Kuda za vikend?!

Hotel Koliba je za svoj sajt ukrao sa interneta moju fotku Rtnja sa sokobanjske strane ( mesto je stotrinak km udaljeno od njih). Verovatno su isto tako pokupitili i ostale fotografije, te se tebi " na osnovu fotki sa Interneta cinilo kao interesantna vikend destinacija".
 
A, sad mi je jasno. Sajt hotela "Koliba" na Grzi je odlicno uradjen, mami turiste, a uzivo je NISTA - OGROMNO RAZOCARENJE!!!

APP, Montoya i ostali, izmenila sam gornji post i umetnula fotografije!

Nisam "okacila" bas najbolje fotke da mi ih ne ukradu kao APP-u, ali i ove su dovoljno dobre da docaraju lepotu Gornje Resave.

Svidja vam se?
 
predlog za vikend 7-8. juli o.g. u Trsteniku se odrzava manifestacija `Dani na Moravi` http://www.vmlab.com/trstenik/galerija.php?category=0
u subotu na obali reke je takmicenje u kuvanju riblje corbe tako da je obezbedjen rucak za sve posetioce.
U okolini Trstenika se nalaze dva prelepa zenska manastira Ljubostinja (3 km) i manastir Veluca (oko 10km). Trstenik se nalazi na 9 km od Vrnjacke Banje, izmedju Krusevca (26km) i Kraljeva (30 km)
Preporuka je da dodjete sopstvenim prevozom (oko 50 km od Pojata) da bi ste bili u mogucnosti da sve obidjete. Prenociste je moguce u jedinom trstenickom hotelu koji ima ograniceni broj mesta mislim da je cena do 10 eura nocenje sa doruckom, mozete da prenocite i u Vrnjackoj Banji. Nisam sigurna mislim da je tog vikenda i cuveni banjski karneval (raspitacu se) tako da onaj koji imapuno energije nece se pokajati jer ce za kratko vreme na malom prostoru mnogo toga videti i doziveti, a onaj ko bi da provede miran vikend sa obilascima manastira moze da krene od Krusevca od crkve Lazarice, preko Veluca, Ljubostinje i na kraju do Zice koaja je na domak Kraljeva pa Ibarskom magistralom natrag.
 
jerotije:
Ima li neko savet gde otici kolima na 2-3 dana porodicno, da te nekosta puno a da je pristojan i jeftin smestaj, hrana, i da ima da se seta. Kafici, kafane i fakultativni izleti su nevazni !
bilo bi ti idealno kod mene u selu na Zlatiboru.A posto uopste nije urbano imas da seeetas...Inace tamo medjedi postu nose.
 
ja kad idem na putovanje koje je ograničeno vremenski na dva tri dana
odem obično u neki grad u krugu od 300km najviše od mjesta prebivalište

u mom slučaju (pošto živim u Varaždinu) obično odem (Opatija, Zagreb, Mariibor, Ljubljana, Graz, Beč, Budimpešta) za sve te destinacije imam autoput tako da sam na odredištu za najviše tri sata putovanja ili ako idem javnim prijevozom 5 sati
 
Pisala sam o tome kako je na Palicu lepo , i jeste, samo, sada cu da napisem i ono sto nije lepo.
Nekako, uvek do jezera odem predvece, sa biciklom ili pesaka u jednu dugu lepu setnju i to zaista prija. Mislim da nema lepseg zalaska sunca nego bas tu, na jezeru, i ambijent je zaista predivan, u krajnjem slucaju, zbog toga smo se pre 5 godina i preselili ovde.
I prvi put ove godine odoh na plazu u toku dana i grdno se razocarah. Plaze jesu sredjene, ima dosta propratnih programa, ali voda je katastrofalna. Gomilu algi tamno zelene boje koje se lepe za telo i vrlo topla, da ne kazem vruca voda koja neodoljivo podseca na baru. Sve u svemu, osecaj nije uopste prijatan kada se kupas u zabokrecinastoj vodi. Na zalost bazeni ne rade jer im se pokvarila pumpa pa cekaju donaciju da to poprave, tako da od osvezenja funkcionisu samo tusevi. Postoji tu i neki tobogan sa malim bazencicem ali to je za klince.
Eto, i mada zivim ovde i jako volim Palic, smatram da je posteno ljude upozoriti na ono sto nije dobro u nekim turistickim mestima. Mozda ce se to uskoro promeniti jer najavljuju neke precistace za jezero, mozda ce bazeni uskoro proraditi, ali za sada je ovako. Ne kazem da ostale stvari ne funkcionisu kao sto je zoo vrt, kafici, baste, setaliste, deciji parkovi, ima tu dosta lepih stvari da se dozivi, ali od osvezenja ne ocekujte mnogo, bar ne za sada.
 
Ja sam se nameracila na Borsko jezero u drugoj polovini avgusta. Otisla bi na 4-5 dana.
Jel neko bio, iskustva?
Cula sam da je jezero divno, temp vode 25 stepeni, smestaj jako povoljan oko 5 e po osobi, i to ima lepih kuca koje se mogu cele iznajmiti. 20 km odatle su i Zlotske pecine koje planiram da obidjem.
Takodje, dopala mi se ideja - banja Vrujci.
Kazu da je pun pansion 1200 din, ne znam tacno gde, sta...pitacu. Dnevno na bazenima 200 din gde je uracunato i koriscenje saune, jakuzija, blato, hladan tus iz bureta. Nije losa ideja za vikend.
 
Supice, sta da ti kazem. Sve si sama rekla. Bas je tako. Bila sam nekoliko puta na Borskom jezeru. Prelepo je.
Banja Vrujci je po mom misljenju bezveze. Jedino ako ostajes ceo dan na bazenima. Tamo i nema nicega drugog.

Jerotije, mislim da gresis. A i nema potrebe za bazenima, pored onako lepog jezera.
 

Back
Top