Krofne

E, ja sam bila u Norveskooj gdje se Mufinsi pikaju za nacionalno jelo, iako je americko. Prijatljica mi je otamo donijela smjesu i pogodne korpice za mufinse. Prava stvar - pomjesas taj prasak sa vodom i uljem i siknes u korpice. Peces 20 min i to je to. Problem je sto te smjese ovdje nema, pa bih voljela da neko ubaci dobar recept, za cokoladne mufinse. Ti su mi favoriti.
 
Ako do sada niste bili obavesteni, postoji jedno preduzece u Beogradu koje se bavi proizvodnjom originalnih americkih krofni - donuts, koje se prave od uvoznih sirovina a ne one kobajagi americke krofnice sto se prodaju po vasarima.Ja sam ih probao ODLICNE SU ZAISTA. Prodaju se u Maxi objektima (u Beogradjanki, u Sarajevkoj, u Visnjicevoj, a i ma ih i u Tempu na kvantasu) postoje 4 razlicita ukusa a nisu ni skupe nekih 40din. Probao sam i one u Meku ali su ove jeftinije a i mnogo bolje. Probajte, pa mi javite Vase utiske. Pozdrav :razz:
 
Evo ti jos jedan recept za muffins, ja ih stalno pravim i super su
3 solje brasna,
3 solje secera,
2 solje mleka,
1 solja ulja
5 jaja
1 prasak za pecivo,
2 vanilin secera i
oko 3 solje cokolade u prahu ili kakaa, ili mlevenog maka ili oraha, sve su kombinacije super.
Ja ponekad stavim i glazuru od cokolade. Inace ovaj recept su mi doneli iz Amerike. Probaj
 
kupio sam aparat za AMERICKE KROFNICE i uz njega dobio neki recept koji mi nikako ne odgovara. Moze li neko ko zna dobar recept za njih da mi kaze, bicu mu mnogo zahvalan??? hvala
 
to je ono malo sto sluze po vasarima i bilo kojim vecim okupljanjima. Ima ukus kao obicne krofne, samo su male i imaju rupu u sredini. Prelivaju se sa cokoladom (eurokremom), i secerom u prahu.

Ja mislim da bi ti dobar bio i recept za obicne krofne.
 
Znam ljude koji rade sa tim. Mnogo je to komplikovano da ih sama pravis. Koristi se iskljucivo palmino ulje (mast) koja se koristi u industriji a ima ih i u vecim marketima. Njena sposobnost je da ne gori ni posle 50 koriscenja ukoliko se ne predje temperatura od 200 stepeni sto moze da se postigne iskljucivo u fritezama. Ne skuplja mirise i ukuse hrane koja se frituje pod tim uslovima.
Smesa je slicna smesi za palacinke, ali cak ni oni koji sa time rade godinama nisu uspeli da prokljuve originalni recept, nego kupuju gotovu smesu (prah) u prodavnicama specijalizovanim za aditive, zacine i slicno. Kupuje se na dzakove, ne znam da li postoji manje pakovanje.
 
To je onaj profi veliki aparat sa tri klipa,i upravu ste da su to te krofnice sa vasara. problem je taj sto smesa je upotrebljiva posle sat vremena, a posle 2 sata vise ne vredi jer nastavlja da raste. Tako da ne moze da prodje kroz klipove.I nikad mi ne ispadaju iste krofnice ili su manje ili sa manjim otvorom u sredini, nekad ga cak i ne bude. Gde ima da se kupi ta gotova smesa??
 
Naravno, posto vidim sad da ce to da ti bude biznis, kolicinu ustostruci i NEKA TI JE SA SRECOM!!! Jedino si zakaznio za Gucu, ali, mi bar ne oskudevamo sa vasarima, plazama i ostalim manifestacijama!!!!
 

Svaka cast za Micine krofne, stucala sam 40 god., a ovo je prvi put da su deca rekla:"Svaka cast mama!'
Jedino sto preporucujem je da odmah umesite duplu meru :-D
 
krofne super deluju na onoj slici...

ali kako do što suvljih krofni?

ima ona caka da se prilikom vađenja nikako ne stavljaju jedne preko drugih u činiju, već da se ređaju na salvetu i ostaviti da ona upija ulje iz njih, ali opet su nekako masne i teške za pojesti veću količinu....
ima li još neki takav metod?
koji od ovih recepata daje najbolji rezultat po tom pitanju?
 

Back
Top