Kuda za vikend?!

SAD ĆU DA GA SMIRIM....

Zvonačka banja se nalazi 400 km od Beograda, kada se sa auto puta kod Bele Palanke skrene desno. Banja je na nadmorskoj visini od cca 700 metara, a u neposrednoj blizini je i Vlaška planina sa 1450 m nadmorske visine. U banji se nalazi hotel '' MIR '' sa otvorenim i zatvorenim bazenom sa termalnom vodom koja izvire na 28 C. Pored ostalog, efikasno leči i akutne nervoze i stres ( Hmmm ima nas tu dosta kandidata....)

Hotel je OK, ništa spektakularno, ali je zato priroda u okolini NEZABORAVNA. Ja sam šetao CEO dan okolinom, vraćao sam se u hotel samo da prespavam, i da me noću ne pojedu vuci....

SVE preporuke sa moje strane....


image009.jpg
 
bglaptops:
Ne znam kad je zvornicko jezero proglaseno za banju. Jes` lepo ko u banji, al ne secam se da se to zove banja. Zanimljivo je proci od Bajine Baste do Loznice, preko Zvornika. Imate prvo Perucac i dobru pastrmku, zatim mini etno selo pre Ljubovije na samoj obali Drine(prenociste 600din, pun pansion 15evra), zatim manastir Soko Grad koji je u neopisivom ambijentu i mesto za obavezan obilazak ako ste u ovom delu Srbije, posle toga nailazi Zvornicko jezero i Zvornik....Ako nekoga zanima, napisacu detaljnije gde je sta.
Da li imas slike iz pomenutog kraja?
 
Idealno mesto za vikend je Resava. Lako dostupan kraj i imate sta da vidite Manasija, Resavska pecina vodopad Veliki buk i restorani su sa ogromnim porcijama!!!
Za blize informacije pogledajte!!!!
www.resava-tourism.com :)
 
Phantom der Nacht:
Za Beogradjane idealno,.... blizu, a ipak drugačije....Vojvodina.....


http://www.b92.net/zivot/putovanja.php?yyyy=2007&mm=09&dd=15&nav_id=263657

U pravu si skroz!

Dobar izbor...bas sam pre par dana bila...obisla ceo juzni Banat...i svakom bih preporucila! Narocito Staru Palanku-tj. mesto gde se Tisa uliva u Dunav! zalazak sunca je...mmm...! Prelep prizor! A i skela je tu tako da se lako i brzo moze preci Dunav...
Evo dokaza:

https://i220.photobucket.com/albums/dd106/Sanja82/DSCN2833.jpg
To je jezero u Beloj crkvi...

DSCN2833.jpg


Ulivanje Tise u Dunav:
DSCN2846a.jpg
 
talesjr:
Idealno mesto za vikend je Resava. Lako dostupan kraj i imate sta da vidite Manasija, Resavska pecina vodopad Veliki buk i restorani su sa ogromnim porcijama!!!
Za blize informacije pogledajte!!!!
www.resava-tourism.com :)

Hvala za ovu informaciju! Stvarno lepo izgleda. Imas li neki savet gde odsesti od ponudjenih prenocista i da li je sve to blizu jedno drugog?

Koliko se putuje od Beograda?
 
Kojim putem se stiže do Golupca, Lepenskog vira i Đerdapa, od Beograda i koliko otprilike traje put tj ima km?

Jel moze jedna precizna navigacija posto nikad nisam isla na tu stranu?
 
Za Angi7.
Od Beograda do Resave treba Vam ne više od 2 sata vožnje. Auto putem isključenje kod Markovca (Stari hrast) i onda nekih 40 km (putem Svilajnac-Despotovac) do vodopada Veliki Buk, koji je neka najdalja tačka do koje idete autom bez problema. Obično obiđete prvo Manasiju pa Resavsku pećinu i onda vodopad Veliki Buk i ručate zatim u nekom od restorana u blizini vodopada. Preporuka restoran "Lisine", interesantan je i "Lisinski raj", koji je delom u pećini. Ako želite da prenoćite možete učiniti u bungalovima restorana "Vodopad", koji su novosagrađeni i nalaze se u blizini vodopada, ili u Despotovcu u hotelu "Resava" ili motelu "Kruna". Kontakte i cene imate na sajtu.
www.resava-tourism.com
DOBRODOŠLI!!!!
 
