Kulinarsko ćoše

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neobično?
Za njih bi bilo neobično da je sve odrađeno kako valja.
Koko, imaš li informacije kakav je konačan raspored u kategoriji najlepše torte?


Nikome nece oduzeti nagrade, vec ce biti po dve nagradjene za svako mesto. Za prvo jos nemam pojma ko je, ali nesto me grize i misli da znam ko je i verovatno cu se zbog toga opasno naljutiti, pa bolje da cutim. Drugo mesto Stefaneli i ja, a trece mesto Gordana iz Priboja i ona wildcat radionica iz Smedereva (torta je oni jastuci i maske)
A necu da se zaricem za sledecu godinu, ali stvarno sam ceo dan razmisljala da li sam ja blesava da idem tamo da me neko pravi budalom, pa sam rekla da sledece godine necu ni ici, ali sam se ugrizla za jezik. Znam mnoge koje svake godine kazu da nece ici sledece, pa opet dodju. Zato; vidimo se i sledece godine na sajmu
 
nepravda,nepravda....niko mi nije rekao da imaqmo tortu od muskog clana foruma,jesam je videla ali u onoj euforiji nisam pitala sta je i cija je,goksi hvala na lepom gestu...
koko od srca sve cestitke,sta drugo reci,nemam vise snage da kopam bunar,vazno da je koliko toliko ispravljeno sta je ucinjeno...
vama hvala jos jednom na svemu,danas na poslu se jos slezu utisci i znate sta mi je proslo malopre kroz glavu a juce je nekako bilo u onoj euforiji valjda normalno...
ok nagrada,da se ne lazemo prija,bas sam veceras rekla uni da me je na pozitivan nacin sutnula u guzicu da mogu da teram dalje i drzace me neko vreme,aliiiiionaj aplauz kad su me prozvali je cini mi se bio jedan od jacih i oni poljupci koliko ih je samo bilo e to mi prija,koliko se nekih divnih,interesantnih ljudi sa razlicitih strana skupilo i stajalo iza mene i te torte...
pa drugari jos jednom vam hvala sto ste sa mnom podelili slatku radost,na neki svoj nacin i vi ste zasluzni za ovu nagradu.

Samo da znas da sam ja nekako u svojoj glavi skontala da je tvoja torta osvojila prvo mesto kao decija torta, a ne drugo, ali dobro sada, sta je tu je... :((( I naravno da smo svi bili odusevljeni :D
 
nepravda,nepravda....niko mi nije rekao da imaqmo tortu od muskog clana foruma,jesam je videla ali u onoj euforiji nisam pitala sta je i cija je,goksi hvala na lepom gestu...
koko od srca sve cestitke,sta drugo reci,nemam vise snage da kopam bunar,vazno da je koliko toliko ispravljeno sta je ucinjeno...
vama hvala jos jednom na svemu,danas na poslu se jos slezu utisci i znate sta mi je proslo malopre kroz glavu a juce je nekako bilo u onoj euforiji valjda normalno...
ok nagrada,da se ne lazemo prija,bas sam veceras rekla uni da me je na pozitivan nacin sutnula u guzicu da mogu da teram dalje i drzace me neko vreme,aliiiiionaj aplauz kad su me prozvali je cini mi se bio jedan od jacih i oni poljupci koliko ih je samo bilo e to mi prija,koliko se nekih divnih,interesantnih ljudi sa razlicitih strana skupilo i stajalo iza mene i te torte...
pa drugari jos jednom vam hvala sto ste sa mnom podelili slatku radost,na neki svoj nacin i vi ste zasluzni za ovu nagradu.

:heart: Evo tebi jedna slika:
nagrada-1.jpg
 
Nikome nece oduzeti nagrade, vec ce biti po dve nagradjene za svako mesto. Za prvo jos nemam pojma ko je, ali nesto me grize i misli da znam ko je i verovatno cu se zbog toga opasno naljutiti, pa bolje da cutim. Drugo mesto Stefaneli i ja, a trece mesto Gordana iz Priboja i ona wildcat radionica iz Smedereva (torta je oni jastuci i maske)
A necu da se zaricem za sledecu godinu, ali stvarno sam ceo dan razmisljala da li sam ja blesava da idem tamo da me neko pravi budalom, pa sam rekla da sledece godine necu ni ici, ali sam se ugrizla za jezik. Znam mnoge koje svake godine kazu da nece ici sledece, pa opet dodju. Zato; vidimo se i sledece godine na sajmu

Ja samo ponavljam da su nenad.ebivi sa glupostima oko nagrada.
I nadam se da za drugu prvu nagradu nije ono što mislim. Nedostajali su Snežana, patuljci, Miki i Mini, a ne sećam se ni da sam videla neku palmu i krunu.
 
