Krit - ko je bio?

jel zna neko posto su avio karte do atine iz bga i iz atine do krita?
da li je bolje ferryem iz atine ili avionom?

za avio karte, http://www.olympicairlines.com/ pa ukucaj beograd-iraklio.
za brod, http://www.ferries.gr
kod broda imaš dve opcije: standardno ferry, obično vozi noću i kreće iz pireja oko 21.00 i ujutru je u irakliu ili haniji; druga opcija je fast ferry (minoan lines), koji obično ide oko 11.00 i stiže popodne oko 17.00 u iraklio.
 
Trebalo bi ovih dana da rezervišem hotel u Agios Nikolaos i imam nekoliko opcija u avgustu i ako mi maleni ne krene u školu ove godine (a nadamo se da neće) onda bi možda išli 09. septembra.
Kakva je temperatura mora i vazduha u to vreme u septembru?
Pretpostavljam da tada nije više gužva?
 
Da li jos neka agencija osim Kaladoukasa ima aranzmane za Hanju tj okolinu?Da li su bolje pescane plaze tu ili u Retimnu?

rade filip travel i eurojet, ali je to ista ponuda kao i kod kalodukasa. nažalost, to je to... mada, imaš praktično 4-5 objekata apartmanskog tipa, što je dovoljno da izabereš nešto pristojno. retimno ima gradsku plažu koja je dugačka 7-8 km, i nastavlja sa na prigradska naselja perivolia, adelianos kampos, misiria itd. velika, i duga peščana plaža. kod hanje velika peščana plaža počinje malo van grada, i nastavlja se prema naseljima kato stalos, agia marina, platanias, gerani, pa sve do kolimbarija, sigurno 15-tak km, velike peščane plaže...mada, i sam grad na svojoj zapadnoj strani ima plažu.
 
Trebalo bi ovih dana da rezervišem hotel u Agios Nikolaos i imam nekoliko opcija u avgustu i ako mi maleni ne krene u školu ove godine (a nadamo se da neće) onda bi možda išli 09. septembra.
Kakva je temperatura mora i vazduha u to vreme u septembru?
Pretpostavljam da tada nije više gužva?

Bila sam na putu, ali bolje ikad. nego nikad .....

- U Agiosu NIKAD nije gužva. Mesto je relativno veliko, mislim po površini, tako da kada se svi rasporede ....Jedino Grci u avgustu kada krenu na kolektivni godišnji odmor, naprave gužvu. Bučni su, bahati, pa izgleda da ih ima duplo više nego što ih stvarno ima.

- Septembar je SVAKAKO bolji izbor, ali ako se ne može, dobar je i avgust. More je u septembru čak toplije nego u avgustu. Nije ispod 25 stepeni. A napolju je oko 30 stalno
 
Prvo moram da kazem odlican forum, iako sam jos ranije odlucio da idem na krit, ovo mi je dosta pomoglo!
Putujem 17.06. avionom(Retimno) i planiram tamo da iznajmim motocikl (ne skuter). pa imam pitanje za iskusnije poznavaoce prilika na Kritu :) ,da li je to pametno? Vec par godina vozim motor i on mi je spas za beogradske guzve . Pa me zanima su putevi,da li su guzve, da li smem motor svuda da ostavljam i na kraju kakve su cene za iznajmljivanje motora?
Unapred HVALA!
 
MOLIM ZA MALO HELP!!!!!Imam jedno pitanje a nemam baš vremena da pročitam sve postove sa ove teme.Planiram da odem 10. jula na Krit kako bih pronašla neki posao i ostala jedno 2 meseca.Da li je to realno moguće??Svi saveti su vrlo vrlo dobrodošli.Hvala unapred:)
 
Prosle godine sam bila na Rodosu i stvarno je bilo predivno. Ove godine planiram da idem ili na Krit ili na Krf. Puno informacija, puno agencija. Molim za pomoc da mi kazete da bi se provela kao na Rodosu (vecernje setnjice i kafici, ne pijanke) ali ne i neko mirno mesto (idem sa deckom a ne sa decom) preporucite mi koji deo Krita i koji hotel. Sta mislite o Jo an palace? Takodje bih zelela da skuterom mozemo dosta toga da vidimo...ali i da budemo u centru desavanja.as sam sad zakomplikovala zar ne?? Pozdrav i hvala na pomoci
 
