Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
eh kockice, to kad ti 2 lekara kazu 2 suprotne stvari, to je sve da poludis :dash:
sinoc sam bas naisla na neki sajt i procitam kako se dijagnoza g. dijabetesa na osnovu urina vise ne radi jer je prevazidjena i nepouzdana i da je jedina sigurna metoda da se on dijagnostifikuje onaj test sa glukozom. ja se odmah setila tebe.
ti si taj test radila koliko se secam i on je bio ok, tako da mozes biti mirna. ako te to bas izjeda, uradi taj test ponovo da vidis da li je doslo do promene u medjuvremenu, cisto da znas na cemu si. ovo preko urina je nagadjanje.
a i na kraju sta te briga kakav god da je rezultat. martica samo sto nije...
 
Odlucila sam ja odmah da ipak slusam Branku, jer ipak ona moje telo, da ne kazem onu stvar zna vec godinama, pregledala me, oporavljala itd. :aha: Dr. Terzic svaka njemu cast kako pedantno radi i sve, ali ja se drzim Branke a nek mi je Terzic veza za Visegradsku i to je to... 31.1. idemo kod njega bas na vaginalni pregled i onda cemo videti sta ce reci... :aha:
 
Evo nas ,samo da se javimo,sad smo stigli bili na ultrazvuku i kod anesteziol,i rezervisali sobicu,za epidural pisali cek 150e,pa ako mi nedaju vratice nam parice.Bebac je super ,sutirao je svo vreme,nismo bog zna sta videli jer je velika beba,dopler je morala tri puta da ponavlja,nevaljalac z:D ,ima 2100gr.super je!I glavica je na dole!idem da jedem i vracamo se za pola sata imamo kod ginekol zakazano!Ljubimo vas!Kuckamo se kasnije!z:girl:
 
Odlucila sam ja odmah da ipak slusam Branku, jer ipak ona moje telo, da ne kazem onu stvar zna vec godinama, pregledala me, oporavljala itd. :aha: Dr. Terzic svaka njemu cast kako pedantno radi i sve, ali ja se drzim Branke a nek mi je Terzic veza za Visegradsku i to je to... 31.1. idemo kod njega bas na vaginalni pregled i onda cemo videti sta ce reci... :aha:

:rotf::rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Bas si luda,Kockic,ubih se od smeha....z:girl:
 
Danas smo pune 33nedelje!Bravo nam z:D
Cestitamo Bonzi! z:) Bas je veliki bebac, sta kazu po kalendaru, kolika je beba sa 33 nedelje?
Ja sam se opet namucila sa spavanjem, jedini nacin je sedeci, ali posle nekog vremena mi u tom polozaju otpadaju i ledja i karlica... z:( I jos me je jutros satima bolelo nesto sa desne strane, i kad sam ustala proslo je, ocigledno, krevet i ja ne funkcionisemo zajedno. z:(
Stigle su mi pelenice! z:) Jos nisam otvorila paket jer nemam kud sa njima, moram ici da raspremam ormar pod hitno... Kuckamo se veceras, poljubac svima... z:girl:
 
ja sam kupila steznjak, jeeeeeeeeee, al je skup 67 evra covece, ali i moj struk kosta, malo mi je krivo ali nema veze. sutra vadim pramenove, i ja sam zavrsila apsolutno sveeeeeeeee. bonzi bebac je taman za tvoj period, ali te procene sa ultra zvuka nisu tacne u gram. moj je pocetkom 35 nedelje imao 2300.ali opet meni to bas nesto nije pouzdano, pred porodjaj kad mere bas nekad znaju da omase.
kockice, ja ne bih toliko obracala paznju na taj urin, jer dijabetes se ne dobija tako lako, a tebi je dosao ko grom iz vedra neba, a sve do sada je bilo ok.
 
Evo nas!
Ugojili smo se jos dva kg z:( ,bebac je i dalje sa glavicom na dole,pritisak 10/6,bebac normalno raste,znaci normalno je za 33ned,imamo kontrolu za mesec dana,i krv da vadimo,i urin da damo kao i bris(normalno je pred porodjaj da rade bris)!Znaci sve je u redu z:D !Lakse mi je sad,23februara imamo kod ginekol,a 24 radimo ctg!Joooj kako brzo sve ide!A da dao mi je lek za oticanje nogu i naravno da nosim stalno carape i da se odmaram!
 
