Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bonzita,
Nemoj toliko da se nerviras oko lekara...Nije vredno sad. Bitno da si pregledana i da je beba ok. Znam da ti je tesko, ali nemoj da budes nepoverljiva prema doktoru jer je crnac, pobogu...Ako vec imas vise poverenja u svog lekara, pitaj ga odmah ujutro za te nove lekove i pocni da pijes ako kaze da smes.
Ko treba da odluci da li ces ostajati u bolnici ta 3 dana?
Lezi i mazi stomak...:heart:

Ma nisam rasista,nego me je pregledao uzasno,jos uvek me boli dole :cry: proslo mi kroz glavu moja drugarica,ona je izgubila bebu u 5mes samo zbog doce,prilikom pregleda je probusio vodenjak :cry: strasno!On je rekao da ako mi neprestanu kontrakcije za 48h moram da ostanem na odeljenje,napisao je valjda :think:
 
Carobnodrvo,
Sta se desava s tobom? Jel jos imas temperaturu ili te boli stomak?
Jos imam temperaturu, bol u uvu ne prolazi iako sam vec koristila dva leka, a sad i neki cudan bol u stomaku (sve se bojim da su kontrakcije jer mi je stomak jako tvrd). Na sve to stres, glavobolja...
Prosto ne znam odakle da krenem sutra, ako uopste uspem da dobijem termin za pregled... :sad2:
 
Nisam ovo pre cula, bas korisna informacija.
Bananice, dobro dosla. :)

samo je bitno znati da magnezijum moze da izazove meksu stolicu, pa i proliv. to nece biti onakav proliv kao kad pokvarite stomak, vec ce vam vasa redovna stolica biti meksa. nema grceva u stomaku i sl. ovo je moj slucaj. znaci, ako se desi nesto tako, bez panike - samo nemojte vise piti i gotovo.
 
Ma nisam rasista,nego me je pregledao uzasno,jos uvek me boli dole :cry: proslo mi kroz glavu moja drugarica,ona je izgubila bebu u 5mes samo zbog doce,prilikom pregleda je probusio vodenjak :cry: strasno!On je rekao da ako mi neprestanu kontrakcije za 48h moram da ostanem na odeljenje,napisao je valjda :think:
mozda on i nije toliko grub.....zbog trudnoce je sve osetljivije i deluje grublje....i odnosi i pregled kod ginekologa......mozda i treba da malo budes u bolnici cisto da prate kontrakije.....ja sam lezala tri dana zbog hematoma koji je nista u odosu na kontrakcije.....
cula sam i ja za takve slucajeve da se probusi vodenjak pri pregledu......
 
dobro sam....samo me malo hvata nervoza zbog sutrasnjeg uz-a......
javlja se srecica.......lupka....izgleda da je resio da se upozna sa tatom....sad se malo i njemu javi....
sta je bilo sa tvojom sestrom...da li je nasla gde ce da ide.......
 
Dobro jutro svima. Bonzita, jako mi je zao sto si tako prosla na pregledu... Dobro je, sad je to proslo, odmaraj...Ja sam nekako 90% sigurna da cu imati devojcicu, ali mislim da je to zbog moje zelje... Videcemo...
 
Bonzita, kako si danas...Carobnodrvo, kako uvo i temp...meni ova kijavica nikako da prodje...jos me boli grlo i nos mi je zapusen...bas je dosadno...al nemam temperaturu, pa se tesim da nije strasno...juce sam dala krv za tripl test, sutra ce biti rezultati, nadam se ok...videcu da li zbog ove kivacije imam povisene leukocite, pa ako krvna slika nije ok oticicu do lekara...moja sestra ima slicne simptome i vec pije drugu kutiju antibiotika...a ja kuliram po obicaju...mrzi me da cekam kod dr opste prakse po dva sata...
 