Prosle godine sam bila na Rodosu i stvarno je bilo predivno. Ove godine planiram da idem ili na Krit ili na Krf. Puno informacija, puno agencija. Molim za pomoc da mi kazete da bi se provela kao na Rodosu (vecernje setnjice i kafici, ne pijanke) ali ne i neko mirno mesto (idem sa deckom a ne sa decom) preporucite mi koji deo Krita i koji hotel. Sta mislite o Jo an palace? Takodje bih zelela da skuterom mozemo dosta toga da vidimo...ali i da budemo u centru desavanja.as sam sad zakomplikovala zar ne?? Pozdrav i hvala na pomoci

Jo An Palace je ok hotel. Klopa dobra, cisto, prijatno osoblje (bar je bilo 2004. godine). Blizu je Stari grad. Mi se nismo nesto cesto kupali u Retimnu pa nam nije bila bitna udaljenost plaze. Uglavnom smo se vozili po ostrvu. A i ako idete peske do plaze put nije dosadan... :)
 
Krit je po mnogo čemu poseban...

h88148gdbi7nj8.jpg
 
ajde malko vise o Retimnu...i poredjenje sa Hersonisosom, gde je bolje? Sta izabrati?
Retimno je stari grad u Venecijasnkom stilu (oni su ga i napravili).
Hersonisos je, po mojoj definiciji, dugačka plaža i ništa više ....

Znači, zavisi kako zamišljaš tvoje letovanje. Ako želiš da leškariš ceo dan na plaži, onda Hersonisos. Ako želiš aktivan odmor, onda je Retimno tu bez premca.
 
Retimno je stari grad u Venecijasnkom stilu (oni su ga i napravili).
Hersonisos je, po mojoj definiciji, dugačka plaža i ništa više ....

Znači, zavisi kako zamišljaš tvoje letovanje. Ako želiš da leškariš ceo dan na plaži, onda Hersonisos. Ako želiš aktivan odmor, onda je Retimno tu bez premca.

Pa nije Hersonisos samo za leskarenje na plazi - imas masu barova, klubova, restorana...a tu je i Star beach - ogroman uredjeni kompleks na plazi, sa bazenima, toboganima, beach barovima, muzikom - to je u stvari aktivan odmor za mlade ljude koji vole izlaske, provod...Retimno je sredjenija, ozbiljnija varijanta
 
Pa nije Hersonisos samo za leskarenje na plazi - imas masu barova, klubova, restorana...a tu je i Star beach - ogroman uredjeni kompleks na plazi, sa bazenima, toboganima, beach barovima, muzikom - to je u stvari aktivan odmor za mlade ljude koji vole izlaske, provod...Retimno je sredjenija, ozbiljnija varijanta

Mogu da se složim sa tobom TEORETSKI, ali ja živim tamo 6 meseci godišnje ....i gledam na to drugačije.
Imaš ti bazene ...tobogane maltene na svakom koraku...ali NIJE to isto !

Imaš ti MASU barova i u Obrenovcu, a Hersonisos je spram Retimna isto što i Obrenovac spram Beograda U SVAKOM POGLEDU......( bez uvrede)
 
Poslednja izmena:
Mogu da se složim sa tobom TEORETSKI, ali ja živim tamo 6 meseci godišnje ....i gledam na to drugačije.
Uh, pa ti bas volis da se svadjas:D
pa i ja sam tamo zivela nekoliko godina...i pricam iz licnog iskustva...kazem da je za provod Hersonisos fenomenalan - hvatas se za nezgrapan izraz "MASU" barova...al` to je ipak mnogo tacnije od tvoje informacije o dugackoj plazi (u Hersonisusu takve nema)
 
BOLESNO !

Pratiti tuđe postove i stalno nešto prigovarati, bez da se tebi uopšte neko obraća !!??

Nađi ti, draga moja nekog muškarca, pa ćeš se smiriti .....

To što sam i ja rekao da NIJE poznat po plažama, to je zato što svuda na ostrvu ima 1000 boljih plaža.
Ali to i dalje ne znači da NEMA plažu, kako ti IZMIŠLJAŠ !!!

B O L E S N O
 
Poslednja izmena:

Back
Top