Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nisam htela, nego su mi preporučili amniocintezu zbog toga što taj biohemijski nalaz nije baš bio odgovarajući... Jako sam se plašila dok sam čekala rezultate.

Inače, ja sam u porodilištu bukvalno živela na plazmi, smokiju, mleku i soku od jabuke.

Gošćurak, tebi neće trebati mrežaste gaće kad ideš na carski; one su za žene koje su dole rasečene.
 
Jedini problem koji sam imala u trudnoći bila je gorušica od prvog do poslednjeg dana i to što ceo deveti nisam oka sklopila. Celu noć ne spavam onda u 7 kad mi muž krene na posao odveze me kod keve, popijem kafu sa njom, pa oko 10 zaspim, pa do 1 spavam. I tako ceo celcati deveti mesec. Posle toliko ne spavanja bebi fredndli mi nije ni pao na pamet. :) Iskoristila sam tih par dana da se naspavam ko čovek. Čak su me i cimerke zezale da čim je tišina više od 5 sekundi, ja zaspim. :oops:
 
Termin mi je oko 20.12.Znas za tebe mi nije cudno sto je sve proslo ok, ipak si mlada, vidim ti u profilu da si 80' godiste.A ja sa mojih 39 (sa 38 ostala trudna) stvarno dobro guram.Prosto se plasim glasno da kazem iako nisam sujeverna.Obzirom da mi je prva trudnoca -ma super.Nisam ni jednom povracala, u zadnje vreme me jedino muci gorusica, nekad zna da bude grozno, a ima dana da je nemam.Nek ovako ide do kraja i bicu presrecna.S tim sto stvarno nisam tipicni predstavnik moje generacije, jako sam pokretna, zilava i u solidnoj formi.Svaki dan setam, idem busom do mojih, saginjem se bez vecih teskoca,radim svoj posao kao i pre.Ne znam koliko si dobila kg u trudnoci, ja za sada dobila oko 12 kg, ali mi je to nekako otislo sve u stomak.U rukama i nogama skoro nista .Nadam se da necu jos puno dobiti iako su naredni meseci kriticni za kilazu.
@mackice zar se ne nose te gacice da bi drzale mrezasti ulozak zbog krvarenja posle porodjaja koje imaju sve trudnice bez obzira kako su se porodile?
 
Gošćice pa ti si moj čovek. I meni je sve bilo u stomaku i malko u guzi. Ugojila sam se 16 ukupno, a od toga 6 u 6 i 7 mesecu, jbg slave rodjendani, nova godina, malo sam se opustila.
Za gorušicu uzmi lekić ruperit, odličan je, ili grickaj badem, jes skup al pomalo.
Inače samnom u sobi su ležale dve ženice, 39 i 41 god, doduše drugorotke ali obe su izgurale bez i najmanjeg problema, i trudnoću i porodjaj. Tako da to nije presudno. Samo razmišljaj pozitivno.
 
Debela Berta:
Jel si već išla u gradsku na neki pregled, jel znaš nekog tamo?
Idem privatno, kod nekadasnjeg nacelnika, ajd da ga sad ne reklamiram i ne spominjem, najmanje receno je da sam prezdovoljna, covek je faca, pun duha,meni licno odgovara jako.A posto on nije godinama tamo , idem kod dr Vesne Stojanovic po njegovoj preporuci i ona ce me poroditi.Berta, hvala ti na podrsci! ;) Nego zbunise me ove zemske sa ovim mrezastim g. nacisto.Nesto razmisljam da ako budem imala rez na stomaku od carskog, najmanje ce me iritirati po rani te mrezaste jer su najtanje...:confused:
 
Happy-ca:
Ja sam zavrsila za babicu,pa znam sta treba poneti u porodiliste,tu mogu da ti pomognem.Dve spavacice,jedna za pre,a druga za posle porodjaja,jer ti ova prva bude sva prljava i nikakva,gacica sto vise (za svaki slucaj),ULOSKE OD VATE,ni slucajno ove tanke sa krilcima,jer si ga onda nadrljala od babica,sredstva za licnu higijenu(toalet papir,pasta za zube,sapun,cesalj i td.),ponesi neki plasticnu casu da imas kad ti muz donese sok da ne trazis bolnicke case,jer onda popizde,bade mantil,papuce,carape,pampers new baby,jer ti to traze kad u boksu previjaju bebu,dekica za bebu,odelce koje ces obuci bebi kad krenete kuci,i sebi odelo za odlazak kuci.Ako se setim jos necega napisacu.
SVE TO I DODALA BIH PRSKALICU SA VODOM JAKO JE POTREBNA
 
Goscica:
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_amnio.asp
Ovde imas detaljno.Nemoj da se plasis.Najveci rizik je kod starijih trudnica - posle 35 god, zbog promene u hromozomima( Downovog sindroma),mada se sada vec preporucuje i posle 30., a kod nekih slucajeva i ranije.
Daaa, CESTITAM i dobrodosla u klub! :D
mozes li mi bolje objasniti sta je D4 JA SAM CULA ZA D3.sto se tice tih pregleda oko normalnosti bebe na zapadu je to obavezno bilo koliko da je stara trudnica(a da zeli da zna dali je sve u redu sa bebom).To se radi krajem treceg meseca trudnose proverava se debljina bebinog vrata koja treba maksi.da bude 2mil.ako je to u redu mozes a i nemoras da vadis krv, za koje rezultate cekas odprilike nedelju dana i ako tu primete nesto onda se ide na proveru sa tom iglom za koju sam cula ali hvala bogu nisam isa.
 
