Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je! Ja se cudom cudim kada vidim ovde majke kako nose bas male bebe u kenguru i to okrenute licem od njih, ka spolja.Skoro slusala dr, kaze ne pre 6 meseci, a tada beba licem ka majci zbog polozaja tela tj.kukova.
 
inače...babycenter.com.
savršen:p
znaš kada sam primetila maramu?
kada sam na štrafti kraj jezera u ženevi videla takvu ribetinu, obučenu u totalni haute couture(tida keri bredšo kad se picne) sa maramčetom...jes bio šanel:lol: alikakav glamur...vis a vis..a...ja jela hot dog...i zamalo da se zveknem u banderu, ne bi mi do duše bio prvi put;)
 
E to ne znam.Nego ljudi ja veceras jedva dogega do kuce, bas sam se i uplasila.Bila kod mojih 2 dana,nisam bas setala, ali sam radila lakse kucne poslove, i tako...I sad kad sam izasla napolje - uzas -kicma da otpadne, pritisak na stomak, trticna kost ubi, a noge me jedva dovukose...uhhhh...kako vi gurate (ste gurale ) 8. mesec?Ovo veceras - nikad teze! Doduse pre no sto cu izaci sam peglala 2 sata sedeci, sa povremenim ustajanjem.
:?
 
Goscica:
E to ne znam.Nego ljudi ja veceras jedva dogega do kuce, bas sam se i uplasila.Bila kod mojih 2 dana,nisam bas setala, ali sam radila lakse kucne poslove, i tako...I sad kad sam izasla napolje - uzas -kicma da otpadne, pritisak na stomak, trticna kost ubi, a noge me jedva dovukose...uhhhh...kako vi gurate (ste gurale ) 8. mesec?Ovo veceras - nikad teze! Doduse pre no sto cu izaci sam peglala 2 sata sedeci, sa povremenim ustajanjem.
:?
Heh, posto je bas jako zahladnelo odustala sam od svojih svakodnevnih setnji, pocela sam bas dobro da slinavim i stvarno je vec bio red da se smirim s obzirom da mi je termin 23.11. Inace, do danas sam skoro svaki dan setala bar 1h, a to je retko kad bio 1h. Krenem polako i uzivam. Mogu ja i sada, ali je stvarno hladno, no nije mi ni to problem vec ovaj vetar sto duva - leden! Posto su najavili otopljenje od utorka, opet cu ja u setnju!
Nego, i meni je tezak stomak, ali nosim pojas koji bas puno olaksa. Pojas sam pocela da nosim po preporuci dr zbog pritiska na vene i zato sto me jedno vreme bas bolela ledja. Onda sam pocela da nosim pojas i da se istezem i mnooogo mi je lakse. Dobro, sad mi je sve teze i teze, ali to je sad vec i normalno.
 
Za sve trudnice kojima je muka moram da napisem sta je meni pomoglo.Verovale ili ne - coca-cola! Mozete misliti kako se moj muz radovao kada je video da sam pocela da pijem colu.On je inace cocacolichar i stalno sam ga kritikovala i to zestoko, zbog toga.I vidim ja u jednom momentu kako mene ta njegova chasa sa c.c ludachki mami.I krenem da je pijem.Posle tek provalim da mi uzasno prija i da nemam mucnine kad je popijem :shock: .On se samo smeska i kaze - vidi se na koga je sin...I tako je nekadasnja makrobioticarka i pobornica zdrave hrane krenula da pije taj otrovcic.Kasnije nadjem na netu postove nekih trudnica koje su imale isto iskustvo i preporucuju je! Naravno, nemojte preterati i nikako hladnu, pomalo pijuckajte u toku dana.Meni pomoglo, vi kako hocete! ;)
@zauzeto
Proslo me ono chudo, mada nisam ni sad u fazonu da potrchim, hehe.Izgleda da sam to vece preterala sa peglanjem u sedecem polozaju i obilo mi se o glavu.Zelim ti stvarno da prodjes dobro, bilo bi super kad bi nas neko od tvojih obavestio ovde kad se budes porodila! Sreeeecno! :D
 