Enna, pa gde si bre ti? I meni su mucnine sada slabije, jave mi se jos uglavnom uvece, ali nije strasno... Inace, pocela sam da jedem slatko sto cu morati pod hitno d smanjim, jer ne zelim opet da se ugojim previse. Koliko si ti dobila kg do sada? I ako znas koliko je normalno?
Stefan jos uvek kaslje, uradili smo sve moguce analize, osim alergotesta, koji je zakazan za 16.12. Doca kaze da je najverovatnije alergijski kasalj... Videcemo, sve mislim da je uzrok kucna prasina, jer ne znam sta bi drugo moglo biti... Kako je Ogi?
Kazi mi da li se tebi vidi stomak, meni je bas primetan, bas ocekujem da me na poslu pitaju da li sam trudna. Jesi li ti radila dabl test. Ja jesam sledeci cetvrtak tek idem da pogleda dr...
 
Ja sam se ugojila 1kg, neko je ovde stavio kako se racuna koliko treba da se ugojis na svake dve nedelje...meni je ispalo da sam trebala da se ugojim nesto preko dva kg...inace jedem sve, i zdravo i nezdravo, koliko sam gladna, ali valjda kako jurcam za Ogijem po ceo dan, nekako se ne zalepi...on je inace bolje...juce smo u zavodu Batut dali kontrolni bris iz nosa da vidimo da li smo izlecili tu bakteriju...i ja sam trazila od dr. da idemo na alergo testove jer Ogi ima ekcem pa znam da je podlozan alergijama, mada definitivno ovaj kasalj nije bio alergiski...i meni je stomak mnogo primetniji nego u prvoj trudnoci...juce sam radila triptl test...sutra su rezultati...dabl sam radila jos u 12nedelji i bio je ok...
odradite te alergo testove st pre, da budete mirni sta je...mene makar, neizvesnost ubija vise nego bilo kakva izvesnost...sta god da je, prerasce, te alergije se uglavnom prerastu...
cula sam jednu neverovatnu pricu...devojcica je imala alergiski kasalj, cak i gusenja, maltene pocetak astme...radili alergiska ispitivananja i nije alergicna ni na sta...ispostavilo se da njen organizam preburno reaguje na viruse...znaci kada zakaci virus njen organizam reaguje alergiski...sada ima 8godina i to je prerasla...
 
I ja sam dobila 1 kg... Dobro ti si 2 nedelje ispred mene. Ali prosto mi je neverovatno da sam dobila samo 1 kg, buduci da mi je stomak bas porastao...
Sto se tice tog kaslja, on kaslje obicno ujutru. Preko dana retko... Nije strasan kasalj, tako da se nadam da ce proci. I Stefan je imao ekcem i dan danas na rukicama ima kao suvu kozu, pa to rascese, da li je i to ekcem ne znam, ali cesto mu se to pojavi... I na nogama takodje mu s pojave kao crveni pecati koji ga svrbe... Odvikli smo ga od nosanja... Za to je moj muz zasluzan. Moji su rezultati, Beta Hcg mi je 2.02 MoM, a PAPP-A mi je 1.12 MoM. Ne znam da li je to u redu... Ako budem morala na amnio bojim se da cu zakasniti, jer cu biti vec u 16 nedelji kad budem isla kod doce, a ako me salje kod geneticara i tu cu cekati bar 2 nedelje, pa amnio dok zakazem... Ne znam, nadam se da necu ici na amnio...
 
Stefice, ne znam da li to sto si mi napisla rezultati dabl testa? Ja nisam citala te vrednosti, vec sam gledala onaj grafikon(tako bar ovde izgleda dabltest), i pored grafilona pise(sa desne strane)
Risk at term
Biocehem. risk+NT
1:1169
below cut off(sto znaci da je ok, jer na grafiku cut off je crveno-ne valja, a zeleno je ispod pa je to valjda below cut off)
duble test
1:1429
Below cut off
Age risk
1:412
Trisomy 18+NT
<1:10000
below cut off
I nasla sam one dve vrednosti koji si ti navela, prva je 1,58 MoM, a druga 1,27 MoM, tu nema nekih referentnih vrednosti pa je meni mnogo jasniji ovaj grafik...
 
A, meni bas taj grafik nije pouzdan, jer sam prosli put isla na amnio, a sve mi je bilo below cut... Ali mi je dr zaokruzila te 2 vrednosti koje su mi bile 4.75 i 2.45 u proslom testu... Tako da je ona po tome gledala i zbog toga me poslala na amnio...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top