uraaa devish čeka bebironaaaaa
deviliškaaaaanaaaaaa majog
:p


samo se ne slažem sa mili oko pelena...
pošto ćeš koristiti pampers, a sigurno hoćeš...
ne treba ti više od 15 pelena, i 5 npr tetra pelena;)
i tako pereš veš svakodnevno, skoro, te nije staršno,
jer se taj "komplet" menja kada kupaš uveče bebu.
i da dodam, da one pomenute papuče, trebada budu neki plastikaneri, jer je potrebno za wc;)
česte su poplave....a i u tuš kabinu se ulazi sa papučama...
(sve je mokro)
obavezan manikir set.
i kao što sam ranije pisala...
dezodorans, sapun, kreme...
kupite neke bzvz, koje inače ne bi...
meni..je sve to ostalo u lošem sećanju, pa i mirisi....
ja sam svašta radila od analiza...ne pamtim.
(imam selektivno pamćenje)
@ senka
ne valja ti što tako razmišljaš.
jeste, i ja sam radila do poslednjeg dana oba puta...
ali...nije lako, zaista je teško biti trudan.
uzmi u ranas jedno 15 kila, i nosi ga okrenutog na grudima...bar 2 sata;)
promenićeš mišljenje.
ja nisam videla svoje noge kad idem niz stepenice...
nisam mogla da sečem nokte, nit da sama ustanem iz kreveta,
a ugojila sam se samo 15 kila.
veliki bre stomak;)
a i nisam spavala od gorušice..sedeći sam spavala.
i da mi neka krava ne ustane u busu...
ili da me ne puste preko reda u pošti npR?
pazi noge boleeeeeee da umreš, piški ti se, bešika ti večito pod pritskom.
užas bre.
ja uvek kada vidim i osobe sa decom,do 5 godina..
obavezno propuštam ispred sebe, zabole me negodovanje onih iza..
ali ljudi...treba obuzdati i najbolj edete da dzedzi u redu pola sata;)
trudnjače-ninja kornjače drž te se...
gošćice...zaduži muža da nam javi!!!!!
si čula?
:p
 
ček sad..
i mene je vesna porodila prvi put,
a taj načelnik jel muško ili žena?
ako je on..i onaj sa naočarima sa ordinacijom u zemunu:lol:
odličan je on me porodio 2 put;)
 
Ja uopšte ne znam da li sam nabacila neko kilo i koliko, bedak mi da se merim :wink:
Ali se stalno mackam kremama protiv strija, gošćice onaj sajt sa stomacima me baš slošio... ima onaj jedan s gomilom njih :(

Devilishgirl, kad ti je termin?
 
Е добро да сте све на једном месту да неко не погреши па залута. :) Сретна Вам свима колегинице држава Србија где ће расти дивна деца.
 
Ooooo gle ga hirurg... baš mislim na tebe :P

ManjaAtina, ja ne znam više šta bi trebalo a šta ne al ja pijem kafu i radim sve što mi se radiiii...
I ponekad sam uplašena jako a nekad me preplavi neko x blaženo osećanje :lol:

Pi kafu, šta ti je... Verovatno si posle neke kafe i ostala u drugom stanju pa ono... :P
 
Dobro dosla, majcheki!:D Dobrodosla ManjaAtina - CESTITAM! :D Pajamaco pisem ti na pp za nacelnika! :P
@majcheki - bacaj taj otrov pod hitno, nikotin prolazi kroz posteljicu i utice na razvoj bebirona.Kofein takodje prolazi kroz posteljicu, ali jedna - max. 2 kafe dnevno ne mogu naskoditi.Ja ujutru popijem jednu obavezno, a nekad se desi i predvece jos jednu, mada cesce ne.Znam da znate, ali posto mi je opsesija zdrava hrana - samo par reci za trudnjace pocetnice.Batalite prazne i stetne kalorije koliko god mozete (umesto torti, kolaca - jedite urme, smokve, suve kajsije).Popijte topli kakao - pun je gvozdja.Musli npr. za dorucak - ko hoce, imam fenomenalan recept za musli.Jedite hleb od celog zrna, pijte probiotske jogurte narocito kasnije, da bi vam stolica bila super i ne biste imale probleme sa opstipacijom.Voce i povrce - sto vise, pekare zaobilazite :lol:Krecite se dosta, ali i ne preterujte - slusajte svoje telo.Dobro, poneki greh u klopi se tolerise, ali - oprezno i s merom, ako necete da se pretvorite u tenk i da ugrozite zdravlje.Odeca komotna, bez jakih lastisa (dobra trenerka i kvalitetne patike su idealna garderoba za trudnice).Eto mogla bih jos puno, al da stnem ovde:P Neko me je pitao za 4d.Nek malo proceslja internet, pa ce videti o cemu se radi.;) .
Nego kakva kolica da kupim:? Sutra idem do one novootvorene Idea prodavnice - hipermarketa, videla sam da imaju divne plisane zekice (mislim na one pantalonice za bebe, iz jednog dela)i to za nekih 350 dindzi.Takodje reklamiraju kolica marke Apolo.Moracu da proguglam malo da bih videla cija su i kakva su, jer im je cena smesna - oko 8 i nesto somica din.Da li neko zna gde ima finih nosiljki - njihalica?
 