Evo i mene da se pridruzim klubu trudnjaca. Termin je 4. februara, ali po svoj prilici bice ranije, vec su krenuli problemi. Sad sam usla u sedmi, grlic se vec skratio, pijem Partusisten vec skoro mesec dana, ledja otpadaju, imala sam i kontrakcije. Na bolovanju sam od nedavno jer me je ubijalo sedenje u kancelariji. Tako da je moj doca rekao da je ubedjen da cemo izdrzati do 36. nedelje. Sa prvim detetom sam se porodila pre vremena, ona je rodjena sa 1,450kg, tako da imam vec istoriju prevremenog porodjaja pa sam se bas ubedacila.
Inace trudnoca mi je na pocetku bila prilicno laka, malo mucnina ali vrlo malo, ali sada me gorusica ubija i sanjam hranu cini mi se :) Do sada sam se ugojila 10 kg, vec.. :(
Pozdrav
 
@goscica
Neverovatno, kao da si mi citala misli.
Dok sam se prijavljivala pomislila sam kako bi bilo dobro da kako se koja porodi na neki nacin obavesti ostale, cisto da se zna :)
DakleM, na neki nacin cu vam se vec javiti, zar mislite da cu moci da precutim upoznavanje sa mojom malenom srecicom koju toliko iscekujem ;)
Svima ljub!
 
Ufff... one slike stomaka :O
ima ih bas velikih :(

nego ovako da vas pitam jedno glupo pitanje, ali eto mene muci tj. nadam se da su moje analize tacne

da li visoke zene imaju proporcionalno manje stomake od onih niskih?
Mislim, ako svi radjamo otprilike iste bebe... a moja je na posebnoj dijeti jer mi je doktor strogo zabranio secer i sve sto je slatko (od voca mogu samo jabuke i pomorandze u neogranicenim kolicinama).... dakle, ako svi radjamo u proseku iste bebe onda one male zene treba da imaju vece stomake tj. ista extra masa se rasporedjuje po manjoj zeni i onda je njoj teze da nosi nego meni sa 183cm???

jel da da je tako?

Mene na primer uopste ne bole ledja,za sada, da kucnem u drvo...
 
inace, ja za "protiv strija" koristim od Dr Hauschka - Blackthorn Oil
ima info o njemu ovde
http://www.drhauschka.co.uk/productinfo.php?product=7
Meni se svidja, nemam strije, mada nisam nesto ni velika, osim grudi... one su bas porasle :shock: mada ni ranije nisu bile male... i zbog toga jako pazim na njih da su uvek brushaltirane

Primetila sam da mi se suse usne i ruke :( nemam pojma sta je to, moram pitati svog doktora na sledecem pregledu.
Inace ovde kod mene se ne rade nikakve analize ako je zena zdrava i sve tece normalno... na onu iglu sto se zabada u stomak bih isla NIKADA!!! Mislim... koja je poenta? Koliko sam videla na netu velika je mogucnost greske u tim analizama, samo mi treba da se nesto stresiram bez potrebe... a i da bebi nesto fali svejedno bih je isto volela i pazila... tako da mi to sada uopste nije potrebno.
 
@ majcheki
a ta Kiko kolica od 250e nisu tako skupa, ovde kod mene mogu da budu i vise puta toliko... globalna deracina... ovde prodaju i one kao moses basket-e za do 3 meseca da bebe spavaju u njima.

Neki moji poznanici kupili najfensi kolica za svoju bebu i ona su potpuno nefunkcionalna i ocajno teska. Treba nesto lagano sto ces lako upakovati u kola, nesto sto ces lako moci da podignes sa dva prsta i sto ce imati jos neke druge osobine koje sam naravno zaboravila, ali u sledecem razgovoru cu hvatati beleske i onda ti preneti.

Inace, ovde kod mene ima samo jedna dobra prodavnica za bebe
http://www.mothercare.com
imaju preslatkih stvari, kada udjem u radnju sve bih kupila... ali to je potpuno suludo, oni i zive od roditeljskog entuzijazma koji nas tera da kupujemo nepotrebne stvari

na primer, ja sam se u radnji prvo zakucala u cipelice... bile neke ciklama cizmice za devojcice... i moja mama me odmah lupila po prstima i rekla da to ne treba... i da je samo smaranje oblaciti to bebama kada one i onako ne hodaju u tom dobu
i tako... sarene zamke na svakom cosku

i onaj moses basket na onim nestabilnim nogicama za ljuljanje izgleda kao da ce se svakog momenta prevrnuti... ja u o nikad necu staviti moju bebicu
 
ra-ta-tat:
Primetila sam da mi se suse usne i ruke :( nemam pojma sta je to, moram pitati svog doktora na sledecem pregledu.
Inace ovde kod mene se ne rade nikakve analize ako je zena zdrava i sve tece normalno... na onu iglu sto se zabada u stomak bih isla NIKADA!!! Mislim... koja je poenta? Koliko sam videla na netu velika je mogucnost greske u tim analizama, samo mi treba da se nesto stresiram bez potrebe... a i da bebi nesto fali svejedno bih je isto volela i pazila... tako da mi to sada uopste nije potrebno.

