Krofne

smeh reci mi molim te na ovaj espanolov recept koliko tacno brasna ide?posto smo pocetnici ne znamo tacno kako bi to trebalo da izgleda
hica je,upravo se dize kvasac:lol:
Tačnu količinu je ovako nemoguće reći!
Testo treba da bude baš, baš bistro (ja tu sve radim mikserom) i orjentaciono računaj oko 1/2kg... puno zavisi od samog brašna.
 
posto ne mogu drugacije da se iskupim,nadam se da ce jedna fotografija krofni biti ok?
hvala :)

nesto mi tvoje izgledaju bolje,al za prvi put sam zadovoljna(mutio mikserom dragi i vadio modlom a ja preprzila
 
ispravka,sad sam ih probala i ne znam da stanem :ok:
nisu gnjecave iznutra nego onako izdasne,to je meni jako bitno
Bravo!
Pa ja lepo kažem da to nije nikakva "nauka". Treba samo malo dobre volje, strpljenja i osnovna predstava o tome kako to što pravimo treba da izgleda.
A i na slici krofne izgledaju super! (Možda sam ja samo malo veštiji fotograf ;))
 
Evo, samo što sam se učlanila na forum i ovo mi je prva poruka. Najpre bih da zahvalim svima na divnim receptima, od kojih sam jedan i isprobala:ok:.

Elem, evo slike moje prve krofne (nikad ranije nisam ništa mesila, pa nemojte da me zaspete drvljem i kamenjem:bye:).

krofna.JPG


Poslala bih vam i krofne, samo da ih se rešim!:hahaha:

Kad mi je majka došla da oceni "rad", konstatovala je da sam napravila više grešaka nego što sam mislila. Naime, testo sam "preradila" nakon što je odstojalo, dodala previše brašna, i bacila u mast odmah po vađenju iz testa:sad2:. Mogle su i gore za prvi put...;)
 
:grudvanje:
ovo računaj kao 17ti i 18ti....
KROFNE

Potrebno je :500 gr. oštrog brašna,kora jednog limuna,2 dcl.mleka,100 gr. maslaca,50 gr. šećera,2 žumanceta i 1 celo jaje,2 kašike ruma , paketić kvasca, malo soli,Ulje za prženje. Marmelada i prah šećer za posipanje,

U 2dcl.mleka staviti kvasac da nadođe.Umutiti maslac,šećer,žumanca i celo jaje,rum,narendanu koru limuna, malo soli,dodati mleko sa kvascem ,brašno i umutiti glatko testo.Ako je potrebno dodati jos malo brašna.Testo pokriti krpom i ostaviti da naraste na toplom mestu.(oko pola sata do 45 min)Naraslo testo staviti na brašnom posutu dasku i razviti na oko 1 cm debljine. Okruglim kalupom za krofne ili čašom vaditi krofne i ređati ih na brašnom posutu dasku da ponovo malo narastu.Oko 20 min.Zatim ih peći u šerpi sa dosta zagrejanog ulja. Prvo sa jedne pa ih okrenuti na drugu stranu.Pržene krofne vaditi, ocediti od ulja .Po želji posuti ih prah šećerom ili premazati sa džemom od kajsija.

MICINE KROFNE

1 paketić kvasca rastopiti u 300 gr. mlakog mleka i 8 kašika šećera. Kada kvasac krene zamesiti ga sa 500 gr. brašna,
4 žumanca malo soli i 7 kašika ulja. Testo dobro uraditi .
Ostaviti malo da se odmori pa ga razvući na dasci.
Vaditi krofne i ostaviti da narastu. Takve ih peći na vrelom ulju.

super da imamao internet jer nemea sta nema u internetu eto tako i krofne ali molim te koliko je 300gr.mleka
 
krofne super deluju na onoj slici...

ali kako do što suvljih krofni?

ima ona caka da se prilikom vađenja nikako ne stavljaju jedne preko drugih u činiju, već da se ređaju na salvetu i ostaviti da ona upija ulje iz njih, ali opet su nekako masne i teške za pojesti veću količinu....
ima li još neki takav metod?
koji od ovih recepata daje najbolji rezultat po tom pitanju?

