Kuda za vikend?!

A kazi mi gde da se informisem za Kolubarine apartmane. Nemoram bas sad za vreme raspusta da idem tamo ali moze i kasnije kad deca podju u skolu. Ostavi mi broj telefona agencije ili predstavnisttva. Mozes ovde ili na imel. Hvala !
 
Ovo su telefoni apartmana - 014/80-255, 014/80-281. Smestaj je organizovala i agencija "Ponta", ali bolje zovi direktno. Apartmani su odlicni, cisti, prostrani. Svidja mi se i to sto ne moras da uplatis sva tri obroka (inace, kuhinja u apartmanu je odlicno opremljena), vec mozes ili samo spavanje, ili spavanje + rucak, ili bilo koju drugu kombinaciju koju ti zelis. I bas je jeftino. Ali, ja eto, nisam uspela nijednom da rezervisem na vreme, uspela sam samo da provirim unutra da vidim kako sve to izgleda.. Rajac je super ako zelis mir, tisinu, setnju, cist vazduh, prirodu. Da odmoris zivce. Ako tu ne nadjes mesto, mozes da ides u SUR "Goran". To je privatna kuca sa restoranom. Izdaju sobe, a ako hoces mozes da klopas kod njih. "Goran" se nalazi blizu Kolubarinih apartmana. Lepo je i tamo, bila sam, ali su apartmani mnogo bolji.

Ja bih ti savetovala da ides na prolece. Tada je Rajac najlepsi. Sada se brzo smrkava, i cim padne mrak, nemas gde da ides. Znaci, racunaj na to da ces pola dana biti u sobi. Zato ti savetujem prolece.
 
Zvao sam agenciju Kolubaraturs i imaju slobodna mesta tek od 22 januara pa nadalje. Pun pansion je 1.100 din plus bor.taksa od 60 din dnevno. Morao bih ovih dana da zakazem ako se odlucim. Ako neko zna nek mi kaze kakva je hrana u njihovom odmaralistu / Jel obilna, ukusna itd. To mi je mnogo vazno jer sam veliki gurman. Unapred hvala !
 
Perkov salas! Moja preporuka vam je jednodnevni izlet na ovom jedinom pravom salasu u kome je stalo vreme. Cika Nikola i tetka Milica ce vas usluziti i zabaviti. Ja tamo odlazim bar jednom mesecno. Lepo mi je i zimi i u jesen, a kazu da je leti jos lepse, a to me tek ceka. OBAVEZNO OTIDJITE JER JE TAKO BLIZU, kod Iriga. Ukoliko neko krece dacu objasnjenje i preporuku. Moj mejl je kvadratoglasi@eunet.yu
Evo i sajtova koji prikazuju Perkov salas:
http://www.camps-serbia.com/sr/perkovsalas/
http://www.serbia-tourism.org/srpski/tekst.php?podaci=sela.txt&gde=sal
http://elchem.ihtm.bg.ac.yu/HtDocs/AD/05avgust/Perkov salas/Perkov_salas.html
 
rudo:
Da li je neko bio na Paliću i u tamnošnjem ZOO vrtu. Ne znam da li se isplati ići na jedan dan busom iz Beograd.
Palicki ZOO vrt je lepsi od Beogradskog i humaniji za zivotinje. U centru ima i ljuljaske i neke merdevine za decu, kao i objekat u kojem moze da se jeftino i kvalitetno ruca. Samo jezero je takodje vrlo lepo i uredljeno. Inace mi smo spojili ugodno sa korisnim - odlazak na Suboticki buvljak i posle obilazak Palica
 
dosa1258:
Palicki ZOO vrt je lepsi od Beogradskog i humaniji za zivotinje. U centru ima i ljuljaske i neke merdevine za decu, kao i objekat u kojem moze da se jeftino i kvalitetno ruca. Samo jezero je takodje vrlo lepo i uredljeno. Inace mi smo spojili ugodno sa korisnim - odlazak na Suboticki buvljak i posle obilazak Palica

Hvala na informaciji. Sutra se pakujem sa ćerom i palim.
 
Rajac je lep i van sezone ne pruza nikakav sadrzaj, znaci, idealan za odmor. Klopa, setnja, spavanje...Bili smo tamo prosle godine u novembru i odseli kod Gorana. Smestaj je fin i cist, nista specijalno, kao da ste otisli kod tetke na selo! Klopa je dobra i nije mnogo skupa. Prenociste je 350, pun pansion je, mislim, 900 din i boravisna taxa 50 din.
Brzo se stize do Rajca, ako ste kolima. Ako ste busom, kao mi, malo je cimanje da od Slavkovice stignete gore. Taxi od Ljiga do Rajca je oko 1000 din.
Jedino zalim sto kafana "Lovacke price" nije radila kada sam ja bila.
Na 2-3 dana mozete da odete i do Vrdnika (privatni smestaj je oko 500 din, klopa nije skupa), Rudnika, Palica, Despotovca, Srebrnog jezera. :)
 