Reci mi molim te u kom si mesecu trudnoce? I zbog cega ti je dr prepisao dijetu tj. ogranicio unos secera?Da li si kontrolisala glukozu i gvozdje? Ovo te pitam jer suva usta i koza znaju da budu cesto znak za povecani secer u krvi, ali isto tako mogu da se jave i zbog malokrvnosti.Kod trudnica cesto zna da se pojavi tzv. gestacijski dijabetes.Opet, da te ne plasim, ne mora nista od ovoga da bude, vec samo pojacan rad hormona...Meni su se isto susila usta jedno vreme i bas sam se nesto bila uplasila da nije secer, ali hvala Bogu, sve je bilo ok, samo blaga anemija.Sto se "velike igle " tice, tj. amniocinteze, sama si odgovorila.To je negde i eticko pitanje, ali da ne sirimo temu, misljenja su tu uzasno podeljena, svako ima pravo na sopstvenu odluku.Ja sam radila ranu genetsku analizu tzv. biopsiju horionskih cupica, koja je kazu manje bolna, ali je rizik od pobacaja malo veci nego kod amniocinteze.Ali i taj rizik je minimalan, cini mi se nekih 2%.Ona se radi negde oko 3. meseca.
Sto se kolica tice, jos se nisam odlucila i molim iskusne mame za pomoc, jer cu imati zimsku bebu, volela bih da to budu neka prakticna i kvalitetna kolica,lagana, sa vise polozaja, da bih mogla da ih koristim i kad beba bude mogla da sedi.

36_1_66%5B1%5D.gif
 
Goscica:
Reci mi molim te u kom si mesecu trudnoce? I zbog cega ti je dr prepisao dijetu tj. ogranicio unos secera?Da li si kontrolisala glukozu i gvozdje? Ovo te pitam jer suva usta i koza znaju da budu cesto znak za povecani secer u krvi, ali isto tako mogu da se jave i zbog malokrvnosti.Kod trudnica cesto zna da se pojavi tzv. gestacijski dijabetes.Opet, da te ne plasim, ne mora nista od ovoga da bude, vec samo pojacan rad hormona...Meni su se isto susila usta jedno vreme i bas sam se nesto bila uplasila da nije secer, ali hvala Bogu, sve je bilo ok, samo blaga anemija.Sto se "velike igle " tice, tj. amniocinteze, sama si odgovorila.To je negde i eticko pitanje, ali da ne sirimo temu, misljenja su tu uzasno podeljena, svako ima pravo na sopstvenu odluku.Ja sam radila ranu genetsku analizu tzv. biopsiju horionskih cupica, koja je kazu manje bolna, ali je rizik od pobacaja malo veci nego kod amniocinteze.Ali i taj rizik je minimalan, cini mi se nekih 2%.Ona se radi negde oko 3. meseca.
Sto se kolica tice, jos se nisam odlucila i molim iskusne mame za pomoc, jer cu imati zimsku bebu, volela bih da to budu neka prakticna i kvalitetna kolica,lagana, sa vise polozaja, da bih mogla da ih koristim i kad beba bude mogla da sedi.

36_1_66%5B1%5D.gif
:) primetila sam da su starije trudnice mnogo disciplinovanije i odgovornije prema svojim bebama... ja sam u onoj kategoriji frikova koje cimaju doktora za sve i svasta jer nikad se ne zna koji simptom moze biti znak neke opasnosti. Npr. primetila sam vec tri puta da me svrbe dlanovi i upisala to na svoju listu pitanja koja nisu hitna :D

Definitivno cu pitati doktora za to sto su mi suve usne, vec sam stavila na listu, a pogotovo sada kada si mi ovo rekla. Verovatno je samo uticaj dehumidifier-a, koji od kada smo ga kupili radi punom parom jer zivim u karakteristicnoj klimi gde je zimi vlaga prilicno velika i meni je to pocelo da pravi probleme sa upalom besike (od velike vlage je sve jako hladno i mokro). Cim sam nagarila aparat za susenje vazduha moji problemi sa besikom su nestali. Mozda su mi usne normalno suve, ali ranije nisu bile zbog velike vlage u vazduhu... npr. ja prosle zime uopste nisam koristila kremu za ruke, neku mast za usne i slicno... nista ti ne treba, sve je kako treba.

