Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A da rekao mi je(ovo je za carobnu)za oticanje,sto vise vode,nema suhomesnato ni soli,i obavezno pritisak proveravati,i da se spava na levom boku,sa podignutim nogama,i da od 6l vode poznaje se otok,znaci svaka trudnica moguce je da ima malo vode,ali cim pocne da otice znaci da ima vec 6l vode...
Ja pijem jako puno vode, minimum 4 litre dnevno, i stalno sam zedna... Proveravam pritisak, danas mi je bio OK (hvala Margo i Gagiguja).
A kako on zna da imas tacno 7 litara vode u telu? :eek:
Super za Enza (jeste li odlucili za ime), on je u idealnom polozaju kad su ledja na levoj strani. :)
 
Osecam Bonzi, ja sam ocajna, sad me vec bole i ruke i noge koliko sam natekla, ne mogu da se krecem uopste, nosim muzeve carape i zaista ne znam sta ni kako da obujem kad budem isla na kontrolu, stopala su mi cetvrtasta. :(

Sve je to normalno,dok je pritisak dobar...napisala sam gore sta mi je danas ginekol rekao,i za prste sam rekla,on kaze jer to preko noci je tako,ja kazem da nocu je strasno,ujutru isto ,preko dana malo se smanji blokiranje,znaci nema nista za to,za carape ja sam nasla (nosim 37,mada sad 41 i papuce isto)danas sam htela cipele obicne da obujem kod doce,i nema sanse samo prsti usli :( na kraju patike mada i nih pola sata obuvam,i to mora muz da mi pomogne...
 
Ja pijem jako puno vode, minimum 4 litre dnevno, i stalno sam zedna... Proveravam pritisak, danas mi je bio OK (hvala Margo i Gagiguja).
A kako on zna da imas tacno 7 litara vode u telu? :eek:
Super za Enza (jeste li odlucili za ime), on je u idealnom polozaju kad su ledja na levoj strani. :)

4l :eek:?ja obicno 2l sa sve sokove i mleko...i ja sam non stop zedna,nocu bas pijem vodu...
Zato sto 5l nepoznaje se otok,a vec sa 6l otok se javlja,a ja sam bas otekla pa najmanje 7l vode u telu...tako je i kod tebe,sve ce kile da nam odu :mrgreen:
 
bonzi, super sto je sve dobro na pregledu.
a kad ste ti i carobna pocele da oticete?
Ja davno, ima mozda i dva meseca, ali nije bilo ovako strasno kao sada, poslednjih nedelju dana je haos, u cetvrtak sam jedva obula patike, muz mi pomagao sa sve kasikom za obuvanje, a sada ne mogu ni carape... Navece je najgore, uopste ne mogu da dohvatim nesto sa poda, jer ne mogu ni da cucnem ni da se sagnem...
 
4l :eek:?ja obicno 2l sa sve sokove i mleko...i ja sam non stop zedna,nocu bas pijem vodu...
Zato sto 5l nepoznaje se otok,a vec sa 6l otok se javlja,a ja sam bas otekla pa najmanje 7l vode u telu...tako je i kod tebe,sve ce kile da nam odu :mrgreen:
Pa ti i ja se jedine i jesmo ugojile kao prasice. :lol: Srecom, izgleda da je dosta od toga voda. Al nemoj da brigas, ima da to sleti sa nas za cas trceci oko bepca, a stize i lepo vreme, pa cemo u setnju... :ok:
 
bonzi, danas sam gledala mustelu, to ti koristis...videla sam serum i kremu. u uputstvu seruma se spominje da se moze koristiti i tokom dojenja, a ne spominje se trudnoca. kod kreme pise da se koristi od pocetka trudnoce i tokom dojenja. hemijski sastav je isti, samo je serum koncentrovaniji. sta ti koristis? ja sam uzela kremu da probam, mislim da je nesto double action. jeste da je cela kolekcija namenjena trudnicama, ali na serumu ne pise da se koristi u trudnoci, pa nisam htela da rizikujem.

inace sam nasla i jednu super organsku kozmetiku...motherlove. imaju sve - kreme, meleme i ulja za kozu, pa kreme za bradavice, ulje za masazu medjice, kremu protiv hemoroida, ulje za brze zarastanje rane posle porodjaja, kremu za ojed kod beba...sve sto je potrebno za mamu i bebu, pre, tokom i nakon porodjaja :ok: i sve organsko.
 
