Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jaoj, mladja si od mene 10godina...svaka ti cast...ne bih da ti delim savete, al uzmi to bolovanje...znam da ti nije sjajno stanje kod kuce, al stegni zube i iskoristi to vreme da nesto razresis...u ostalom, mozes posle mesec dana ponovo da se vratis na posao...
 
Dobro jutro devojke!
Ja bila u laborat,sutra ce biti gotovi rezultati,inace lose sam spavala,imala sam celu noc kontrakc,trenutno sam dobro,pu,pu,da ne ureknem!Zvala sam mog doktora opste prakse da pitam za lek,on kaze nedaje se,ali kad bas mora onda moze ali striktno koliko je ginekol napisao,nista vise jer posle za bebu nije dobro,objasnio mi je da je taj lek za za bebin pritisak,od kontrakcija bebac se uznemirio i zato je toliko jadan sutirao,a ja cekala 5dana da me muz vozi u hitno :otkacio: :cry: ,otkucaj srca su mu veci,sto nije dobro,rekao je da mirujem i ako se nesmiri odmah u bolnicu jer je bebac u opasnost :cry::cry: bas sam lose ako mi verujete.Pozdrav za sve i ljubimo vas ja i emma!:bye:
 
Dobro jutro od Maki i mene... :bye:
Bonzita malo ga vala pretera sa komentarima na racun lekara u onom postu, ali razumem bojis se i panicna si pa ajde da kazem da nisi tako mislila... :roll: lezi, odmaraj i aman slusaj lekara! Danima te boli i onda kao dal da pijem lek koji ti je nov lekar dao?! Uozbilji se malo... znam veomaaa dobro sta znaci biti u inostranstvu i bojati se za zivot svoje bebe, ali tu si sa muzem, on ti je podrska, a ti treba da se redovno smirujes jer beba upija sve tvoje emocije... imas da kupis sigurno aparat sa kojim mozes da cujes otkucaje bebinog srca tu na zapadu! Potrazi to jer ce te to mozda smirivati...
 
Ma nisam preterala sa komentarima,ozbiljno sam mislila,secas se da ni ti nisi imala poverenje u kini kad si bila tamo!Normalno je da se plasim za moju bebu to svaka zena oseca,pogotovo sto nisi samo ti u pitanju vec i jos jedan zivot,tako da neznas u cije si ruke pala,a i moj ginekol me nije nijednom pregledao tako sad otkako sam trudna!A i imam iskustvo kad nisam znala da sam trudna,zamenik od mog dokt mi je prepisao neke lekove,i bolje sto ih nisam pila,kasnije mi je moj doca kad se vratio sa odmora rekao da sam ih pila istog trenutka bi imala spontani,tako da nemoj da mi pricas o doktorima i kako nepijem lekove!
 
Ja sam se jutros bas uspavala...
Izmerim se, kad ono 1kg manje:confused: Prvo sam dobila 1kg u petom mesecu, pa sad izgubila...Stvarno ne znam sta da mislim....Drugarica mi kaze da iskuliram, ako bebac napreduje da nema razloga za brigu...ja se nadam da napreduje. Cini mi se da mi raste stomak.
Bonzita,
Jako je cudno to tamo sa lekarima...Otkud da se konsultujes sa lekarom opste prakse oko lekova za trudnocu i da on komentarise bebin puls?!
Kome sledecem treba da se javis? Ocigledno ti ne prestaju kontrakcije, bolje da ides da budes pod nadzorom lekara.
Jesi li popila taj lek?
 
Uradila sam onaj test za utvrdjivanje pola bebe. Evo sta je ispalo za mog deckica:
Posle prvih 5 pitanja 100% decak!
Posle sledecih 5 70% decak, a posle jos 5, na kraju, 67% decak, 33% devojcica...
Eto, meni je pogodilo...
 