Dobro zagrejano ulje i brašno tip 500
Čudo jedno, od 3 strane baš ovaj post da zapadne...
Verujem da će bar nekome ovaj savet da bude od koristi.
 
Moj diprinos za sto lepse krofne: testo ne sme nikako biti tvrdo(ja ga miksiram viljuskama za testo), :grudvanje:belance moze da stvrdne testo prilikom pecenja pa stavljam samo zumancaz;)
i kada testo izrucim na povrsinu malo ga vise razvucem, poprskam sa hladnom vodom, preklopim na pola i onda vadim modlom krugove, pa tamo gde je pala kap vode ostanu supljine, a prilikom pecenja se poklope da bi imale onaj svetli obruc i naravno nikad se ne stavljaju jedna preko druge...Pozdravz:girl:
 
Jao, sram me bilo.:rumenko:
Tu sam, nisam vas zaboravila, citam ali se zablentavim na forumu zdravlje pa zaboravim i ovde da ostavim porukicu.
Hvala svima na receptima, jedan se upotrebljava redovno.:bye:
 
USHTIPCI (MOLIM BEZ SHTIPANJA)

Napraviti testo 1/2 kg brashna, 2 jaja, 1 svez kvasac , soli po ukusu(1 mala kashicica), vode da se zamesi neshto kao izmedju krofni i palacinaka, znaci gushce testo, ali ne da ga mozesh mesiti rukama.Ostaviti 20-tak min na toplom da odstoji i pokriti.
Ugrejati ulje i velikom kashikom ,koju svaki put umocish u to vrelo ulje, vaditi testo i spushtati u ulje, ako treba drugom kashikom pripomoci da se testo izvadi iz kashike.Okrenuti da se ispece i druga strana.
ovo je neka neutralna varijanta, moze se jesti sa pavlakom, pekmezom, sirom, kecapom, eurokremom.
Nekada kada zelim samo slano da bude posolim josh malo pa u testo izmrvim sir neki domaci, ili narendam kackavalj i tako pecem.Odlicno je.:):heart::bye:
 
Ja imam ova recept za ustipke na brzinu:

16 kasika brasna,3 jaja, 1 jogurt ( casa) 1 prasak za pecivo, malo soli i moze malo kore od limuna. Sve zajedno umutiti mikserom i spustati kasikom na vrelo ulje ili mast.
Posle se mogu posuti prah secerom sa mirisom vanile ili jesti sa sirom
 
Moji obozavaju takozvane,dekave ustipke.U stvari nisu dekavi,ali u njih ne ide ni kvasac ni prasak za pecivo.Umuti se masa kao za palacinke samo malo gusca.U vrelu masnocu dubine debljine 1 prsta se ulivaju malom kutlacom.U masu mozete dodati rendane tikvice,jabuke,seckane banane....
 
Ma i moji to obozavaju, cas posla se naprave i shto kazesh 100 varijanti.Moji ih jedu sa pavlakom, sa sirom, sa kecapom, sa pekmezom, sa urokremom.
Najvishe sam volela da ih jedem kod moje drugarice gde sam prvi put cula da ih bosanci zovu bleburi,kod njih se prave velicine shake, ali dosta tanki, neshto kao palacinci, ali nisu, mnogo manji.Mmmmmmmmmmm, kako je to njena mama lepo pekla, pa kada sam bila u drugom stanju odlazila sam kod nje na blebure:)
 
moji ih zovu zlicnjaci,jer ih izlivaju kasikom,sa sirom,pavlakom ,secerom i dan danas ih obozavam.tacno je da ih bosanci prave.Kao dete nisam mogla da zamislim nedeljno jutro bez njih.
 

Back
Top