Kuda za vikend?!

Predlazem Vam selo Zlakusa i Potpec, na pola puta izmedju Pozege i Uzica; selo Zlakusa je poznato po porodicama koje se bave starim grncarskim zanatom, trubackom orkestru Veljka Ostojica i po cuvenom Etno parku Terzica avlija koji ima muzejski deo, ugostiteljski deo, apartmane, Potpeckoj pecini, recici Petnici sa ribnjacima, starim vodenicama i vodopadima; od Terzica avlije krecu i planinarske staze u duzini 60 km koje spajaju ovaj etno park sa Potpeckom pecinom, vrhom Gradina na kome se nalazi spomenik u obliku kamene piramide iz II svetskog rata, vidikovce na vrhove Zlatibora ( Cigotu i Tornik ), Goliju, Mucanj, Jadovnik, Kablar, Ovcar, Jelovu goru ... zatim Rosku banju, reku Rzav sa svojim plazama i visecim mosticima i mnogo jos toga lepog za ljubitelje setnje u prirodi ... www.zlakusa.com
 
Ova tema bi mogla da se malo aktivira, proslo je par meseci...
Mozda ima nekih novih ideja,
ili su ljudi posetili neka mesta ovde sa spiska koja vishe i nisu tako dobra kao prosle godine...


Ima li nekih update-a.

O ovoj temi bi moglo da se mnogo vishe prica i napravi neki vid "izvestaja"....
 
Mi planiramo u Sremske Karlovce, Petrovaradin i Novi Sad, onaj tamo vikend. Bili smo sto puta, al' volimo opet, pa to ti je. Naravno, zavrsnica izleta je u restoranu "Balkan expres" u krugu fakulteta, blizu obale, u Novome Sadu.
 
Uživanje na sat-dva vožnje od Beograda

put.jpg


Srebrno jezero
Preko leta Srebrno jezero kod Velikog Gradišta postaje jedna od glavnih turističkih destinacija u Srbiji zbog plaža i noćnog života, ali ako tražite pravi odmor u prirodi, najbolje je da tamo svratite van sezone. Sada se radi na prečišćavanju jezerske vode, tako da bi uskoro sve trebalo da bude spremno za idiličnu formulu: bistro jezero zelenilo - nebo - tišina. Raj za pecaroše i umetnike.
Noćenje: 10-27 evra
Više informacija:
www.srebrnojezero.com

Zobnatica
Zobnatica blizu Bačke Topole je poznata po ergeli sa viševekovnom tradicijom odgoja rasnih konja, tako da ovo mesto svoj turistički potencijal bazira prvenstveno na programima kao što su škola jahanja, obilazak Muzeja konjarstva, jedinstvenog u Evropi, i hipodroma, rekreativno jahanje, vožnje fijakerom... Ako ste ipak imali na umu neku mirniju varijantu, na raspolaganju vam je Zobnatičko jezero i bogati ribnjak, pravi izbor sportskih ribolovaca.
Noćenje: oko 32 evra, polupansion
Više informacija:
www.zobnatica.co.yu

Dvorci Dunđerski
Priča se da je Bogdan Dunđerski imao tri velike ljubavi - žene, konje i vino, pa pri obilasku njegovog dvorca iz mašte, poznatog kao „Fantast” (kod Bečeja), možete izabrati romantičnu šetnju parkom uređenim u francusko-engleskom stilu ili jahanje... Inače, porodica Dunđerski, najbogatija u Vojvodini s kraja 19. veka, imala je u svom vlasništvu i dvorac u Čelarevu, a zanimljiv je i zamak u Kulpinu. Posebna atrakcija je kolekcija metli, a žene, ako ispune određene uslove, mogu dobiti zvanični sertifikat da nisu veštice.
Noćenje: 36,5-41,5 evra, polupansion.