Ja sam se jutros bas uspavala...
Izmerim se, kad ono 1kg manje:confused: Prvo sam dobila 1kg u petom mesecu, pa sad izgubila...Stvarno ne znam sta da mislim....Drugarica mi kaze da iskuliram, ako bebac napreduje da nema razloga za brigu...ja se nadam da napreduje. Cini mi se da mi raste stomak.
Bonzita,
Jako je cudno to tamo sa lekarima...Otkud da se konsultujes sa lekarom opste prakse oko lekova za trudnocu i da on komentarise bebin puls?!
Kome sledecem treba da se javis? Ocigledno ti ne prestaju kontrakcije, bolje da ides da budes pod nadzorom lekara.
Jesi li popila taj lek?

Angi,
Nebi trebala da mrsavis,ali bebac dobro napreduje,nebrini...mozda ti vaga nije dobra :think: Kad imas sled kontrolu kod tvog ginekol?
Dokt opste prakse je vrlo dobar doktor,a i radio je na ginekol nekoliko god ,cak je i poradjao,tako da ima iskustva.Moj ginekol dolazi sutra sa odmora,tako da ako i dalje budem imala kontrakc,potrazicu ga da cujem njegovo misljenje,za sada mi se smirile kontrakcije,popila sam lek!Mozda je bolje da ostanem na odeljenjiu,bolje oni da prate,videcemo...:cmok::bye:
 
Bonzita, kako si danas...Carobnodrvo, kako uvo i temp...meni ova kijavica nikako da prodje...jos me boli grlo i nos mi je zapusen...bas je dosadno...al nemam temperaturu, pa se tesim da nije strasno...juce sam dala krv za tripl test, sutra ce biti rezultati, nadam se ok...videcu da li zbog ove kivacije imam povisene leukocite, pa ako krvna slika nije ok oticicu do lekara...moja sestra ima slicne simptome i vec pije drugu kutiju antibiotika...a ja kuliram po obicaju...mrzi me da cekam kod dr opste prakse po dva sata...
Cao Ennna, i svi ostali. :) Bila sam danas kod doce, rekao mi je da moram samo da nastavim sa kapima za uvo i da ce se vec poboljsati. Za T mi je rekao da je normalno da u toku trudnoce bude malo povisena, a ako ne dostize 38, onda se i ne zove vrucica (fever), prema tome nije nista za brigu. (Hvala mu za ovo, to me je najvise brinulo). :heart:
Pregledao mi je stomak, rekao je da moram da osluskujem kontrakcije, ali da ne brinem, jer one su u sustini samo uvezbavanje pokreta materice za trudove koji se javljaju na porodjaju. Ako se kontrakcije javljaju samo dok nesto radimo, i ako nisu u pravilnim razmacima, nema razloga za brigu. Ako se javljaju i kad mirujemo, i i odredjenim vremenskim razmacima, onda se moramo javiti lekaru.
Bonzita, jeli ovo kod tebe ovako, sta su tebi tacno rekli? Kako si danas?
 
Ma nisam preterala sa komentarima,ozbiljno sam mislila,secas se da ni ti nisi imala poverenje u kini kad si bila tamo!Normalno je da se plasim za moju bebu to svaka zena oseca,pogotovo sto nisi samo ti u pitanju vec i jos jedan zivot,tako da neznas u cije si ruke pala,a i moj ginekol me nije nijednom pregledao tako sad otkako sam trudna!A i imam iskustvo kad nisam znala da sam trudna,zamenik od mog dokt mi je prepisao neke lekove,i bolje sto ih nisam pila,kasnije mi je moj doca kad se vratio sa odmora rekao da sam ih pila istog trenutka bi imala spontani,tako da nemoj da mi pricas o doktorima i kako nepijem lekove!

Ok radi kako hoces
 
meni je receno jako rano da je decko....pa je moja dr- potvrdila.....a i danas u frontu......pokousao je dr da me zeza da je devojcica i onda kad sam mu objasnila da mi je svejedno kaze da pozdrvim moju dr i da je decko super....
 
Bonzita, sad procitah sta si napisala. Nisam pametna u vezi tih kontrakcija, niti kako lekari procenjuju sta su "jednostavne", a sta one za koje mora da se pije lek. Ono sto me je moj lekar pitao je da li ih osecam i nocu (znaci kad lezim i mirujem). Ti ih ocigledno imas i nocu, i zato se strogo pridrzavak onoga sto ti lekar kaze, naravno onaj u koga imas poverenja. Cuvaj se i srecno! :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top