Kuda za vikend?!

Nisam odavno posecivao ovu temu, ali vidim da Horizont ne posustaje i dalje je ubija. Ja sam prosli vikend bio na Drinskoj regati i bilo je vise nego odlicno. Zanima me moze li da se ubije ceo dan ako se ujutro podje iz BG ka Resavskoj pecini i tom kraju? Ima li gde da se provede vreme? Ako neko zna, kako mogu da dodjem do kontakta sa vinarijom Nikodinovic iz tog kraja?

Nadam se da ne kasnim puno sa odgovorom. Da, mozes provesti prijatan dan, pa mozda cak i vikend, u obilasku Resavskog kraja. Ne znam koliko ti treba od Beograda do iskljucenja sa auto-puta kod Markovca, ali odatle imas jos nekih 50-ak km voznje. Pratis putokaze i ne mozes da promasis ;)
Put do Despotovca i nije tako los, ali od Despotovca pa do krajnjeg odredista je dosta propao, pun neravnina, krivina i uspona. Da ne bih puno duzila sa pricom mozes pogledati ove foto ture pa proceni da li ti je dovoljno interesantno
 
Poslednja izmena od moderatora:
,I sad ne znam sta jos mozemo ovih zimskih dana da posetimo..Ima li neko preporuku ili neku ideju?

A i ja imam na prodaju suve šljive, rukavice sa postavom, i mast za hemoroide.

Odlično vozim bicikli UNAZAD, a i glumim u amaterskoj seoskoj družini ....
 
Jel neko bio u hotelu Norcev na Fruskoj gori? Ima bazen zatvoreni, pa bi bilo lepo otici na neki jesenji vikend, a jeftiniji je od drugih sa bazenom po Srbiji.
Citala sam neke utiske, ali su razliciti...jedni pljuju, drugi odusevljeni?!
 
Norcev je fin hotel. Nisam išla na vikend varijatnu, jer živim blizu, a osim hotela i nema baš mnogo šta da se vidi. Hotel je na vrhu Fruške gore, odmah pored bombardovanog RTS predajnika. Okolo šuma, nema nikakvo šetalište ili bilo šta osim parkinga ispred hotela. U podnožju Fruške gore ima mnoštvo manastira i to je lepo za obići, ali kad pričamo o hotelu, zabava je nikakva.
Sam hotel je lep, relativno nov i izuzetno čist. Zatvoreni bazen je odličan, nikad nema gužve, svlačionice su uredne, čak i fenovi rade:lol:
Ima lepa sauna i teretana, sala za stoni tenis i to je to. Restoran je dobar, cene više nego prisotjne, ali usluga očajno spora. Za sobe ne znam, jer nisam nikad duže ostajala.
 
Ili, jednostavno, da uzmeš planinarsku mapu Fruške Gore i zapucaš peške bilo kuda! Planinarske staze fruškogorskog maratona su dobro obeležene i podeljene po težini, tako da može sve biti lagana šetnja ili zahtevna tura, zavisno od opredeljenja :D
Ipak, najlepše je na proleće, negde u maju mesecu. Moj favorit je tzv. Dolina kestenova koja izgleda fantastično kada drvo kestena procveta..

Srećno! :ok:
 
treba mi setnica lagana za trudnjacu:)

Isti princip-mapu sa drumskim putevima Fruške Gore u ruke i vozi gde hoćeš. Stacioniraš se blizu nekog vidikovca ili jezera i lagano šetaš, gde god želiš..
I, uživaš u ovako nečemu:

LEDINAČKO JEZERO

ledinackojezeroap4.jpg


POGLED NA NOVI SAD

nszt9.jpg


JOŠ JEDNO JEZERO

fruskagoraee7.jpg


KONJI ''VRANI''

konjinafruskojgoripu7.jpg


Zar nije čarobno? :p
 
Super je!
A gde da nadjem tu mapu?

Zove se Planinarsko turistička karta Fruška Gora, proizvodi naša Geokarta.
Verovatno ima da se kupi u svim boljim knjižarama i u Knez Mihajlovoj, na onim štandovima..

Vidi ovde konkretnije:

http://www.geokarta.co.yu/

http://www.geokarta.co.yu/korpa_edit.asp?ArtikalID=1000870&LanguageID=1&MenuID=0020010

Ili idi direktno ili pozovi da pitaš:

Geokarta d.o.o.
Bulevar vojvode Mišića 39
11000 Beograd

Telefon: +381 (11) 2651 121
+381 (11) 2651 369
+381 (11) 2650 993
 
Poslednja izmena:
Suprug i ja planiramo da odemo u Sremske Karlovce, krajem septembra, kada se održavaju dani vina. Da li je neko već bio tamo, i to možda baš u to vreme, čisto informacije radi šta možemo još očekivati osim degustacije vina:cool:
 
Za vikend mozete otici u Kastel Ecka kod Zrenjanina ili tacnije 66 km od Beograda i Novog Sada.Odlican za malu decu ima uredjeno decje igraliste sa klovnovima, i svim ostalim propratnim elementima. Ima gde da se proseta jer je smesten na 17 hektara zemlje, sobe su prelepe ali ovaj stari deo nije klimatizovan jer je pod zastitom spomenika. Cene su vise nego pristojne
 

Back
Top