Samo da kazem jednu stvar. Ako na Palic dolazite zbog zoo vrta u ovo doba, moze se desiti da poljubite vrata.
Po pravilu ovaj zoo vrt ne radi zimi mada su zivotinje i ljudi koji ga odrzavaju prisutni. Kada se nekome od njih hoce, oni otvore kapije i tada moze da se udje i razgleda sve sto zelite i to besplatno, ali nema pravila kojim danima ga otvaraju, otvaraju ga kada je lepo vreme. Mozda je najbolje pozvati telefonom i proveriti.
Ono sto je zanimljivo je da mozete poneti neke jabuke koje su jeftine, sitne ili bilo kakve. Kada je bacite kod medveda on je nabode na kandzu i gricka kao covek. Ako je bacite kod slona on je isto tako elegantno surlom ubaci u usta a strasno voli i smoki da jede, prosto jedan po jedan gricka.
Pre 11 nedelja bela medvedica je donela na svet malog belog medvedica od 200 grama. Sada je vec velicak pa ga izvodi na svetlo dana.
Zaista je lepo doci u ovaj zoo vrt.
 
Bez lazne skromnosti mogu slobodno napisati da sam poznavalac,turisticki naravno,zapadne Srbije.Posetila sam svaki njen deo.Nekada i zivela u najlepse gradu zlatiborskog okruga.Prosli vikend sam bila na Perućcu,za neupucene 13.5km udaljen od B.Baste.Restoran Vrelo,na uscu najkrace reke u Srbiji,dugacke 365m.Reka se inace zove Godina.Objekat privatizovan,ali je i dalje zadrzao metalne piksle na stolu,karirane stoljnjake,brkate konobare i odlicno mesano meso za 600 dinara.
Pored jezera su apartmani,za dve ili cetiri osobe.Taj za 4 osobe, ima veliki dnevni boravak sa jako lepo opremljenom kuhinjom,a na sparatu su dve sobe.Ispred je lepa terasa sa nezaboravnim bogledom.Cena za 4 osobe-3600,a za 2-1800.
Na 6 km od Ljubovije na samoj obali Drine je i etno selo Vrhpolje.Lepota Drine cini ovo mesto jako posebnim.Rucak sa dva glavna jela spremljena u zemljanim posudama,i nekoliko tura **** za 4 osobe,kosta vas 1600dinara.
 
Dragi moji,

Obilazim Internet tragajuci za lepim vikend destinacijama u Srbiji. Nasla sam par fotografija planine Jastrebac (19km od Krusevca, 200 km od Beograda, 100km od Nisa). Odusevila sam se. Na fotkama vidim predivnu prirodu: jezerca, potocici, mnostvo zelenila, drvece koje se ogleda na povrsini vode, uredjene stazice za setnju, cvece.... Sve to me je vrlo, vrlo zainteresovalo.

Procitala sam da tamo postoji nekoliko hotela: "Trayal", "Maksimal", "Šator", "Ravnište", "Merima", vile Jugobanke, Srbija šuma..., ali osim malih slicica istih i telefonskih brojeva (stalno je zauzeto), ne mogu da pronadjem nijednu potrebnu informaciju. Zanima me koji je hotel najbolji, koliko kosta smestaj u dvokrevetnoj sobi, treba li uzimati pun pansion ili ne, tj. da li su turistima na raspolaganju restorani i prodavnice ili se ipak moramo osloniti samo na hotelsku ponudu, kakav je put od Krusevca do tog hotelskog kompleksa i sl.

Ukoliko je neko od vas bio tamo, molim vas za detaljan opis, fotografije...

Ne bih volela da jednog subotnjeg jutra kolima zapucam put Jastrepca, predjem 200km, a tamo zateknem samo jedan otvoren hotel i to bez slobodnih soba.
 
I Grza, hotel "Koliba", na 13km od Paracina, a nekih 170km od Beograda, mi se na osnovu fotki sa Interneta cini kao interesantna vikend destinacija, a ne toliko skupa.

Ima li neko informacije o pomenutom, fotke?

Jedini problem, kako sam procitala, moze biti 5km loseg puta - prilaza hotelu. Da li je to tacno?
 
Bila sam na Grzi proteklog vikenda i razocarala se.

Kada kod Paracina skrenete sa auto puta E-75, ukljucujete se na solidan lokalni put Paracin - Zajecar. Na 17km videcete tablu na kojoj pise hotel "Koliba", kao i obavestenje Javnih puteva Srbije da skrecete na put drugog reda (ja bih rekla nikakvog reda). Vozicete se oko 1km po katastrofalno losem putu (rupa do rupe, potpuno unisten asfalt) do hotela "Koliba", a zatim jos 5km do jezera i izvorista Grze.

Priroda jeste lepa, ali ne u tolikoj meri da bi bila vredna voznje 6km po tako losem putu i 6km nazad.

Ne daj Boze da vam se na tom izrovanom putu pokvare kola, za sta postoje velike sanse, necete imati koga da pozovete u pomoc, jer tamo nema zive duse (ako odmaknete koji kilometar od hotela ka jezerima i izvoristu), a i obe mobilne mreze (064, 063) ne funkcionisu.