Za Bisku, znam da ce me mnogi napljuvati, ali meni je taj deo Srbije ocajan. Iz Beograda idete na Pozarevac, zatim Veliko Gradiste(Srebrno jezero), Golubac,Lepenski vir,Donji Milanovac, Kladovo(Djerdap). Od Donjeg Milanovca do Kladova ima oko 80km i sem Dunava sa leve strane i stena sa desne, nema nista drugo, ja sam sreo samo jedno vozilo na ovoj deonici. Navigacija Vam ne treba jer je put dobro obelezen. Dunav je lep u Golupcu. Jedina kafana koju sam nasao od Golupca do Kladova je Jezero pre Donjeg Milanovca. Ne mozete da zamislite koja je pustos, nema prodavnica, signala(roming 90% puta), ne daj Boze da se auto pokvari. Inace, do Kladova se stize za oko 3,5h kombinovane voznje, ne mogu tacno da se setim. Put je dobar i sirok, ima dosta tunela. Sve u svemu, dovoljno je jednom u zivotu da se ode na dan i nikad vise.
 
talesjr:
Za Angi7.
Od Beograda do Resave treba Vam ne više od 2 sata vožnje. Auto putem isključenje kod Markovca (Stari hrast) i onda nekih 40 km (putem Svilajnac-Despotovac) do vodopada Veliki Buk, koji je neka najdalja tačka do koje idete autom bez problema. Obično obiđete prvo Manasiju pa Resavsku pećinu i onda vodopad Veliki Buk i ručate zatim u nekom od restorana u blizini vodopada. Preporuka restoran "Lisine", interesantan je i "Lisinski raj", koji je delom u pećini. Ako želite da prenoćite možete učiniti u bungalovima restorana "Vodopad", koji su novosagrađeni i nalaze se u blizini vodopada, ili u Despotovcu u hotelu "Resava" ili motelu "Kruna". Kontakte i cene imate na sajtu.
www.resava-tourism.com
DOBRODOŠLI!!!!

Hvala puno!
Bas smo i mislili da pozovemo to prenociste Vodopad jer nam se svidja sto je blizu vodopada, a i restorana Lisine. Citala sam da je restoranLisine izgoreo pre godinu dve i da se sad tamo pravi motel i restoran. Da li je restoran sad u funkciji. Mislili smo da idemo u subotu ujutro i da prenocimo. Znaci, Manasija, i pecina su nam pre vodopada na putu, pa preporucujete da se tu prvo zaustavimo?
Koliko su udaljeni Manasija, pecina i Bukovi jedni od drugih? Da li ste videli kakvi su ti bungalovi Vodopad, jer nema slika na sajtu?
 
Za Angi7,
Pecina je nekih 15 km udaljena od Manasije, dok je vodopad od pecine udaljen nekih 5 km, i nalazi se odmah posle sela Strmosten. Bungalove nisam video, ali za Vašu informaciju završeni su ove godine tako da je sve novo. Restoran "Lisine" radi i novi vlasnik je u pripremama za izgradnju novog objekta za smeštaj. Ako ste ljubitelji vina možete usput svratiti do vinarije "Nikodijević" i probati neko od njihovih vina ili konjak, to Vam se nalazi u selu Stenjevac koje Vam je na putu prema pećini (samo im se najavite). Ako Vam vozilo nije previše nisko postoji mogućnost da se vozite kanjonom Resave i tako obiđete malo i Beljanicu, budući da put održava Srbijašume tako da nije u lošem stanju, ali nije asfaltiran.
Preporuka: Jelovački sir, proja, pastrmka i rakija!!!
Videćete pravi "stresobrejker" vikend. :lol:
 
talesjr:
Za Angi7,
Pecina je nekih 15 km udaljena od Manasije, dok je vodopad od pecine udaljen nekih 5 km, i nalazi se odmah posle sela Strmosten. Bungalove nisam video, ali za Vašu informaciju završeni su ove godine tako da je sve novo. Restoran "Lisine" radi i novi vlasnik je u pripremama za izgradnju novog objekta za smeštaj. Ako ste ljubitelji vina možete usput svratiti do vinarije "Nikodijević" i probati neko od njihovih vina ili konjak, to Vam se nalazi u selu Stenjevac koje Vam je na putu prema pećini (samo im se najavite). Ako Vam vozilo nije previše nisko postoji mogućnost da se vozite kanjonom Resave i tako obiđete malo i Beljanicu, budući da put održava Srbijašume tako da nije u lošem stanju, ali nije asfaltiran.
Preporuka: Jelovački sir, proja, pastrmka i rakija!!!
Videćete pravi "stresobrejker" vikend. :lol:

Hvala jos jednom! -bas takav vikend mi treba, jer cu odlepiti na poslu!

Jos samo da bude lepo vreme...jos samo jedno pitanje...
Kad dodjemo do pecine, da li imaju vodici i da li to treba ranije da se nekom najavi?
 

Back
Top