Poslednja izmena:
super da je sve ok, ja u ponedeljak imam kontrolu, kao kontrola koja je dve nedelje pred porodjaj, ne znam sta ce da mi rade, mozda ctg. i idem sama prvi put, valjda cu se snaci. ja sad ne smem da stanem na vagu, samo je pogledam kad prodjem pored nje, imam sigurno sada 15 kg viska. moj muz ce da prisutvuje porodjaju tako smo se dogovorili, a isto tako da ti nije sto posto dogovoreno, da ukoliko on oseti da ne moze da me gleda kako se patim a i i ja isto da ne mogu da se opustim kad je on tu onda cemo da menjamo plan. ako se budem derala bolje da me ne gleda, sve zavisi kako cu ja da trpim bolove ni sama nemam predstavu.
 
Super tina,kako se ti osecas,kad ti dolazi mama?
Jer si ti radila neki bris kazu da je obavezno da se bebac nebi slucajno inficirao kad bude izlazio!
Ja sam puno umorna...Ja neznam volela bi mama da mi dodje i seka,al neznam jos ko ce od njih dve,seka ce tad biti punih sedam meseci pa neznam dal uopste primaju u avion....
 
Margo, super su stvarcice. :)
Bonzi, vecina kompanija prihvata trudnice do ulaska u deveti, znaci seka bi verovatno mogla da ti dodje, ali morala bi se vratiti pre nego sto udje u deveti, najbolje da proveri u kompaniji sa kojom bi trebalo da leti kakva su im pravila.
Jao ljudi, sto me ledja bole... Ne mogu da stojim, ne mogu da sedim, ne mogu da lezim... Znaci, raspad sistema. z:cry:
 
hvala....bas mi je drago da vam se svidjaju stvarcice.......
kupili smo i u apoteci sta treba bebi za pupak i mene.......mogu polako pa pakujem torbu....
definitivno smo odlucili da koristimo pamucne pelene a pampers samo kad idemo negde.......
 
hvala....bas mi je drago da vam se svidjaju stvarcice.......
kupili smo i u apoteci sta treba bebi za pupak i mene.......mogu polako pa pakujem torbu....
definitivno smo odlucili da koristimo pamucne pelene a pampers samo kad idemo negde.......
I ja sam tako planirala, samo necu Pampers nego neke druge, njih ovde svi izbegavaju, a imamo i norvesku marku koja mnogo bolja, mislim da je i jeftinija, zove se Libero. z:) Bas mi je drago da si se odlucila za pamucne, ja sam raspakovala moje, nevidjeno su slatke. :)
Evo stavljam spisak za bolnicu, jeste da se nekoliko puta vec javljao ovde, ali mozda te podseti na nesto. z:girl:

TORBA ZA PORODILIŠTE
Trudnički karton sa nalazima
Potvrda o krvnoj grupi i Rh faktoru
Bade mantil
Gaćice (jednokratne, mrezaste)
Nekoliko pakovanja vatenih uložaka*
Papuče (plastične za tusiranje)
Papuce sportske
Čarape
Grudnjak za dojenje
Jastučići za grudnjak
Silikonske bradavice (preko njih beba sisa, tako su bradavice zasticene od ranjavanja)
Stvari za licnu higijenu (četkica, pasta za zube, blagi sapun, 3 velika i jedan mali peškir*, gel za tusiranje, roll-on...)
Krema za ruke
Labelo za usne
Purelan ulje ili Aventova krema (za bradavice - ovo obavezno!)
Pumpa za grudi + flasica

Nešto za čitanje
Plastična čaša za sok, sok od jabuke ili caj za dojilje
Krekeri ili neki keks, cokolada*
Telefon + punjač
Vlažne maramice + papirne
Pelene za bebu*
Stvari za izlazak za oboje*

Spavaćica s dugmićima na prednjoj strani ( zbog lakšeg dojenja) 1-2 kom
Ogrtač (dzemper)
Paracetamol ili nesto drugo protiv bolova
(Ovo sa zvezdicama - ulosci, peskiri, hrana, pelene i stvari za izlazak moze naknadno muz da ti donese po potrebi, cula sam da tamo kod nas ne daju da se donosi mnogo stvari odjednom jer nemaju mesta za njih. Obavezno ponesi nesto za gricnuti, po mogucnosti slatko, cokoladicu ili tako nesto, trebace ti energije, faza otvaranja zna da se otegne, a pogotovo ako muz bude sa tobom, onda i za njega, njima ne daju hranu u bolnici). z:poz:
 