Osim hotela "Koliba", restorana "Gurman", decjeg odmaralista "Bambi" i vikendica, necete naci nikakve sadrzaje.

Hotel "Koliba" je daleko, daleko od cetiri zvezdice. Pitanje je da li zasluzuje da nosi i jednu zvezdicu (po meni pre treba da bude nerangiran). Stari deo hotela se raspada, a u novom delu je zavrseno samo 9 veomaskromnih soba u prizemlju, koje gledaju ili na dvoriste puno gradje i djubreta ili na bastu restorana u kojoj je uvek buka. Ukoliko dodjete vikendom mozete vrlo neprijatno da se iznenadite kada shvatite da se u hotelskom restoranu oba dana vikenda odrzavaju svadbe i to do ranih jutarnjih sati (3h - 4h ujutru), tako da spavanja i uzivanja u tisini i cvrkutu ptica nema ni tokom dana ni nocu. :angry:

Sportski tereni, bazen, recica u okolini hotela su zapusteni, kao i sam hotel. Escajg u hotelskom restoranu je sumnjive cistoce, a hrana u okviru pansiona sramno skromna i lose spremljena. :angry:

Manastir Ravanica, izletiste Sisevac, Lisine (vodopadi Prskalo i Veliki Buk i Resavska pecina), manastir Manasija, jesu u blizini Grze, ali samo vazdusnom linijom. Svako od pomenutih mesta je na bar 30 do 40 kilometara od Grze i to losim, uskim, lokalnim putevima punim krivina. Posto po takvom putu morate da vozite sporo, jer ne znate ko ce da izleti iza okuke, od mesta do mesta cete se voziti najmanje sat do sat i po vremena. Ukoliko zelite da obidjete sve nabrojano, desice vam se da cete efektivno provesti u kolima 6 sati.

Hotel "Koliba" nikako nije dobra baza za obilazenje navedenih odredista, jer realno nije u blizini svega gore navedenog. Put od Grze ka Sisevcu nije zavrsen, tako da cete za sve sto zelite da obidjete morati da se vracate ka Paracinu, ka auto-putu, a zatim od Cuprije da skrecete levo ka Ravanici, Sisevcu, Lisinama itd.

Zato je, po mom misljenju, najbolje odsesti u Cupriji i odatle obilaziti okolinu (Grzu u toj varijanti, obzirom na predivne potocice, kaskade, vodopade i jezera na Lisinama, mozete i izostaviti iz plana putovanja - nista necete propustiti).

Na svu srecu, nama vikend nije propao. :) Iako smo imali rezervisanu sobu u novom delu hotela "Koliba", posle obilaska hotela i okoline i skromnog pansionskog rucka, u subotu predvece smo se odjavili i krenuli put Paracina, Cuprije i Jagodine, verujuci da cemo u nekom od navedenih gradova naci bolje prenociste i biti blizi odredistima koja smo isplanirali da posetimo u nedelju.

Nasli smo odlican smestaj u Cupriji, na samoj obali Velike Morave - hotel "Plaza" i to po nizoj ceni od cene pansiona u hotelu "Koliba" na Grzi. Tu smo se odmorili, prenocili, a zatim u nedelju pre podne krenuli redom da obilazimo sve planirano. :)

Obisli smo manastir Ravanicu, Senjski rudnik, izletiste Sisevac (od Senja do Sisevca je jako los put, te ovo izletiste mozete i eliminisati iz plana puta) i u njemu manastir Sv. Sisoja i ribnjak, zatim izletiste Lisine kod Strmostena i u njemu vodopade Prskalo i Veliki Buk i Resavsku pecinu i na kraju, u povratku, manastir Manasiju kod Despotovca.

Kad bih sada, sa ovim iskustvom planirala vikend, obisla bih samo ono sto sam navela u pasosu iznad i to u jednom danu ili u dva dana sa nocenjem u Cupriji. Svim odredistima navedenim u prethodnom pasosu sam bukvalno ODUSEVLJENA!

Manastir Ravanica, zidine i priroda oko njega su impresivni - takvu tisinu i mir necete osetiti nigde na svetu.

p6030116resizend7.jpg
- manastir Ravanica

Lisine su predivne. Svuda se provlaci recica, pada preko kaskada, zubori. Priroda je bozanstvena. Vodopadi su fantasticni, posebno Veliki Buk (najvisi vodopad u Srbiji). Restorani sa uzgajalistima pastrmke su u neposrednoj blizini Velikog Buka. Hrana u njima je odlicna, kao i citavo okruzenje.

p6030205vodopadvelikibuby1.jpg
- vodopad Veliki Buk

Manastir Manasija na 2-3km od Despotovca je velelepan, opasan visokim zidinama (jedina je steta sto nismo mogli da udjemo i u samu crkvu, jer se renovira - radovi bi trebalo da budu gotovi 1. avgusta).

p6030289resizehs1.jpg
- manastir Manasija

Dakle, po mom misljenju Grzu i Sisevac treba zaobici, zbog jako losih prilaznih puteva i losih smestajnih kapaciteta, a sve ostalo i te kako vredi posetiti!
 

Back
Top