Bananice,
Koristila sam svakakve kreme cak i skuplje placala,prijateljica je koristila nju,rekoh da probam jednu tubu,ali je strava,ali nikako je nekoristiti na rane od operacije,ili posle carskog...
Ja koristim kremu pise vergetures double action,koristi se od pocetka trudnoce do 1mes posle porodjaja,mada ja cu taj serum od mustele da koristim i on se ne koristi u trudnoci vec posle porodjaja...Mustela ti je super ,jeste skupa ali je zakon,masna je i bas hidratira kozu,nije kao druge da upija i da je koza suva,ova upija ali je uvek u tankom sloju na kozi...prezadovoljna sam sa njom...Videces i sama...serum se znaci nekoristi u trudnoci,vec posle porodjaja...
I za bebu sam uzela sve njene proizvode,svi su mi savetovali,a i sigurna sam da je odlicna za bebu...
 
Poslednja izmena:
da, to je ta ista sto sam je ja kupila. uzela sam i to organsko ulje za masazu stomaka, pa cu sa kombinujem.
do sad sam koristila jednu isto organsku cocoa butter kremu i shea butter melem koji su mi odlicni, ali vec sam skoro potrosila, a toga u beogradu nema.
 
da, to je ta ista sto sam je ja kupila. uzela sam i to organsko ulje za masazu stomaka, pa cu sa kombinujem.
do sad sam koristila jednu isto organsku cocoa butter kremu i shea butter melem koji su mi odlicni, ali vec sam skoro potrosila, a toga u beogradu nema.

E koristila sam i ja tu cocoa butter kremu,tu marku babica preporucuje,al je skupa,i brzo nekako odlazi,al je jako dobra ,i lepo mirise,mada sam i sa mustelom jako zadovoljna...
Ja sam pocela da oticem prve nedelje kad sam usla u sedmom mesecu...
 
Koliko si platila mustelu?Ovde je 22e,mada ja nalazim dve za 28e...a ta cocoa butter je 10 al nesecam se koja je gramaza :think:
Odoh i ja da se istusiram i da se mackam...a da pocela sam da mazem bradavice,i moram priznati da je bolje,vise nisu suve a ni ispucale...za sada je super videcemo kako ce biti kad bebac pocne da vuce...neko kaze nevalja da se maze pre porodjaja mada ja osecam da mi je bolje od kreme...
 
dobro jutro :cao:

mi smo poranili opet...sad sam pokusala da depiliram noge..:besna: . jedva sam izdrzala cetvrtinu da izdepiliram...sutra cu nastaviti, ne mogu vise. moja tolerancija za bol se bas snizila...kako cu se poroditi :confused:

gde su nam nove trudnice, nesto se ne javljaju :think:
 
Koliko si platila mustelu?Ovde je 22e,mada ja nalazim dve za 28e...a ta cocoa butter je 10 al nesecam se koja je gramaza :think:
Odoh i ja da se istusiram i da se mackam...a da pocela sam da mazem bradavice,i moram priznati da je bolje,vise nisu suve a ni ispucale...za sada je super videcemo kako ce biti kad bebac pocne da vuce...neko kaze nevalja da se maze pre porodjaja mada ja osecam da mi je bolje od kreme...

bonzi, ja sam kremu platila 35 eura.
a otkada su ti bradavice suve i ispucale? meni su jos uvek normalne, al mozda se i promene :think:
 
Evo nove trudnice! Malo sam se primirila! Ja i dalje povraćam, i to uveče, i strašno sam umorna. S druge strane, ne spavam baš dobro i često se budim. Ali, proći će i to. Sledeće nedelje idem kod dr, vreme je i za ekspertski ultrazvuk, a onda ću uzeti i bolovanje na neko vreme, bar dok ne prođu mučnine. Ujutru ustajem u 6, pripremam se za posao, malu za vrtić, pravim doručak, vodim u vrtić i već u sam u 8 umorna. Onda na posao, pa kuća i ostale obaveze. Uz to i povraćanje...uf. No dobro, sve brzo prođe, a za par meseci sve će ovo biti prošlost, a u rukama će mi biti moje blago:heart:
Preporučite mi neku kremu za telo, trenutno mi sve smrdi, a i ne bih bilo šta da koristim, sve to ide mojoj bebi. Koji kakao buter ste koristile? I koju kozmetiku za trudnice predlažete, a da se može kupiti i ovde?
 
