fronta 2000. godine,
prapocheci baby-friendly programa kod nas :roll:
beba joj spava po 5-6 sati, a ona chita knjigu ili spava,
kad kmekne stavi je pola minuta na siku i kaze da je boli i da je dosta i nazad u kolevku.. :neutral:
..sestre koje donose dohranu, ako spavaju i ona i beba, samo izadju napolje (ja sam bila ludaja koja ne da da joj dohranjuju bebu :roll: )..
..beba ne pishki, ona uredno prijavljuje da je presvukla (ujutru dodushe, ali nisu je ni pitale kada).. :(
..ja pokushavala da pricham, ali nema ko da chuje.. :roll:
..treceg dana izbio kurshlus na viziti, odneli bebu, ona malo plakala pa onda nastavila da chita.. :neutral:

..porodilishta danas i tada - nebo i zemlja, sreca.. :) ..mislim na komunikaciju i obilazenje sestara, naravno..
 

Back
Top