Koko, čestitam!:vatromet:Pravda nije u potpunosti zadovoljena ali je pokušaj dobar. Hvala Bogu da ima pametnih ljudi, koji balansiraju između pravde i nepravde.
Možda je ovo i slađe. Pričale smo, ne bih da se ponavljam. Uzmi svoju nagradu, zaslužila si je! BRAVO DEVOJČICE!!! :vatromet::vatromet::vatromet:
 
Neznam odakle da pocnem, ali trebace mi vremena da sve informacije skupim na jednom mestu.Nisam imala internet 3 dana i bila sam strasno besna, ali jutros sam podigla na noge brdo neodgovornih idiota i dobila za deset minuta.
Obozavam vas, svi ste divni, ono sto ste odradili je SUPER! Pravda i nepravda uvek idu zajedno i zato okrenite taj list, bas vas boli briga.Najvaznije je da ste ispunili svoj deo zivota jednim divnim susretom i zato sam uzasno srecna.Svi koji ste objavili fotografije kad budete mogli napisite imena onih koji su na slici da vas lepo naucim.One koje sam u septembru upoznala, prepoznala sam i strasno im se obradovala.Ponosna sam na sve vas!!!:zag::zag::zag::heart:
Ovaj put necu pisati pesmu o pevcu, dozvoljavam da to odradi Mirko!
Espanjol tebi sam se posebno obradovala i jedan veliki baknez za tebe jer te nije bilo na stanici u Beogradu kad sam bila u septembru.
 
Drage moje ....eto vec cetiri godine se druzim sa vama i od tada i pratim sva desavanja na sceni tortilja i kolaca ....svaka godina ista ...dva - tri salona za tortilje i to je sve ...razbacano ...bez teme ...neorganizovano...kad se to posmatra sa strane totalni haos....gde je u svemu ovome udruzenje slasticara organizacija koja postoji od 1960 god. gde su ljudi koji su skolovani za ovo...gde su profesionalci...vodece slasticarne ....hocu da pitam ko sacinjava ziri ...ko su ti ljudi koji dodeljuju nagrade ...koji su to slasticari dajte imena ...imam pravo da pitam....ako hocemo u EVROPU onda treba da se sve radi EVROPSKI - SVETSKI....imamo potencijal to ste vi_sve pravite predivne predivne torte_valjad postoje i kategorije ...profesionalci .. amateri ... zada se tema salona ...svaki put razlicito...ne ovde se uvek napravi cirkus pa kom opanci kom obojci.....mislim sine baki ...Ja bih molila da mi neko kaze sta je bila tema ovog salona...mislim tema po kojoj su se radile torte...da li su to bili morski motivi...bajke ...vencanja......Hocu vam reci jednu stvar bio je salon u engleskoj tema je bila praznik majki..velika lepeza torti preko 300....ziri je primio samo 120 da izadju na takmicenje _OSTALE SE BILE LEPE ali se nisu uklapale u temu.-torte koje nisu izasle na oficijalno takmicenje svrstale su se u osebnu kategoriju _razno_ i kao takve su se borila za neko od prva tri mesta ..A ziri cine TRI RENOMIRANA SLSTICARA I DVA RENOMIRANA DEKORATERA TORTI ...E to je bitno a ne neki novinar koji kao nesto zna o slasticarstvu a nikad u kuhinju nije usao ...
 
I ja samo na brzaka da virnem sta se radi ovde.:zper:
Ne vredi se nervirati, vazno je da je covek u svojoj dusi zadovoljan onim sto je uradio, a sve drugo docice na svoje kad tad. Vazno je da smo se lepo druzile, napunile baterije i idemo dalje...:):cmok2:
 
Rado, moze li kafica :)
Drage moje, cestitam vam na osvojenim nagradama :)
Ne znam odakle da krenem, samo mogu reci, da je TIM SNOVA, stvarno TIM SNOVA :)
Msneki je dala detaljan izvestaj, svaka cast :)
Dok ima sveta, bice pravde i nepravde, zato glavu gore i napred :)

Inace, smrcem i kijam, kuci sam, jer na poslu nema grejanja :(((
 
draga Vesna postojale su kategorije,svecane torte su se ocenjivale sto se tice dekoracije,mogle su da budu makete tema slobodna
decije torte su se ocenjivale za izgled i ukus znaci deo nje je morao imati tortu onu pravu i morala se odneti zitiju da proba e sad dal su svi to uradili pojma nemam ja svoju jesam a posle je i podelila sa drustvom,tema je takodje bila slobodna ko sta hoce sto se dekoracije tice...
ove godine su se potrudili da u ziriju budu poslasticari nasih poznatih hotela bilo je nekoliko zirija za razne kategorije cini mi se da je ove godine organizacija bila za nijansu bolja nego prosle i ono sto mi se dopalo sa jedne strane je uloga vesne u ziriju,sa druge strane cini mi se da je to za nju bila teska uloga jer mnogo zena poznaje i da ako se ona pitala imala je vrlo tesku ulogu i rekla bih nezahvalnu...
najvise mi se dopala organizacija sajma prve godine,tad sam bila pod pozitivnim utiscima jer su torte vrhunskih majstora svrstali pod torte van kategorija,dali su nekoliko prvih nekoliko drugih i nekoliko trecih nagrada u svakoj kategoriji...a svi su dobili zahvalnice...
Da se razumemo da je vrlo nezahvalno organizovati ovako nesto kod nas,bez velikih sponzora iza sebe,obezbediti besplatan izlozbeni prostor amaterima i sve sto ide uz to,da nesto sto je meni lepo ne mora da bude i drugome ali neki balans koji ce sve da ublazi mora da se pronadje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top