Kuda za vikend?!

E, to ti je i blagoslov i prokletstvo. Svi mi na godisnji idemo da nam bude lepse nego kod kuce, a sta mislis koliko je destinacija koje to jesu kada zivis na Palicu.
P.S. pre pet godina smo se preselili ovde jer smo bili odusevljeni Palicem i dalje to jesmo
 
Odlicno mesto za izlet je Zobnatica. Hotel nije vrhunski, ali je sve veoma jeftino. U blizini ergele je i veliko uredjeno jezero, a na 30 kilometara se nalazi i Palic. Sto se tice Palica, posetite Majkin salas. Prijatno mesto pored koga ima i lepo sredjen mini motel sa pristupacnim cenama, poseduje bazen, saunu i teretanu.
Ne mogu da ne prokomentarisem Salas 84. To je za mene najveca prevara svih vremena i najbacenije pare. Mrzi me da pisem koliko me iznerviralo sve, pocevsi od dosade, preko uzasne usluge i nenormalno visokih cena(najjeftinije jelo je 1100 din, a mala je porcija).
Preporucio bih jednu ekstra etno kafanu koja se nalazi 70km od Beograda u Orascu. Mesto se zove Karadjordjev vajat. Ambijent je nevidjen, seoskim putem prolazite kroz Petu aveniju, sir, kajmak, hleb iz furune, domaca rakija.....Cena je najsmesnija jer je skoro dzabe. Ako je neko bio, neka da komentar.
 
Sto se tice Palica, posetite Majkin salas. Prijatno mesto pored koga ima i lepo sredjen mini motel sa pristupacnim cenama, poseduje bazen, saunu i teretanu.

Posetili Majkin salas. Jeli Bacinu sniclu. Mmmmm...
Pored je tzv. Cvetni salas, tj, motel koji pominjes. Bazen ima, to je tacno, ali otvoren i veoma, veoma mali.
Vec sam pominjala da Vilu Lira, Majkin salas i Cvetni salas drzi jedno te isto preduzece i to "Maestoso" iz Subotice. Cena nocenja sa doruckom je 1.450,00 dinara po osobi i u Liri i u Cvetnom salasu, s tim da je Lira na glavnom, asfaltiranom putu, a Cvetni salas i Majkin salas su malo dalje od centra Palica i do njih se dolazi ocajnim, izrovanim, zemljanim putem.
 
Hotel "Grand", Kopaonik
Hotel "Selters" Mladenovac
Hotel "Vrdnik" Vrdnik

Od navedena tri jedino bih "Grand" mogla da prihvatim.

Koliko ja znam "Selters" je hotel bolnickog tipa i mnogi ljudi nakon mozdanog udara ili nekog ozbiljnijeg preloma idu tu na rehabilitaciju. Bas mi ne bi prijalo da provodim vikend okruzena doktorima i pacijentima.

Takodje, na osnovu raspitivanja i prekopavanja Interneta, znam da je hotel u Vrdniku (mislim da se zove "Termal", a ne "Vrdnik") u prilicno losem stanju i da nakon vise od 20 godina neodrzavanja stvarno ne lici ni na sta. Demantujte me ako gresim. Mozda su ga u medjuvremenu sredili ili pak mislimo na razlicite objekte.
 
I "nasu"Ribarsku banju su picnuli,sve je sredjeno,postoje bazeni sa toplom vodom gde se i zimi kupas napolju,ali ja nikako da odem i ako mi je ispred nosa....potrudicu se da to odradim pa da vidim da li je za preporuciti....
 
Evo, ja da prokomentarisem za Vrdnik.Meni se banja jako dopala, nekako mi je bila lepa (utisak od 1 dana), a hotel koliko ja znam jeste Termal, spolja izgleda socijalisticki, unutra ne znam, ali sam videla da ima dosta gostiju, ne znam da li to nesto znaci...
 
I u Zvonačkoj banji ?


zvonackabanjahotelmir.jpg
 
Ne znam kad je zvornicko jezero proglaseno za banju. Jes` lepo ko u banji, al ne secam se da se to zove banja. Zanimljivo je proci od Bajine Baste do Loznice, preko Zvornika. Imate prvo Perucac i dobru pastrmku, zatim mini etno selo pre Ljubovije na samoj obali Drine(prenociste 600din, pun pansion 15evra), zatim manastir Soko Grad koji je u neopisivom ambijentu i mesto za obavezan obilazak ako ste u ovom delu Srbije, posle toga nailazi Zvornicko jezero i Zvornik....Ako nekoga zanima, napisacu detaljnije gde je sta.
 

Back
Top