Poslednja izmena:
Ja cu jednokratne pelene,koristicu huggies i pampers,necu da mucim ni sebe a ni bebca,a i uslovi mi dozvoljavaju to!Carobna super si,tacno sve to treba i kod mene to,mozda jos neke sitnice,ali i za bebca torba,a koliko vidim ti to nisi navela,recite mi u sta se beba oblaci,u cemu je dok je u bolnici,u pelenama?z:shock:
 
ne znam kako je u parizu i norveskoj, ali ovde kod mene od tih stvari ulosci, peskiri .... odeca za bebu pelene, to nista nije potrebno. raspitajte se, jer taj spisak je kod nas potreban, jer u nasim bolnicama nemaju nista, mora sve da se nosi. kod mene treba samo papuce, bade mantil, i stvari za licnu higijenu. cak i uloske dobijam, pesikr, spavacicu, sve od njih. a ono sto je potrebno za pupak, takodje dobijam
 
Tina ovde je isto,isto to traze,samo jos treba termometar,fen za kosu,vodica za osvezavanje i jos neke sitnice..
a za bebca;pampers(jedno pakovanje poklanjaju)cartapice,bodi ili benkice sa gacicama,sve to po 6kom,odelca (6)peskir,za pupak,krema za bradavice,maramice(nesto kao gaza)njegov neseser sa samponom,kremama itd,cebe,termometar,portiklice,ono u sta bebac spava,sto se samo uvuce unutra kao dzakcic,
i znaci posebno se spremi u mali dzakcic cim se rodi pa kad ga okupaju odmah mu obuku,bodi,odelce,carapice,kapica,pleteni dzemperic,i ono u sta spava kao dzak...Samo moram videti koju cu velicinu uzeti,mozda 50 ili 52,sve se plasim sta ako bude veci pa nece imati sta da mu obuku,a ako bude mali nice mu bas veliko,al bolje veliko nego malo...
 
kod nas je manje vise kao sto je carobna napisala......osim pumpice, specijalnog brusa i silikonskih bradavica......treba i za bebu da se ponese garderoba i sve vrste pelena......
sto se pamucnih pelena tice ne radi se o paricama.....nego mi je muz za zastitu zivotne sredine , zdravog zivota i bebece guze..........
 
Ja sam ovaj spisak pravila za sebe, na osnovu saveta koje sam procitala po forumima, i nasim i norveskim, znaci samo manji deo ovog je obavezan, vise je sve ono sto bi bilo dobro da imate pri ruci. :)
Ovde se moraju poneti karton i potvrda za krvnu grupu, gacice, ulosci, stvari za licnu higijenu i grudnjak sa umecima za dojenje. Sad nisam sigurna tacno kako ide za pelene, a sve ostalo se moze dobiti ili pozajmiti u bolnici. Bebe takodje oblace u bolnicku garderobicu. Medjutim, ja cu spremiti i poneti svoje stvari, osim spavacica, zasto da pozajmljujem kad imam svoje.
Da, ovde je obavezno i sediste za auto, bez toga ne mozete izneti dete iz bolnice. (I ono se moze pozajmiti u bolnici).
 
kod nas je manje vise kao sto je carobna napisala......osim pumpice, specijalnog brusa i silikonskih bradavica......treba i za bebu da se ponese garderoba i sve vrste pelena......
sto se pamucnih pelena tice ne radi se o paricama.....nego mi je muz za zastitu zivotne sredine , zdravog zivota i bebece guze..........
Mislim da se danas niko ne odlucuje na pamucne pelene zbog para, svi smo mi suvise navikli na komfor, pare nisu dovoljan razlog da bi ga se odrekli. Jeste, ustedi se para na pamucnim pelenama, i plus ti ostanu besplatno pelene za drugu bebu, ali mene prvu to ne bi ubedilo. Medjutim, druge stvari su me ubedile.
http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=166&Tekst2ID=175&Show=1745
Sto se tice tvog muza Margo, s obzirom da si rekla da sve radite zajedno, to verovatno znaci da ce i on menjati pelene, zato je moj komentar na ovo boldovano: Moj duboki naklon. z:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top