Inace sam u petom mesecu, danas smo usli u 19. nedelju 8-) a to za secer doktor mi je rekao zato da beba ne bi bila prevelika. Ne znam da li je to rekao jer je ocenio da velika beba moze da izadje samo carskim rezom iz mene, ili to kaze svakom... Rekao je da bebe jako vole secer i da strasno brzo rastu od njega i da ni pod tackom razno ne smem da jedem stvari sa dodatim secerom i neka jako slatka voca (npr. grozdje). Takodje mi je rekao, posto sam ja zabrinuta za to da cu biti prevelika - ne samo jako trudna, nego i jako debela - da mogu slobodno da drzim dijetu i da nema potrebe da jedem puno jer bebi zapravo treba malo hrane (oko 300 kalorija dnevno) i da ce ona svoje uzeti kako god ja jela jer je ona prakticno mali (slatki) parazit :lol:

Zaista, kada vidim slike nekih trudnica koje su tako kao neko malo kamionce meni padne mrak na oci i zaista ne mogu da zamislim da sve to nosim na ove dve noge... koje se vec bune za tezinu. I samo da kazem, jer me neko sa foruma (na nevidjeno) nedavno ubedjivao da sam ja trudni frik, da me hormoni cine nestabilnom licnoscu, da su mi noge otecene i da izgledam uzasno... da nista od toga nije tacno i da nikad u zivotu nisam bila trezvenija.

I svako ko kaze nesto gadno o trudnicama ce imati posla sa mnom!
:twisted:
 
Uhh, a ja u poslednje vreme malo - malo pa nesto slatko gricnem.Secer je katastrofa inace, a narocito u trudnoci, ja to znam, ali...dam sebi po malo oduska.Inace se nisam puno ugojila, nekih 12, 13 kg, a evo ulazim oko 20.11. u 9. mesec.Mislim da je vazno kako se sveukupno hranimo, a poneki izlet nije strasan. Pozdrav tebi, pisemo se!:)
 
I ja ponekad prekrsim tu svoju dijetu, ali trudim se da to svedem na minimum jer mi zaista nije cilj da imam ogromnu bebu i tesko se porodim. A bila mi pre neki dan ova zena od koje iznajmljujemo stan i kaze kako mi se uopste ne vidi da sam trudna :(
A mene u subotu pocelo da "boli" mislim... osecam pritisak na karlicu, mislim da je vreme da pocnem da nosim onaj pojas za stomak, idem u sredu kod doktora, pa cu da pitam da li je to zbog toga...

Ne znam da li i ti to osecas, ali meni je potpuno scary i stvarno se plasim i mislim da cu postati depresivna do srede kada doktor treba da me razuveri ili ubedi da nesto nije u redu.
 
ma jok, n esekiraj se..samo ti beba malo nalegla nezgodno,
na žalost..to j etako, što je beba veća...veći je i pritisak.
naravno da je sve u redu:)
da da sve trudnice su nestabline ličnosti...aham mora da su to gledali u almodovarovim filmovima;)
 
Hvala ti pajamaco... vec sam bila pocela da se bedacim jer je malo pre zvonio telefon i ja sam jedva ustala sa stolice (zbog bolova). Ne znam, volela bih da znam da li sam ja "preosetljiva" i da li ostale trudnice to onako u hodu podnesu... a samo ja pravim od toga big deal.
Mislim da sam u prosla tri dana jako puno radila, a u petak sam cak pravila veliko spremanje i gurala sam neki namestaj (to je verovatno bio izuzetno glup potez, mada sam ga samo gurala)...

Inace sam u subotu u supermarketu naletela na jedan par koji je gurao kolica Maxi Cosi tj. quinny, ne znam tacno koji model, intervjuisala sam ih na temu njihovog zadovoljstva tim kolicima. Mada sam i ranije bila sigurna da cu kupiti Quinny kolica.. ali eto, onaj ljubazni tata mi je demonstrirao kako se ponasaju kolica, a to nisam mogla da vidim na sajtu... Kolica su stvarno savrsena.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top