Jao goscice, ja sam se zaljubila u jedna kikova kolica, videla sam ih u jednoj bebećoj radnji na Bulevaru, blizu depoa... Jao kakva su... Karirana, zeleno bela iz nekoliko delova, kako beba raste, skidaš im po jedan deo... Fenomenalna su :D :D :D
Imaju i ranac i dole ispod onu korpu... zmajevska su kolica, ima i u teget i crvenoj boji ali ova zelena su vrh :D
Jes da je rano al ja sam ih videla još proletos i bila su oko 250 evra

Jesu skupa ali su vrh koliko su dobra...
Šteta što ne valja mnogo ranije da se kupuju te stvari za bebu, baš me to nervira al ajde :lol:

Ja se ne osećam kao da sam trudna dok ne počnem da razmišljam o tome...
Nemam nikakve simptome - sise su mi porasle pa sam sva ponosna al ovako ništa...
Ponekad me drmnu hormoni, kao kad treba da dobijem... al ja sam uvek imala ,,kreativni pms'' pa me vuče da radim nešto, ne mogu da sedim s mirom...
Pro[log meseca sam imala placljivi period koji me je drzao nekih desetak dana al to je vise zbog organizacije svadbe i stalnih rasprava sto s mojima sto s njegovima...

Tek kad krenem da razmišljam o trudnoći skontam da nisam pojela ni jednu voćku u toku dana ili kako sam malo vode popila, brojim cigare u pakli... i onda se uplašim i rastužim... I strija se bojim pa se mažem stalno...
Ovako, da osećam sve ono što sam čula i čitala da bi moglo, jok - evo već 4. mesec i ništa. Stomak mi izgleda kao da sam se prejela, već sad ne mogu da nosim stare pantalone... al ni to mi ne smeta, razlog više da se šopinguje :D

Inače... uvek sam se plašila trudnica, bežala sam od njih na kilometar, uopšte mi nisu bile simpatične :lol:
I sad u čekaonici čitam novine ili gledam na drugu stranu ili pričam sa Žarkom i molim boga da mi se neka direktno ne obrati...Ovako mogu da kuckam zato što ste to vi al neke tamo one su mi brrrr...
Ne volim da pricam ni sa zenama koje su radjale... Osecam se kao da sam u skoli i kao da nam se upravo zavrsio pismeni zadatak (unervozim se skroz i mislim se da li sam negde pogresila i da li sam sve uradila kako treba)
 
Inace, posto nemam bas mnogo prilike da jedem kuvanu hranu, uzela sam neke vitamine za trudnice i doilje zovu se Prental... lekar je rekao da mi ne treba posto sam mlada al kazem ti, kad pomislim na to koliko se lose hranim, jer celog dana radim pa zivim na testu bukvalno... grize me savest...

Ja sam to uzela, pijem po jednu na svaka dva dana valjda ne moze da skodi bebi jbg
 
Ja pijem takodje Prenatal i to od 3. meseca, svaki dan.Inace meni je stomak poceo da se primecuje tek u 5 mesecu.Nemoj da se plasis - polako, videces kako sve ide svojim tokom, promene emotivnih stanja su normalne,kao i one fizicke. Ja za sada nisam dobila ni jednu striju (evo usla u 8 mesec), mada su ova 2 meseca sada kriticna.Inace se celu trudnocu mazem 2x dnevno s ovim

2151fea5bdb2c35489854ee287e5da38.jpg


Toplo preporucujem, meni je to takodje savetovala bivsa trudnica koja ga je sve vreme trudnoce koristila i prosla bez ijedne strije (mada licno mislim da to nema bas puno veze sa mackanjem vec genetikom)Da, ona mi rece da kozu ne treba mastiti (Strijet, Pavloviceva), vec hidrirati .Eto, pa ti odluci po sopstvenom osecaju.Inace losion je predivan, meni jako odgovara, mozes ga naci svuda, sadrzi ginka, vitamin E itd...
 
Hvala, uzecu ga sigurno pa cu da kombinujem jedno ujutru drugo uvece :wink:

U sto me obradova s Prentalom... bas sam se dugo mucila s pitanjem da li da ga uzmem ili ne, mislila sam da je pametno da uzem to nesto kao dodatak ishrani (za koju znam da je ocajna) al je doktor u fazonu ,,samo prirodno" kao da je priroda ono sto je bila van tetrapaka... sad mi je toliko lakse da ne mozes da zamislis...

Skinula si mi jedno veliko opterecenje, hvala gosciceeee :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top