Čarde i salaši
Bićete sigurni da ste na pravom mestu kad ugledate belu salašku kuću na kojoj šarenim slovima piše „Ostajte ovde jer vi ste stigli na kraj sveta”. Pejzaž zaista odaje takav utisak - put vodi do čarde, a od nje se šire samo neprohodne močvare i dunavski rukavci. Možete da birate da li ćete u boemskoj čardi probati kulinarske specijalitete i uživati uz zvuk tamburica ili iznajmiti čamac i krenuti u avanturu. U blizini je Cvetni salaš, koji u svojoj ponudi ima jahanje, kupanje u bazenu, vožnju fijakerom, pecanje, etno radionice... Za one koji žele da se odmore u tradicionalnom vojvođanskom ambijentu, uz niz atraktivnih edukativnih i rekreativnih programa, preporuka je Salaš 84.
Noćenje: oko 2.000 dinara, polupansion
Više informacija:
nakrajsveta.blogspot.com

Resavska pećina
Od „resavske lepotice” kod Despotovca moći ćete da vidite samo 800 metara (od 4,5 kilometara), koliko je dosad uređeno za posetioce. Ipak, i to je dovoljno da vas fasciniraju njene dvorane, kanali, galerije, okamenjeni vodopadi... A, pod pretpostavkom da nemate želju da provedete ceo dan u pećini, u blizini se nalaze manastiri Despotovac, Manasija, Ravanica, izvor Veliko vrelo i fantastični vodopad Veliki buk.
Više informacija:
www.resavska-pecina.co.yu

Dunavsko ostrvo Bela stena
Do ostrva Bela stena, uokvirenog šumom topola, moćnim Dunavom i belim peščanim plažama, stižete čamcem. Prvo na šta ćete naići su restorani u kojima se majstorski sprema riblja čorba i u kojima možete da se opustite uz priče dunavskih alasa, zvuke gitare, miris Dunava.

Bela Crkva
Čak i ako ne tempirate svoj dolazak u Belu Crkvu prema nekoj od brojnih turističkih manifestacija po kojima je ovaj gradić poznat, ovde možete videti mnogo toga - arheološko nalazište „Grad”, najstariji muzej u Vojvodini, crkve iz 18. veka... Ili se jednostavno opustiti na obali nekog od šest belocrkvanskih jezera u blizini Vršca.
Noćenje: 1.000 - 2.000 dinara, PP
Više informacija:
www.belacrkva.co.yu

Izvor: 24 sata
 
Ovog vikenda najavljuju lepo vreme, u nedelju cak 20C. U subotu sam zauzeta, ali bih rado otisla negde u nedelju, samo na jedan dan. Sta predlazete, a da nije daleko od Beograda, najvise sat voznje?Nesto bih blize, jer ne volim kad idem na jedan dan, da mi pola dana prodje u voznji.
 
Bas vam hvala sto se trudite, ali bila sam i tamo. Mozda se nisam bas najbolje izjasnila-ne zanimaju me toliko destinacije, koje manje vise svi znamo, jer sam dosta putovala, zanima me da li neko predlaze nesto sto jos nije toliko eksponirano, a lepo je.
 
A kako je u tim Babama kod Kosmaja??? Da li postoji jos nesto osim tog hotela, da moze da se vidi, kako izgleda to tamo uopste?

isto pitanje i za dvorac Dundjerski?

Planiram da odem sa devojkom (koju jos muvam:) ovaj vikend, subotu i nedelju, pa vas molim da mi pomognete da dobro izaberem.

Thanks.
 
Pa, u sustini u Babama i ne postoji nista posebno, sem hotela. Koji nije los, ali nije bas ni toliko dobar koliko kosta. Ali, ajde, neka bude ok. Mada mislim da ti je to bolji izbor kada je lepse vreme, jer onda mozete malo i da setate po okolini. Kosmaj je ok.

hotel
DSC00052-1.jpg


terasa, na kojoj je lepse po lepom vremenu
DSC00049-1.jpg


Mozda ti je bolja opcija sad dvorac Dundjerski.Inace, i ako izaberes Babe bice lepo-romantika!
 

Back
Top