:cao:
e, ako ti sve smrdi, onda je za tebe ulje za trudnice koje mozes naci u dm-u. mislim da se zove babylove. ima sve prirodne sastojke, nema dodatak ni vestackih boja ni mirisa, tako je potpuno bezbojno i za tebe najbitnije - potpuno bez mirisa. ovde sam cula da ga koriste, a i prijateljice iz nemacke kazu da je to i tamo najcesce koriscena kozmetika u trudnoci.
ja sam kombinovala to ulje i taj cocoa butter i shea butter, samo sto sam dva poslednja kupila u engleskoj i ovde ih nema, pa sam sad presla na tu motherlove organsku kolekciju sto sam otkrila (probala sinoc ulje za stomak, super je, lepo se maze, mirise samo na biljke od kojih je pravljeno, nema dodatih parfema) i mustelu, koju cu poceti da koristim kad skroz potrosim one butere. obe te kolekcije sam kupila u apoteci.
ja ulja bas nesto ne volim, ali sad mi odgovaraju. njih mazem uvece, a preko dana kreme.

koja si sad nedelja?
 
Sad sam u 11. nedelji, još malo pa gotov prvi trimestar. Valjda će sa njim biti i kraj mučninama:roll: Raspitaću se ovih dana i naći neko blago ulje, trenutno se samo istuširam i stavim seba med roll-on bez aluminijuma i alkohola, koji pritom blago miriše. . Neko vreme sam utrljavala bebi ulje tokom tuširanja, pa se samo blago obrišem, ali sad mi i to smeta. Brzo će mučnine proći i opet ću biti uredna:)
 
ovo dm ulje je onda pravljeno za tebe! toliko nema miris da cak ni ja kojoj n-i-s-t-a od mirisa ne moze da promakne nisam uspevala da ga namirisem ni mrvicu :ok:

ako ne osecas potrebu da se mazes, ne moras jos uvek...ja se ovoliko mackam jer me pecka koza
 
:bye:

Pozdrav. Kako ste sve? Ja sam nesto sva bljak...hvata me panika...evo polako...

Carobna sta si odlucila za kolica?Jel ti se spusta stomak polako?Osecas li neke promene?Podseti me molim te kad je termin?

I ja koristim mustelu protiv strija,stvarno je super....ovde kosta oko 30 franaka a to je oko 2000 dinara,valjda....
 
Upravo sam povraćala, u zajedničkom wc-u, na poslu. E užasa....

Uf bas mi je zao,ja sam u ranoj trudnoci mucila muku sa tim mucninama,al sam samo jednom povratila i to posle grozdja...mozda probas da uzmes vodu u koju nacedis malo od limuna sad zavisi koliko kiselo volis,ja sam cedila po pola limuna na casu vode i to mi je pomagalo i uzimala sam vitamin B6 to mi je doktor preporucio...tako da sam malo bila mirna i onda opet bi krenulo...ali eto nekih 10 sati sam bila mirna...nadam se da ce ubrzo proci...meni su prosle tek oko 20 nedelje...
 
:bye:

Pozdrav. Kako ste sve? Ja sam nesto sva bljak...hvata me panika...evo polako...

Carobna sta si odlucila za kolica?Jel ti se spusta stomak polako?Osecas li neke promene?Podseti me molim te kad je termin?

I ja koristim mustelu protiv strija,stvarno je super....ovde kosta oko 30 franaka a to je oko 2000 dinara,valjda....
kakva panika...nema panike :banovati:
jel kupujete ti i muzic? idi u soping, razgledaj, pravi planove, okupiraj misli lepim stvarima i uzivaj...ti jos imas vremena
za razliku od carobne koja je sledeca :kafa: :zplez: z:girl:
 
kakva panika...nema panike :banovati:
jel kupujete ti i muzic? idi u soping, razgledaj, pravi planove, okupiraj misli lepim stvarima i uzivaj...ti jos imas vremena
za razliku od carobne koja je sledeca :kafa: :zplez: z:girl:

Ma gde nema panike,,,ja sam ti najveci panicar...i kukavica...
Inace kupujemo mi za bebu ...polako i sigurno..ali to ne pomaze...strah je dubok i predubok..nocu se budim sva uplasena i bez daha...
:worth:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top