Kuda za vikend?!

draganago:
Koliko se sećam (cene od prošle godine) vožnja Šarganskom osmicom je 800 din i traje 2 sata sa odmaranjem na usputnim stanicama do kojh možeš doći i kolima i jako je lepo. Cene u kafanama sa predivnom okolinom, što zbog okoline i čega već, su malo jače...ali vredi. Ulaz u Mećavnik se naravno plaća i košta 250 din po članu. Lepo je ali meni lično je lepše u Sirogojnu.
Da, da, cene u restoranima nisu strašne, ali na Mećavniku kod Kusturice su malo jače i u poslastičarnici, i u restoranu, ali je ugođaj super i vredi, može da se priušti, preživi se to..... :)
 
Za vikend smo bili na Zvorničkim jezeru..Seosku turizam.Kuca je na obali jezera,u sklopu kuce je i restoran sa domacom kuhinjom,spremali su nam przeme paprike sa cevapima,nisam odavno tako slatko jela.Smestaj nije luksuzan,sve je cisto i uredno,domacini su jako ljubazni.Naplatili su nam prenociste za dve osobe,veceru,voznju u trajanju od 2h po jezeru,kafu i pivo-1300 din.
Ako je neko zainteresovan,nek se javi na pp.da mu dam broj.
 
Bila za vikend u istocnoj Srbiji i odusevljena sam. Djerdapska klisura je fantasticna. Dva predloga:
1. Rajacke pimnice kod Negotina - imas divno prenociste u 200 god staroj kamenoj renoviranoj kuci, nadaleko poznato vino
2. Kapetan Misino brdo kod D. Milanovca - seosko domacinstvo s prenocistem, ljubaznim domacinima, fantasticnom domacom hranom i predivnim pogledom na klisuru
Ako koga zanima ili nije cuo za ta mesta, mogu da dam podrobniji opis. Zaljubila sam se u taj kraj
 
Pohvale za originalne predloge elmeg i gudajoke.
Voleo bih da neko bude ljubazan i napise jos predloga i da ti predlozi bude lepo obrazlozeni, kako to radimo sa stranim destinacijama, jer sada po sebi vidim da bolje poznajem druge turisticke destinacije od svoje zemlje.
Hvala
 
Ovako..
Sremski Karlovci,prenociste u prilicno losom hotelu u centru je 2500 za dve osobe sa doruckom..Lepo mesto sa bogatom kulturnom bastinom..Cene hrane po restoranima neopravdano skupe,vino je extra skupo,obzirom da je to mesto vina i svaka kuca ima podrum..Hotel,jako skroman i neskromno visoka cena prenocista obziro da se radi o bas higijenski losem mestu..Ali vredno posetiti..Na samoj obali Dunava je i istoimeni hotel,malo luksuznije zdanje,pa ko ima nek izvoli..
Salas 187,vec sam jednom pisala..Jako,jako lepo..Ogromno dvoriste u hladovini,ergela konja,parkic za decu,malo skuplje ali vredi..
Tara-imam broj negde,skroman apartman po skromnoj ceni,mir tisina,duge setnje u nepreglednim borovim sumama.
Fruska Gora,ukusi naravno razliciti,meni licno se nije dopalo..Neuredjeno,bez ikakvih sadrzaja.Prenociste za dve osobe u motelu Lovac,2000din za dve osobe.
I jos jednom da pomenem Zvornicko jezero..Znaci od Beograda,udaljeno 150km.Put,u dobrom stanju osim nekih 25km.Busom se stize za nesto manje od 4h.Kuca ima 3 sobe za izdavanje,jako skromno pa u sobi osim kauca i vitrine nema nista drugo,kupatilo je zajednicko za sve tri sobe..Za taj novac od 350 dinara po osobi ni ne mozete vise ocekivati..mislim da je idealno za odmor,ali da bih se ja licno smorila duze od 3 dana tamo..
Ono sto mi je pre neki dan palo na pamet,ko je zainteresovan,ja imam stan kompletno opremljen u Ljuboviji 30 km od istog ovog jezera.Stan je na 150metara od Drine.Super za odmor,pecanje,kupanje ima cak i vecernjih sadzaja..
 
Mala ispravkicica: Nije Salas 187 vec 137. Vazno za one koji ga traze, da ne omase
@princezza
Odrasla sam u subotici tj kraj palica, i za mene je to obicna smrdljiva bara (sad ce da me mrze palicani) Ne bih nikome preporucila da se kupa u njemu. Lepo je otici za vikend i setati, baviti se sportom i sl. ali za neki letnji odmor bas i nije. A i mislim da je dosta skupo
 
Evo moje male promocije istocne Srbije ('ocu procenat!).
Kapetan Misino Brdo je seosko imanje na proplanku na vrhu brda, s predivnim pogledom na klisuru. Iz pravca BG pred D. Milanovcem ima putokaz "galerija". Gazda Zika pravi skulpture od drveta koje su izlozene po dvoristu, i obavezan je obilazak uz njegovo objasnjenje svake. Domacini su divni, docekuju goste medom, vodom i rakijicom medovacom. Posle ide kafica i klopica: vruca proja, pohovana kopriva i kozji sir s mirodjijom. sve je domace jer sve sami prave. Imaju dodatnu kucu s 3 sobe, sasvim pristojne i mislim da je isto 1500 din pun pansion. Mogu da organizuju obilazak Rajkove pecine koja je nekih 20 km dalje kao i voznju camcem po Djerdapskoj klisuri.
Mislim da je super za polu-aktivan, polu-opusten odmor. Imaju dosta vaznih gostiju tipa ambasadora, zato treba rezervisati unapred.
Treba jos videti: Lepenski vir, Golubacku tvrdjavu, Trajanovu tablu (vidi se samo s Dunava) i doziveti Djerdapsku klisuru.
Mi smo bili bazirani u Kladovu (obavezna klopa u restoranu Jezero) i imali stvarno aktivan vikend. Verovatno smo dosta toga propustili jer jednostavno nismo stigli.
smestaj u pimnicama sam nasla na: http://www.denzor.co.yu/srajac3.htm
 
Nastavak sledi:
Rajacke pimnice, oko 20 km od Negotina. Selo je Rajac a pi(v)mnice su skupina vinskih podruma iznad sela. Tu niko ne zivi vec se cuva vino u 200 god starim kamenim kucama. Miroslav ima 4 sobe u jednoj od tih renoviranih pimnica. Sve pristojno i cisto, mada sarmantno asketski. Mislim da je pun pansion 1500 din. Imam br tel negde kod kuce, ako zatreba. Zabava: nema okolo nista osim sume i vinograda i vinskih podruma, sasvim dovoljno. Uvreda je odbiti ako te gazda pozove na degustaciju vina, mi smo nakon par poseta bili mrtvi pijani. Obavezno posetiti cika Dusana Perica, zivu legendu pimnica, na casicu razgovora i dobrog crnog vina. U stvari je najinteresantnije sedeti, pijuckati i pricati s mestanima. Mnogi od njih izdaju pimnice za proslave. Ljudi rezervisu, ponesu jagnje/prase/rostilj, a vince, klupe i escajg su spremni. Blizu su i Rogljaske pimnice, one su valjda jos starije ali vise nismo mogli da pijemo, pa nismo ni otisli. Da se ljudi ne uvrede :cry:
 
Hvala Gudajoko na lepom opisu...

Juce sam bio u selu Crna Bara, odakle je moja baka i mogu reci da je tamo extra za odmor u privatnim kucama iz razloga nekoliko obliznjih mini turistickih atrakcija koje treba videti:

1) Vajat Hajduk Stanka, koji je u potpunosti ocuvan iz tog vremena
2) To mesto se granici sa Bosnom, a granica je reka Drina na kojoj postoji bas u tom mestu lepa recna plaza sa dva naturalna bara gde je pice 40-50 dinara
3) 10km odatle u varoshici Bogatic se nalazi jedinstveni gejzir tople vode (114 C) odakle je usred njiva napravljen bazen sa toplom vodom (36-40 C) namenjen lecenju koznih i reumatskih bolesti (bogat mineralima). Ulazak se naplacuje samo za parking 40 din, a takodje tu mozete klopati rostilj ili prasetinu, a pice je 30-60 dinara.
4) 20km odatle mozete posetiti baru Zasavica, p[rirodni rezervat mnogih retkih ptica i gmizavaca, koje mozete bezbedno videti iz turistickog broda koji vozi po ovoj prirodnoj atrakciji. Cena voznje sa vodicem je 200 dinara
5) 25km odatle, preporucujem u povratku prema BG ili NS, mozete obici kompleks bazena u mestu Salas Nocajski, gde mozete uzivati u u prelepom ambijentu, kupanju i masazi po extra povoljnim cenama (ja samo svratio a 13.08. idem ceo dan tamo)

Preporuka je da u Crnu Baru dodjete vikend 11.08.-12.08 (znaci drugi u avgustu svake godine) kada se ovde odrzavaju "Hajducke veceri", tradicionalna manifestacija koja vraca u vreme hajducije, kada vas na sred puta moze zaustaviti "sacekusa" koja ce vam ponuditi da se osvezite i pojewdete nesto (besplatno), gde mozete videti pravu staru svadbu (19 vek) i nadmetanje za harambasu, gde se najjaci mladici macvanskog okruga bore u starim disciplina za tu prestiznu titulu...

Eto, malo popularizacije i Macve+Srema kao turisticke destinacije i povoljne mogucnosti za vikend za pamcenje koji kosta smesno...
Da, za smestaj mogu da se raspitam, cena nocenja je 500 dinara po osobi, sto ukljucuje seoski dorucak. Ja vodim iduci vikend 12 mojih drugara i drugarica, pa ako je neko pozeleo iz ovih mojih reci da uziva sa nama neka se javi za dodatne informacije i proveru za smestaj...
 
U blizini Divcibara mi tetka ima kucu. Bio sam kod nje ali sam obishao celu okolinu. Osim cistog vazduha za koji mogu da kazem da je bez premca, drugoga nema nishta. Sve je mrtvo, monotono, bez zivota.....Uvece izaci.......to kao da je policijski cas. Opet da ponovim, vazduh mirishe. Ako postoji miris prirode onda je to upravo tu. Pozz
 
Ja bih Srbiju da vidim kao naturalnu zemlju, bez vestackih terena i jakuzija...
Volim ja luksuz, ali ovde zelim prirodu... To me opusta, pogotovo leti...
A i ne bih da me neko dere u mojoj zemlji...
Znas da su Srbi dzekovi samo u inostranstvu, pa tako i ja...
Ovde ako moze za dz ili zaq 1000-2000 dinara ceo aranzman...
Pa nismo mi jet-seteri
 
avionom na pola sata od Bgd - SPA i VELNES hotel Mediteran u Bečićima - Crna Gora ( još uvek je to domaći let, s LK)


eXtra.
www.maestraltours.com

Cne su još uvek promotivne - 67 € noćenje sa doručkom. Bazen POPTPUNO fenomelnalan, kao u Čateškim Toplicama - LANSER na krovu ...:) Uh, vrh 8)
 

Back
Top